Jak jezdit metrem v New Yorku

První návštěva New Yorku je zajímavá zkušenost. Newyorčané jsou jako nikdo jiný. Jakkoli jsou zdvořilí, často nedělají oční kontakt, spěchají na místo určení a málokdy mluví s cizími lidmi. Při první návštěvě New Yorku pravděpodobně využijete metro. Pokud si nedáte pozor, možná se nikdy nedostanete do cíle. Metro v New Yorku je jedním z největších systémů metra na světě, pokud jde o počet najetých kilometrů a počet zastávek (472), a jeden z pouhých 24hodinových systémů metra na světě.Metoda 1 ze 2: Obecná metoda

 1. Obrázek s názvem Snímek obrazovky 2013 08 22 v 15.39.04 PM.png

  1 Získejte nebo použijte počítač a přihlaste se k Web MTA , podívejte se na mapu a najděte své odjezdové a příletové stanice. Zkontrolujte servisní rady . Většina stanic má také speciální seznamy změn služeb, označené černým a žlutým štítkem s názvem „Plánované změny služeb“ umístěným na většině ostrovních nástupišť (kam vlaky přijíždějí a odjíždějí na obou stranách nástupiště) za mapou metra, na stanici nebo v její blízkosti vchody a východy a vedle „čekáren“ na většině stanic. Mějte po ruce mapu metra k výkladu oznámení.
 2. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 2

  2 Ujistěte se, že máte na kartě MetroCard příslušné jízdné. Aktuální jízdné je 2,75 $ při použití karty MetroCard Pay-Per-Ride (3,00 $ za jízdenku 'SingleRide': Platí pro JEDEN (1) jízdu do dvou (2) hodin od nákupu bez přenosu systému mimo autobus).
 3. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 3

  3 Odhadněte dobu, po kterou dorazíte do cíle - pohledem na mapu metra nebo pomocí TripPlanner + . Mezi každou zastávkou vám to zabere v průměru 2–4 minuty, plus 5–20 minut pokaždé, když budete muset čekat na vlak. Jednodušší metoda je nechat alespoň 45 minut, než musíte být tam, kam jdete. Nejdelší cesty však mohou trvat až hodinu a půl - buďte tedy opatrní.
 4. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 4

  4 Zjistěte, jak vypadá vchod do stanice. Vstupy, které jsou vždy otevřené, mají zelená světla, známá jako „Globe Lamps“. Vstupy pouze pro výjezd nebo na částečný úvazek mají žárovky s červenou koulí nebo nemusí mít žádné žárovky. Některé soukromé nemovitosti mají vchody do metra. Některé vchody jsou však v soukromých nemovitostech a tyto vchody nejsou vždy zvenčí viditelné. Rovněž je třeba poznamenat, že některé vchody jsou jednosměrné, což znamená, že slouží pouze ke vstupu na nástupiště pro nástup vlaků do jednoho cíle. K tomu obvykle dochází ve stanicích bez podchodu nebo nadjezdu, aby se přesunul na opačné nástupiště pro zpáteční službu. Existují určité výjimky, protože jsou přítomny neoznačené nadjezdy a podchody (jako Bleecker Street na (6)), většinou na přestupních stanicích nebo stanicích s centrální oblastí kontroly jízdného.
 5. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 5

  5 Na výchozí stanici můžete požádat staničního agenta, je -li k dispozici, o mapu, abyste měli přenosného průvodce. Nosit mapu v metru je však jako vytetovat si na čelo „IDIOT TOURIST“. Téměř všechny vlakové vagóny a stanice mají mapy na zdech a stanici „Informační centra pro zákazníky“, takže mapa ve skutečnosti není nutná.
 6. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 6

