Jak vytvořit miniaturní pryskyřičný rybník

Vytváření miniaturních verzí věcí pomocí jednoduchých materiálů je hračka. Pokud máte zahradu, ve které chybí jezírko a nemůžete získat to pravé, je vytvoření malého pryskyřičnatého jezírka zábavným a kreativním způsobem, jak doladit zahradní architekturu. Epoxidová pryskyřice je všestranný řemeslný materiál, který můžete použít k simulaci skutečné vody. Pokud dodržíte správné kroky a uděláte si na navrhování svého výtvoru čas, můžete si vytvořit mini pryskyřičné jezírko, na které můžete být hrdí.

Část 1 ze 4: Navrhování pryskyřičného rybníka

 1. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 1

  1 Určete styl nebo motiv svého pryskyřičného jezírka. Existují různé styly miniaturních pryskyřičných jezírek, které můžete vytvořit. Přemýšlejte o tom, jaký druh jezírka byste chtěli vytvořit, a vezměte v úvahu estetiku trávníku nebo zahrady. Mezi příklady rybníků, které můžete postavit, patří miniaturní rybníček koi, zamrzlý rybník se zimní tématikou nebo dokonce sci-fi toxický kal. Jakmile se usadíte na nápadu, můžete vytvořit rybník, který odráží to, co chcete vytvořit.
  • Zvažte různá témata rybníků v závislosti na ročním období nebo dovolené.
   • Například na podzim můžete vytvořit miniaturní jezírko inspirované Halloweenem s malými dýněmi, vlkodlaky a duchy.
   • Během zimy můžete vytvořit slavnostní prázdninový rybník se sněhem.


 2. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 2

  2 Načrtněte návrh rybníka. Jakmile máte na mysli téma, je načase začít navrhovat vzhled vašeho jezírka. Pomocí tužky a papíru načrtněte hrubý návrh vašeho jezírka. Nezapomeňte přidat funkce pro zemi kolem skutečného rybníka, stejně jako rybníka samotného. Jakmile se spokojíte s designem, který se vám líbí, můžete začít stavět svůj projekt.
  • Nakreslete celkový tvar jezírka, než se začnete stěhovat do jemnějších detailů, jako jsou kameny, rostliny a další prvky, které budou obklopovat rybník.
  • Váš rybník může mít rozeklané nebo hladké okraje.
  • Pokud to chcete mít jednoduché, nakreslete oválný rybník bez jemných detailů.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 3

  3 Nakreslete svůj design jezírka na kus polystyrenu o tloušťce 2,5 cm. Velikost polystyrenu, kterou byste měli získat, závisí na tom, jak velký miniaturní rybník chcete mít. Poté, co jste navrhli rybník na samostatný list papíru, je načase, abyste přenesli obrázek do svého polystyrenu. Pomocí značky zkopírujte design, který jste vytvořili, přímo na povrch polystyrenu. Než se přesunete ke středu a nakreslíte jemnější detaily, nakreslete vnější okraje projektu.
  • Velká miniaturní velikost jezírka je 30 x 48,30 cm (1 x 1 stopa).
  • Zvláštní detaily, které můžete přidat, zahrnují mosty, listy, ryby, stromy, potrubí, vodopády a větve.
  reklama

Část 2 ze 4: Vytvoření základny

 1. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 4

  1 Ořízněte obrys, který jste nakreslili. Pomocí nože X-Acto sledujte linie, které jste nakreslili a prořízli kolem okrajů základny jezírka. Mějte na paměti, že základna není jen samotný rybník, ale půda, která bude kolem rybníka. Jakmile dokončíte vnější okraje, bude to sloužit jako základ pro vaše miniaturní jezírko.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 5

  2 Vykopněte do svého polystyrenu díru pro jezírko. Použijte svůj nůž X-Acto k vykopání obrysů, které jste vytvořili pro svůj rybník. Hloubka vašeho jezírka bude záviset na tom, jak hluboko se při jeho vytváření seknete. Při vyřezávání díry nezapomeňte nechat alespoň půl palce polystyrenu. Nestřihejte polystyren při výrobě jezírka, jinak nebude mít pryskyřice kam ztvrdnout.
  • Chcete -li na dno jezírka přidat texturu, ponechte při vykopávání polystyrenu zubaté okraje a řezy.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 6

