Jak se vypořádat s bolestí zavřených dveří na prstu

Zachytit ruku nebo prst v zavírajících se dveřích může být neuvěřitelně bolestivý zážitek. V závislosti na závažnosti situace může být nutné vyhledat odbornou lékařskou pomoc, aby se zabránilo dlouhodobé bolesti nebo zranění. Pokud však nepotřebujete navštívit lékaře, existují triky, které vám mohou pomoci vyrovnat se s bolestí sami doma.Část 1 ze 2: Vyrovnávání se s bolestí

 1. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 1

  1 Zmrazte zranění. Ze zdravotních důvodů vysvětlených v následující části je to první věc, kterou byste měli udělat po zavření dveří na ruce. Ale ze zdravotních důvodů stranou, chlad z ledu vám znecitliví ruku, pokud ji udržíte na místě dostatečně dlouho. Přestože extrémní zima bude zpočátku nepříjemná nebo dokonce bolestivá, protlačte ji a udržujte led na místě. Nakonec budete v ledové oblasti cítit menší pocit - včetně bolesti.
  • Led zabalte do ručníku nebo látky, abyste zabránili popálení ledem nebo omrzlinám.
 2. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 2

  2 Zůstaň v klidu. Vaším prvním impulzem může být panika, ale zkuste se nenechat přehnaně vzrušit. Vzrušení může vést ke zvýšenému průtoku krve, což může vést ke škodlivému otoku. Výzkum dále ukázal, že úzkost vede ke zvýšenému prožívání bolesti, ačkoli toto je více zkoumáno s chronickou bolestí než s akutním poraněním. Bez ohledu na to vám pomůže zůstat v klidu a soustředit se a zvládat bolest v krátkodobém horizontu.
 3. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 3

  3 Vezměte si volně prodejné (OTC) léky proti bolesti. I když v případě vážného zranění byste měli navštívit lékaře, který vám může ošetřit ruku a předepsat silnější léky proti bolesti, v situacích, které lze zvládnout, vám OTC léky pomohou vypořádat se s bolestí. Obecně jsou OTC léky proti bolesti buď acetaminofen (Tylenol, Panadol atd.), Nebo ibuprofen (Advil, Motrin atd.).
  • Vezměte všechny léky podle pokynů. Acetaminofen by měl být užíván každých 4-6 hodin a ibuprofen každých 6-8 hodin.
  • Pokud máte problémy se žaludkem, ledvinami nebo jste těhotná, neužívejte ibuprofen bez konzultace s lékařem.
  • Lidé s onemocněním jater by neměli užívat acetaminofen.
 4. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 4

  4 Soustřeďte se na svůj dech. Hluboké řízené dýchání vám pomůže uklidnit se a snížit srdeční frekvenci. Zaměřte se na pocit vzduchu v každé fázi dýchacího procesu - jak se cítí, když vstupuje nosem, jaký je to pocit, když jej držíte na hrudi, jak se cítí, když proudí zpět nosem nebo přes váš jazyk. Mysli na ty pocity a na nic jiného.
  • Pomalu a zhluboka se nadechněte, aby se nejprve zvedlo břicho, nikoli hrudník.
  • Když už nemůžete nasávat vzduch, na několik sekund zadržte dech.
  • Vydechněte pomalu a metodicky, raději kontrolujte uvolňování vzduchu, než abyste to všechno nechali vylétnout sami.
  • Když dokončíte výdech, na několik sekund se zastavte a poté cyklus opakujte s další vdechnutím.
  • Tento postup opakujte, dokud se nebudete cítit uvolněně.
 5. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 5

  5 Rozptýlit se. Chcete -li zbavit svou mysl nepříjemných bolestí, zkuste nechat svou mysl bloudit k dalším podnětům, které zapojují vaše smysly. Můžete poslouchat své oblíbené album, sledovat poutavý televizní pořad nebo film, konverzovat s někým nebo provádět lehkou aktivitu, která nezatěžuje vaši ruku, například jít na procházku. Výzkumy ukazují, že zapojení vašich pěti smyslů činí vaši zkušenost s bolestí zvládnutelnější.
 6. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 6

  6 Vizualizujte jídlo. Výzkum ukazuje, že řízené zobrazování, ve kterém osoba nebo zvukový záznam pomáhá člověku v bolesti zaměřit se na relaxační mentální obrazy, může pomoci zmírnit jak chronickou, tak akutní bolest. Nedávná studie však naznačuje, že pouhá vizualizace vašich oblíbených jídel na vlastní pěst může dosáhnout stejného účinku bez vnější pomoci nebo průvodce. Představte si, že si do svých oblíbených jídel - ať už je to čokoláda nebo cheeseburger - strkáte intenzivně a představíte si, jak voní, chutná a cítí se. Nechte ty příjemné myšlenky ovládnout vaši mysl a bolest zmizí. reklama

