Jak se zbavit cvrčků

Cvrčci v létě zvoní svým charakteristickým zpěvem a v malém počtu jsou docela neškodní. Když se však začnou reprodukovat uvnitř domu, mohou poškodit papírové výrobky, oděvy, nábytek a dokonce i stěny. Zjistěte, jak provést několik jednoduchých opatření k ovládání populace kriketu vašeho majetku a zabránit jim v překročení suterénu.

Část 1 ze 3: Odebírání cvrčků z vašeho domu

 1. Obrázek s názvem Zbavte se kriketů Krok 1

  1 Chyťte je kriketovou návnadou. Tato snadná metoda přilákání cvrčků z rohů a spár je nejefektivnějším okamžitým řešením.
  • Do mělké misky vložte několik lžic melasy a do poloviny je naplňte vodou. Umístěte misku do místnosti, kde máte problém s kriketem. Cvrčci milují melasu, a když to ucítí, skočí do mísy. Misku často vyprazdňujte.
  • Chemická kriketová návnada se prodává v železářstvích a používá stejnou základní metodu k chytání cvrčků. Pokud používáte tento typ návnady, zajistěte, aby se k němu nepřibližovala vaše rodina a domácí zvířata, protože je toxický.


 2. Obrázek s názvem Zbavte se kriketů Krok 2

  2 Nastavte pasti. Lepivé pasty na lepidlo jsou skvělý netoxický způsob chytání cvrčků. To je obzvláště moudré, pokud máte malé děti nebo domácí zvířata, která budou citlivá na často jedovatý sprej proti hmyzu. Umístěte pasti na kriket podél problémových oblastí, jako jsou zdi, okna nebo dveře. Čím blíže k teplu a vlhkosti jsou tyto pasáže hmyzu, tím je větší pravděpodobnost, že přilákají vnikající cvrčky.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se kriketů Krok 3

  3 Použijte sprej proti hmyzu. Většina sprejů proti hmyzu se účinně zbaví cvrčků. Vyberte si univerzální sprej nebo ten, který byl vyroben speciálně pro cvrčky, a stříkejte do rohů, podél parapetů a na jiná místa, kde jste si všimli zamoření. Při používání těchto sprejů buďte opatrní, protože obsahují toxické chemikálie.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se kriketů Krok 4

  4 Vyjměte vejce. Cvrčci mohou klást vajíčka do domu, což by mohlo způsobit, že se nákaza rychle vymkne kontrole.
  • Zkuste oblast vysát vysavačem, který má filtr HEPA (High-Efficiency Particulate Air). Jedná se o vysoce výkonné stroje, které budou tahat vejce z koberce nebo kdekoli, kde mohly být položeny. Vyhozený obsah vyhoďte do uzavřeného plastového sáčku.
  • Většina sprejů použitých na živé cvrčky také zabije vejce. Nastříkejte podél obložení a podlahových lišt, kde cvrčci obvykle kladou vajíčka.
  reklama

Část 2 ze 3: Odstranění oblastí hnízdění kriketu

 1. Obrázek s názvem Zbavte se kriketů Krok 5

  1 Utěsněte svůj domov. Nejjednodušší metodou, jak se vyhnout zamoření kriketem ve vašem domě, je zabránit jim ve vstupu do vašeho domova utěsněním oken a dveří. Dokážou projít i těmi nejmenšími prasklinami, proto si pečlivě prohlédněte oblasti, kam by mohli přijít nebo si postavit hnízdo.
  • Odstraňte drobné trhliny utěsněním oken a prasklin ve zdech.
  • Můžete si koupit nástavec, který připevníte na spodní část dveří a vytvoříte tak těsnění, které zabrání cvrčkům pod nimi.
  • Ujistěte se, že vaše větrací otvory mají obrazovky.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se kriketů Krok 6

  2 Utěsněte svůj odpad. Vůně koše přitahují cvrčky. Zakrytí odpadků venku v zapečetěné nádobě odradí cvrčky od chovu na vašem pozemku a vstupu do vašeho domova.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se kriketů Krok 7

  3 Omezit vegetaci. Cvrčci si staví hnízda ve vysokých trávách a jiné vegetaci. Udržujte své rostliny ořezané a sečený trávník, aby neměly kde hnízdit.
  • Ujistěte se, že rostliny podobné trávě jsou několik stop od vašeho domu, aby cvrčci, kteří by tam mohli hnízdit, neměli snadný přístup do vašeho domova.
  • Ořízněte zadní břečťan a další půdní kryt.
  • Dřevěné hromádky, hromádky kompostu a hromady kompostu by měly být umístěny dostatečně daleko od vašeho domu.
  • Zkontrolujte, zda ve vašich kanálech a střešních žlaboch nejsou listy a jiné zbytky rostlin, které se mohly nahromadit. V těchto oblastech často hnízdí cvrčci.
  reklama

