Jak se oblékat na bohoslužby

Skvělý církevní oblek je takový, ve kterém se budete cítit pohodlně a také zapadne do standardů vaší církevní komunity. Některé církve se přiklánějí spíše k neformálnímu oblečení, zatímco jiné mají formálnější oblékání. Většina církví však očekává, že věřící a hosté budou nosit to, v čem se cítí připraveni uctívat. Ať už je dress code jakýkoli, měli byste se cítit dostatečně pohodlně a aktivně se účastnit služeb ve vašem oblečení!

Metoda 1 ze 3: Oblékání pro ženy

 1. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 1

  1 Při výběru oblečení myslete na skromnost a konzervativnost. I když je kostel společenským setkáním, není to večírek ani večer s přáteli. Do kostela chodí rodiny všech různého věku a mnoho sborů je stále konzervativní, takže se oblékejte přiměřeně. Měli byste zlikvidovat šaty s výstřihem na zádech nebo s nízkým střihem, špagetová ramínka, tílka nebo cokoli, co ukazuje vaše břicho.
  • To, že musí být skromný, neznamená, že nemůže být módní. Jen se ujistěte, že nenecháte hodně pokožky odhalenou.
  • Je třeba se také vyvarovat příliš lesklých šperků nebo drahého příslušenství.


  ODBORNÁ TIP

  „Noste skromné ​​oblečení, které odpovídá kultuře církve. V některých kostelech to znamená poloformální, v jiných to znamená příležitostné. '

  Zachary Rainey

  tenisová raketa pro 3leté
  Vysvěcený ministr Rev.Zachary B. Je absolventem Northpoint Bible College a členem Generální rady Assemblies of God. Zachary Rainey
  Vysvěcený ministr
 2. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 2

  2 Nenoste nic, co se zvedá nad kolena. Při výběru šatů zvažte ty, které jsou o něco delší. Ačkoli šaty nemusí být až po kotníky, jak se očekávalo v dobách minulých.
  • Ačkoli neexistuje žádná přesná měření, která by byla vhodná, vyvarujte se přílišnému ukazování svého těla nebo oblékání způsobem, který by vysílal signály, které jdou proti vašim zásadám víry.
 3. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 3

  3 Zdržte se nošení čehokoli transparentního. Nosit tmavší, nešněrované topy vám může zabránit v oblékání něčeho, co je průhledné.
 4. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 4

  4 Pokud se vám šaty nelíbí, noste černé kalhoty. I když se v určitých náboženstvích očekává, že ženy nosí šaty, obvykle budou fungovat i tmavé kalhoty.
  • Černé kalhoty můžete spárovat s tmavým topem a sakem, abyste zůstali styloví, ale konzervativní.
  • Vyhněte se nošení strečových kalhot/legín nebo riflí.
 5. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 5

  5 Při návštěvě služby noste podpatky nebo byty. Tenisky nejsou vhodnou obuví pro nedělní ranní bohoslužby. Když jdete do kostela, vyberte si svůj nejlepší pár podpatků, jen se ujistěte, že je podpatek nižší než 3 palce (ne vysoké jehlové). Čerpadla doplňují tužkové sukně nebo kalhoty. Pokud podpatky nejsou vaše věc, jsou vhodné i byty.
  • Slaďte barvu obuvi se svým oblečením, ale vyhněte se hlasitým barvám, jako je sytě červená nebo jasně růžová a zelená. Neměli byste se soustředit na vás, ale na Pána.
 6. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 6

  6 Uvědomte si konkrétní tradice v určitých vyznáních. Některá denominace nebo sekty mají specifické tradice a zvyky, které ženy musí při návštěvě služby dodržovat. Například v apoštolské církvi jsou ženy povinny nosit klobouky, když jsou v kostele.
  • I když vás to nemusí vyhodit z kostela, porušení těchto zvyků může být neúctivé k lidem, kteří tuto víru vyznávají.
  • Prozkoumejte denominaci online nebo na webových stránkách vaší církve, pokud si nejste jisti, jaké je vhodné oblečení.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Oblékání pro muže

 1. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 7

  1 Vyberte si své nejlepší oblečení a ujistěte se, že je čisté. I když se standardy oblečení do kostela postupem času uvolnily, stále se obvykle očekává, že se při nedělní ranní bohoslužbě oblečete do svých nejhezčích oděvů.
  • Mít hezké oblečení neznamená, že za něj musíte utratit spoustu peněz. Jen se ujistěte, že jsou čisté a prezentovatelné.
  • Vyhněte se upoutávání pozornosti na sebe nebo nošení věcí, které by vynikly.
 2. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 8

