Jak zakrýt škrty

Zakrytí řezů může pomoci v procesu hojení nebo jednoduše sloužit jako způsob, jak je skrýt před zraky. Čerstvé řezy ihned ošetřete jejich čištěním, ošetřením antibiotickou mastí a překrytím obvazem nebo kouskem gázy. Uzdravené střihy lze maskovat korektorem, oblečením, dočasným (nebo trvalým) tetováním nebo ozdobnými obvazy. Pokud jsou však vaše škrty způsobeny předchozím nebo pokračujícím sebepoškozováním, vyhledejte pomoc od důvěryhodných zdrojů.

Metoda 1 ze 3: Bandážování řezu

 1. Obrázek s názvem Zakrývání řezů Krok 1

  1 Posuďte, jak špatný je řez. Zkontrolujte svůj řez, abyste zjistili, zda je dostatečně hluboký, aby vyžadoval stehy, nebo zda jej můžete ošetřit doma. Pokud je rána zející, zubatá nebo odhaluje svaly nebo tuk, navštivte lékaře co nejdříve. Řez by měl být sešitý během několika hodin, aby se snížilo riziko infekce nebo jizev.
 2. Obrázek s názvem Zakrývání řezů Krok 2

  2 Umyj si ruce. Je důležité si pamatovat, že si před dotykem řezu nebo škrábání umyjte ruce, abyste se vyhnuli infekci. Ruce si navlhčete a napěňte antibakteriálním mýdlem, poté dvacet sekund drhněte a opláchněte. Pokud mýdlo a voda nejsou k dispozici, použijte dezinfekční prostředek na bázi alkoholu.
 3. Obrázek s názvem Zakrýt střihy Krok 3

  3 Tlakem zastavte krvácení. Mělké řezy a škrábance obvykle přestanou krvácet samy. Pokud krvácení přetrvává, zatlačte na ránu čistým hadříkem. Pokud je to možné, zvedněte ránu, abyste pomohli zastavit krvácení.
 4. Obrázek s názvem Zakrývání řezů Krok 4

  4 Vyčistěte řez. Ránu jemně opláchněte čistou pitnou vodou z vodovodu. Omyjte okolní oblast jemným mýdlem a vodou, vyhýbejte se skutečné otevřené ráně a osušte ji čistým hadříkem nebo kouskem gázy. Sterilizujte pinzetu tak, že je očistíte alkoholem, a poté jimi odstraníte veškeré nečistoty nebo nečistoty, které by mohly být přilepené k vašemu řezu.
  • Pokud v řezu zůstanou nečistoty nebo úlomky, kontaktujte co nejdříve svého lékaře.
  • Vyhněte se použití peroxidu vodíku nebo jódu k čištění rány, protože mohou dále poškodit tkáň kolem rány a ztěžovat hojení.


 5. Obrázek s názvem Zakrývání řezů Krok 5

  5 Naneste antibiotickou mast. Mělké řezy nebo škrábance se mohou uzdravit samy, ale přidání antibiotické masti může proces urychlit. Kupte si mast (například Bacitracin) v místní lékárně. Po vyčištění a důkladném vysušení naneste tenkou vrstvu na řez.
 6. Obrázek s názvem Zakrýt škrty Krok 6

  6 Zakryjte ránu. Jakmile je rána suchá, přikryjte ji obvazem. Alternativně zakryjte oblast malým kouskem gázy a připevněte gázu na kůži lékařskou páskou. Obvaz by měl být vyměněn vždy, když je mokrý nebo špinavý, nebo pokud do něj prosákne krev.
  • Obvaz lze odstranit po několika dnech, jakmile se střih sám uzavře.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Skrytí uzdravené rány

 1. Obrázek s názvem Zakrýt škrty Krok 7

  1 Použijte korektor a štětec na oční linky. Chcete -li skrýt škrábance, škrábance nebo škrábance, zakupte si korektorový make -up a šikmý štětec na oční linky (k dostání v lékárnách nebo obchodech s kosmetickými potřebami). Korektor naneste štětcem těsně podél řezu, aby byla linka co nejjemnější. Na oblast naneste lehký poprašek průsvitného prášku, abyste make -up nastavili a zabránili jeho odírání.
  • Vždy používejte čistý štětec a make -up nanášejte pouze na uzavřenou ránu.
 2. Obrázek s názvem Zakrývání řezů Krok 8

