Jak dezodorizovat boty

Staly se vaše boty tématem diskuse - ve zlém? Páchnoucí obuv může být zdrojem velké ostudy. Naštěstí existuje pomoc. Způsobů, jak se zbavit zápachu z obuvi, jsou doslova desítky. V závislosti na tom, jak je to špatné, může být řešení, které je pro vás nejlepší, stejně jednoduché jako použití několika domácích přísad.Metoda 1 ze 2: Rychlé a snadné opravy

 1. Obrázek s názvem Deodorizace obuvi Krok 1

  1 Dovnitř nasypte jedlou sodu. Tato klasická oprava je známá z nějakého důvodu - funguje. Posypání lžíce jedlé sody uvnitř páchnoucích párů bot pomůže absorbovat zápach a vytáhnout vlhkost, která bakteriím usnadňuje růst. Nejlepších výsledků dosáhnete přidáním jedlé sody, když si boty v noci sundáte, a protřepejte je, než si je ráno obujete.
  • Možná se tomu chcete vyhnout u kožených bot - jedlá soda je může vysušit.
 2. Obrázek s názvem Deodorizace obuvi Krok 2

  2 Naplňte boty novinami. Místo toho, abyste včerejší noviny hodili do koše, recyklujte je pomocí tohoto triku na odstranění zápachu. Zabalte páchnoucí boty do nahromaděných novin a poté je nechte několik dní ležet na suchém místě. Noviny budou postupně absorbovat zápach a vlhkost zevnitř obuvi, takže zůstanou svěží a nové.
  • Můžete také zkusit posypat noviny oblíbeným sladce vonícím parfémem nebo aromatem. Zvláště dobře může fungovat několik kapek vanilkového extraktu.
 3. Obrázek s názvem Deodorizace obuvi Krok 3

  3 Vyzkoušejte kočičí stelivo. I když nemusí zdát se jako první věc, kterou byste chtěli mít v botách, je podestýlka pro kočky navržena speciálně pro neutralizaci pachů, takže je to vlastně skvělá volba. Rozložení polévkové lžíce nebo dvou (čistých) kočičích steliv do každé obuvi před spaním by mělo výrazně omezit zápach. Nezapomeňte si ráno protřepat boty do koše!
 4. Obrázek s názvem Deodorize Shoes Step 4

  4 Zkuste kávovou sedlinu. Pokud jste závislí na kávě, využijte zbytky, které každý den produkujete, k boji proti zápachu z obuvi. Kropení hrstkou suchý důvody uvnitř bot a nechat je několik hodin sedět je skvělý způsob, jak odstranit nepříjemné pachy. Zásadní význam zde má použití suché půdy - kvůli mokrému povrchu budou vaše boty vlhké (což může zapáchat) horší než uschnou) a mohou obarvit látku světlejších bot.
  • Kávová sedlina funguje dobře také jako univerzální odstraňovač zápachu. Zkuste do lednice vložit odkrytou misku se suchou drtí. Výsledky by měly být podobné těm, které byste získali s jedlou sodou.
 5. Obrázek s názvem Deodorize Shoes Step 5

  5 Potřeme bílým octem. Otření vnitřku každé boty hadrem nebo papírovým ručníkem navlhčeným bílým octem je skvělý způsob, jak odstranit zápach nohou. Nechte boty úplně vyschnout, než si je znovu vezmete - v opačném případě vůni nahradíte vůní octa. Plněné zmačkané noviny pomohou odstranit přebytečnou vlhkost, pokud použijete příliš mnoho octa.
  • Případně zkuste použít ocet společně s výše uvedenou metodou jedlé sody k vytvoření šumivé pěny, která naplní botu a odstraní pachy.
  • Tady se držte bílého octa. Jiné odrůdy, jako jablečný ocet a balsamico, mohou obarvit vaše boty.
 6. Obrázek s názvem Deodorize Shoes Step 6

  6 Tampón potřete alkoholem. Alkohol je účinný dezinfekční prostředek - skvěle zabíjí celou řadu bakterií a dalších mikroorganismů. Díky tomu je ideální pro odstranění bakterií způsobujících zápach z obuvi. Namočte vatový tampón nebo špičku Q do třecího alkoholu (také nazývaného isopropylalkohol) a vydrhněte vnitřek obuvi. Buďte důkladní, trefte se do každého rohu vnitřní látky a podle potřeby namočte tampon.
 7. Obrázek s názvem Deodorize Shoes Step 7