Část 2 ze 2: Řešení zdravotních problémů

 1. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 7

  1 Okamžitě naneste led. Nejdůležitějším krokem v důsledku zranění je co nejdříve ledovat ruku. Studená teplota zpomaluje průtok krve do oblasti a snižuje otoky nebo záněty, které by mohly zranění zhoršit. Extrémní chlad také oblast znecitliví, čímž se sníží bolest, jak je uvedeno výše.
  • Pokud nemáte led, postačí vám jakýkoli studený předmět. Pytel mražené zeleniny z mrazáku je stejně dobrý jako ledový balíček.
 2. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 8

  2 Zvedněte prst. Ukažte prstem nahoru k obloze. Stejně jako při aplikaci chladu je cílem snížit průtok krve do zraněné oblasti, aby se snížilo otoky. Když namrzáte zranění, držte ruku i prst ve vzduchu.
 3. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 9

  3 Zkontrolujte, kde je ruka zraněna. Pokud je nejsilnější bolest v dlani nebo je postižen některý z vašich kloubů, měli byste co nejdříve vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Pokud jste však zavřeli dveře na špičce prstu a nezranili jste si klouby nebo nehtové lůžko, lékař vám může doporučit, abyste si položili ruku a počkali na ni.
 4. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 10

  4 Zajistěte, aby nedošlo k poranění nehtového lůžka. Zda se nehet částečně odlepil od nehtového lůžka, poznáte podle tmavého zbarvení pod nehtem. Toto zabarvení naznačuje, že se pod nehtem hromadí krev, a proto musíte kontaktovat lékaře, který vám poradí, jak postupovat. Pokud je to jen malé množství krve, zranění se může uzdravit samo. Velké množství krve však může být bolestivé a může vyžadovat zásah. Lékař vás může požádat, abyste vstoupili, aby mohl uvolnit tlak vytvářející se pod nehtem, nebo vás může nasměrovat, abyste tlak sami uvolnili.
  • Pokud je odběr krve starší než 24 hodin, lékař by měl hematom vypustit. Pokud uplynulo více než 48 hodin, krev se srazila a není možné ji vypouštět. Pacienti by měli mít neurovaskulární vyšetření ruky. Ohyb a prodloužení by měly být testovány ve všech článcích prstů.
 5. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 11

  5 Postupujte podle pokynů lékaře, jak vypustit krev pod nehet. Nepokoušejte se uvolnit tlak bez předchozí konzultace s lékařem. Pokud vám však profesionál dá přednost, můžete nehtové lůžko vypustit podle jeho pokynů. Před a po proceduře si umyjte prst.
  • Zahřejte špičku kancelářské sponky nebo připínáčku nad ohněm (tj. Svíčku nebo zapalovač), dokud nebude rozžhavená, aby se sterilizovala. Držte ho kleštěmi nebo ochrannými rukavicemi, abyste chránili ruce před horkem.
  • Dotkněte se horkým kovovým hrotem nehtu, kde se hromadí krev. I bez použití příliš velkého tlaku rozpálí žár malý otvor do hřebíku. Ve většině případů to bude nepříjemné, ale ne bolestivé.
  • Nechte krev vytéct otvorem a zmírněte bolest.
  • Lékař vám může předepsat antibiotika.
 6. Obrázek s názvem Vypořádat se s bolestí zavřených dveří na prstu Krok 12

