Novak Djokovič nebo Grigor Dimitrov? Trasování primárního dopravce COVID-19 na Adria Tour

Novak Djokovic a Grigor Dimitrov ve šťastnějších časech na Adria Tour

Novak Djokovic a Grigor Dimitrov ve šťastnějších časech na Adria Tour

Oznámení Novaka Djokoviče o pozitivním testování na COVID-19 otřáslo tenisovým světem v úterý odpoledne. Djokovičovo testování a diagnostika byly výsledkem řetězce událostí, které začaly ignorováním norem sociálního distancování na jeho Adria Tour.

Rozuzlení začalo tím, že bulharské tenisové eso Grigor Dimitrov v neděli oznámil svůj pozitivní výsledek testu. Jak se u vysoce nakažlivé povahy tohoto viru očekává, více účastníků Adria Tour - včetně hráčů a zaměstnanců - rychle následovalo.

Byli mezi nimi Chorvat Borna Coric, Srb Srb Viktor Troicki, kondiční trenér Novaka Djokoviče Marko Panichi a nakonec samotný sedmnáctinásobný grandslamový šampion.

Bude navždy záhadou, kdo byl hlavním nositelem viru na Adria Tour. Někteří věří, že je to Grigor Dimitrov, ale existuje rozumný argument pro to, aby byl hlavním nositelem i samotný Novak Djokovič.

To vše jsou pouhé spekulace založené na chronologii událostí, ale je na místě se blíže podívat na to, jak se radostná událost změnila v hotspot koronaviru.

Novak Djokovic se zúčastnil akce se 2 dalšími, kteří měli pozitivní test

Nikola Jokic (druhý zleva) vedle Novaka Djokoviče na basketbalovém zápase

Nikola Jokic (druhý zleva) vedle Novaka Djokoviče na basketbalovém zápase

První obavy z toho, že byl Novak Djokovič vystaven viru, byly vzneseny před 10 dny, kdy se tenisová legenda zúčastnila basketbalového zápasu. V této hře byla také přítomna srbská basketbalistka Nikola Jankovic, která byla minulý týden pozitivně testována.

Později bylo oznámeno, že Novak Djokovič seděl vedle největší srbské basketbalové hvězdy a hráče Denveru Nuggets Nikoly Jokiče, který také minulý týden pozitivní test na koronavirus, přestože nevykazuje žádné příznaky.

Jankovic oznámil svůj pozitivní výsledek testu čtyři dny po zápase a Jokic měl pozitivní test brzy poté.

Pokud byli Jankovic a Jokic, kteří byli oba ve hře s Novakem Djokovičem, minulý týden pozitivně testováni, je velká šance, že Djokovič nesl virus déle než týden - dokonce ještě před zahájením bělehradské etapy Adria Tour.

Jak bylo pozorováno u většiny elitních sportovců, kteří se nakazili virem, žádný ze tří šampionů ve svém oboru nevykazoval žádné příznaky vedoucí k jejich pozitivnímu testu.

Novak Djokovic také po zápase sdílel lehké objetí s Jokicem.

Nikola Jokic (L) a Novak Djokovic sdílejí objetí ve hře

Nikola Jokic (L) a Novak Djokovic sdílejí objetí ve hře

Cestovní aktivita Grigora Dimitrova před Adriou pod skenerem

Grigor Dimitrov dostává a hodně tepla v chorvatských médiích nedávno. Podle zpráv Dimitrov vykazoval příznaky od pátku - den před začátkem zadarské etapy Adria Tour. Bulhar ale zjevně odmítl být testován a v sobotu pokračoval v zápase proti Coricu - než odstoupil ze svého druhého zápasu s Novakem Djokovičem

„Grigor Dimitrov během turnaje ohrozil zdraví svých kolegů a všech kolem. Kdyby včas oznámil, že se necítí dobře, virus by se pravděpodobně na Adria Tour nešířil, “píše se ve zprávě chorvatských novin Jutarnji List.
Novak Djokovic, Grigor Dimitrov a další hvězdy na Adria Tour

Novak Djokovic, Grigor Dimitrov a další hvězdy na Adria Tour

Djordje Djokovic - jeden z organizátorů Adria Tour a nejmladší bratr Novaka, však tato tvrzení pokáral. Řekl, že Grigor Dimitrov neměl před pozitivním testem vysokou teplotu a měl jen menší zranění lokte.

Nejmladší Djokovič trval na tom, že udělali vše, co mohli, ale také řekl - a to je ta nejšokující část -, že testování nebylo povinné a bylo ponecháno na uvážení hráčů.

Srbský vysílač b92 také hlášeno že Grigor Dimitrov přijel do Bělehradu ze Spojených států, země s největším počtem případů COVID na světě. Po zabalení bělehradské nohy se Bulhar na krátkou dobu vrátil do své domovské země, než odjel na zadarskou nohu do Chorvatska.

Grigor Dimitrov byl tedy ve třech různých zemích během tří týdnů, než se vrátil do Monte Carla, aby se nechal otestovat. Není možné určit, kde se virem nakazil, jestli vůbec virus už nosil při vstupu do Srbska. Pokud by ale Bulhar cestoval s jakýmikoli příznaky, bylo by to z jeho strany šíleně nezodpovědné.

Viktor Troicki také v podezření

Dalším hráčem, který mohl nevědomky být hlavním nositelem viru na Adria Tour, je krajan Novaka Djokoviče Viktor Troicki.

Troicki v pondělí večer prozradil, že měl předchozí víkend pozitivní test na koronavirus spolu se svou manželkou - která je v osmém měsíci těhotenství.

To znamená, že Troicki mohl být nositelem viru po celou dobu bělehradského úseku Adria Tour. Bývalá světová jednička 12 byla na sociálních sítích silně kritizována za to, že hrála bělehradskou nohu, přestože vykazovala příznaky.

je nejdůležitějším rokem

Populární Problémy

Když jdete nakupovat oblečení, zkoušíte jiné oblečení, ale je velmi nepříjemné, když se oblečení, které máte na sobě, obtížně obléká a svléká. Tato příručka vám řekne, co si vzít na sebe při nakupování. U obuvi hůl s nazouváky ....

Jak hrát Triball. Triball je zábavná variace na standardní volejbalovou formuli, která zahrnuje 3 týmy a 3 sítě. Každá hra trvá přibližně 15 minut, což z ní činí rychlou změnu klasické hry, kterou lze hrát na písku nebo trávě. Li...

Novak Djokovic se zúčastní dalšího Instagram Live, kde bude hovořit o výhodách výživy a detoxikace. Srb byl během aktivního období COVID-19 poměrně aktivní na sociálních médiích.

Jak udělat nové ručníky savějšími. Nadýchané, čerstvé ručníky se cítí skvěle, když se s nimi osušíte, ale často se zdá, že místo toho, aby je vsakovaly, jen pohybují vodou kolem vašeho těla. Důvodem je, že ručníky v obchodě často ...

Ženské basketbalové týmy Jižní Karolíny a Kentucky se v neděli sejdou na klíčové utkání Top 10. Zde je návod, jak můžete sledovat hru online bez kabelu.