Jak kreslit skvělé věci

Výkres vyžaduje spoustu praxe, aby se rozvinuly dovednosti a technika, ale můžete hned začít dělat skvělá umělecká díla. Pokud chcete vytvořit něco, co vypadá komplikovaně, začněte kreslením objektů, které se skládají ze základních 3D tvarů, jako jsou budovy a auta. Jak rozvíjíte své umění, zkuste kreslit zvířata a věci z přírody, na které se můžete snadno odkazovat, než si načrtnete přímo ze své představivosti. Pokud věnujete čas práci na své kresbě, budete schopni vytvářet umění, které ohromí vaše přátele!

Metoda 1 ze 3: Kreslení uměle vytvořených předmětů

 1. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 1

  1 Nakreslete budovy perspektivně a procvičte si základní tvary. Většina budov má tvar kostek nebo krabic, takže jsou to nejjednodušší kresby, jak začít. Uprostřed papíru vytvořte kostku nebo krabici. Začněte přidávat okna, dveře, střechu a dekorace kolem vnější části budovy. Až vám bude příjemné kreslit budovu, přidejte další před a za ni a vytvořte celé panoráma města.
  • Prohlédněte si online obrázky slavných budov a zkuste je replikovat ve svém výkresu.
  • Použijte svůj domov jako skutečnou referenci pro nácvik kreslení. Pokuste se ve výkresu replikovat tvar vnějšku vašeho domova.
  • Zkuste si nakreslit ulici plnou budov různých velikostí, abyste si procvičili perspektivní kresbu.


 2. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 2

  2 Procvičte si kreslení slavných památek a vytvořte snadno rozpoznatelný kousek. Památky jako Eiffelova věž a pyramidy v Gíze mají pozoruhodné vzhledy, zkuste tedy zachytit, jak vypadají na papíře. Vyhledejte obrázky orientačního bodu, který si zvolíte jako referenci, a kresbu zlehka načrtněte tužkou.
  • Hledejte orientační bod poblíž místa, kde žijete, a procvičte si ho. Pokud můžete místo navštívit osobně, zkuste jej nakreslit, až tam budete.
 3. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 3

  3 Nakreslete letadlo nebo raketoplán pro umění, které letí ze stránky. Podívejte se na obrázky letadel nebo trysek, které vzbudí váš zájem. Začněte nakreslením dlouhého válce pro hlavní část letadla. Na jednom konci válce vytvořte kužel, který vytvoří přední část letadla. Nakreslete trojúhelníky nebo dlouhé lichoběžníky na boku a vzadu a vytvořte křídla a ocasy.
  • Stínujte svou kresbu podle toho, kam chcete umístit světelný zdroj, aby vaše letadlo vypadalo více 3D.
  • Přidejte mraky na pozadí, aby to vypadalo, že vaše letadlo letí po obloze.
  • Pro větší výzvu hledejte různá letadla, například stíhačky nebo dvojplošníky.
 4. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 4

  4 Pokud chcete vytvořit snadné 3D vozidlo, zkuste nakreslit tank. Tanky jsou velká vozidla, která vypadají složitě, ale většinou jsou vyrobena z hranatých tvarů a válců. Pro základnu vytvořte dlouhý obdélníkový box a rozdělte jej na třetiny. Na hlavní zásobník naskládejte o něco menší krabici a na ni další ještě menší krabici, aby byla věžička. Vytáhněte dlouhý válec vyčnívající z horního boxu a vyrobte zbraň. Nakreslete rovnoběžné vodorovné čáry na první a třetí část spodního pole, abyste vytvořili nášlapy.
  • Svůj tank si můžete udělat tak jednoduše nebo detailně, jak chcete.
  • Pokud chcete přidat barvu, zkuste si vyrobit maskovací vzor barevnými tužkami.
 5. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 5

  5 Načrtněte sportovní auto a vytvořte moderní, hranatou kresbu. Podívejte se online na sportovní auta a vyberte si takové, které chcete vyzkoušet kreslit. Začněte lehkým skicováním hlavního tvaru karoserie a pneumatik. Jakmile budete s tvarem spokojeni, ztmavte již nakreslené čáry a začněte přidávat detaily, jako jsou světlomety, kliky dveří, ráfky a zrcátka. Přidejte stínování, aby váš sportovní vůz vypadal po dokončení 3D.
  • Abyste si kreslení aut usnadnili, nakreslete je z boku, abyste si nemuseli dělat starosti s přidáváním perspektivy.
  • Udělejte z oken tmavý odstín černé, abyste nemuseli kreslit interiér.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Kreslení přírody

 1. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 6

  1 Nakreslete lesní nebo horskou krajinu a vytvořte celé prostředí. Hledejte příklady krajin online a vyberte si takovou, která se vám líbí. Začněte tím, že nakreslíte objekty, které jsou na obzoru nejvzdálenější. Pokračujte v práci od věcí, které jsou nejvzdálenější k bližším předmětům v přední části kresby.
  • Použijte ve svých kresbách více detailů na věci, které jsou vám bližší. Je například v pořádku vynechat detaily z daleké hory, ale strom blíže vpředu by měl mít viditelné listy a kůru.
  • Zkuste kreslit krajiny během různých ročních období, abyste viděli, jak se v průběhu času mění.
  • Přejděte na místo a pořiďte si vlastní obrázek, pokud žijete někde s výhledem.
 2. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 7

