Jak se zbavit hadů

Hadi jsou běžní v mnoha částech světa, a pokud máte velký dvůr, který je domovem různých rostlin a hmyzu, je pravděpodobné, že se s nimi čas od času setkáte. Přítomnost hadů naznačuje, že ekosystém je zdravý, ale mít je na dvoře může být znepokojující a dokonce nebezpečné, v případě jedovatých hadů. U nejedovatých hadů uvnitř vašeho domu můžete hada obecně nechat na pokoji a ono si najde vlastní cestu ven. Pokud byste chtěli více praktický přístup k odstraňování hadů, použijte koště, abyste hada vyrazili směrem k otevřeným vnějším dveřím.

obvaz na tenisový loket

Metoda 1 ze 3: Odstranění hadů z interiéru

 1. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 1

  1 Zavolejte kontrolu zvířat, pokud se obáváte, že had může být jedovatý. Pokud vám je nepříjemné zacházet s hadem, i když nevěříte, že je jedovatý, není důvod, abyste to řešili sami. Zavolejte zvířecí kontrolu, aby ji uvěznila a odnesla. S hady s jedovatým pokousáním by měli vždy zacházet profesionálové, například zaměstnanci kontroly zvířat nebo lovec divoké zvěře.
  • Zkuste hada uzavřít do jedné místnosti. Pokud to vidíte například v prádelně, zavřete dveře a pod ně zaklíňte ručník, aby had neunikl.
  • Udržujte děti a domácí zvířata mimo oblast, dokud kontrola zvířat hada nezachytí.


 2. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 2

  2 Nechte hada samotného a nechte ho najít cestu ven. Většina hadů opustí váš dům sama, pokud na to dostane čas a příležitost. Pokud ve své garáži nebo v místnosti vedoucí ven najdete hada, zavřete vnitřní dveře a otevřete dveře vedoucí ven, aby mohl had vyklouznout ven.
  • Had by měl odejít poměrně rychle. Jedná se o jednodušší a spolehlivější metodu než agresivnější praktický přístup, který může hada vyděsit a způsobit, že se skryje na těžko přístupném místě ve vašem domě.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 3

  3 Vyčistěte nejedovatého hada do velkého koše. Pokud se cítíte pohodlně starat se o hada na vlastní pěst, vyzkoušejte tento běžný způsob odstraňování: nejprve postavte na bok velký odpadkový koš ve stejné místnosti jako had. Pak hadem vrhněte hada do koše. Jakmile je had v popelnici, vyklopte plechovku do svislé polohy a pevně na ni položte víko.
  • Jakmile je had bezpečně uvnitř koše, vezměte hada do lesa nebo do jiné oblasti daleko od vašeho domu. Postavte plechovku na bok, opatrně sejměte víko a nechte hada, aby vyklouzl.
  • Pokud můžete, požádejte o pomoc přítele, člena rodiny nebo souseda. Extra pár rukou zajistí, že proces proběhne rychleji a plynuleji.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 4

  4 Chyťte hada pomocí vnitřní pasti. Pokud máte podezření, že ve vašem podkroví, garáži, sklepě nebo jinde ve vašem domě může být had, rozmístěte v těchto oblastech pasti podél zdí. Hadi se sklouznou přes nebo do pastí a uvíznou. Vy - nebo kontrola zvířat - pak můžete uvězněného hada bezpečně odstranit a umístit venku.
  • Pokud chytíte nejedovatého hada, umístěte past do kbelíku a vezměte ji ven nebo do oblasti, kde byste ji chtěli vypustit. Nalijte hada rostlinným olejem, aby se uvolnil z pasti a nechal se plazit pryč.
  • Každý den kontrolujte pasti, abyste zjistili, zda jste neulovili hada. Pokud budete čekat příliš dlouho, had zemře hladem.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 5

  5 Zvedněte hada a odstraňte ho, pokud jste si jisti, že není jedovatý. Pro větší ochranu si nasaďte silné rukavice. Vsuňte klacek pod hlavu hada a druhou rukou zvedněte zadní polovinu jeho těla. Had můžete také sebrat pevným uchopením za hlavu.
  • Ujistěte se, že had není jedovatý než to vyzvedneš. Pokud máte nějaké pochybnosti, nedotýkejte se toho.
  • Pamatujte, že čím blíže se k hadovi dostanete, tím je pravděpodobnější, že se zraníte.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

Pokud se přiblížíte k hadovi a zkusíte praktický způsob jeho odstranění, ale neuspějete, co se pravděpodobně stane?

Had nakonec odejde sám.