  2 Noste zapnutou košili s knoflíkem. Zatímco mnoho mužů dává přednost obleku a kravatě, pokud nemáte, postačí košile s knoflíkem. Ujistěte se, že je bez skvrn nebo vrásek a nezapomeňte si ho zastrčit do kalhot.
 3. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 9

  3 Noste kalhoty bez vrásek. Černé šaty jsou nejlepší volbou pro účastníky bohoslužby. Pokud nemáte pár, můžete si jako alternativu obléknout příležitostné kalhoty nebo khaki oblečení bez vrásek.
  • Vyhněte se šortkám. I když je horko, měli byste se zdržet nošení šortek. Pro nedělní ranní službu jsou džíny příliš ležérní. A nosíte džíny, nenoste je s nášivkami nebo dírami.
  • Vyhněte se věcem, které mají stahovací šňůrku nebo příliš mnoho zipů nebo spon.
  • Ke kalhotám nezapomeňte nosit černý nebo hnědý pásek, alespoň pokud nenosíte sportovní kabát nebo sako.
 4. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 10

  4 Noste kožené mokasíny, oxfordky nebo nazouvací boty. Při návštěvě bohoslužby noste nejlepší společenské boty, abyste prokázali úctu k Bohu a jeho církvi. V kostele se vyhněte teniskám nebo sandálům. Upřednostňují se černé nebo hnědé boty. Ale znovu, pokud si nemůžete dovolit společenské boty, noste to nejlepší, co máte.
  • Vyhněte se nošení bílých ponožek, protože se nehodí k mnoha outfitům a mohou být nevkusné.
 5. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 11

  5 Uvědomte si konkrétní tradice a zvyky v určitých vyznáních. V minulosti bylo v západní kultuře nošení klobouku uvnitř projevem neúcty, ale i dnes platí pro bohoslužby.
  • V 1. Korinťanům 11: 7 apoštol Pavel říká: „Člověk by si neměl zakrývat hlavu, protože je Božím obrazem a slávou“.
  • V některých náboženstvích, jako je křesťanství, mohou členové armády nosit klobouky jako součást uniformy.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vyhodnocení nastavení vaší církve

 1. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 12

  1 Přejděte na web svého kostela, abyste zjistili, zda mají dress code. Mnoho současných církví nyní má webové stránky, které budou zobrazovat kód oblékání, který si mohou návštěvníci kostela přečíst. Než se zúčastníte bohoslužby, prozkoumejte kostel online a zjistěte, zda máte oblečení, které splňuje kodex oblékání.
  • Mnoho kostelů bude mít na svých stránkách fotografie ze služby. Pokud jsou lidé na fotografiích oblečeni ležérně, je velká šance, že kostel má volný dress code.
 2. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 13

  2 Zůstaňte poprvé konzervativní, ale prozkoumejte, jak se ostatní oblékají. Existuje mnoho současných církví, které povzbuzují svůj sbor, aby „přišel tak, jak jste“ nebo „oblékl, jak si vyberete“. Při první návštěvě nového kostela se oblékněte a podle většiny lidí kolem vás určete, jak byste se měli oblékat.
  • V některých současných církvích je oblékání ležérně zcela přijatelné, i když někteří se na to stále mohou mračit.
  • Nenápadné oblékání poprvé, když jdete do nového kostela, by mohlo znamenat, že vyniknete a budete vypadat hloupě mezi ostatními oblečenými návštěvníky kostela.
 3. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 14

  3 Promluvte si s ostatními ve svém sboru o vhodném oblečení. Pokud chodíte do kostela s rodinou, můžete se pokusit získat jejich názor na kodex oblékání pro váš konkrétní kostel. Pokud ne, můžete po skončení služby požádat ostatní, aby získali lepší představu o tom, jak vaše konkrétní církev očekává, že se její členové budou oblékat.
  • Pokuste se poznat nové lidi otevřením konverzace. Zkuste do konverzace zapracovat otázky týkající se dress codu.
  • Pokud máte přátele, kteří chodí do stejného kostela, můžete se jich zeptat prostřednictvím SMS nebo jim zavolat na telefon.
 4. Obrázek s názvem Šaty pro bohoslužby Krok 15