  7 Použijte sušičku. Tyto jednorázové doplňky do prádla představují levný a pohodlný způsob, jak bojovat proti zápachu nohou. Na konci dne vložte do každé boty jeden list, abyste přes noc odstranili pachy. Nejlepších výsledků dosáhnete, když použijete voňavé sušičky - neparfemované částice mohou absorbovat část zápachu, ale nezanechají vaše boty svěží.
 8. Obrázek s názvem Deodorize Shoes Step 8

  8 Zmrazte si boty. Podle některých čistících zdrojů tento zvláštní trik zanechá vaše boty svěží, jakmile dosáhnou pokojové teploty. Ponechání obuvi přes noc v mrazničce údajně zabíjí bakterie, které způsobují špatný zápach obuvi.
  • Některé zdroje však tuto metodu zpochybňují. Možná budete chtít spárovat s jedním z výše uvedených triků, abyste byli v bezpečí, pokud potřeba dobře vonící boty.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Řešení silného zápachu

 1. Obrázek s názvem Deodorize Shoes Step 9

  1 Proveďte boty pračkou. Když vám oblečení zapáchá, (doufejme) jej vyperete, tak proč nepoužít stejnou metodu pro své boty? Nejlepších výsledků dosáhnete odstraněním podrážky a tkaniček z obuvi a poté vložením všech kousků do povlečení na polštář nebo sáčku na prádlo, aby byly pohromadě. Perte na teplém nebo horkém standardním pracím prostředku. Opakujte prací cyklus pro obzvláště páchnoucí boty.
  • Pokud můžete, nechte boty uschnout na slunci. Nejenže je to vystaví spoustě čerstvého vzduchu, aby se mohli „vyvětrat“-slunce také funguje jako přírodní dezinfekční prostředek pro bakterie způsobující zápach.
  • Všimněte si, že to je ne dobrá volba pro boty, které mohou být poškozeny vodou (jako kožené boty).
 2. Obrázek s názvem Deodorize Shoes Step 10

  2 Použijte dezinfekční prostředek. V obuvi, která byla po celá léta vystavena potu, vlhkosti a zápachu nohou, mohou hluboko v tkanině žít bakterie a houby. K usmrcení těchto organismů může být nutné silné dezinfekční namáčení. Tato metoda používá bělidlo, takže to není dobrá volba pro boty tmavé barvy. Také jej nebudete chtít použít pro materiály citlivé na vlhkost, jako je kůže. Postupujte podle následujících kroků:
  • Namočte boty do alkoholu. Nechte asi pět minut zcela nasytit vnější i vnitřní látku.
  • Nechte boty uschnout na slunci. Pokud počasí nepřeje, použijte sušičku nastavenou na nízkou teplotu.
  • Smíchejte stejné díly bělidla a vody. Tuto směs vložte do rozprašovače a opatrně zamlžte vnitřek i vnějšek každé boty. Vytáhněte jazyk, podrážku a tkaničky, aby se sprej dostal všude.
  • Pokud máte protiplísňový sprej, použijte jej jako bělicí směs. V opačném případě nechte boty před nošením znovu uschnout na vzduchu.
 3. Obrázek s názvem Deodorize Shoes Step 11

  3 Pořiďte si nový pár vložek. Pokud vám boty voní zvláště špatné, můžete zkusit vyměnit jejich části, abyste odstranili zdroj zápachu. Nová sada vložek je pravděpodobně nejúčinnější věcí, kterou si můžete koupit. Stélky se prodávají jako příslušenství na většině stejných míst, kde byste mohli koupit boty, a jsou obvykle poměrně levné. Mohou se také cítit skvěle - mnoho z nich je navrženo tak, aby poskytovalo mimořádné pohodlí a podporu lidem, kteří tráví mnoho času chůzí nebo stáním.
 4. Obrázek s názvem Deodorize Shoes Step 12

