Jak diagnostikovat respirační problémy u buldoků

Buldoci patří do skupiny psů s vyhublými plochými tvářemi. Oficiální termín pro toto je brachycephalic, což znamená mít dopředu zkrácenou hlavu. I když jsou jejich ploché tváře roztomilé, nedostatek nosu normální délky způsobuje nejrůznější problémy se strukturou horních cest dýchacích. Kvůli zkrácenému nosu a horním cestám dýchacích cest jsou buldoci náchylní k dýchacím potížím. V závislosti na závažnosti problému mohou být tyto potíže život ohrožující, takže je důležité, abyste rozpoznali příznaky a byli schopni diagnostikovat respirační problém, pokud vlastníte buldoka.

Metoda 1 ze 3: Rozpoznání příznaků respiračních problémů

 1. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 1

  1 Monitorujte nadměrné lapání po dechu. Jedním z hlavních příznaků respiračních problémů pro vašeho buldoka je nadměrné zadýchávání. To znamená, že váš pes bude dýchat více, než je běžné, nebo v situacích, kdy by neměl dýchat. Možná rychle a mělce dýchá.
  • Můžete vidět jeho jazyk viset ven, a může mít slintání nebo sliny visící z čelistí.


 2. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 2

  2 Pozor na kašel. Váš buldok může kromě lapání po dechu vykazovat i další problémy s dýcháním. Může začít hodně kašlat. Může také začít hackovat, jako by neměl dostatek vzduchu nebo mu něco uvízlo v krku.
  • Váš buldok se také může začít dusit kvůli kašli nebo nedostatku vzduchu.
  • Váš buldok může také dýchat nebo vydávat chrápací zvuky.
 3. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 3

  3 Zkontrolujte fyzická omezení. Kvůli problémům s dýcháním buldoka nemusí být schopen vykonávat stejný druh fyzických aktivit, jako ostatní psi. Těžké nebo nadměrné cvičení může způsobit, že bude nadměrně dýchat. Také nemusí být schopen vykonávat žádnou fyzickou aktivitu.
  • V horkém a vlhkém počasí může váš pes vykazovat více fyzických omezení.
 4. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 4

  4 Hledejte jakékoli nepohodlí. Váš pes může vykazovat příznaky nepohodlí kvůli problémům s dýcháním. Váš pes může mít ve tváři napjatý nebo ustaraný výraz. Může také držet hlavu nízko s rovným krkem. Může také odmítnout jídlo.
  • Váš pes se také může zdráhat pohybovat nebo chodit.
  • Váš pes může také sedět s lokty drženými od těla.
 5. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 5

  5 Zkontrolujte, zda nevykazují známky respirační tísně. Problémy s dýcháním vašeho psa mohou vést k vážnějším příznakům. Váš pes může mít modrý nádech na normálně růžové blány v ústech. To je důkaz, že má potíže se získáváním kyslíku.
  • Kvůli tomuto utrpení se váš pes může zhroutit s těžkým dýcháním.
 6. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 6

  6 Vězte, že všichni buldoci jsou náchylní k respiračním problémům. Bulldogs jsou plemeno považováno za brachycephalic. To znamená, že pes má zkrácenou hlavu, a tedy i nosní průchod. To způsobí, že buldokům bude jejich podpis smeten do tváře. To však také vede k životu respiračních problémů.
  • Respirační problémy, které postihují buldoka, se označují jako bracycefalický respirační syndrom. To se týká obecných respiračních problémů, které mají buldoci v důsledku abnormalit horních cest dýchacích.
  • Téměř každý buldok trpí některými příznaky bracycefalického respiračního syndromu. To znamená, že sledování následujících příznaků je obzvláště důležité pro ochranu vašeho psa.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Diagnostika respiračních problémů u buldoků

 1. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 7

  1 Vezměte svého psa k veterináři. Pokud uvidíte některé nebo všechny příznaky respirační tísně, nehýbejte se svým psem, kromě toho, že ho vezmete k veterináři. Veterinář psa vyšetří a naslouchá jeho hrudníku stetoskopem. To pomáhá rozhodnout, zda je problém v hrudníku nebo v horních dýchacích cestách.
  • Pokud je pes velmi zoufalý, může mu veterinář poskytnout ošetření, které stabilizuje jeho dýchání a umístí ho do kyslíkového stanu, dokud nebude mimo nebezpečí.
 2. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 8

  2 Zkontrolujte psovi nos a krk. Vizualizovaná kontrola může veterináři prozradit psí nosní dírky. Otevření úst může ukázat veterináři, pokud jsou ústa přeplněná jazykem a měkkým patrem, které blokují zadní část krku.
  • Váš veterinář bude pravděpodobně tlačit na průdušnici, aby váš pes kašlal. Může také zkontrolovat dásně, aby zjistil změnu barvy, aby zkontroloval nedostatek kyslíku.
  • Získat jasný výhled na zadní část krku vyžaduje anestetikum. Veterinář poté pomocí laryngoskopu vyšetří měkké patro, velikost krčních mandlí a přeplněnost oblasti hrdla.
 3. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 9

  3 Získejte další testy. Veterinář může provést krevní test, aby zjistil, zda existují nějaké základní podmínky, které mohou způsobovat dýchací potíže, jako jsou infekce. Pokud má váš buldok základní infekci, může zhoršit a zhoršit respirační příznaky. V některých případech může veterinář potřebovat provést zobrazovací testy k diagnostice vašeho buldoka. CT sken nebo rentgenový paprsek mohou vizualizovat velikost průdušnice a zkontrolovat, zda je příliš úzká nebo ne.
  • Váš veterinář může také provést ultrazvuk ke kontrole plic a srdce.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Řešení respiračních problémů vašeho buldoka