  3 Vystřihněte menší detaily. Pokračujte ve vyřezávání dalších detailů ve vašem rybníku, jako jsou skalnaté útesy nebo místa, kde se půda ponoří. Nezapomeňte měnit hloubku půdy, aby váš rybník nevypadal plochý. Přidáním textury do krajiny kolem vašeho rybníka získáte realističtější vzhled.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 7

  4 Zakryjte svůj polystyren omítka . Základní vrstva sádry zabrání tomu, aby pryskyřice polila polystyren. Kupte si sádru v obchodě s železářstvím a naneste ji na celý základ polystyrenu. Pokud jsou trhliny nebo místa, která jste vynechali, nechte první vrstvu omítky zaschnout a znovu přetřete základnu dalším nátěrem.
  • Jakmile sádru položíte, nechte základnu několik hodin nebo přes noc zaschnout.
  • Hrubý brusný papír můžete použít k broušení drsných oblastí před nanesením další vrstvy omítky.
  reklama

Část 3 ze 4: Zdobení vašeho rybníka

 1. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 8

  1 Natřete základ sádry. Jakmile omítka vyschne na základně vašeho jezírka, můžete ji začít malovat akrylovou řemeslnou barvou, kterou najdete ve většině obchodů s uměleckými a řemeslnými výrobky. Pomocí štětce položte základní nátěr na velké detaily, jako je dno rybníka a oblast kolem rybníka. Můžete také nakreslit menší detaily, jako jsou ryby nebo zvířata, přímo na sádrový podklad. Nezapomeňte se pokusit zůstat ve svém tématu a vybírat barvy, které odpovídají estetice vašeho jezírka.
  • Poté, co nalijete pryskyřici, barva dna oblasti vašeho jezírka bude určovat barvu rybníka.
  • S koi rybníkem dobře fungují světlé zelené a hnědé.
  • Hnědé, šedé a světlé zelené dobře fungují s toxickým odkalištěm.
  • Přidejte dojem hloubky tím, že namalujete střed vašeho jezírka na tmavší odstín než vnější okraje vašeho jezírka.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 9

  2 Vytvořte další detaily kolem svého rybníka. Přidání podrobností do vašeho jezírka a okolí vašeho rybníka zvýší složitost vašeho modelu. Zvažte přidání věcí, jako jsou miniaturní ryby, polštáře lilie, kachny, králíci nebo jiná divoká zvěř vytvořená z hlíny. K vytvoření těchto malých dodatků použijte a polymerový jíl aby se vytvořily před zahříváním v troubě, aby je ztvrdly.
  • Mezi další detaily, které můžete přidat, patří velké skalní útvary, vodopády, lidé, sloupy lamp nebo cokoli jiného, ​​co si dokážete představit.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 10

  3 Namalujte a připevněte své detaily k základně modelu. Jakmile tyto drobné hliněné detaily ztvrdnou, můžete je namalovat, abyste jim dodali hloubku. Jakmile barva zaschne, přilepte je ke svému miniaturnímu jezírku gorilím lepidlem nebo lepidlem. Když do rybníka nalepíte věci do otvoru, které jste si prohrabali, budou vypadat, jako by plavaly v rybníku, jakmile nalijete pryskyřici.
  • Pokud chcete, aby vaše detaily vypadaly, jako by plavaly na vodě, budete je muset po zaschnutí přilepit na povrch pryskyřice.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 11

  4 K ozdobení jezírka použijte věci, které najdete v přírodě. Místo vytváření hliněných modelů pro všechny detaily ve svém miniaturním jezírku můžete použít věci, které najdete ve své zahradě. Shromážděte ze svého dvora oblázky, malé kameny, listy nebo trsy trávy a přilepte je na vnější stranu jezírka.
  • Malé mušle můžete také použít, pokud vytváříte pobřežní miniaturní rybník.
  reklama

