Jak se obléknout na lekci jízdy na koni

Jízda na koni je skvělým zdrojem cvičení. Jako u každého sportu je důležité oblékat se, abyste byli úspěšní. Ačkoli se správné oblečení pro jízdu na koni může lišit v závislosti na stylu jízdy, vaše oblečení by mělo být pohodlné a bezpečné, abyste se mohli soustředit na to, na čem opravdu záleží - na vaši techniku!Část 1 z 5: Nosit správnou obuv

 1. 1 Noste pevnou podpůrnou obuv. Vyberte si boty, které chrání vaše nohy a nohy před zraněním. Měly by vám přijít přes kotník, takže nehrozí, že by se nízké třpytky nebo jazyky zachytily ve třmenech. Podívejte se na boty se silnou stopkou, které podporují vaše kotníky. Je dobré investovat do některých krátkých jezdeckých bot, které jsou levnější než vysoké a mají tvrdé prsty, které chrání vaše nohy před kopyty. Saxon je dobrá značka. Pokud právě začínáte, pořiďte si místo vysokého páru nízký pár, abyste se ujistili, že máte rádi jízdu, než utratíte spoustu peněz za vysoké boty.
 2. 2 Vyberte si boty na podpatku 1,5 palce nebo 3,8 centimetru. Obuv na malém podpatku zabrání vyklouznutí nohou ze třmenů. Anglické nebo westernové boty jsou vaší nejlepší volbou místo oficiálních jezdeckých bot.
 3. 3 Hledejte boty se správnou trakcí. Podívejte se na boty se středním dezénem, ​​které zajistí odpovídající úroveň trakce. Kovbojské boty s hladkou koženou podrážkou budou příliš kluzké a vystavíte své nohy riziku vyklouznutí ze třmenů. Na druhém konci spektra mohou být boty s těžkým vaflovým běhounem nebezpečné, pokud spadnete. Příliš těžký běhoun může způsobit zaseknutí boty ve třmenu. Podrážky anglických bot mají v sobě malé drážky, stejně jako vaše boty.
 4. 4 Investujte do oficiální jezdecké obuvi. Chraňte spodní část nohy a podepřete si kotník, jak se stanete pokročilejším jezdcem. Podívejte se na relativně dostupné, standardní kožené jezdecké boty nebo jezdecké tenisky, které nabízejí potřebnou podporu klenby. Obvykle začínají na 100 $.
  • Pokud jezdíte v anglickém stylu, investujte do pár paddockových bot.
  reklama

Část 2 z 5: Vybírání nejlepších kalhot

 1. 1 Noste džíny, které vám dobře padnou. Vždy noste dlouhé kalhoty, které chrání vaše nohy před odíráním o sedlo. Džíny by měly být dostatečně těsné, aby nesklouzly nebo se o nic nezachytily, ale dostatečně volné, abyste i nadále mohli bez potíží zvedat nohu. Pro větší flexibilitu vyzkoušejte strečové džíny nebo jeggings bez vnitřního švu. Legíny budou mnohem lepší než džíny, protože džíny se odřou a dost se zahřívají.
  • Pro jízdu v západním stylu jsou nejlepší volbou džíny. Uniforma pro lekce v anglickém stylu se naopak stává konkrétnějším, jak postupujete.
 2. 2 Investujte do kalhot nebo kalhot. Pokud to s lekcemi v anglickém stylu myslíte vážně, zvažte koupi těchto pružných jezdeckých kalhot, abyste zvýšili flexibilitu nohou. Látka je dostatečně pevná, aby vás nepřiskřípla v sedle, ale je dostatečně pružná, abyste se mohli volně pohybovat. Díky semišovým nebo faux semišovým náplastem na kolenou získáte dokonce extra ochranu před zraněním. Pokud chcete, levný pár legín udělá téměř přesně to samé.
 3. 3 V zimě zvolte teplé jezdecké kalhoty. Zlepšete svůj výkon a přilnavost nohou díky větru odolným jezdcům. Budete mít nejen mimořádně silný stisk na svém koni, ale také vyšší toleranci vůči chladnému větru. Poloviční kapsy, které jdou od kolena ke kotníku, jsou také dobrou investicí pro ochranu dolní části nohou.
  • Fleecové jezdecké kalhoty, dlouhé spodní prádlo, zateplené lyžařské kalhoty nebo větrné kalhoty jsou nejlepší pro udržení chladného vzduchu na uzdě během vašich zimních lekcí.
  reklama

