Jak snížit Brie

brie je známý pohled na většinu sýrových desek. Jeho krémová struktura, máslová chuť a jemná kůra jsou skvělým kontrastem k ostrým nebo pevným sýrům. Pokud váháte s kopáním do klínu nebo disku, snažte se co nejlépe krájet malé kousky, které obsahují kůru, aby nikdo na desce nenalezl vydlabanou část brie. Mějte na paměti, že můžete odstraňte kůru z celé porce brie, pokud víte, že to nikdo nechce jíst.

forhendové podání tenis

Metoda 1 ze 3: Řezání disku Brie

 1. Obrázek s názvem Cut Brie Krok 1

  1 Najděte brie nůž. Chcete -li krájet sýr, aniž by se lepil na nůž, budete potřebovat dlouhý nůž s velmi tenkou čepelí. Pokud nemáte brie nůž, použijte jakýkoli nůž, který má tenkou, ostrou čepel, nebo dokonce čepel s otvory. Někdy se jim říká nože s otevřenou čepelí.
  • Pokud plánujete šíření brie na bagetu, možná budete chtít také vytáhnout malý špičatý nůž na sýr, který můžete nastavit vedle sýra. Tento nůž je někdy nazýván malým rýčem.


 2. 2 Rozkrojte kotouč brie pokojové teploty na polovinu. Před krájením nechte brie sedět při pokojové teplotě na prkénku až 1 hodinu. Poté jemným pohybem tam a zpět prořízněte střed disku. Nyní byste měli mít 2 stejně velké půlkruhy sýra.
  • Bude těžké ochutnat jedinečné chutě brie, pokud se podávají studené z lednice.
  • Pokud plánujete podávat polovinu brie, zabalte 1 půlkruh do pergamenu nebo voskovaného papíru a uložte do lednice.
 3. 3 Půlkruh nakrájejte na malé trojúhelníkové kousky těsně před podáváním. Nakrájejte od středu rovného okraje ke zaoblenému okraji a vytvořte malé tenké klínky. Proveďte klínky 1/2 palec (1,3 cm) široký v nejširší části trojúhelníku. Můžete řezat z 1 nebo obou stran půlkruhu.
  • Pokud obsluhujete hosty, nechte půlkruh sýra na talíři s nožem vedle něj. Poté nechte své hosty nakrájet ze sýra trojúhelníkové kousky.
  • Zbytky brie můžete skladovat, pokud nebyly při pokojové teplotě déle než 2 hodiny (včetně 1 hodiny, kdy jste sýr před podáváním nechali). Zabalte brie do igelitu a vložte do vzduchotěsné nádoby. Poté ho dejte do chladničky na 2 až 3 dny.

  Spropitné: Vyhněte se krájení několika trojúhelníkových kusů brie předem, protože nechcete nechat sýr zaschnout.

  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Krájení klínu Brie

 1. Obrázek s názvem Cut Brie Krok 4

  1 Vyberte si ostrý brie nůž. Podívejte se na tenký nůž s dlouhou, úzkou čepelí, která se nebude lepit na sýr. Pokud můžete, vyberte takový, který má otvory v čepeli, aby bylo krájení brie snazší.
  • Pokud chcete rozložit brie na bagetu, můžete na talíř sýra také položit malý rýč nebo pomazávací nůž.
 2. Obrázek s názvem Cut Brie Krok 5

  2 Krájejte po délce klínu pokojové teploty. Místo krájení brie na kousky použijte svůj nůž na dlouhé tenké plátky. Začněte na špičce klínu a seřízněte podél jedné strany. Poté přepněte na opačnou stranu klínu a nakrájejte další tenký pramen.
  • Při krájení se snažte sýr udržovat ve tvaru klínu. Jakmile vy nebo vaši hosté provedete několik řezů, bude brie menší, ale stále by měl vypadat jako klín.
  • Zbytky brie můžete uchovat v chladničce, pokud nebyly ponechány při pokojové teplotě déle než 2 hodiny (včetně 30 minut, kdy jste brie nechali před podáváním). Zabalte brie do igelitu a vložte do vzduchotěsné nádoby. Poté jej uložte na 2 až 3 dny.

  Spropitné: Klín brie nechte sedět při pokojové teplotě asi 30 minut, než ho nakrájíte. To umožní vašim hostům lépe ochutnat chutě brie.

 3. 3 Vyhněte se odříznutí trojúhelníkového hrotu klínu. Možná jste viděli, jak lidé odřízli samotný konec klínu a vytvořili malý trojúhelník. To je považováno za neslušné, protože hrot klínu je obvykle nejzralejší a nejchutnější částí klínu.

