V prvním zápase jako hráč Top 5 vyhraje Taylor Fritz celoamerický souboj proti Isnerovi v Acapulcu

Fritz se v pondělí dostal na nové kariérní maximum č. 5, čímž se stal prvním Američanem v Top 5 od roku 2009.

Bylo pondělí již dobrý den pro Taylora Fritze – vyšplhal se na nové kariérní maximum – číslo 5 na žebříčku ATP, díky čemuž první Američan, který se dostal do Top 5 od Andyho Roddicka v roce 2009 .

Třešničku na dortu ale udělal v pondělí večer, když vyhrál svůj první zápas jako hráč z Top 5, když se utkal s Johnem Isnerem 3-6, 6-3, 6-4 v celoamerickém střetu v prvním kole. Zastávka ATP 500 v Acapulcu.

skryté tenisky na klínku

'Jsem nesmírně šťastný,' řekl Fritz ve svém rozhovoru u soudu. 'Když vyjde remíza, očividně to není ten, koho byste chtěli vidět v prvním kole - je to takový zápas 50/50, který může dopadnout jakkoliv, a já jsem měl velké štěstí.' Dnes jsem vyhrál spoustu důležitých bodů.'

Isner vyhrál tři z pěti předchozích setkání dvojice, ale Fritz vyhrál jejich poslední střetnutí v Atlantě v roce 2021 – předtím, než byl Fritz hráčem v top 5, nebo dokonce v top 10, nebo dokonce v Top 20 hráč.

Nicméně Isner vyšel důrazně, roztrhl forhendový winner, aby chytil první brejk zápasu a dostal se do vedení 5-3, pak podal první set v lásce a zajistil si ho dalším forhendovým winnerem.

Fritz měl ve druhém setu nějaké potíže ve dvou různých hrách na podání, hned v prvním zápase čelil jamce 0-30 a poté manko 15-30 při podání na 3-all. Pokaždé se z toho ale dostal, rozehrál bekhendovou přihrávku, aby si vysloužil svůj první brejk v zápase na 5:3, a pak v lásce podával druhý set.

Třetí set zůstal na podání až do stavu 4-all, kdy se Fritz vrhl naposledy, brejkoval na 5-4 a poté vybojoval brejkovací bod v další hře, aby jej uzavřel, čímž završil jednohodinové a 52minutové vítězství. s velkým podáním, které Isner nedokázal vrátit do kurtu.

Fritz se zlepšil na 12-3 o rok svým třísetovým vítězstvím proti Isnerovi v pondělí večer.

strategie pro stolní tenis ve čtyřhře

Oba hráči skončili s více vítěznými než nevynucenými chybami, Fritz 20 ku 17 a Isner 35 ku 31 – klíčový rozdíl přišel v brejkových bodech, kdy Fritz proměnil dva ze tří, ale Isner šel jeden na čtyři.

Fritz byl poté dotázán, co pro něj znamená dostat se do Top 5.

'Na kurtu to rozhodně nebylo jiné, ale je to obrovská pocta,' řekl 25letý hráč. „Když dáte věci na pravou míru a ohlédnete se zpět, kdybych si myslel, že tu budu, když jsem byl mladší, je to skvělé. Chci na to ale přestat myslet, protože se chci soustředit na turnaj a hodně o něm slyším!

'Ale ano, jsem tak napumpovaný, abych to vyškrtl ze seznamu.'

Dalším Fritzem bude bývalá desítka Denis Shapovalov, který si nechal uklouznout vedení 5-2 na cestě k propadnutí prvního setu, ale bojoval zpět a porazil Miomira Kecmanoviče ve třech setech, 6-7 (4), 6-0, 7-5.

profesionální tenisová organizace

Shapovalov vede před Fritzem ve vzájemném souboji 5-2, ale začalo to za stavu 3-0 – poslední čtyři setkání si rozdělili 2-2.

Populární Problémy

Pokud jste se nedávno rozhodli začít se oblékat skromněji, můžete se cítit trochu ztraceni v tom, jak to udělat, a přitom stále vypadat módně. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nejsou „skromní“ a „módní“ nepřátelé. Rozhodněte se, jaké jsou vaše standardy ...

Znovu prožijte 5 nejlepších zápasů mužů na posledním grandslamovém turnaji roku.

Zajímá vás, jak přesně sledovat Disney Plus na zařízeních Roku? Máme pro vás průvodce krok za krokem, včetně toho, které modely Roku jsou podporovány.

Harvard a Princeton se setkávají v sobotu ve vzácné zády k sobě v Jadwin Gym. Takto můžete hru sledovat.