Část 3 z 5: Výběr vhodného topu

 1. 1 Noste přiléhavé tričko nebo svetr. Výběr topu pro vaši lekci je poměrně jednoduchý, protože každý dobře padnoucí top, který vám umožní pohybovat se, udělá své. Je pro vás důležitější vyhnout se určitým stylům, jako jsou tílka s tenkými ramínky nebo dlouhé volné svetry a trička, které by se mohly zamotat do jezdeckého vybavení.
  • Pro lepší viditelnost při jízdě noste jasně zbarvený top.
  • Udržujte ruce a ramena volná a přitom se vrstvte, abyste měli teplo s vestou.
 2. 2 Jděte s tričkem. Na své první lekci jízdy v profesionálně vypadajícím tričku se budete cítit jako odborník. Pokud budete nosit tento tradiční top v anglickém stylu, předvedete, jak vážně se učíte jezdit, a udělejte na svého instruktora dobrý první dojem.
 3. 3 Investujte do kabátu vyrobeného speciálně pro jezdce. Pokud máte v plánu jezdit pravidelně za studena, jezdecký kabát poskytuje prostor skrz trup, takže můžete zůstat v teple bez omezení pohybu. Klínky vytvářejí prostor pro to, aby se vaše bunda rozšířila po sedle, a ne aby byla zasunuta pod vás. Mnoho z těchto speciálních kabátů je vybaveno reflexními nášivkami, které vám poskytnou extra viditelnost na stezkách. reklama

Část 4 z 5: Sportovní bezpečné pokrývky hlavy

 1. 1 Vždy noste přilbu. V každém okamžiku se váš kůň může vystrašit nebo zakopnout a omylem vás odhodit. Nejlepší způsob, jak zajistit svou bezpečnost, je nosit přilbu s certifikací ASTM/SEI. Certifikace ASTM/SEI označuje standard kvality, který byl testován speciálně pro jízdu na koni. Pokud vaše jízdárna neposkytuje přilbu, budete si ji muset pořídit.
  • Helmy obvykle začínají na 30 $ a dosahují až 300 $.
 2. 2 Vyhněte se používání cyklistické přilby. Cyklistické přilby jsou navrženy tak, aby vás chránily před zraněním na kole. Zanechají zadní část hlavy, čelo a boky hlavy zranitelné, pokud přijdete do kontaktu s koňským kopytem. Cyklistická přilba je prostě příliš křehká pro případ, že byste spadli. Jezdecká helma se však pro každou příležitost bude hodit mnohem lépe než helma na kolo.
 3. 3 Svažte si vlasy. Vlasy nepřekážejte stažením do nízkého culíku nebo drdolu, který nebude rušit pohodlí vaší helmy. Volné vlasy se mohou zachytit a ztěžují vám vidění. Pokud spadnete a váš kůň vám šlápne na vlasy, může to být bolestivé. reklama