  2 Načrtněte růže a proveďte jednoduchou liniovou práci. Okvětní lístky růží mají jedinečný tvar, který se poměrně snadno kreslí, pokud máte rádi květiny. Začněte vytvořením tvaru vajíčka pro růžový pupen. Nakreslete čáru s malými vlnami a záhyby na vrcholu růžového pupenu, abyste vytvořili první okvětní lístek. Nahoře vytvořte další větší okvětní lístek, který se pomačká na jiném místě, aby vaše růže vypadala realističtěji. Kolem růžového pupenu navrstvte další 2 nebo 3 okvětní lístky, aby měla vaše růže nějaký tvar. Nechte svou růži jako perokresbu, nebo ji vybarvěte, pokud chcete.
  • Pokud chcete, přidejte stonek s trny do spodní části růže, aby vypadal, jako by byl čerstvě utržený.
  • Procvičte si kreslení různých druhů květin a procvičujte různé tvary.
 3. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 8

  3 Zkuste si nakreslit sloní hlavu, abyste si procvičili skicování detailů. Sloni mají ve své kůži spoustu detailů, takže je pro ně výzvou kreslit. Najděte si online referenční fotografie slona, ​​kterého chcete nakreslit. Abyste získali představu o anatomii, zablokujte tvar hlavy světlými tužkami. Proveďte požadované změny pomocí gumy. Začněte kreslit vrásky a detaily do kůže slona tmavší tužkou přes obličej a chobot.
  • Pokud chcete nakreslit celé sloní tělo, nepoužívejte na vrásky na kůži tmavé čáry, protože vaše kresba bude vypadat nejasně.
  • Umístěte slona do prostředí vysoké trávy, aby vypadal jako ve volné přírodě.

  Spropitné: Navštivte zoo ve svém okolí, podívejte se na zvířata a procvičte si jejich skicování ze života.

 4. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 9

  4 Nakreslete hmyz, pokud chcete vytvořit několik malých kreseb. Vyhledejte ke kreslení různé druhy hmyzu. Začněte nakreslením hlavních tvarů těla a hlavy hmyzu. Přidejte detaily, jako jsou nohy, antény a kleště. Stínujte nebo vybarvujte své kresby, aby vypadaly realisticky. Naplňte stránku kresby různým hmyzem, aby to vypadalo, že by se mohli plazit hned po stránce.
  • Podívejte se na vědecké ilustrace hmyzu online, kde najdete podrobné kresby hmyzu, které si můžete vyzkoušet nakreslit sami.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Skicování z představivosti

 1. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 10

  1 Načrtněte svou oblíbenou postavu z knihy a přiveďte ji k životu. Seznamte se s rysy a detaily, které postavu tvoří, abyste na ně nezapomněli. Začněte tím, že nakreslíte základní lidskou podobu v přirozeně vypadající póze. Jakmile jste s postavou spokojeni, začněte přidávat oblečení a rekvizity, abyste postavu více rozvinuli.
  • Pokud byste například chtěli nakreslit Harryho Pottera, nezapomeňte zahrnout hůlku, jeho brýle a jizvu ve tvaru blesku. Můžete také zahrnout rekvizity, jako je létající koště nebo jeho domácí sova.
  • Vaše postava nemusí vypadat realisticky. Pokud jste chtěli vytvořit jejich kreslenou verzi, pokračujte!
  • Zkuste pózovat kreslící figurínu, pokud ji máte, abyste získali referenci o tom, jak by jejich tělo vypadalo.
  • Vyfoťte se jako odkaz na to, jak by mohlo vypadat tělo postavy.
 2. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 11

  2 Pokud chcete udělat něco strašidelného, ​​zkuste nakreslit strašidelnou příšeru. Monstra jsou věcí fantazie, takže si je můžete navrhnout, jak chcete. Zamyslete se nad tím, čeho se nejvíce bojíte, a zkuste z toho udělat děsivé stvoření. Nechte je mít nepřirozené tvary těla, dlouhé končetiny a ostré zuby a drápy. Pokud chcete svoji příšeru zastínit nebo vybarvit, použijte tmavé tóny, aby zůstala tajemná.
  • Pokud chcete inspiraci, jak nakreslit svá stvoření, použijte filmová monstra jako referenci.
  • Vaše příšera nemusí být děsivá. Místo toho vytvořte přátelské monstrum tím, že se usmíváte nebo mu dáte barevnou kožešinu.
 3. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 12

  3 Nakreslete draka a vytvořte detailní fantasy stvoření. Draci přicházejí ve všech tvarech a velikostech podle toho, odkud na světě příběhy pocházejí. Začněte tím, že nakreslíte bokem tvar vajíčka, aby se vytvořilo jejich tělo. Nakreslete 2 čáry vycházející ze širšího konce vejce, abyste vytvořili krk pro svého draka. Nakreslete dračí hlavu pomocí obdélníku nebo kruhu. Dejte svým drakům nohy, křídla a ocas a přidejte detaily, jako jsou váhy, rohy nebo plameny.
  • Nechte svého draka hlídat něco, jako je zlato nebo vejce, aby tomu dal více příběhu.
  • Při výběru barvy nebo designu přemýšlejte o tom, kde se drak nachází. Například vodní drak může být modrý a mít ploutve, zatímco ohnivý drak může mít rohy a být červený.

