Jak pít absint?

Absint je dříve zakázaný lihovina, která se vyrábí s Artemisia absinthium (pelyněk) a další bylinky. Je také známý jako zelená víla (zelená víla). V 19. století se stal absint velmi oblíbeným nápojem ve střední Evropě, přestože byl nakonec zakázán. Poté, co byl skutečný absint po mnoho let nezákonný, je v mnoha zemích opět legální. A jako každý velký duch je obklopeno mnoha pitnými rituály. Vyzkoušejte jeden, vyzkoušejte všechny - nezačínejte vidět zelenou.

Metoda 1 ze 7: Výběr vašeho absintu

 1. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 1

  1 Vyberte si kvalitní láhev absintu. Absint se vyrábí pomocí mnoha různých metod a přísad. Existuje několik standardů, které pomáhají určit, zda je konkrétní značka absintu autentická a vysoce kvalitní. Je také možné vyrobit absint, i když je to nebezpečné a nedoporučuje se to.
  • Různé značky absintu budou obsahovat kdekoli od zanedbatelného množství thujonu až po asi 35 mg/kg thujonu. Další informace o roli thujonu v absintu najdete v níže uvedených Tipech. Mezinárodní standardy vyžadují, aby alkoholické nápoje, které obsahují více než 25 objemových procent alkoholu, neobsahovaly více než 10 mg/kg thujonu, zatímco hořké destiláty mohly obsahovat až 35 mg/kg thujonu. Pokud je absint označen jako hořký, bude pravděpodobně obsahovat 10 až 35 mg/kg thujonu.
  • Thujone je jako potravinářská přídatná látka ve Spojených státech nelegální, ale autentický absint obsahující zanedbatelné množství thujonu lze legálně prodat. Lze sehnat vinobraní lahví absintu před zákazem a traduje se, že některé méně kvalitní verze obsahovaly nadměrně vysoké hladiny thujonu a škodlivých cizoložnic, jako jsou soli mědi, anilinové barvivo a chlorid antimonitý. Tyto okolnosti mohly vést ke špatné pověsti absintu.


 2. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 2

  2 Uvědomte si, že kvalitní absint by měl ukázat louche efekt. Je žádoucí, aby absint postupně prokazoval rostoucí zákal (neprůhlednost) nebo se stal částečně průsvitným, jak se do něj postupně přidává ledová voda. Toto je známé jako efekt louche. Louhovaná barva by měla prokazovat složitost i nuance a absint by neměl být rychle neprůhledný.
  • Je však třeba poznamenat, že ne všechny kvalitní absinty budou neprůhledné, protože efekt louche je primárně produkován anýzem a fenyklem. Absint obvykle chutná jako lékořice díky přidání takových bylin. Efekt louche vzniká vysrážením esenciálních olejů z bylin.
 3. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 3

  3 Vyberte absint, který je vyroben z přírodních, celých bylinných přísad. Nejjemnější absint je vyroben z celých přírodních bylin a neobsahuje žádné umělé přísady, jako jsou umělá barviva a příchutě. Bylinky se pouze rozemelou, aby mohly být efektivně využity během destilačních a extrakčních procesů. Světle zelenou barvu typického vysoce kvalitního absintu dodává chlorofyl získávaný z celých přírodních bylin.
  • Absint, který je jasně zelený, může být uměle zabarvený. Ne každý kvalitní absint má však zelenou barvu. Kvalitní absint může být také čirý, oranžový nebo červený, ale barvu by měly dodávat přírodní bylinné přísady, jako je pelyněk drobný.
  • Vintage absint může mít jantarovou barvu, protože chlorofyl časem vybledne. Pokud máte to štěstí, že získáte láhev vinobraní absintu, zvažte otevření láhve s odborníkem na potraviny, abyste zajistili, že duch je skutečně bezpečný k pití.
 4. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 4

  4 Vyberte absint, který má vysoký obsah alkoholu. Nejlépe chutnající absint spadá do rozmezí 45-68 procent objemových alkoholu. Absint je tradičně odolný proti 136. Velmi vysoký obsah alkoholu není považován za nadbytečný, protože absint se před pitím tradičně ředí vodou a má se v průběhu času pomalu usrkávat, aby účinky alkoholu nepřekonaly jemný a příjemný účinek bylin . reklama

Metoda 2 ze 7: Klasická francouzština

 1. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 5

  1 Nalijte asi jednu unci (30 ml) absintu do sklenice. Lze použít různé druhy brýlí, některé starožitného nebo historického designu a jiné modernějšího designu. Francouzské absintové brýle, jako například rezervoárové brýle, jsou pro francouzský absintový rituál docela vhodné. K dispozici jsou různé styly rezervoárových sklenic, ale každý styl bude mít zřetelnou nebo baňatou spodní část, která udává množství absintu, které se má původně nalít.
 2. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 6