  2 Noste maskovací oblečení. Oblečení je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak zakrýt rány na těle. Dlouhé rukávy a kalhoty (nebo dlouhé sukně) skrývají rány nebo škrábance, zatímco se uzdravují. V teplém počasí vyvažte svůj oděv tím, že budete na částech těla, které nemají kazy, nosit méně krycí oděvy.
  • Pokud například nosíte dlouhé rukávy, abyste skryli škrábance nebo škrábance na pažích, noste kraťasy, které vyváží váš vzhled.
  • Ujistěte se, že je vaše oblečení dostatečně volné, aby vaše rány měly prostor k uzdravení.
 3. Obrázek s názvem Zakrývání řezů Krok 9

  3 Použijte dočasné tetování. Dočasné tetování může být zábavný způsob, jak zakrýt střihy, jakmile se zavřou. Kupte si dočasné tetování v kosmetickém obchodě nebo vytvořte si vlastní dočasná tetování pomocí oční linky . Po několika dnech určitě odstranit dočasné tetování co nejjemněji jemným mýdlem a vodou.
 4. Obrázek s názvem Zakrývání řezů Krok 10

  4 Noste ozdobné obvazy. Chcete -li skrýt své rány na očích, vytvořte si vlastní barevné obvazy s ozdobnou páskou (k dostání v řemeslných obchodech nebo online). Na nelepivou stranu obvazu připevněte proužek barevné pásky a přebytečnou pásku ořízněte kolem okrajů. Naneste ji na svůj střih jako na běžnou náplast. reklama

Metoda 3 ze 3: Vyrovnávání se se sebepoškozováním

 1. Obrázek s názvem Zakrývání řezů Krok 11

  1 Vyhledejte pomoc při řešení vašeho sebepoškozujícího problému. I když je období sebepoškozování za vámi, vyhledání pomoci může proces obnovy a zvládání výrazně usnadnit. Promluvte si se svým lékařem o svých možnostech (které mohou zahrnovat poradenství nebo kognitivně behaviorální terapii) a zvažte, zda mohou v první řadě přispívat faktory, které způsobily vaše sebepoškozující chování, jako je porucha příjmu potravy nebo sexuální zneužívání. Smířit se s chováním a porozumět mu může změnit způsob, jakým se na své jizvy díváte a jak si je chcete zakrýt.
 2. Obrázek s názvem Zakrývání řezů Krok 12

  2 Použijte maskovací make -up. V rámci procesu obnovy můžete chtít skryjte jizvy po sebepoškozování s hustým maskovacím make -upem. Vyberte si korektor na zelené bázi, který efektivně zakryje červené podtóny vašich jizev. Naneste make -up na jizvu, dokud nebudete spokojeni s krytím, poté poklepejte povrch pokožky práškovým podkladem.
  • Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, vyberte si korektor, který přesně odpovídá vašemu tónu pleti, a vyhněte se všem, které mají rozjasňující vlastnosti, které upozorní na vaše jizvy.
 3. Obrázek s názvem Zakrýt škrty Krok 13