  6 Koupit MetroCard buď u agenta stanice (pouze hotovost), prodejních automatů MetroCard (hotovost/kredit/debet), nebo u různých obchodníků roztroušených po 5 městských částech. Chcete -li najít obchodníky, kteří prodávají karty MetroCard, jednoduše jděte tady . Všechny automaty MetroCard přijímají debetní a kreditní karty, ale pouze některé (větší) přijímají hotovost. Minimální nákup pro NOVOU kartu MetroCard Pay-Per-Ride je 6,50 $ (2 jízdy) včetně nového poplatku MetroCard ve výši 1,00 $, kartu MetroCard Pay-Per-Ride však můžete znovu naplnit minimálně 0,01 $ ve stanicích a s minimem 0,05 USD (a přírůstky 0,05 USD) v prodejních automatech MetroCard a maximálně 100,00 USD za oba způsoby. Karty můžete dobíjet jak časově (neomezeně), tak hodnotou (platba za jízdu). Vezměte prosím na vědomí, že prodejní automaty MetroCard vydávají POUZE na výměnu mincí pouze 9,00 $, mohou přijímat až 30 coinů jakéhokoli druhu na transakci (slot na mince se poté zavře) a nákup kreditní/debetní kartou musí činit minimálně 1,00 $. Karty Metro Pay-Per-Ride umožňují jeden bezplatný převod z metra na autobus, autobus na metro nebo autobus na autobus do dvou (2) hodin od prvního přejetí; Jízdenky typu „SingleRide“ neumožňují převody a musí být použity do dvou (2) hodin od zakoupení, s výjimkou případů, kdy jsou použity v autobusu (na který musíte o převod požádat provozovatele). MetroCards s neomezenou jízdou umožňují použití jednou za 18 minut. F Pokud se pokusíte použít MetroCard s neomezenou jízdou do 18 minut od přejetí, turniketová obrazovka jednoduše zobrazí „JUST USED“. Pokud na kartu vložíte 5 $ a více, získáte 11% bonus (5 $ vám poskytne 5,55 $ za 2 jízdy, 10 $ za 11,10 $ za 4 jízdy, 20 $ za 22,20 $ za 8 jízd). Nejlepší sázkou může být nákup 7denní (31 $) nebo 30denní (116,50 USD) neomezené jízdy MetroCard v závislosti na délce pobytu. MetroCards s neomezenou jízdou jsou aktivní po dobu 7 nebo 30 po sobě jdoucích dnů od prvního dne, kdy kartu MetroCard přejedete, a vyprší o půlnoci data, kdy vyprší její platnost. Metrocards s neomezenou jízdou nelze sdílet kvůli časovému limitu 18 minut. Karty MetroCard platí pro metro i autobus 24/7/365.
 7. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 7

  7 Nastoupit do správného vlaku je pro turistu těžké. Značky vlakových linek jsou přítomny na nadzemních nástupištích (označujících souhrn trasy, cíle a případné služby na částečný úvazek), přední a boční strany vlaků (barva textu a značky se může lišit, pokud se jedná o starý nebo nový vlak) a ve směrových značkách u vchodů a čekáren. Ujistěte se, že dostanete správné číslo nebo písmeno, a zkontrolujte, zda je vaše příletová stanice stanicí na plný úvazek. Jedna věc, která dělá NYC Subway trochu odlišným od ostatních systémů, jsou směrové ukazatele Uptown/Downtown/Queens/Brooklyn/Bronx/Manhattan. Vchody a platformy na Manhattanu místo označení směru podle destinace (jako v Londýně, Paříži atd.) Řeknou „Uptown and the Bronx/Queens“ nebo „Downtown and Brooklyn“, i když někdy jen „Uptown“ a „Downtown“ (nebo jednoduché terminál) pro vlaky končící na Manhattanu. Uptown zhruba odpovídá severu a Downtown zhruba odpovídá jihu. V Brooklynu je to naopak. Před vstupem se ujistěte, že cestujete na Manhattan, Brooklyn/Bronx/Queens, do centra nebo do centra (několik vlaků cestuje přes crosstown). Ve vlaku 7 je na cílové značce vlaků uvedeno buď Manhattan-34. Steet, nebo Main Street-Flushing. Na vlaku L vlak, elektronický displej říká buď 8th Avenue-Manhattan nebo Brooklyn-Rockaway Parkway.
 8. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 8