  2 Na okraj sklenice položte plochou děrovanou absintovou lžíci a na děrovanou oblast lžíce položte jednu kostku cukru. To je obvyklé, ale není to nutné. Cukr se tradičně používá k vyvážení hořké chuti pelyňku.
 3. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 7

  3 Z malého džbánu nakapejte do absintu velmi čistou ledovou vodu. Toto velmi pomalé a postupné přidávání voda tvoří srdce rituálu absintu a provádí se s cukrem nebo bez cukru. Při použití cukru se studená voda kape přes cukr a do nápoje, což způsobí, že se cukr pomalu rozpustí v absintu. Velmi kvalitní absint lze odborně zažít jednoduše s ledově studenou vodou.
  • Za unci absintu se přidají tři nebo čtyři unce vody.
  • Pokud je to žádoucí, lze do džbánu přidat kostky ledu, ale ujistěte se, že nespadají do sklenice absintu.
  • Jak se voda přidává do absintu, absint by se měl postupně loukovat.
  • Absintové fontány se tradičně používaly k nakapání ledově studené vody do absintových nápojů.
  • Zařízení Brouilleur lze také použít k automatickému odkapávání vody do jednotlivých sklenic. Brouilleur se položí na sklenici a do ní se přidá voda, kostky ledu nebo ledová voda (případně také cukr). Voda bude postupně kapat brouilleurem do absintu. Brouilleur je odstraněn před vypitím připraveného absintu.

 4. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 8

  4 Po přidání vody nápoj promíchejte lžící absintu. Do hotového nápoje lze přidat dvě nebo tři kostky ledu, ale tuto praxi mohou absintští puristé odsuzovat. reklama

Metoda 3 ze 7: Český nebo novočeský

 1. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 9

  1 Nalijte dávku absintu do sklenice, poté položte kostku cukru na absintovou lžičku nebo čajovou lžičku.
 2. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 10

  2 Namočte cukr do absintu tak, že jej lžičkou namočíte do absintu nebo jej zalijete trochou absintu.
 3. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 11

  3 Zapalte cukr namočený v absintu asi na jednu minutu, aby cukr začal karamelizovat. (To se nedoporučuje, protože to může být extrémně nebezpečné kvůli vysokému obsahu alkoholu, který činí absint velmi hořlavým). Pokud použijete lžíci absintu, dejte pozor, aby cukr ne hořet, ani kapat do absintu, ničit jeho chuť.
 4. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 12

  4 Kostku cukru zalijte ledovou vodou, než začne hnědnout a pálit. Tento proces by měl vyvolat efekt louche.
 5. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 13

  5 Tuto metodu použijte přiměřeně. Ačkoli je tento netradiční způsob odsuzován některými fanoušky absintu, stal se v posledních letech populární. Absint s vysokým obsahem alkoholu se zapálí snadněji, ale rozhodně se nedoporučuje zapalovat kvalitní absint. reklama

Metoda 4 ze 7: „Sklo ve skle“

 1. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 14

  1 Umístěte malou sklenici plnou absintu (obsahující jednu unci absintu) do větší prázdné sklenice.
 2. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 15

  2 Odkapejte studenou vodu do malé sklenice, aby obsah malé sklenice přetékal do větší sklenice. Jakmile jsou přidány tři nebo čtyři unce vody, velká sklenice bude obsahovat směs absintu a vody, zatímco malá sklenice bude obsahovat pouze vodu.
 3. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 16

  3 Před vypitím absintu z větší sklenice vyjměte malou sklenici z větší sklenice. reklama

Metoda 5 ze 7: 'Backdraft'

 1. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 17

  1 Tato metoda může být nebezpečná pokud je to provedeno nesprávně . Protože to znamená zapálit absint v ohni a poté položit dlaň přes skleničku, abyste uhasili plamen, doslova si pohráváte s ohněm. Pokud si nejste jisti pokyny nebo se domníváte, že byste je neměli provádět, nepokoušejte se o to . Doslova si pohráváš s ohněm.
  • Pochopte také, že tato metoda zahrnuje pití pití absintu rovně, bez ředění. Protože absint může být neuvěřitelně silný alkohol, tato metoda se nedoporučuje pro lehké pijáky.
 2. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 18

  2 Pořiďte si skleničku a naplňte ji z ¾ absintem. Zajistěte, aby absint zcela nevyplnil sklenici. Dbejte také na to, aby vaše dlaň pohodlně seděla po celém okraji sklenice. Pokud je okraj skla větší než vaše dlaň, nebudete moci provést trik zpětného tahu.
 3. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 19