 1. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 10

  1 Připravte se na to, že váš pes bude mít dýchací potíže. Pokud vlastníte buldoka, měli byste si dávat pozor na známky obtíží s dýcháním. Když váš pes čelí jakýmkoli respiračním potížím, budete muset podniknout kroky k jeho uklidnění a odpočinku, aby jeho potřeba kyslíku byla menší.
  • Jakmile uvidíte, že má váš pes dýchací potíže, okamžitě ho zastavte z jakékoli fyzické aktivity. Udržujte ho v klidu, abyste se mohli pokusit regulovat jeho dýchání.
  • Pokud jste venku, vezměte svého psa dovnitř. Pokud se nemůžete rychle dostat dovnitř, dejte svého psa na chladnější, stinné místo.
  • Umístěte na svého psa chladné vlhké hadry, které pomohou snížit jeho tělesnou teplotu.
 2. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 11

  2 Snižte dýchací potíže svého psa. Vzhledem k tomu, že všem buldokům hrozí respirační problémy, můžete pro svého buldoka dělat věci, které pomohou snížit pravděpodobnost, že bude mít dýchací potíže. Jednou z hlavních věcí, které můžete udělat, je regulovat váhu vašeho psa. Obezita může způsobit velký stres na dýchací systém vašeho psa a způsobit problémy s dýcháním. Hubnutí je jednou z nejběžnějších léčebných postupů, které pomáhají břišním problémům s dýcháním.
  • Omezte těžké cvičení svého psa a jeho vzrušivost. Tyto věci vedou k rychlému dýchání a lapání po dechu, což je pro vašeho buldoka obtížnější.
  • Chraňte svého buldoka před horkem. Nadměrné teplo může zhoršit jeho dýchací problémy.
 3. Obrázek s názvem Diagnostika respiračních problémů u buldoků Krok 12

  3 Rozpoznejte respirační problémy, kterým buldok čelí. Jedním z hlavních problémů buldoků je, že struktura lebky je tvořena kostí a měkkou tkání a velikost nosu je u tohoto plemene zmenšena a zploštělá. Ačkoli je kost zkrácena, struktury měkkých tkání v ústech, jako je jazyk a měkké patro, zůstávají stejné velikosti jako dříve. Kvůli této struktuře patří mezi strukturální problémy buldoků:
  • Úzké nozdry. Nosní dírky buldoka jsou často úzké a buď zcela uzavřené, nebo pouhé štěrbiny, místo aby měly hezky široce otevřené nozdry jako jiná plemena.
  • Stlačené nosní průchody. Zkrácené kostnaté pouzdro nosu znamená, že pes postrádá normální filtrační mechanismus nosních turbinátů. Filtrování slouží k ohřevu studeného vzduchu, když je vdechován, a k odfiltrování prachu.
  • Dlouhé měkké patro. Masitá polička zvaná měkké patro odděluje nos od úst. Vzhledem ke zkrácené povaze nosu a tlamy psa zabírá měkké patro více místa, než by mělo, a má tendenci blokovat vstup do průdušnice, což čas od času způsobuje epizody udušení.
  • Velké mandle. Mandle psa mají tendenci se zvětšovat, aby si poradily s nefiltrovanou oblastí. Mandle sedí v krku těsně nad vchodem do průdušnice. Když jsou zvětšeny, mohou omezit proudění vzduchu do průdušnice.
  • Úzké průduchy. Buldoci mají syndrom, kdy má průduch užší průměr, takže se mu zase špatně dýchá.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje Francouzce je 12 let a nedýchala. Co bych měl dělat? Vzhledem k jejímu věku byste měli okamžitě vyhledat pozornost. Odveďte ji k veterináři.
 • Otázka Můj buldok má spoustu hlenu, hodně spí a hledí do prázdna. Chová se, jako by neměla dostatek vzduchu. Nějaká rada? Důrazně doporučuji obrátit se na veterináře. Váš veterinář může zajistit, aby bylo vše v pořádku s jejími dýchacími cestami, a je zjevně ochotný odpovědět na jakékoli otázky týkající se zdraví vašeho buldoka.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Fotbalové míče mohou být užitečné vědět, jak kreslit. Podle tohoto tutoriálu mohou i ti umělecky nejobtížněji vytvořit realisticky vypadající fotbal. Pojďme začít! Uprostřed stránky nakreslete velký podlouhlý. Nakreslete svislou střední čáru ...

Sloane Stephensová postoupila, ale obhájkyně titulu Ekatarina Makarova byla ve smíšený den poslána do Washingtonu.

Bencic poráží Kerberovou ve třech setech, aby postoupil do finále Mallorca Open.

2016 Australian Open poskytl divákům pohled na to, co od tohoto sportu očekávat. Zde jsou některé klíčové poznatky.

Tenisové bratrstvo - a Hollywood - reagovaly na historický titul Andyho Murraye.

Jak vyrobit koksový plovák. Hledáte lahodnou poušť, kterou si snadno a rychle vyrobíte? Sodové plováky jsou klasickým dezertem již několik let. Zkombinujte colu a vanilkovou zmrzlinu, abyste vytvořili perfektní koks, nebo přidejte ...