  4 Zavolejte do kostela a zeptejte se jich na vhodný dress code. Nejlepším zdrojem informací o kodexu oblékání je někdo, kdo pracuje v církvi. Váš duchovní vůdce vám bude schopen říci, co si myslí, že je vhodné oblečení.
  • Mnoho církví uvede své telefonní číslo na svých webových stránkách.
  • Pokud máte příležitost, zkuste mluvit se svým vůdcem víry před bohoslužbou nebo po ní.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám na nedělní bohoslužbu nosit červený společenský oblek? To závisí na církvi. Některé církve považují červenou za příliš živou barvu, zatímco jiné vítají osobní vyjádření.
 • Otázka Mohou mít šaty design? Ano. Jen se ujistěte, že design je vhodný a morální, a že na sebe příliš neupozorňujete.
 • Otázka Mohu nosit černé punčocháče? Darcy-Rea Theriault Nenoste černé punčocháče samy o sobě. Noste je pod sukni nebo šaty, abyste si zajistili skromnost.
 • Otázka Co mám dělat, když je velmi chladno? Hodit se bude svetr nebo svetr a černé kalhoty. Pokud je neuvěřitelně zima, nezapomeňte si vzít bundu a šálu a během služby je můžete sundat.
 • Otázka Jak si mám upravit vlasy? Vyberte si jakýkoli účes, který chcete. Pro ženy a muže se dobře hodí copánky, culíky a pěkné drdoly.
 • Otázka Mohu o Vánocích nosit sukni do kostela, nebo je to příliš příležitostné? Ano. Sukně by se hodila. A pokud chcete být kreativní, postačí vám jakákoli barva sukně.
 • Otázka Co když si nemůžete dovolit koupit opravdu pěkné společenské oblečení? Kodex oblékání je čisté a skromné ​​oblečení, ne drahé formální oblečení. Stačí přinést bibli a jste připraveni.
 • Otázka Jaké boty mám nosit? Pro dívky jsou vhodné boty se zavřenou špičkou, například do bytu, a snažte se udržet nízký podpatek. Pro chlapce jsou opět nejlepší boty se zavřenou špičkou, žádné žabky nebo boty jako ležérní kotníkové boty, penny mokasíny, obyčejné tenisky atd. Zkuste se vyvarovat honosných a přes špičkové boty, ale nic příliš starého a špinavého. Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat, je udržet to ležérní, ale úhledné.
 • Otázka Mám do kostela nosit šperky? Darcy-Rea Theriault Šperky jsou ve většině kostelů, zejména v těch novějších, přijatelné. Některá ze starších denominací, jako například Mennonite, však šperky nepřipouštěla.
 • Otázka Mám šaty, které jsou nad kolena. Mohu si ji obléknout do kostela, když pod ní nosím černé punčocháče? Dokud vám bude šaty pohodlně sedět a nebude sedět nevhodně, když sedíte, mělo by to být v pořádku. Můžete také nosit legíny vespod nebo nahoře nosit svetr/bundu na koleno.

Populární Problémy

Jak se naučit rock 'n' roll vleky. Rock'n'rollové antény, výtahy a kaskadérské kousky mohou být skvělými způsoby, jak okořenit tradiční taneční rutinu. Přidržování partnera ve vzduchu nebo jeho kroucení může upoutat pozornost tanečníků kolem ...

Tomboys jsou aktivní a dobrodružné dívky. Baví je závodit s kluky po hřišti a mlátit chlapce ve videohrách. Vzhledem k tomu, že se účastní tolika „chlapeckých“ aktivit, mnoho tomboyů se také rád obléká mužněji ...

Video: Roger Federer trefil Ball Boy na špatném místě

Jak přimět vaši lásku, aby vás milovala. Milovat někoho je normální věc. Poznat jiného člověka a udělat ho takovým, jako jste vy, vyžaduje hodně úsilí. Nemůžeš někoho přinutit, aby tě miloval. Láska je kouzelná věc. Existují však ...

Jak vložit láhev vodky do pevného ledu. Vodka se často podává ledová a uchovává se v mrazáku. Může být užitečné a estetické vložit láhev vodky do ledu, pokud má být láhev představena ve formální situaci hostům nebo ...

Začněte používat tenisový žebříček agility s našimi pěti snadnými cvičeními, které zlepší vaši práci nohou, rychlost, koordinaci a rovnováhu.