  3 Zapalte zápalkou nebo zapalovačem střelu absintu. Plamen by měl okamžitě vzejít a snadno hořet kvůli obsahu alkoholu v absintu.
  • Poznámka : Nenechte absint dlouho hořet. Špatné věci se mohou stát, čím déle necháte absint hořet. Panák se zahřívá, což zvyšuje riziko popálení ruky. Plamen také spaluje alkohol a bylinky z absintu a ničí jemné chutě. Vaše sklo může také prasknout, pokud necháte plamen příliš dlouho hořet, nebo pokud používáte plastový kelímek, může se roztavit (a také uvolňovat plastové výpary).
 4. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 20

  4 Rychle položte dlaň na okraj střely, úplně ji zakryjte a uhaste oheň. Udělejte to nejdéle 5 sekund po zapálení nápoje. Sací účinek byste měli cítit, pokud položíte ruku na celý okraj skleněné střely.
  • Ačkoli byste si mysleli, že by to hořelo, kdybyste položili ruku na plamen, plamen se téměř okamžitě zadusí, protože již nemá žádný kyslík, který by sloužil jako palivo. Protiintuitivně by tento proces neměl vůbec bolet, pokud nenecháte absint dlouho hořet.
 5. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 21

  5 Přineste si sklenici na nos, pomalu přerušte sání a vdechněte alkoholové páry, které plamen produkuje. Lehce vyjměte pouze část své dlaně z panáka místo toho, abyste odstranili celou ruku najednou.
 6. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 22

  6 Popíjet nebo střílet výstřel absintu. Užijte si to ve svém volném čase nebo dolů jedním tahem. reklama

Metoda 6 ze 7: Úhledný absint

 1. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 23

  1 Pijte absint přímo (čistý). Může být ideální ochutnat čistý absint čistý, protože to umožní vyhodnotit některé konkrétní nuance konkrétního vzorku absintu.
 2. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 24

  2 Mějte na paměti, že to není obvyklé kvůli velmi vysokému obsahu alkoholu v tradičním absintu.
 3. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 25

  3 Pamatujte, že efekt louche je velmi důležitou vlastností absintu, a proto byste jej měli při přípravě kvalitního absintu zažít. reklama

Metoda 7 ze 7: Pochutnejte si na absintu v koktejlech

 1. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 26

  1 Zkuste smrt odpoledne. Jednoduchý a propracovaný, tento nápoj skvěle popsal Ernest Hemingway. Quoth americký mistr: „Nalijte 1 jigger absintu do sklenice na šampaňské. Přidejte ledové [brut] šampaňské, dokud nedosáhne správné opaleskující mléčnosti. Pijte tři až pět z nich pomalu. “
 2. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 27

  2 Zkuste absintový sazerac. Sazerac, který vytvořil Antoine Amédée Peychaud na počátku 19. století, je jedním z nejstarších známých koktejlů. Přidejte do tohoto hvězdného receptu trochu absintu, aby opravdu vynikl.
  • Přidejte tři pomlčky absintu do sklenice kbelíku téměř naplněné kostkami ledu. V koktejlové třepačce s ledem energicky promíchejte:
   • 2 unce brandy Osocalis
   • ¼ unce jednoduchého sirupu
   • 2 čárky Peychaudovy hořkosti.
  • Nalijte obsah koktejlové třepačky do sklenice na kbelík. Lehce promíchejte a otřete okraj citronovou kůrou a poté přidejte jako ozdobu. Hotovo.
 3. Obrázek s názvem Pijte absint Krok 28