Ani náhodou! Jakmile se k hadovi přiblížíte a pokusíte se ho přinutit odejít, je méně pravděpodobné, že by šel sám. Pokud však hada najdete ve své garáži nebo jiném prostoru se dveřmi ven, můžete dveře otevřít a hada nechat na pokoji, aby mohl jít ve svém volném čase. Vyberte jinou odpověď!

Had se schová na těžko přístupném místě.

Pěkný! Pokud se pokusíte přinutit hada k odchodu a neuspějete, had se pravděpodobně pokusí někam lépe schovat. Je těžší hada odstranit, jakmile se před vámi skryje. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Had na vás zaútočí.

Ne tak docela! Hadi se vás bojí, jako vy z nich. Většina hadů nezaútočí, pokud jim k tomu nedáte důvod, takže je možné, že se had pokusí zachytit, ale pravděpodobně se nedostane, jakmile se dostane pryč. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 3: Odstranění hadů venku

 1. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 6

  1 Nech had zmizet sám. Pokud máte co do činění s nejedovatým hadem, nejjednodušší metodou odstranění je nechat hada, aby sám opustil váš majetek. Venkovní hadi nepředstavují žádný vážný problém a budou bloudit ve svém vlastním čase. Pokud však máte děti nebo domácí zvířata, držte je od hada dál. I nejedovatí hadi mohou mít bolestivé kousnutí.
  • Pokud si často všimnete hadů poblíž vašeho domu, měla by vás zajímat spíše preventivní údržba než individuální odstraňování hadů.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 7

  2 Postříkejte hada vodou z hadice. Pokud uvidíte poblíž svého domu viset nejedovatého hada a chtěli byste, aby šel někam jinam, někdy stačí jen trochu postrčit, aby byl na cestě. Zahradní hadicí hada lehce nastříkejte, dokud se nevzdálí od vašeho domu a ven z vašeho dvora.
  • Podvazkoví hadi a další hadi, o kterých víte, že nejsou nebezpeční, jsou vhodnými kandidáty na tuto metodu odstranění.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 8

  3 Odstraňte hada z vody pomocí skimmeru v bazénu. Pokud ve svém bazénu najdete hada, můžete ho bezpečně zvednout pomocí skimmeru v bazénu nebo jiného druhu síťované sítě. Malé, nejedovaté hady lze také vytrhnout z terasy nebo trávy skimmerem v bazénu. Snažte se je nepřichytit příliš pevně, abyste nepoškodili jejich žebra.
  • Vezměte hada na zadní stranu vašeho dvora nebo do blízké zalesněné oblasti a osvobodte je.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se hadů, krok 9

  4 Nastavte venkovní past na hady. Venkovní hadí pasti jsou obvykle plastové boxy nastražené látkou nebo vůní, která láká hady dovnitř. Jakmile hadi vstoupí do pasti, tvar krabice jim zabrání dostat se ven. Umístěte je kolem svého majetku v oblastech, kde jste viděli hady trávit čas.
  • Až uvězníte hada, odneste ho do zalesněné oblasti a vysvoboďte ho.
  • Vyhněte se používání jedovatých pastí na hady, které vstoupily na váš dvůr. Hadi jsou důležitou součástí ekosystému a měli by být bezpečně odstraněni, nikoli zabiti.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 Kvíz

Pokud máte kolem svého domu mnoho hadů, co byste měli udělat?

Odstraňte všechny hady jednotlivě.

Ani náhodou! Můžete odstranit každého hada, ale pokud se na to soustředíte, může trvat déle, než se svého hadího problému zbavíte. Odstranění hadů, které najdete, však v tomto procesu pomáhá. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Kolem svého majetku používejte jedovaté pasti na hady.

Ne tak docela! Hadi jsou nezbytnou součástí ekosystému, proto byste se měli vyhýbat používání jedovatých pastí. Zabití vašich hadů může vašemu dvorku více uškodit než pomoci, protože většina hadů omezuje napadení hlodavci a hmyzem. Pokud zabijete hady, narušíte křehkou ekosystémovou rovnováhu na svém pozemku. Existuje lepší možnost!

dna tenisových bot
Zaměřte se na preventivní opatření.