Část 5 z 5: Příslušenství pro měnící se teploty

 1. 1 Na ochranu rukou noste kožené rukavice lemované vlnou. Rukavice ochrání vaše ruce před odíráním způsobeným otěži. Z tohoto důvodu se mnoho jezdců rozhodlo nosit jezdecké rukavice po celý rok. Skinny nylonové rukavice jsou kluzké a poskytují méně než ideální štít proti větru. Dobrý pár rukavic vám pomůže udržet silné uchopení otěží a zároveň chránit ruce před chladem. Pokud jezdíte anglicky, můžete si koupit palčáky, které mají pro vaše pinkies samostatnou oblast.
 2. 2 Udržujte hlavu, obličej a krk izolovanou pomocí čepice nebo silné čelenky. Uchovejte teplo pod svou jezdeckou přilbou přidáním dalších vrstev, jako je fleecová čepice nebo čelenka. Posuňte to ještě dále s kombinací čepice a obličejové masky. V případě větru chraňte krk a hrudník nákrčníkem, aby nedošlo k popraskání. Mějte na paměti, že i s kloboukem by vám helma měla dobře přiléhat. Volná přilba se stane nepoužitelnou, pokud spadnete.
 3. 3 V chladném počasí noste vlněné ponožky nebo návleky na chemikálie. Přidejte pod své chladné kožené boty silnou vrstvu, aby vaše nohy byly v chladných dnech teplé.
 4. 4 V případě deště noste vhodnou pláštěnku nebo pončo. Pokud během lekce prší, oblékněte si pláštěnku, která vám poskytne potřebnou flexibilitu. Pokud nemáte pláštěnku, neponeste si pončo. Je pravděpodobné, že vašeho koně vystraší a vaše jízda bude více rušit.
  • Jako začátečník se můžete dostat pryč s gumovými botami nebo holínky na deštivou lekci.
 5. 5 Přineste láhev s vodou. Jízda na koni se může velmi rychle zahřát, takže si na lekci nezapomeňte přinést láhev s vodou. Vyzkoušejte velblouda nebo si v obzvlášť horkých dnech zavěste láhev do sedla. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak poznám, zda mi moje jezdecká helma správně sedí?Alana Silvermanová
  Zkušená jezdkyně Alana Silverman je certifikovaná specialistka na koně EAGALA (Equist Assisted Growth and Learning Association) a asistent manažera Paddock Riding Club, 200-koňského špičkového jezdeckého zařízení se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Alana má více než 25 let zkušeností s péčí a jízdou na koních a specializuje se na výuku jízdy na koni a angličtinu. Má bakalářský titul z psychologie z University of Arizona.Alana SilvermanováZkušený jezdec Expert Odpověď Vaše helma by měla pokrývat přední část hlavy pod linií vlasů. Také by se nemělo hýbat, když kroutíte hlavou nahoru a dolů nebo ze strany na stranu.
 • Otázka Co byste neměli nosit při jízdě na koni?Alana Silvermanová
  Zkušená jezdkyně Alana Silverman je certifikovaná specialistka na koně EAGALA (Equist Assisted Growth and Learning Association) a asistent manažera Paddock Riding Club, 200-koňského špičkového jezdeckého zařízení se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Alana má více než 25 let zkušeností s péčí a jízdou na koních a specializuje se na výuku jízdy na koni a angličtinu. Má bakalářský titul z psychologie z University of Arizona.Alana SilvermanováZkušený jezdec Odborná odpověď Neměli byste nosit šortky ani tenisky. Místo toho se rozhodněte pro přiléhavé jezdecké kalhoty a boty.
 • Otázka Mohu nosit džíny pro jízdu na koni?Alana Silvermanová
  Zkušená jezdkyně Alana Silverman je certifikovaná specialistka na koně EAGALA (Equist Assisted Growth and Learning Association) a asistent manažera Paddock Riding Club, 200-koňského špičkového jezdeckého zařízení se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Alana má více než 25 let zkušeností s péčí a jízdou na koních a specializuje se na výuku jízdy na koni a angličtinu. Má bakalářský titul z psychologie z University of Arizona.Alana SilvermanováZkušený jezdec Odborná odpověď Ano, džíny jsou v pořádku. Jen se ujistěte, že na zadních kapsách nejsou žádné ozdoby, protože se budou třít o sedlo.
 • Otázka Mohu nosit tenisky Converse, když jedu několik hodin v kuse? Tenisky Converse jsou příliš pružné a tenké na nošení při jízdě. I když jedete jen krátce, obujte si boty nebo pevnější boty.
 • Otázka Mohu nosit boty, které mají 1palcový podpatek? Hvězdný kůň Ano, je bezpečnější nosit boty na podpatku.
 • Otázka Mohu nosit velmi volné jeggings? Legíny nebo jeggings (riflové legíny) mají být montované, ne volné. Pokud si přejete, noste volné jeggingy, pokud nejsou tak volné, že by mohly spadnout nebo se svazovat a nepříjemně vráskat.
 • Otázka Když jedu a navštěvuji první lekci, je neslušné klást otázky o věcech, kterým nerozumím? Samozřejmě že ne! Každý dobrý učitel nebo instruktor vám rád zodpoví všechny vaše otázky. Pokud jste však vyzváni, abyste své otázky uložili do konce relace, měli byste tak učinit.
 • Otázka Mohu si na lekce jízdy vzít punčocháče? Pokud mluvíte o jezdeckých punčochách, jsou naprosto v pořádku. Pokud máte na mysli normální punčocháče, je lepší koupit si pořádné jezdecké kalhoty, pokud chodíte pravidelně na lekce.
 • Otázka Jaký je nejlepší druh košile pro anglické ježdění? Nejlepší košile pro jízdu může být triko nebo obyčejná košile. Pokud jedete na písku, doporučuji hezkou vypasovanou košili s poněkud dlouhým rukávem; pokud spadnete, můžete si na kůži způsobit popáleniny od písku.
 • Otázka Moje boty mají tkaničky. Je to bezpečnostní problém, pokud je to jen jedna lekce jízdy na koni? Velké množství paddockových bot a vysokých bot má tkaničky, takže s tím nebude problém.

Populární Problémy

Teen prodigy Jannik Sinner se svými výsledky a plynulým stylem hry v poslední době hodně zatočil. A bývalá světová jednička

Sedminásobný vítěz Major John McEnroe se nedávno zamyslel nad nabídkou Novaka Djokoviče na nepolapitelný Kalendář Golden Slam.

Martina Navrátilová se nedávno zapojila do bitvy na Twitteru s indickými uživateli.

Průvodce, jak sledovat živý přenos Michigan vs Texas Tech v turnaji Sweet 16 turnaje NCAA 2018-19.Podívejte se, jak sledovat 3. sérii seriálu „True Detective“ online, jak má premiéru. Získejte informace o tom, jak sledovat epizodu 1 prostřednictvím živého streamování bez kabelů a dalších nových epizod.