  8 Jednou z chyb, kterých se mnoho turistů dopouští, je nástup do rychlíku, když měli jet místním vlakem. Místní vlaky (obvykle) zastavují na každé zastávce po trati, zatímco rychlíky některé zastávky vynechávají. Rychlíky jsou obvykle ve vnitřních nástupištích/kolejích nebo na nižší úrovni. Někdy existují platformy pro expresní službu, ale expres je pouze jednosměrný. Takže pozor. Pouze 3 stanice v celém systému metra mají oddělené nástupiště pro expresní vlaky (Atlantic Avenue - Barclays Center na 4 a 5, 34th Street - Penn Station na A a 34th Street - Penn Station na 2 a 3) oproti mít jednosměrné nástupiště pro místní i expresní vlaky. U vlaků 6 a 7 zkontrolujte stranu vlaku, abyste zjistili, zda je na starších vlacích zelený kruh nebo červený diamant. Zelený kruh označuje 6 nebo 7 místních (všechny zastávky v Bronxu, respektive královnách), červený diamant označuje 6 nebo 7 expresních (expresní zastavení v Bronxu nebo královnách). Na novějších vlacích bude v horní části přední části vlaku kruh nebo diamant (bude červený bez ohledu na tvar).
 9. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 9

  9 Před nástupem do vlaku počkejte, až vystupující cestující úplně vystoupí, než vstoupíte do vagónu metra. Lidé se budou velmi zlobit, pokud jim zablokujete cestu z vlaku.
 10. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 10

  10 Pokud nosíte tašku nebo balíček, sundejte si je ze zad nebo z ramene a noste je v rukou před sebou. Díky tomu bude v autě více místa pro ostatní cestující.
 11. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 11

  jedenáct Pokud si chcete sednout, posaďte se na první volné místo. Pokud však musíte stát, přesuňte se úplně do auta a postavte se na obě strany, ne doprostřed. Postavte se tváří v tvář sedícímu spolujezdci nohama kolmo na lavici a držte se.
 12. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 12

  12 Vyhněte se dívání ostatních cestujících přímo do očí déle než na okamžik. Zírání na ostatní cestující bude považováno za projev agrese a můžete dostat agresivní odpověď. Je také pravděpodobné, že osoba, na kterou zíráte, bude velmi vyděšená.
 13. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 13

  13 Přestože je dotaz na cestu nebo pomoc naprosto v pořádku, je nejlepší nemluvit s lidmi, které neznáte. Mluvit v metru s úplně cizími lidmi není něco obecně přijímaného.
 14. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 14

  14 Pokud vám omylem chybí změny, ustupte stranou od strojů MetroCard a pokračujte v hledání změn. To spolu s opravdovým panickým výrazem ve tváři často vede k laskavému a pozornému kolemjdoucímu, který tvoří rozdíl. Když na druhou stranu budete po lidech chtít peníze, vyděláte si to jen pohrdavým pohledem nebo ignorováním.
 15. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 15

  patnáct Pokud vaše karta MetroCard z nějakého důvodu nebude číst, vyzkoušejte ostatní turnikety po několika neúspěšných pokusech o první. Požádejte agenta stanice o pomoc, pokud je v dané oblasti k dispozici. Pokud žádný není, spusťte prsty po černém proužku, abyste se ujistili, že nejsou žádné ohyby, a zkuste to znovu ... nakonec vás může někdo přejet prstem, nebo byste to měli vzdát a pořídit si další MetroCard, dokud nebudete moci mluvit s agentem . Pokud agent stanice nemůže pomoci, poskytne vám obálku (obálka s obchodní odpovědí: BRE) na poštu na kartě. Zpracování karty MetroCard trvá 4 až 6 týdnů. Pro rychlejší servis navštivte centrum zákaznických služeb MetroCard, které se nachází v centru Manhattanu na 3 Stone Street mezi Whitehall Street a Broad Street. reklama

Metoda 2 ze 2: Turistická metoda

 1. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 16

  1 Pokud jste turista, získejte mapu města. Pravděpodobně zobrazí seznam nebo umístění stanic metra, ale ne celou mapu metra.
 2. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 172 Získejte plnitelnou MetroCard prostřednictvím staničního automatu MetroCard.
 3. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 18

