Jak se vyrovnat s uvězněním manžela

Je matoucí přejít z běžného každodenního života se svým partnerem na náhlé pociťování nepřítomnosti, když stráví trest ve vězení. Můžete zažít ztrátu, smutek, hněv, smutek, frustraci, pocit viny nebo stud. V době nepřítomnosti svého manžela můžete mít najednou spoustu povinností. I když přechod může být matoucí a bolestivý, vězte, že existují způsoby, jak udržet bradu vzhůru a pomoci vám zvládat efektivněji.

Část 1 ze 3: Počáteční přizpůsobení změnám

 1. Obrázek s názvem Cry and Let It All Out Krok 10

  1 Uvědomte si, že je v pořádku truchlit. Uvěznění vašeho manžela vytváří překážky ve vašem manželství, jako je nedostatek intimity, zapojení rodiny a finanční příspěvek. Právě jste zažili ztrátu a velkou životní změnu. Je v pořádku cítit se smutný, naštvaný, naštvaný, rozrušený, frustrovaný, bezmocný nebo bez kontroly.
  • Je v pořádku plakat a dávat najevo své emoce.
  • Možná si budete chtít zapsat do deníku své pocity a to, co prožíváte. Zapisování svých pocitů vám může pomoci porozumět jim.


 2. Obrázek s názvem Řekněte zaměstnavateli, že jdete do vězení, krok 18

  2 Vypořádejte se se svým vlastním traumatem a studem. Můžete se stydět za to, že je váš manžel ve vězení. Možná se cítíte vinni ze zločinu, kterého se váš manžel dopustil, nebo jste za něj nějakým způsobem zodpovědní, když jde do vězení. Možná si říkáte, co jste mohli udělat jinak nebo jak se věci mohly změnit, kdybyste hráli jinou roli. Možná se cítíte v depresi ze ztráty manžela / manželky do vězení. Je důležité těmto pocitům čelit a pracovat s nimi.
  • Pamatujte, že váš manžel je zodpovědný za svá vlastní rozhodnutí.
 3. Obrázek s názvem Přežít ve federální věznici Krok 17

  3 Přijměte realitu. Život je teď jiný. Nyní jste zodpovědní za péči o děti, placení účtů a za domácí práce bez pomoci svého manžela. Nyní budete muset přijmout, že svátky nebudou zahrnovat vašeho manžela. Je v pořádku přemýšlet o šťastných vzpomínkách na vás dva společně, ale nezdržujte se minulostí a přejte si, aby to byl váš dárek. Jakkoli chcete, aby se věci změnily, nemůžete to ovlivnit. Je jen na vás, zda přijmete změny, ke kterým došlo.
  • Přijměte, že se váš život dramaticky změnil. Nestavte se proti tomu a nekomplikujte si to.
  • Přijměte své pocity jako přirozenou součást okolností, které prožíváte.
  • Možná si budete chtít s někým promluvit o tom, jak se cítíte. Můžete si promluvit s blízkým přítelem nebo začít navštěvovat terapeuta.
 4. Obrázek s názvem Get a Guy to Talk to You Krok 2

  4 Rozhodněte se, co lidem řeknete. Můžete se stydět říct lidem, že je váš manžel ve vězení, a přistoupit na výmluvy jako: „Je služebně pryč“ nebo „navštěvuje jeho rodinu“. Než se dostanete příliš daleko, přemýšlejte o tom, co chcete lidem sdělit o nepřítomnosti vašeho manžela. Zamyslete se nad lidmi, které chcete znát, a nad lidmi, které znát nechcete. Dále si promyslete, co chcete lidem sdělit. Jak moc chcete, aby ostatní věděli? Chcete, aby věděli, že váš manžel je ve vězení, co váš manžel udělal nebo jak dlouho bude pryč?
  • Pamatujte si, že nemusíte sdílet nic, co sdílet nechcete.
  • Když mluvíte o uvěznění svého manžela, ujasněte si, zda chcete, aby diskuse zůstala důvěrná. Jasně řekněte: „Zůstává to mezi námi dvěma a doufám, že budete respektovat soukromí mé rodiny.“
  reklama

Část 2 ze 3: Péče o vaši rodinu

 1. Obrázek s názvem Vařit ve vězení, krok 7

  1 Proveďte nezbytné změny. Vzhledem ke všem změnám vyplývajícím z toho, že váš manžel již není doma, možná budete muset upravit svůj život, návyky a chování. Pokud máte potíže se splácením hypotéky nebo platby za auto sami, možná budete muset zvážit získání jiné práce nebo prodej auta. Možná budete muset zařídit různé péče o děti nebo trávit více času doma péčí. Zamyslete se nad tím, jaké nové povinnosti přebíráte a jak je budete řešit.
  • Možná budete muset začít plánovat dny a týdny, abyste se ujistili, že jsou všechny úkoly splněny. Pište si seznamy úkolů a zapojte pomoc své rodiny a přátel.
 2. Obrázek s názvem Get a Guy to Talk to You Step 11