Přesně! Místo odstraňování jednotlivých hadů, které najdete, zkuste zapracovat i na preventivních opatřeních. Měli byste najít způsoby, jak zabránit vstupu více hadů na váš dvůr. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 3: Prevence opětovného zamoření

 1. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 10

  1 Ořízněte vegetaci na zahradě. Typická stanoviště hadů obsahují vysokou trávu a keře, takže pravidelné sekání trávy a stříhání keřů a keřů způsobí, že váš dvůr bude pro hady méně lákavý. Sečte trávník a odstraňte všechny spadlé kmeny stromů, duté pařezy nebo jiná místa, kde by mohli žít hadi. Proveďte tato opatření, abyste se ujistili, že váš dvůr není plný potenciálních hadích doupat:
  • Skladujte dřevo a hromady dřeva nejméně 0,6 m nad zemí a hromady kompostu a mulčování držte mimo dům.
  • Zvažte odstranění keřů a další vysoké vegetace, která se zdá být pravidelným stanovištěm hadů.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se hadů, krok 11

  2 Odstraňte zdroje potravy hadů. Hadi jedí myši, cvrčky a další hmyz. Pokud přijmete opatření k udržení nízké populace těchto tvorů, hadi budou hledat potravu jinde. Použijte půdu a kameny k zablokování jakýchkoli děr pro hlodavce na vašem dvorku. Udržujte svůj dvůr bez ptačího semene, bobulí, ořechů spadlých ze stromů a zbloudilých zbytků odpadu z hromady kompostu. To vše jsou zdroje potravy pro myši a hmyz.
  • Zvažte odstranění myší a hmyzu ze svého majetku nastavením pastí nebo použitím jiných metod odstraňování. Vidět Jak se zbavit myší a Jak se zbavit cvrčků pro více nápadů.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se hadů, krok 12

  3 Utěsněte svůj dům. Zabraňte hadům ve vstupu do vašeho domova tím, že zkontrolujete, zda v jeho základu nejsou praskliny a díry. Utěsněte všechny, které najdete, těsnicí hmotou nebo expandující pěnou. Zajistěte také těsnost vašich dveří a oken. Umístěte obrazovky na komín, průduchy a další místa, kam by se hadi mohli dostat dovnitř.
  • Mřížka obrazovek by neměla mít otvory větší než 0,6 cm, aby bylo možné účinně blokovat všechny hady.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 13

  4 Naneste na svůj dům a dvůr repelent proti hadům. Odpuzovače hadů se obvykle prodávají buď jako kapalina, kterou můžete nastříkat na vnější stěny svého domu, nebo jako prášek, který můžete posypat po celém dvoře. Tyto repelenty jsou šetrné k životnímu prostředí a nepoškodí vaše domácí mazlíčky ani trávník.
  • Ve vašem místním železářství nebo zahradnictví byste měli prodávat různé druhy komerčních repelentů na hady. Repelenty na hady můžete také najít online u velkých prodejců.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se hadů Krok 14

  5 Vyrobte si vlastní repelent pro rychlé řešení pro kutily. Smíchejte stejná množství kamenné soli a prolisovaného česneku a posypte je kolem vchodů do vašeho domova, zahrady nebo kdekoli jinde, kde nechcete, aby byli hadi. Pokud máte velké zamoření, vytvořte silné domácí řešení ze stejných dílů krystalu síry a můry. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Pravda nebo nepravda: Neměli byste po svém dvoře používat repelenty na hady, pokud máte domácí zvířata, protože jsou toxická.

Skutečný

Ani náhodou! Odpuzovače hadů ve skutečnosti nejsou toxické pro domácí zvířata. Postřiky a prášky jsou také bezpečné pro váš dvůr a nepoškodí vaši trávu ani rostliny. Hádej znovu!