  3 Požádejte agenta stanice o bezplatnou mapu metra.
 4. Obrázek s názvem Ride the New York City Subway Step 194 Sledujte režijní značky a najděte trasu, kterou chcete. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak poznám místního od rychlíku? Ve stanici zastavují místní vlaky na vnějších nástupištích (vedle zdi) a rychlíky zastavují na vnitřních nástupištích (cesta od zdi). Můžete se také podívat na značky ve stanici nebo po stranách novějších vlakových vozů. Mějte však na paměti, že některé vlaky jezdí oba, například vlak Q je expresní na Manhattanu, ale místní, když se dostanete do Brooklynu.
 • Otázka Jaké vlaky jsou místní a expresní na žluté čáře? Na Broadwayi (žlutá čára na Manhattanu) ve všední dny jsou vlaky R a W místní, zatímco N a Q expresní. Během pozdních nocí (kolem 23:00-17:00) jsou Q a N místní a neexistují žádné expresní (žádné R nebo W). Během víkendů neexistují žádné vlaky W a N a R jedou lokálně, zatímco Q jede expresně.
 • Otázka Jsou v metru povolena kola? Ano oni jsou. Než však kolo použijete, jeďte vlakem 1, 2, 3, A, C nebo E na stanici Penn, přejděte do stánku Long Island Rail Road, přejděte na místo, kde se nachází Ztracené a nalezené, a požádejte o jízdenku na kolo. Budete muset zaplatit poplatek.
 • Otázka Jakým vlakem se dostanu do Sochy svobody? Vlakem se nedostanete k soše svobody. Trajekty vás tam vezmou obvykle z Battery Parku, kam se dostanete vlakem; jeďte 1 vlakem do South Ferry a dostanete se na příslušný trajekt.
 • Otázka Jak se dostanu na Chrystie Street, Manhattan z Penn Station, New York? Chyťte DOLŮ A, C nebo E. Vystupte na West 4th Street. Řiďte se značením DOLŮ D a D Chyťte odtud B nebo D, vystupte na Grand Street.
 • Otázka Jak se dostanu ze stanice Penn na radnici? Projděte jeden blok na východ ke stanici 34 St Herald Sq, chytte vlak R směrující do Brooklynu a vystupte na radnici. Je to jízda na 7 zastávek.
 • Otázka Jaká je nejbližší zastávka Světového obchodního centra? V blízkosti Světového obchodního centra je několik zastávek. Nejbližší je Cortlandt Street na R (N v noci) na východ. Kousek na sever je World Trade Center/Chambers Street ve vlacích A, C a E. Kousek na východ (za Cortlandt Street) je Fulton Street ve vlacích 2, 3, 4, 5, A, C a J (vlaky Z během dopravní špičky).
 • Otázka Jaká je nejbližší zastávka metra k „The Met“ z Time Square? Stanice 86th Street je nejbližší, i když budete muset jít asi půl míle na západ ve směru parku, abyste se ze stanice dostali do muzea. Projděte se z Times Square do Grand Central a jeďte vlakem 4 nebo 6 na 86. ulici.
 • Otázka Jak se dostanu do World Trade Center z přístavního úřadu metrem? Curtishuber 5 Jeďte vlakem A, C nebo E do Chamber St na A a C nebo World Trade Center na E, což je poslední zastávka pro E. A jede expresem, zatímco C a E jezdí lokálně.
 • Otázka Jak se dostanu z JFK na Penn Station a jak za tuto cestu zaplatím? Přejeďte metrem po turniketu. Chytněte DOLŮ A. Vystupte na Howard Beach - letiště JFK.

Populární Problémy

Slibuje, že to bude střet mezi dvěma protiútoky, kteří mají vynikající obranné schopnosti.Skupina fanoušků vyšla na balkon a během cvičení zpívala Novakovi Djokovicovi „Všechno nejlepší k narozeninám“. Srbská tenisová hvězda dnes slaví 33. narozeniny.

Premiéra 2. série pořadu „FBI“ na CBS dnes v noci. Získejte přehled o tom, jak sledovat nové epizody online prostřednictvím živého přenosu.The Browns jsou jedním z nejzajímavějších týmů NFL roku 2019. Zde je návod, jak sledovat všechny jejich hry online bez kabelu.Alison Riske nedokázala využít sedm šancí a porazit Coco Vandewegheovou, která postoupila do semifinále v Nizozemsku.