Část 3 ze 3: Aby byl váš majetek nehostinný pro cvrčky

 1. Obrázek s názvem Zbavte se kriketů Krok 8

  1 Odstraňte jasná světla. Cvrčky přitahují světla, a pokud v noci rozsvítíte svůj dům silnými lampami, můžete je nalákat směrem k domu.
  • V obchodech s hardwarem je možné zakoupit „světelné chyby“ nebo oranžová LED světla se spodním osvětlením. Ty jsou navrženy tak, aby nepřilákaly cvrčky a jiné chyby.
  • Pokud v noci rozsvítíte svůj dvůr, umístěte světla dostatečně daleko od svého domu, aby dovnitř netahaly cvrčky.
  • V noci nakreslete žaluzie a rolety, aby jasná záře z vašeho domu nepřilákala cvrčky.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se kriketů Krok 9

  2 Nechte přirozené predátory prosperovat. Ještěrky a pavouci jsou přirozenými predátory kriketu, takže pokud jim dovolíte žít na vašem pozemku, budou přirozeně ovládat vaši kriketovou populaci.
  • Vyhněte se postřiku svého majetku insekticidem, který je toxický pro dravce kriketu.
  • Kočky a ptáci jsou také přírodními kriketovými predátory. Nechte kočku venku a zvažte instalaci ptačího krmítka.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Existuje způsob, jak přimět kriketa, aby přestal štěbetat? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Nejlepší způsob je najít kriketu a dostat ho z domova! Pokud to však nemůžete udělat, možná to dokážete uklidnit snížením vnitřní teploty. Cvrčci jsou nejaktivnější při teplotě přibližně 26,7-32,2 ° C, takže zapnutí AC může pomoci, pokud ho máte.
 • Otázka Jak dlouho bude kriket žít v mém domě? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Většina dospělých cvrčků žije přibližně 8–10 týdnů. Pokud jsou ve vašem domě kriketová vejce, budou se stále líhnout nová, aby nahradila ta, která umírají. Pokud máte domácí kriket, budete muset vysát všechny oblasti, kde cvrčci hnízdí nebo se shromažďují.
 • Otázka Proč se cvrčci stále dostávají do mého domu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Odpověď Cvrčci pravděpodobně přijdou, protože je přitahuje něco ve vašem domě, například teplo, vlhkost nebo světlo. Dostat se do nich bude snazší, pokud máte do svého domu otvory, jako jsou praskliny v základu nebo prostory kolem instalatérských nebo elektrických vedení, která vedou do vašeho domu.
 • Otázka V horkých suchých arizonských létech by mohli v mém horkém podkroví žít cvrčci? Stará kachna Ano, dokážou přežít extrémní teploty. Pokud jsou hojní a dokážou najít způsob, jak se dostat dovnitř, udělají to.
 • Otázka Co mám použít, když nemám melasu? Můžeš zkusit zlato.
 • Otázka Dostávají se cvrčci snadno do domácností? Záleží na domě. Pokud majitel nechá dveře nebo okna otevřená, cvrčci se snadno dostanou dovnitř. Starší domy mohou mít ve stěnách nebo podlahách otvory, skrz které se dovnitř může dostat hmyz a další maličkosti.
 • Otázka Bydlím v pátém patře nad betonovou budovou (nejvyšší patro). Neexistuje zde absolutně žádná vegetace. Jak získáme cvrčky, když jsme obklopeni betonem o výšce pěti pater? Cvrčci se mohou snadno vyšplhat nahoru pomocí lepkavých nohou. Nastříkejte kolem oken, abyste je nedostali ven. Postupujte podle návrhů v článku.
 • Otázka Jak zajistím, aby do mého domu nepřišli cvrčci? 1) Umístěte kriketovou návnadu na otvory/netěsnosti vašeho domu. 2) Utěsněte své otvory/netěsnosti. 3) Nastříkejte sprej do blízkosti otvorů/netěsností.
 • Otázka Proč cvrčci vydávají podivné zvuky? Štěbetají z různých důvodů, ale obecně je to muž, který se snaží přilákat ženu k páření.
 • Otázka Je kousnutí kriketu škodlivé pro člověka? Většina kousnutí kriketu je neškodná, ale může být bolestivá. Abyste se vyhnuli kriketovým kousnutím, neberte je rukama.

Populární Problémy

Vše, co potřebujete vědět o Avengers: Age of Ultron, včetně toho, jak streamovat Age of Ultron, jeho čísla pokladen, zápletku, obsazení a další!

Vždy zábavná série „Conan bez hranic“ pokračuje cestou do Japonska. Zde je návod, jak sledovat speciální online, i když nemáte kabel.

Není nic otravnějšího, než vidět, jak jasná ledová vrstva na spodní straně tenisek s věkem žloutne. Naštěstí je k dispozici řada produktů, které vám pomohou rozmrazit podrážky. Chcete -li začít, umyjte si spodní část podrážky ...

Jak dostat dívku z vaší ligy. Zajímat se o někoho, kdo je mimo vaši ligu, je super častý problém, ale nemusí to být konec vašich partnerských snů. Místo toho, abyste se na ni soustředili, soustřeďte se na to, abyste se stala ...

Jak se setkat s členy kapely na koncertě. Je úplně normální chtít potkat členy své oblíbené kapely. Koneckonců, když je vidíte ve shodě, jste s nimi doslova ve stejné místnosti. Samozřejmě si nemůžete jen tak šťouchnout do cesty ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Nuggets vs Spurs Game 3 online bez kabelu.