Iga Swiatek se stala první ženou po 15 letech, která zaznamenala 65 vítězství v sezónách back-to-back

Čtyřnásobná grandslamová šampionka je první ženou, které se to povedlo od Jeleny Jankovičové v letech 2007 a 2008.tenisové kresby

Iga Swiateková si ve středu udržela perfektní start do finále WTA, když navázala na své vítězství 7-6 (3), 6-0 nad wimbledonskou šampionkou Markétou Vondroušovou před dvěma dny vítězstvím 6-0, 7-5 nad US Open. šampionka Coco Gauff.Nyní má ve skupině po druhém 2:0 a 4:0 na sety.Ale vítězství nad Gauffem jí poskytlo další velmi působivý, velkolepý počin – bylo to její 65. vítězství v roce 2023 a v kombinaci s 67 vítězstvími z roku 2022, je první ženou, která za posledních 15 let zaznamenala 65 nebo více vítězství na úrovni turné po sobě jdoucích sezónách .

Poslední ženou, která toho dosáhla, byla bývalá jednička Jelena Jankovičová, která v roce 2007 zaznamenala 72 výher a v roce 2008 65 výher.Předtím poslední žena že byla Martina Hingisová v letech 1999 a 2000. Swiatek je prvním hráčem, muž nebo žena, který letos zaznamenal 65 vítězství na úrovni turné.

Swiatek je prvním hráčem, muž nebo žena, který letos zaznamenal 65 vítězství na úrovni turné.Swiatek je také prvním hráčem – muž nebo žena – který dosáhl 65 výher tento ročníku, těsně před Carlosem Alcarazem (63) a Daniilem Medveděvem (64), kteří oba tento týden prohráli své úvodní zápasy v Paříži.Světová dvojka by letos mohla potenciálně získat až 68 výher, což by byl nový osobní rekord. Tento týden má až tři další zápasy na finále WTA – její třetí zápas mezi sebou v pátek proti Ons Jabeur a poté možná semifinále a finále.

Swiatek má proti Jabeurovi bilanci 4:2 head-to-head, což zahrnuje vítězství ve svých posledních třech zápasech v řadě, zejména vítězství v přímém setu ve finále US Open v roce 2022.

Populární Problémy

Roger Federer hovořil o životních lekcích, které získal od svých rodičů a které mu pomohly správně se rozhodnout. Švýcarská legenda také poskytla tipy na představení tenisu dětem, jeho oblíbené supervelmoci a toho, co mu ve Wimbledonu nejvíce chybí.

Video: Poslední zápas Borise Beckera ve Wimbledonu (1997) před návratem v roce 1999

Světová jednička Novak Djokovič se dobře a skutečně etabloval jako přední hráč současné éry, dokonce si vytvořil pozitivní vzájemné rekordy proti Rogeru Federerovi i Rafaelu Nadalovi.

Jak vyrobit rotační harmonogram se třemi kyvadly. Harmonograf je mechanické zařízení, které ke kreslení obrázků používá kyvná kyvadla. Tento konkrétní harmonograf navrhl Karl Simshttp: //www.karlsims.com/, ale harmonografy v ...

Yulia Putintseva se ve čtvrtek utká s Petrou Marticovou ve druhém kole 2020 Italian Open. Mimochodem, Putintseva a Martic se proti sobě postavili jen minulý týden na US Open, kde měl Kazach nejvyšší postavení.