  Druhy draků

  Draky jsou nejběžnějším drakem v anglické populární kultuře. Mají 4 nohy a křídla.

  Wyverns jsou draci, kteří mají 2 zadní nohy a 2 křídla místo předních nohou.

  Čínští draci mají dlouhá hadí těla, žádná křídla a obvykle mají na tváři vousy.

 4. Obrázek s názvem Draw Cool Things Krok 13

  4 Staňte se superhrdinou předvádí své schopnosti vytvářet vlastní komiksy. Přemýšlejte o supervelmoci, kterou byste chtěli, a navrhněte hrdinu, který by tuto sílu využil. Začněte tím, že nakreslíte postavu v hrdinské póze, například když létají nebo stojí s rukama v bok. Darujte svému hrdinovi kostým a logo, aby vypadal jako skutečný hrdina.
  • Pokud má váš superhrdina například ledový dech, přitáhněte ho k zmrazení padouchů nebo k proměně vody v led.
  • Každý hrdina potřebuje supervillaina. Vymyslete zlou postavu a nakreslete svého hrdinu v boji s nimi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se naučím kreslit? Přihlaste se do hodiny výtvarné výchovy nebo vyhledejte návody na YouTube. Nejdůležitější věcí je cvičit.
 • Otázka Potřebuji seznam věcí na kreslení! Co můžu dělat? Začněte snadno a postupujte nahoru. Začněte věcmi, které lze vyrobit s jednoduchými tvary, a vylepšujte je, dokud nebudete mít něco, na co jste hrdí.
 • Otázka Jak nakreslím velikonočního zajíčka? Podívejte se na tento úhledný článek: Jak nakreslit velikonočního zajíčka nápady, které by mohly inspirovat vaše kreslířské schopnosti.
 • Otázka Jak kreslíte karikatury Podívejte se na tento článek: 3 způsoby, jak kreslit karikatury.
 • Otázka Mohu nakreslit i skutečné lidi? Samozřejmě! Doporučuji se podívat na článek wikiHow kreslení lidí pro nějaké tipy.
Nezodpovězené otázky
 • Jak mohu přestat otálet, když chci kreslit?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokračuj ve cvičení! Jediný způsob, jak se zlepšit v kreslení, je dělat to často.
 • Pokud chcete kreslit konkrétní věci, postupujte podle pokynů pro kreslení online.
 • Procvičte si kreslení 3D tvarů, jako jsou kostky, válce a koule, a pomozte tak rozvíjet své kreslířské dovednosti.
 • Noste s sebou papír a tužku, ať jste kdekoli, abyste si mohli čmárat, kdykoli budete chtít.
 • Následujte výzvu s nákresem na den. Hledejte online nápovědy pro kreslení pro každý den v roce.
 • Vytiskněte obrázek a vložte jej pod list papíru, abyste ho mohli dohledat. Tak se vám příště bude snáze kreslit samo.
 • Jednou za čas vyjděte ze své komfortní zóny a nakreslete věci, které nejste zvyklí kreslit. Kreslení rychlých webových stránek nebo třeba přítele vám pomůže s představou, co nakreslit.
 • Nakreslete každý rok stejnou kresbu a uvidíte, jak moc jste se od minule zlepšili!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Každých 30 minut si od kresby udělejte 5minutové přestávky, aby vám ruka nezačala křečovitě.
 • Zakryjte své kresby dalším kusem prázdného papíru, abyste zabránili rozmazání.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Papír
 • Tužky
 • Guma
 • Rovná hrana
 • Barevné tužky (volitelně)
 • Pera (volitelně)
 • Značky (volitelně)

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak vyrobit bramborové klíny. Bramborové klíny jsou vždy oblíbené pro děti i dospělé; snadno se vyrábějí a skvěle se hodí na grilování a večírky. Vydělejte hodně, protože rychle půjdou! Vyberte si pevný, vysoký nebo střední škrobový brambor ....

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat sobotní fotbalový zápas Cornell vs Georgetown.

Vycházející hvězda Amanda Anisimova čelí formální Marii Sakkari v blockbusterovém zápase třetího kola na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání kariéry této dvojice na turné WTA.

Raonic naposledy odstoupil z turnaje Cincinnati

Jak sejmout jedovatý břečťan nebo jedový dub z oblečení. Urushiol, látka, která způsobuje reakce na jedovatý břečťan a jedovatý dub, může zůstat aktivní na kontaminovaném oděvu roky. Můžete jej však snadno odstranit z téměř jakéhokoli ...

Tenis - USA otevřeno na výhru 50 milionů dolarů