Část 4 ze 4: Lití pryskyřice

 1. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 12

  1 Smíchejte epoxidovou pryskyřici. Řemeslná pryskyřice se obvykle dodává ve dvou nádobách obsahujících pryskyřici a tvrdidlo. Budete je muset smíchat, abyste vytvořili použitelnou pryskyřici pro váš rybník. Před smícháním roztoků si pečlivě přečtěte pokyny na obalu pryskyřice. Roztoky smíchejte v doporučeném množství podle pokynů a míchejte pět minut, nebo dokud se obě chemikálie důkladně nemíchají.
  • Najednou smíchejte pouze malé množství pryskyřice.
 2. Obrázek s názvem Vytvořit miniaturní pryskyřičný rybník Krok 13

  2 Nalijte pryskyřici do nádrže. Jakmile je pryskyřice smíchána, můžete ji pomalu a opatrně nalít na místo, které jste pro svůj rybník vyrobili. Pokud nemáte dostatek pryskyřice k naplnění nádrže vašeho rybníka, promíchejte více v jiné sklenici a pokračujte v plnění, dokud nebudete spokojeni.
  • Působením tepla na pryskyřici fénem po jejím nalití můžete odstranit bubliny z vašeho pryskyřičného jezírka.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte miniaturní pryskyřičný rybník Krok 14

  3 Nechte pryskyřici zaschnout. Než se pokusíte projekt přesunout nebo přidat další podrobnosti, nechte jej 24 hodin zaschnout. Jakmile zaschne, můžete si všimnout barvy a vyplnit své konečné detaily, dokud rybník nevypadá tak, jak chcete, a nebudete spokojeni. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu použít místo pryskyřice? Můžete zkusit průhledné horké lepidlo, ale udělejte to úhledné a pokuste se to udržet realistické, přidejte vlnění vody, cesty atd.
 • Otázka Jak udělám rybu koi? Jsou namalovány v pryskyřici, nebo jste něco koupili a vložili je do tohoto článku? Do pryskyřice s největší pravděpodobností umístili rybičky mini koi. Věřím, že si na Amazonu můžete koupit nějaké mini koi ryby.
 • Otázka Bude to vypadat realisticky? Ano, pokud to vyrobíte pomocí levného plastu, bude to vypadat falešně.
 • Otázka Kde získáte tak silný polystyren? Můžete jej získat online, v obchodech a domácích obchodech. Zkuste Hobby Lobby nebo Michael's.
 • Otázka Mohu na pryskyřici nalít silný kus lepenky? Ne, pryskyřice bude jíst, nebo si jen pospí. Zkuste použít něco, co nebude prosakovat. Pamatujte, že pryskyřice v první fázi je tekutá.
Nezodpovězené otázky
 • Pokus o vyplnění malé vydlabané kulatiny a vytvoření rybářské díry. Pokud ji naliji po vrstvách a nechám před další vytvrdnout, uvidím vrstvy? Nebo bych to měl udělat jednou, abych se tomu vyhnul?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • 1 palec (2,5 cm) tlustý polystyren (může mít libovolnou velikost)
 • Nůž X-Acto
 • Sádra z Paříže
 • Akrylová barva
 • Kartáče
 • Jíl (volitelně)
 • Epoxidová pryskyřice

Populární Problémy

Méně jíst během jídla může být náročné. Je snadné se přejíst během pravidelného jídla, zvláště pokud nevěnujete pozornost signálům z vašeho těla. Abyste omezili jídlo, sestavujte jídla pomocí správných porcí a správných typů ...

Série Masters 1000 je na okruhu ATP velmi ceněna a těmto 5 hráčům se podařilo získat tituly, než vykročili z dorostu.

Státní fotbal Arkansas a Mississippi se v sobotu setká na alternativní síti SEC. Pokud tento kanál nemáte, můžete sledovat přímý přenos online.

Váš průvodce sledováním animované série Iron Man online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Po této hře získal Monfils 250 bodů do žebříčku ATP, zatímco Pospisil sbírá 150 bodů.