  6 V případě potřeby vyhledejte lékařskou pomoc. V mnoha případech, v závislosti na závažnosti zranění, můžete jednoduše ledovat ruku a čekat, až se sama uzdraví. Měli byste se však poradit s lékařem, pokud pozorujete některý z následujících stavů:
  • Neschopnost ohnout prst
  • Poranění kloubu nebo dlaňových kostí
  • Zranění nehtového lůžka
  • Hluboký řez
  • Zlomená kost
  • Nečistoty v místě poranění, které je třeba odstranit, aby se zabránilo infekci
  • Jakékoli známky infekce (zarudnutí, otok, teplo, hnis, horečka)
  • Selhání při hojení nebo zlepšování zranění
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, abych se zotavil, pokud byl můj prst zavřený ve dveřích? Jonathan Frank, MD
  Specialista na sportovní ortopedický chirurg a konzervaci kloubů Dr. Jonathan Frank je ortopedický chirurg se sídlem v Beverly Hills v Kalifornii, specializující se na sportovní medicínu a konzervaci kloubů. Praxe doktora Franka se zaměřuje na minimálně invazivní, artroskopickou chirurgii kolena, ramene, kyčle a lokte. Dr. Frank je držitelem titulu MD z University of California, Los Angeles School of Medicine. Absolvoval ortopedický pobyt na Rush University Medical Center v Chicagu a stipendium v ​​oboru ortopedické sportovní medicíny a uchování kyčle na Steadmanově klinice ve Vailu v Coloradu. Je lékařem týmu zaměstnanců amerického lyžařského a snowboardového týmu. Dr. Frank je v současné době vědeckým recenzentem špičkových recenzovaných vědeckých časopisů a jeho výzkum byl prezentován na regionálních, národních a mezinárodních ortopedických konferencích a získal několik ocenění včetně prestižních cen Mark Coventry a William A Grana. Jonathan Frank, MD Specialista na sportovní ortopedický chirurg a konzervaci kloubů Odborná odpověď Co chcete udělat, je RICE: Odpočinek, led, komprese a elevace. Zánět z poranění se obvykle projeví nejen bolestí, ale také otokem. Zmrazení zranění na 20 minut a 20 minut vypnuto, jeho zvednutí nad úroveň srdce, pokud ležíte na gauči nebo vsedě, a poté použití protizánětlivého přípravku, jako je Ibuprofen nebo Naproxen, může tomuto zánětu zabránit.
 • Otázka Co mám dělat, když je horní část mého prstu červená a zbytek prstu se pomalu rozpíná a začíná pulzovat? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Měli byste na ni okamžitě nanést led. Pokud otok nebo bolest nezmizí do jednoho nebo dvou dnů, navštivte lékaře.
 • Otázka Mám navštívit lékaře, pokud se na mém prstu po zasažení objevil uzel? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Ano, navštívil bych lékaře, aby mi udělal rentgen a nechal ho zkontrolovat/vyšetřit.
 • Otázka Co mám dělat, když je můj prst po rozbití fialový? Pravděpodobně je jen pohmožděný a bude v pořádku, pokud s ním budete ledovat a zacházet opatrně. Pokud s ním nemůžete vůbec hýbat, možná budete chtít navštívit lékaře.
 • Otázka Můj prst je velmi horký, proč je to tak? Pokud je váš prst horký a mírně oteklý, můžete mít infekci nebo může dojít k poškození tkáně. Horko by mělo zmizet, jakmile se začne uzdravovat.
 • Otázka Mám se poradit, pokud je můj prst oteklý ještě týden poté, co jsem si ho poranil? Ano, určitě. Může to znamenat, že se něco pokazilo. Zajděte k lékaři nebo do nemocnice na rentgenové vyšetření a profesionální lékařské ošetření.
 • Otázka Mám si obvazovat prsty? Můžete, pokud chcete. Pokud máte pocit, že by mohly být rozbité, bylo by dobré je spojit dohromady; čím více s nimi pohnete, tím déle jim bude trvat, než se uzdraví. Pokud je bolest minimální, pak je pravděpodobně nemusíte obvazovat.
 • Otázka Co mám udělat pro bolestivost? Ledujte prstem (viz Metoda 1).
 • Otázka Proč by můj prst byl necitlivý a někdy měl pocit, že hoří? Mohlo by to být z toho, že vám krev proudí do prstu. Můžete to zkusit namrazit hned poté, co prst zavřete ve dveřích, protože led uklidňuje a nedovoluje krvi, aby se řítila k prstu. Pokud bolest a necitlivost přetrvávají, měli byste vyhledat odbornou lékařskou pomoc.
 • Otázka Pomůže studený hadr? Možná. Led zabalený v ručníku by však byl lepší.

Populární Problémy

Kompletní průvodce, jak sledovat předávání cen Academy Awards 2019 na počítači, Roku, Apple TV nebo jiném streamovacím zařízení.Nizozemsko a Španělsko se ve středu sejdou na očekávaném mezinárodním přátelském utkání. Zde můžete zápas sledovat, pokud jste v USA.Manchester United se ve středu utká s Evertonem v posledním čtvrtfinále Carabao Cupu. Zde je návod, jak sledovat zápas.Zde je návod, jak sledovat hry Spurs online bez kabelu v letech 2019-20, včetně možností pro diváky s pravděpodobným zájmem o koupi a mimo trh.Paradorn Srichaphan vyměňuje rakety za kluby