  2 Opatruj se. Můžete cítit nutkání podporovat svého manžela a být tam pro něj 100%. I když je skvělé starat se a podporovat svého manžela (a/nebo své děti), ujistěte se, že se staráte i o sebe. Držte krok s přáteli a společenským životem, dostatečně odpočívejte, jezte zdravá jídla a cvičte. Můžete být tak investováni do péče o jiné lidi a zapomenout starat se o sebe.
  • Můžete mít pocit, že vám nikdo nerozumí a jaké to je, mít ve vězení manžela / manželku a začít se izolovat. Pamatujte, že je důležité udržet si lidi ve svém životě, i když je to malý okruh rodiny a přátel.
  • Vědět, jak se vyrovnat se svým stresem. Vyživujte se tím, že budete stres zvládat každý den, místo toho, abyste jej časem nahromadili. Choďte na každodenní procházku, napište si do deníku, poslouchejte hudbu, dejte si dlouhou koupel nebo si zahrajte se svým psem.
 3. Obrázek s názvem Uklidněte autistické dítě Krok 3

  3 Promluvte si se svými dětmi. Možná vám přijde skličující přemýšlet o tom, že řeknete svým dětem o uvěznění jejich rodičů. Je pravděpodobné, že se budou cítit podobně jako vy: vystrašení, zmatení, naštvaní, smutní nebo osamělí. Diskutujte se svými dětmi podle věku a dejte jim vědět, že doma to bude jiné. Dejte jim vědět, že mohou stále mluvit s rodičem po telefonu a vidět ho během návštěv.
  • Možná budete chtít diskutovat o tom, co mohou vaše děti říci, pokud se ostatní děti zeptají, kde je táta nebo maminka. Je na vás a na dítěti, jak odpoví, zda řekne „táta je ve vězení“ nebo „máma je pryč“.
 4. Obrázek s názvem Run a Focus Group Krok 41

  4 Připojte se ke skupině podpory. Pamatujte, že je těžké projít tolika změnami a stále se snažit dosáhnout rovnováhy s „normálním“ životem. Zvláště pokud neradi mluvíte o svých problémech s rodinou a přáteli, může vám pomocná skupina pomoci při spojování se s dalšími manžely, kteří vědí, jaké to je mít svého milovaného ve vězení. Na rozdíl od ostatních lidí s vámi mohou sdílet tipy a podporovat vás a poskytovat uši naslouchání.
  • Podívejte se na místní zdroje a najděte skupinu podpory, která vyhovuje vašim potřebám.
 5. Obrázek s názvem Použít hněv produktivně Krok 7

  5 Očekávejte od svého manžela změny v chování. Pro vašeho manžela může být obtížné přejít na jinou roli „vězně“ a stranou od tradičních rolí „otec/matka“, „manžel/manželka“ nebo „podnikatel“. Při řešení těchto změn může být smutný, rozrušený, depresivní, úzkostný nebo rozzlobený. Váš manžel se může pokusit znovu získat moc v rodině nebo v podnikání a může být náročný nebo ohrožující. Připomeňte si, že je to obrovská úprava pro vašeho manžela a mějte soucit.
  • Pokud se váš manžel cítí frustrovaný, rozrušený, naštvaný nebo smutný, připomeňte si, že vašemu manželovi bylo odebráno mnoho svobod. Ukažte svému manželovi soucit a empatii slovy: „Je mi líto, že je to obtížné“ nebo „Jsem tu, abych vás podpořil“.
  • Uvěznění muži někdy mohou požádat, aby jejich manželky přinesly do vězení kontraband, nebo požádat své manželky o účast na trestné činnosti. Pokud jste zařazeni do této pozice, nebuďte povinni vyhovět. Mějte na paměti vlastní bezpečnost a pokud se cítíte ohroženi, vyhledejte pomoc.
 6. Obrázek s názvem Přestaňte plakat, když jste velmi rozrušení Krok 1

  6 Pokračovat v životě. Váš život neskončí poté, co váš manžel bude uvězněn. Stále máte čas žít. Použijte to konstruktivně. Váš manžel se také bude cítit špatně, pokud ne. Pokračujte v životě a netrpělivě čekejte, až budou propuštěni. reklama