  Věděl jsi? Špička klínu se nazývá nos, a proto jste možná slyšeli, jak lidé říkají: „Neřízněte nos sýru!“

  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Odstranění kůry

 1. Obrázek s názvem Cut Brie Krok 7

  1 Vložte brie do mrazáku na 20 až 30 minut. Brie uchovávejte v obalu, aby neabsorbovalo zápach, když je v mrazáku. Krátké zchlazení brie usnadní odříznutí kůry.
  • Brie můžete zmrazit až na 1 den.
 2. 2 Odstraňte brie a položte ho na prkénko. Vyjměte brie z mrazáku alespoň několik hodin, než ho budete podávat. Poté rozbalte brie z obalu a položte sýr na prkénko. Zatímco chcete, aby při podávání klesla na pokojovou teplotu, měli byste kůru odříznout, dokud je sýr ještě studený.
 3. 3 Otočte brie na bok a odřízněte ploché strany. Pokud řezáte klín, otočte jej na jednu z jeho plochých stran. Pokud stříháte kotouč brie, budete jej muset přesunout na zaoblenou hranu a držet na místě. Poté vezměte ostrý nůž a opatrně odřízněte ploché strany klínu nebo disku.
  • K tomuto kroku můžete použít jakýkoli typ nože.

  Spropitné: Ujistěte se, že pouze ořezáváte kůru a neřezáváte do samotného sýra.

 4. 4 Ořízněte zaoblené strany nebo strany klínu. Položte kotouč nebo klín brie zpět na prkénko a opatrně odřízněte zaoblený okraj po stranách disku. Pokud řezáte klín, budete muset oříznout dlouhé strany a plochý, široký konec klínu. Bez ohledu na to, jaký styl stříháte, ořízněte 1/8 palec (0,32 cm) kůry, abyste neřízli samotný sýr.
  • Pokud dáváte přednost, přepněte na menší nůž, abyste usnadnili řezání kolem okrajů brie.
 5. Obrázek s názvem Cut Brie Krok 11

  5 Nechte brie dosáhnout pokojové teploty. Jakmile kůru odstraníte, nechte ji 1 až 2 hodiny, aby již nebyla studená. Vy i vaši hosté si snáze užijete chutě brie, pokud má pokojovou teplotu.
 6. 6 Rozložte brie nebo nakrájejte na plátky. Nyní můžete na sýrový talíř položit brie klín nebo kotouč s malým nožem vedle něj, aby si hosté mohli pomoci sami. Pokud používáte upravenou brie v jiném receptu, můžete ji nakrájet na tenké plátky.
  • Pokud například grilujete brie sendvič, udělejte 1/4 0,64 cm silné plátky, které položte na chléb. Pokud řezáte klín, vytvořte dlouhé proužky brie po celé délce klínu. Pokud krájíte z půlkruhu, můžete na ploché straně sýra krájet dlouhé obdélníkové proužky.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kde bych vzal brie nůž? Adele Orr Nejlepší odpovídač Brie nůž najdete v obchodech s kuchyňskými potřebami nebo online. Vyzkoušejte velké online prodejce, jako je Amazon nebo eBay, a pokud máte potíže jednoduše, proveďte online vyhledávání na kartě nakupování a vyhledejte „brie knife“, abyste našli nějaké prodejce.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud sestavujete sýrový talíř, ponechte mezi každým sýrem mezeru, abyste měli prostor je krájet.
 • Pokud sdílíte talíř se sýrem, vyhněte se nabírání středu brie a opuštění kůry.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Brie nůž
 • Prkénko
 • Malý rýčový nůž, volitelný

Populární Problémy

Jakožto jedna z nejslavnějších a nejkrásnějších ženských ikon videoher, oblékání jako princezna Zelda působí na kostýmních večírcích a cosplayingových akcích okamžitým dojmem. Tento článek vám pomůže vytvořit charakterově přesný cosplay, který ohromí i ...

Jak léčit hematom. Hematom je soubor krve, který unikl z poškozené cévy nebo žíly. Na rozdíl od jiných modřin je obvykle doprovázen výrazným otokem. http://www.medicinenet.com/hematoma/article.htm ...

Havrani a Orli se setkají v neděli ve Philadelphii. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Zde je návod, jak sledovat nový BET show Leny Waitheové „Twenties“ online streamování bez kabelu. Vysílá se ve středu ve 22 hodin. ET/PT.

Vyvinuli jste city k někomu zvláštnímu, ale kam byste odtud měli jít? Vyjádření svých citů pro zamilovanost obvykle začíná tím, že na něj uděláte dojem, ale jak můžete udělat dobrý dojem? Pro mnohé to může být jednodušší ...