  3 Nechat se tetovat. Objednejte si konzultaci s renomovaným tetovacím umělcem, abyste prodiskutovali možnost tetování přes jizvu (nebo jizvy), která po sobě zanechala vaše sebepoškozující období. Před konzultací si přineste design nebo si udělejte jasnou představu o tom, co chcete mít jako tetování. Ujistěte se, že jste připraveni na závazek mít tetování, s přihlédnutím k tomu, jak byste to mohli v budoucnu cítit. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Chci zakrýt některé střihy, které mám, ale nemám make -up a ve škole nesmím nosit dlouhé rukávy. Co mám dělat? Zkuste použít dětský pudr, který by mohl snížit zarudnutí. Také použijte zvlhčovač.
 • Otázka Jak skryji střih, když na něm nemohu nosit obvaz? Můžete zkusit použít hustý make -up, jako je základ nebo korektor, k zakrytí.
 • Otázka Jak zakryji střih na zápěstí, když ve škole nesmím vůbec nosit dlouhý rukáv nebo cokoli jiného na zápěstí? Pokud to nemůžete zakrýt, možná budete muset použít obvaz nebo náplast. Lidé budou vědět, že jste pořezaní, ale alespoň to necháte čisté a zakryté. Pokud to byl řez způsobený sám sebou, měli byste vyhledat pomoc, kterou potřebujete.
 • Otázka Co když nemůžeme nosit oblečení jako takové, protože buď teplo, nebo podráždění, které vyvolává, jaká je jiná možnost? Make-up je zde vaše nejlepší volba. Ujistěte se však, že je řez uzdravený. Pokud není zhojený, budete muset nosit krycí oděv nebo obvaz a vypořádat se s podrážděním. V opačném případě budete muset ukázat své škrty.
 • Otázka Fungují tekuté obvazy na zakrytí řezné rány, pokud ji chci zakrýt, když se uzdravuje? Můžete použít tekuté obvazy, ale stále to uvidíte. Pro lepší krytí použijte na tekutý obvaz make -up. Pokud si ránu způsobíte sami, měli byste vyhledat pomoc.
 • Otázka Co mám dělat, když nemám náplast, abych se vyhnul špíně? Zkuste na sobě zakrýt a zároveň schovat delší oblečení. I když se opravdu nemůžete vyhnout špíně, ať už se rozhodnete kamkoli, jednoduše umyjte střih poté, co uděláte cokoli, co zahrnuje špinavé věci, jako je hraní venku.
 • Otázka Mám nějaké na ruce. Pokud mám velkou náplast, bylo by to podezřelé a nevlastním kvalitní make-up. Existuje alternativa? Můžete použít svůj velký BandAid a poté nosit rukavice s otevřenými špičkami, abyste mohli stále používat svůj mobilní telefon a další elektroniku.
Nezodpovězené otázky
 • Potřebuji zakrýt rány na stehnech, ale mám jít plavat a nechám je odhalit. Jak je mám zakrýt?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Pokud vaše řezy vykazují příznaky infekce (např. Zarudnutí, zvyšující se bolest, otok, výtok), okamžitě kontaktujte lékaře.
reklama

Populární Problémy

Jak se dozvědět o alternativách k HRT. Ženy vstupující do menopauzy se mohou rozhodnout pro předepsanou hormonální substituční terapii. Jiné ženy v menopauze se mohou rozhodnout projít menopauzou pomocí alternativních metod ke zvládnutí obtěžujících symptomů ....

Pokud plánujete den na sjezdovce, teplo je jen polovina vašeho cíle. Protože budete aktivní, budete také potřebovat materiály, které budou odvádět pot od pokožky. Nejlepší způsob, jak se obléknout na lyže, je soustředit se na jednu vrstvu oblečení na ...

Na Wii Sports je jedním z bowlingových tréninků Power Throws. Skládá se z deseti stupňů. Jak postupujete, přidávají se další a další piny. V konečné fázi je 91 kolíků. Zpočátku se stávka zdá být nemožná, ale s trochou praxe ...

Churavějící Del Potro uniká na pokraji, aby porazil Thiema

Jak vyjmout litinovou vanu. Pokud potřebujete vyjmout nebo vyměnit litinovou vanu, můžete být v pokušení zavolat odborníka. Ale navzdory zdánlivě skličující povaze projektu není odstranění vaší vany tak těžké, jak si myslíte ...

Cvičení je skvělé pro vaše fyzické i duševní zdraví, ale jak často byste měli chodit do posilovny? Přestože pro váš cvičební plán neexistují žádná tvrdá a rychlá pravidla, existuje několik obecných zásad, kterými se můžete řídit. wikiHow ...