Nepravdivé

Ano! Spreje a prášky odpuzující hady jsou navrženy jako bezpečné pro vaše domácí mazlíčky. Lze je také použít na trávník a rostliny. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co je přírodní odpuzovač hadů? Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN
  Licencovaný veterinární technik Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. Bakalář vědy ve veterinární technologii získala na Purdue University v roce 2010. Od roku 2011 je také členkou Akademie techniků veterinární ošetřovatelství koní. Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN Licencovaný veterinární technik Expertní odpověď APHIS zjistil, že skořicový olej a hřebíčkový olej, také známý jako eugenol, jsou účinné při odpuzování některých hadů. Aplikujte esenciální oleje ve spreji, zřeďte asi 4 až 8 kapek na galon vody, nebo opatrně položte vatové tampony nebo látkové proužky nasycené oleji kolem oblastí náchylných k hadům.
 • Otázka Opravdu kuličky můr drží hady pryč? Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN
  Licencovaný veterinární technik Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. Bakalář vědy ve veterinární technologii získala na Purdue University v roce 2010. Od roku 2011 je také členkou Akademie techniků veterinární ošetřovatelství koní. Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN Licencovaný veterinární technik Expertní odpověď Toto je běžná mylná představa, protože kuličky můry na hady opravdu nemají žádný vliv.
 • Otázka Co drží hady mimo váš domov? Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN
  Licencovaný veterinární technik Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. Bakalář vědy ve veterinární technologii získala na Purdue University v roce 2010. Od roku 2011 je také členkou Akademie techniků veterinární ošetřovatelství koní. Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN Licencovaný veterinární technik Expertní odpověď Odstraněním zdroje potravy (hlodavců) a zajištěním dobrého přístupu k tmavým vlhkým místům, kde rádi žijí, utěsněním domu.
 • Otázka Jaké druhy hadů žijí v Gruzii? Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN
  Licencovaný veterinární technik Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. Bakalář vědy ve veterinární technologii získala na Purdue University v roce 2010. Od roku 2011 je také členkou Akademie techniků veterinární ošetřovatelství koní. Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN Licencovaný veterinární technik Expertní odpověď Gruzie má mnoho plemen hadů. Mezi jedovaté druhy patří měděné hlavy, vodní mokasíny, koráloví hadi a chřestýši. Mezi jedovatá plemena patří šarlatoví hadi, hadí hadi, podvazkoví hadi a vodní hadi.
 • Otázka Našel jsem hadí kůže ve své skříni prádelny za poslední tři roky. Žijí v mém domě? Buď 100% ano, nebo si z vás někdo z vašich přátel či rodinných příslušníků dělá děsný žert.
 • Otázka Jakou metodou mohu zabránit hadům ve vstupu do mého domova? Někteří lidé říkají, že medvědí česnek odpuzuje hady. Zkuste zasadit nějaké kolem vašeho domova.
 • Otázka Náš plazivý prostor je zamořen podvazkovými hady. Společnost v peci nepřijde vyčistit pec, dokud hadi nezmizí. Jak se tohoto zamoření zbavíme? Ptáci 101 Upřímně řečeno, podvazky jsou extrémně učenliví a nebezpeční hadi. Můžete použít hadí tyč a všechny je vyjmout do vany, poté je pustit o několik mil dál. Nezabíjejte je, jsou velmi důležité pro životní prostředí a nepředstavují pro člověka žádné riziko.
 • Otázka Jak najdu hada, když jsem v podkroví našel kůlnu? Matthew Evans Zvíře již pravděpodobně opustilo podkroví, protože nezůstalo na jednom místě příliš dlouho. Nechte odborníka na divokou zvěř zkontrolovat a utěsněte svůj dům proti vstupu zvířat, pokud je pryč.
 • Otázka Jak zjistíte, zda je had jedovatý nebo ne, aniž byste provedli výzkum? Číst Jak rozlišovat mezi jedovatými hady a nejedovatými hady pro obecné pokyny. Z každého pravidla však existují výjimky, a pokud již nejste obeznámeni s druhem, na který se díváte, je jeho zkoumání jediným způsobem, jak si být 100% jistý.
 • Otázka Co mám dělat, když je v mé garáži had? Nejprve se pokuste zjistit, zda je had jedovatý nebo nejedovatý. Viz článek wikiHow na Jak rozlišovat mezi jedovatými hady a nejedovatými hady pro vodítka. Pokud je to jedovatý had nebo dostatečně velký na to, aby někoho přemohl, obraťte se na kontrolu zvířat. Pokud jste si jisti, že není jedovatý, můžete jej bezpečně odstranit tak, že jej vymetete, uvězníte mezi kontejner a desku a vysypete ven nebo jej odstraníte pomocí sítě.

Populární Problémy

Balet začal na královských dvorech na počátku 16. století a rané formy tohoto elegantního a sofistikovaného umění zahrnovaly dlouhé sukně a dřevěné dřeváky. Tančící balet je velmi populární po celém světě a studium baletu může pomoci rozvíjet ...

Jak používat hněv. Možná se v současné době ve svém životě potýkáte se velkým stresem a hledáte fyzičtější a agresivnější způsob, jak své problémy vyřešit, než je terapie. Anger pokoje jsou navrženy tak, aby poskytovaly ...

Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat film „Pearl in the Mist“, druhý film Ruby Landry o životě na základě knižní série VC Andrews.

Counterpuncher Murray se ve vítězství nad Federerem mění v agresora

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Portland Timbers vs Minnesota United online bez kabelu.

Roger Federer se stal vůbec prvním tenistou, který se dostal do žebříčku nejlépe placených sportovců časopisu Forbes. Federer letos jen vydělal 100 milionů dolarů na podpoře značek.