Jak zlikvidovat kreditní kartu

Pokud platnost účtu v bance nebo kreditní kartě vyprší, budete muset starou kartu bezpečně a bezpečně zlikvidovat. Chcete -li potvrdit stav své kreditní karty, před zničením kreditní karty zavolejte svého bankovního zástupce. Kontaktní číslo je obvykle uvedeno na zadní straně. Důkladně zničte kartu, abyste se ujistili, že je nepoužitelná, a omezte možnosti jakéhokoli podvodu. Demagnetizujte magnetický proužek, zničte čip, rozřízněte kartu a poté úlomky zlikvidujte ve více pytlích.

Metoda 1 ze 2: Zničení karty

 1. Obrázek s názvem Zlikvidujte kreditní kartu Krok 1

  1 Demagnetizujte magnetický proužek. Chcete -li bezpečně zlikvidovat starou kartu, musíte nejprve deaktivovat magnetický proužek, který obsahuje všechny vaše osobní údaje, jako je číslo vašeho účtu, limit karty a jméno. Tento proužek musíte odmagnetovat, aby byla karta nepoužitelná pro kohokoli. Toho docílíte tak, že po pásu projdete magnetem.
  • Udělejte to pomalu, aby byl magnet po dlouhou dobu proti proužku.
  • Můžete použít jakýkoli magnet. Magnet na lednici to zvládne.
  • Potom můžete podél pásu stříhat nůžkami.


 2. Obrázek s názvem Zlikvidujte kreditní kartu Krok 2

  2 Zničte čip. Musíte také zničit čip na kartě, pokud máte čip a PIN kartu. Jedná se o malý stříbrný nebo zlatý čtverec obvykle na levé straně vaší karty. Tento čip obsahuje všechny stejné osobní informace, jaké má magnetický proužek. Může být obtížné ho rozřezat nůžkami, takže pomocí kladiva rozdrťte čip na malé kousky.
 3. Obrázek s názvem Zlikvidujte kreditní kartu Krok 3

  3 Rozsekni to Jakmile deaktivujete magnetický proužek a elektronický čip, můžete začít stříhat zbytek karty. Dávejte pozor, když to uděláte, abyste zajistili, že to rozříznete efektivně a bude to tak těžké, jak to jen bude možné, dát to dohromady. Začněte rozřezáním čísel na kartě tak, aby na každém kusu karty nebyla více než dvě čísla.
  • Poté nakrájejte bezpečnostní kód a podpis na zadní straně karty na velmi malé kousky.
  • Rozřízněte to ohnutými, zakřivenými a rovnými řezy, které ztěžují skládání dohromady.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Likvidace karty

 1. Obrázek s názvem Zlikvidujte kreditní kartu Krok 4

  1 Vyhoďte kusy samostatně. Svou kartu můžete bezpečněji zlikvidovat tak, že různé její kousky vyhodíte samostatně. Nemusíte každý fragment ukládat do samostatného pytle na odpadky, ale nedávejte je všechny do jednoho. Pokud roztáhnete fragmenty karet kolem několika různých pytlů, bylo by strašně moc práce obnovit všechny kusy.
  • Pokud vyhazujete veškerou související dokumentaci, jako jsou výpisy z účtu nebo potvrzení, nevkládejte je do stejného pytle jako žádné fragmenty karet.
 2. Obrázek s názvem Zlikvidujte kreditní kartu Krok 5

  2 Zvažte zničení dokumentace. Pokud zavíráte účet, možná budete chtít zničit související dokumentaci. To zahrnuje výpisy nebo stvrzenky, které obsahují osobní údaje o vás a vašem účtu. Pokud k němu máte přístup, použijte křížový drtič. Toto je nejdůkladnější způsob, jak zničit papíry.
  • Poté můžete skartovaný papír recyklovat, ale pamatujte, že recyklace není bezpečnější než obyčejný odpad.
  • Papíry před jejich recyklací určitě rozdrťte.
 3. Obrázek s názvem Zlikvidujte kreditní kartu Krok 6