Část 3 ze 3: Komunikace s manželem

 1. Obrázek s názvem Řekni někomu, komu se ublížíš Krok 12

  1 Diskutujte o očekáváních. Nejprve si promluvte o rozumných očekáváních komunikace. Pokud je váš manžel uvězněn 5 hodin pryč, nemusí být rozumné očekávat návštěvy každý týden. Zamyslete se nad tím, jak tam můžete být pro svého manžela a zároveň pro sebe. Není realistické opustit celý svůj společenský život, abyste byli připraveni přijmout telefonní hovor.
  • Chcete být oporou svého manžela, ale také být realističtí.
 2. Obrázek s názvem Zajistit kauci ve vězení, krok 2

  2 Komunikujte v rámci svých možností. Zamyslete se nad tím, co si můžete dovolit a jak často se můžete připojovat. Možná budete chtít přijímat každodenní telefonní hovory, ale mějte na paměti náklady. Můžete také chtít poslat balíčky a fotografie a peníze svému manželovi, ale nepřekračujte své možnosti. Možná budete chtít všem dokázat, že vaše manželství může trvat, zatímco je váš manžel ve vězení, ale netrestejte se tím, že budete celý den čekat u telefonu.
  • Být v rámci svých možností také znamená mít na paměti svůj čas. Pokud si nemůžete dovolit vzít si o víkendu volno z práce na návštěvu svého manžela, je to v pořádku.
  • Je v pořádku dělat kompromisy na základě vaší dostupnosti, financí a podpory. Váš manžel to pochopí.
 3. Obrázek s názvem Nahlásit vadnou telefonní linku Krok 8

  3 Notebook mějte poblíž telefonu. Telefonní hovory trvají obvykle 15 minut a v krátkém čase je toho hodně co říci. Během dne si zapisujte věci, které chcete s partnerem probrat, a dejte si tento seznam do telefonu. Můžete tak být připraveni pokrýt témata, která jsou pro vás důležitá.
 4. Obrázek s názvem Přežít ve federální věznici, krok 11

  4 Domluvte si návštěvy. Udržet manželství může být obtížné, když svého manžela nikdy nevidíte. Zjistěte, zda se můžete zavázat k dvoutýdenním nebo měsíčním návštěvám, pokud vám to čas a peníze dovolí. Může být hezké mít se na co těšit a bude se těšit i váš manžel. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Může advokát uchovat informace od manžela / manželky někoho, kdo je uvězněn? Ano. Oprávnění advokát-klient se nevztahuje na manžele bez povolení klienta. V opačném případě vám pomůže rychlý Google ve vaší oblasti a fráze „oprávnění advokáta-klienta“.
 • Otázka Kdy je nejlepší říct dítěti, že je jeho otec ve vězení? Co nejdříve. Dítě už pravděpodobně ví, že je něco špatně, takže zamlčování pravdy před ním by mohlo poškodit váš vztah a jeho důvěru ve vás. Nejlepší bude, když místo někoho jiného uslyší zprávy od vás.
 • Otázka Jak mohu navštívit někoho ve vězení, které je vzdálené hodinu, když nemám dopravu? Mají kyvadlový autobus? Většina věznic nemá žádnou dopravu, ale pokud bydlíte poblíž jakékoli metropolitní oblasti, vyhledejte si tranzitní trasy ve vaší oblasti. Nejlepším řešením by bylo podívat se do Map Google pro jejich přepravní funkce.

Populární Problémy

Bývalý chorvatský hráč Davor Grgic, který v juniorkách porazil Rogera Federera, vzpomínal na jejich setkání z doby před 2 desítkami let. Grgic porazil Federera na turnaji do 14 let v USA, ale prohrál své další dva zápasy na juniorském turné.

Osaka čeká přísný test v horní polovině US Open 2020 před potenciálním semifinále proti nejlepší nasazené Pliskové. Serena Williamsová začíná další pátrání po čísle 24 ze spodní poloviny, přičemž Azarenková se vrací.

Jak uchovávat šampaňské. Champagne je druh bublinkového vína vyráběného ve francouzské oblasti Champagne. Díky své jedinečné struktuře má tento slavnostní nápoj speciální požadavky na skladování související s vlhkostí, teplotou a světlem ...

Skutečná velikost Velké 3 - Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic - přesahuje pouhé statistiky a rekordy. Emoce, které v nás vyvolávají, se počítají mnohem více než jejich počet, když diskutujeme o jejich místě v historii.

Jak zvedat těžší závaží. Silový trénink je skvělý způsob, jak budovat svaly a dostat se do formy, ale k dosažení nejlepších výsledků obvykle vyžaduje postupný postup k těžším váhám. Cíle těla a kondice jsou u každého jiné, takže ...

Nikdo nemá rád pomyšlení na namočení do špinavé vany. Při neustálém vystavení vlhkosti se mohou na stěnách vaší vany shromažďovat bakterie a plísně a vytvářet nepořádek, který je nevzhledný i nehygienický. Pečlivě dodržovat ...