  4 Opatrně mikrovlnnou troubou zničte bakterie. Teplo je skvělý způsob, jak zabíjet bakterie - to je jeden z důvodů, proč se maso obvykle vaří před jídlem. Můžete si ohřát boty v mikrovlnné troubě, abyste zničili bakterie, ale pokud ano, musíte být opatrní. Příliš dlouhé zahřívání může poškodit vaše boty nebo samotnou mikrovlnnou troubu. Stejně jako u některých výše uvedených metod to není dobrá metoda pro boty vyrobené z kůže nebo materiálů citlivých na vodu. Také by neměl být používán pro boty s kovovými kousky. Postupujte podle následujících kroků:
  • Namočte hadr do vody. Otřete vnitřní i vnější část boty tak, aby byl materiál po celou dobu vlhký, ale aby nebyl mokrý.
  • Vložte boty do mikrovlnné trouby. Vyjměte rotační desku, pokud ji vaše mikrovlnná trouba má.
  • Zahřejte boty na 30 sekund. Zastavte a hřbetem ruky pečlivě zkontrolujte jejich teplotu. Pokud nejsou horké, zahřívejte dalších 30 sekund.
  • Pokračujte v zahřívání v 30sekundových intervalech, dokud nebudou boty docela horké. Pomocí sady kleští je vyjměte a nechte je uschnout na vzduchu.
 5. Obrázek s názvem Deodorize Shoes Step 13

  5 Ošetřete si nohy. Skvělý způsob, jak se zbavit páchnoucích bot, je bojovat proti zápachu u jeho zdroje - nohou. Udržování nohou v čistotě, suchu a bez zápachu způsobí, že vaše boty budou v první řadě mnohem těžší zapáchat.
  • Jedním ze způsobů, jak udržet nohy svěží, je použít práškový mastek. Když se trochu potřete na chodidlech a ponožkách, jakmile se začnete potit, pomůže to absorbovat vlhkost a zabránit tvorbě bakterií, které způsobují zápach.
  • Vidět náš článek o zápachu nohou pro více nápadů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu přirozeně dezodorovat své boty? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Posypte si jedlou sodu do bot a nechte je přes noc na dobře větraném místě. Druhý den vysajte vnitřek obuvi, abyste odstranili jedlou sodu. To by mělo vyřešit většinu problémů se zápachem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Jedním skvělým opakovaně použitelným řešením je naplnit pár starých punčoch nebo kalhotkové hadice jedlou sodou a poté zavřít konec. Nasaďte si je do bot, když je nenosíte, aby absorbovaly pachy, než se stihnou vytvořit.
 • Pokud můžete ušetřit peníze, nákup párů obuvi vám pomůže omezit zápach. Střídání obuvi každý den jim dává více času na odvětrání mezi použitím, což výrazně snižuje množství zápachu, který se může vytvářet.
 • Pro lehké pachy si můžete koupit sprej Stink Stoppers. U páchnoucích pachů se to nedoporučuje. Sedí na vůni a nevylepšuje ji. I když, pokud si pořídíte nové boty a máte páchnoucí nohy, může vám pomoci jejich používání každou noc po vyzutí.

reklama

Populární Problémy

Zde je článek analyzující podobnost mezi herním stylem Nicka Kyrgiose a Felixe Augera-Aliassimeho.Odborníci tvrdí, že každoroční očkování proti chřipce je vaše nejlepší sázka na prevenci chřipky, ale není 100% účinné. Https://www.mayoclinic.org/disease-conditions/flu/in-depth/flu-shots/art-20048000 Každoroční očkování proti chřipce vás obvykle ochrání ...Djokovič začíná nabídku zůstat č. 1 potopením Mullera

Jen málo zážitků je otravnějších, než držet plný měchýř v autobuse, který v nejbližší době nezastaví. Pokud máte ještě čas připravit se na další cestu autobusem, můžete udělat hodně pro minimalizaci nepohodlí tím, že budete pít méně vody před ...Vyrazit na víkend do lesa může být zábavné zpestření rutinního víkendu. Úspěšná cesta zahrnuje naplánování zboží a oblečení, které potřebujete mít u sebe. Noste méně zásob, pokud nemáte přístup k vozidlu nebo plánujete ...