  3 Spalte vše, co zbylo. Pokud si chcete být zcela jisti, že je vaše karta a veškerá související dokumentace zcela zničena, můžete ji kdykoli spálit sami. Obecně není vhodné pálit samotnou kartu, protože materiály, ze kterých je vyrobena, mohou obsahovat škodlivé látky, jako je kyselina chlorovodíková, oxid siřičitý, dioxiny, furany a těžké kovy, jakož i částice, které se při hoření uvolní.
  • Spalování papírů a účtů je způsob, jak zaručit, že je nikdo nebude schopen přečíst.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám kreditní kartu, kterou jsem nikdy ani nepoužil, přesto si společnost online myslí, že ji stále mám, ale skartoval jsem ji. Pokud jste jej nezavřeli, váš účet kreditní karty je stále otevřený. Likvidace karty nezruší účet. Pokud to chcete zavřít, zavolejte společnosti a řekněte jí, že chcete zrušit svůj účet.
 • Otázka Mohu uvařit kreditní kartu, abych ji zničil? Donagan Varování Top Answerer může kartu úplně nezničit. Účinnější by bylo úplné roztavení na plameni. Ještě lepší je nakrájet na malé kousky a rozházet kousky. Nejlepší metoda ze všech: Zavřete účet! Pokud je účet zrušen, nezáleží na tom, jestli někdo našel vaši kartu nebo tajně použil číslo účtu. Uzavřený účet nemůže nikdo použít.
 • Otázka Jak rozříznu velmi silnou kovovou kartu? Tom de backer Nejlepší odpovídač Používejte vynikající zbraně. Pořiďte si například průmyslové frézy nebo použijte pilu, která řeže kov. Pokud máte znalosti, jak to udělat bezpečně, použijte kyselinu. Svařte jej nebo roztavte v peci.
 • Otázka Zdá se, že moje karta je vyrobena z oceli. Nemohu to stříhat nůžkami. Jak to zlikviduji? Donagan Nejlepší odpovídač Vyzkoušejte pilu nebo cínové nůžky.
 • Otázka Chovám více než 100 karet po celá léta, ale nemohu je rozřezat, protože jsem starý a mám artritidu. Jakým jiným způsobem je mohu zničit? Donagan Nejlepší odpověď Můžete je roztavit ohněm nebo si půjčit řezačku papíru.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Kreditní karty
 • Nůžky
 • Magnet
 • Telefon

Populární Problémy

Kristyna Plíšková ukázala krok příliš daleko pro Svetlanu Kuzněcovovou, protože Češka dosáhla na poslední čtyři z Ladies Open Lugano.

Naomi Osaka způsobila pozdvižení začátkem tohoto měsíce, když oznámila, že přeskočí tiskové konference na Roland Garros 2021, aby ochránila své duševní zdraví.

Jak kopnout do cíle (ragby). Vykopnutí branky je jedním z nejdůležitějších aspektů ragby, protože dnešní hry rozhodují trestné góly a konverze. Dobrému gólovému kopači lze obvykle zaručit místo v týmu. Budeš...

V úterý večer má premiéru nový mysteriózní thriller „Emergence“. Zde je návod, jak sledovat novou show streamovanou online bez kabelu.

Jak ozvláštnit svoji přítelkyni. Není vždy snadné přimět svou přítelkyni, aby se cítila výjimečně. Můžete mít pocit, že cokoli říkáte, vychází špatně, nebo že vaše pokusy o romantiku jsou vždy zmařeny. Nebo možná máte pocit, že ukazuje ...

Zde je návod, jak sledovat zápas Nový Zéland vs Srí Lanka T20I online ve Spojených státech. Možnosti zahrnují sledování na počítači, telefonu, Roku nebo Apple TV.