  3 Zkuste kyselý absint. Čerstvá citronová šťáva se krásně spojí s bylinkami v absintu a rostlinami v ginu. Vyzkoušejte tento zajímavý koktejl, pokud máte po ruce čerstvé citrony, absint a gin!
  • V ledové koktejlové třepačce intenzivně promíchejte následující a sceďte do martini sklenice:
   • ½ oz. absint
   • 1 lžička krupicového cukru
   • ¾ oz. citronová šťáva (šťáva 1/2 citronu)
   • 1 oz. gin.
 4. 4 Vyzkoušejte horký francouzský polibek Rosalie. Připravte se na fixaci absintu pomocí klasické francouzské metody. Vyměňte ledovou vodu za horký mátový čaj. Pokračujte v používání francouzské metody. Užívat si!
 5. 5 Dejte si výstřel kalašnikovem.
  • Vložte 1/2 citronové vodky do sklenice. Naplňte 1/2 absintem.
  • Navrch položte plátek citronu.
  • Na citrón položte kostku cukru.
  • Nakapejte více absintu.
  • Zapalte ho.
  • Sfoukněte plamen nebo použijte metodu backdraft a položte dlaň přes šálek.
  • Vypijte panáka.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete pít absint rovnou? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Můžete, ale není to považováno za dobrý způsob, jak to vypít. Určitě existuje více efektních způsobů a rituálů pro konzumaci absintu, ale jednoduchý a snadný způsob je nalít panák absintu do sklenice na víno a pomalu jej ředit chlazenou vodou, dokud si neužijete chuť.
 • Otázka Je absint v USA legální? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, absint s určitou nízkou úrovní obsahu thujonu je legální prodávat v USA.
 • Otázka Je absint halucinogen? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ne, aktivní složkou absintu je kromě alkoholu thujon, sloučenina, která vůbec nesouvisí s léky známými jako halucinogeny. Thujone je ve skutečnosti považován za křeč, to znamená, že ve vysokých dávkách může způsobit svalové kontrakce nebo záchvaty. Absint, který se prodává v obchodech, obvykle nemá dostatečný obsah thujonu, aby měl nějaký znatelný účinek. Pokud byste však konzumovali absint s větším obsahem thujonu, měli byste tendenci zaznamenávat efekty jako; určitý roztržitý nebo rozmístěný pocit, smích a vjemové efekty, někdy popisované tak, že věci vypadají, jako by byly uvnitř domečku pro panenky, nebo aby vytvářely pocit, že věci vypadají živěji nebo divněji než obvykle (bez větších poruch vnímání). Účty fantastičtějších halucinací jsou téměř všeobecně z beletristických děl nebo nadsázek.
 • Otázka Proč je něco z toho nezbytné? Proč bych to neměl smíchat s trochou cukrové vody? Cukr není úplně smíchán, takže se rozpustí v absintu. Pokud použijete cukrovou vodu, nemusí se správně promíchat.
 • Otázka Co mohu dělat, když jsem nemocný, protože můj nápoj je naplněn absintem? Zvracení je vaše nejlepší sázka. Jedinou škodlivou přísadou v Absintu je vysoký obsah alkoholu, takže se nemusíte starat o nic jiného než o přílišnou konzumaci alkoholu (jako u každého alkoholického nápoje).
 • Otázka Jaký je rozdíl mezi bílým absintem a zeleným? Hádal bych, že bílý absint má bílou nebo čirou barvu a zelený absint je zelený.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Kupte si absint vyrobený renomovanými tradičními evropskými palírnami. Francie, Španělsko, Švýcarsko a Česká republika produkují autentický, vysoce kvalitní absint.
 • Pelyněk je docela hořký a další bylinky se používají ke zlepšení a zamaskování hořké chuti absintu. Kvalitní absint je také destilován pomocí určitých metod k výrobě méně hořkého produktu. Stejně jako jemný koňak by mělo být pro nejjemnější absint použito „srdce“ destilace, zatímco „hlavy“ a „hlušiny“ destilace (začátek a konec destilačního procesu) se používají k výrobě absintu nižší kvality ordinaire nebo se používají ke zpracování (namáčení) bylinné macerace. Autentický absint by však měl mít poněkud hořkou chuť, protože tato hořká chuť naznačuje, že byl použit pelyněk.
 • Pelyněk a další bylinky lze přidávat v různých fázích výrobního procesu absintu a používají se různé výrobní metody. Výsledkem jsou různé příchutě, variabilní konečná barva absintu a různé koncentrace thujonu. Různé destilátory absintu jako takové produkují absint, který obsahuje vysoké hladiny thujonu, střední až nízké hladiny thujonu a zanedbatelné množství thujonu.
 • Některé moderní lihovary absintu produkují absint, který je podobný absintu před zákazem. Jelikož byl absint na tak dlouhou dobu zakázán, umění výroby absintu se stále zkoumá a znovu učí. Jako takový se vyrábí velmi kvalitní absint s použitím starožitného předzákazového destilačního zařízení a historických receptů a technik. Některé techniky výroby absintu před zákazem byly zjevně poměrně složité a je obtížné je reprodukovat.
 • Kvalitní absint se vyrábí použitím bylin během destilačního procesu. Byliny použité během tohoto procesu se nepoužívají k dodání charakteristické barvy absintu. Barva se vytvoří později během procesu výroby absintu, kdy bylinky jsou pouze namočeny v alkoholu, který již byl destilován bylinami. Toto se označuje jako bylinná macerace (bez následné destilace). Méně kvalitní absint je v zásadě vyroben z bylinné macerace a během procesu destilace se nepoužívají žádné bylinky. Absint velmi nízké kvality lze vyrábět za použití levných bylinných výtažků nebo esencí, jakož i umělých aromat a barviv. Takový absint může být ve skutečnosti docela drahý a může být označen poněkud zavádějící informací. Tradiční recepty na absint vyžadují maceraci přírodních pelyňků a jiných bylin, jako je anýz, lékořice, yzop, veronika, fenykl, meduňka a andělika. Počáteční maceraci lze destilovat, poté lze výsledný alkohol použít pro následnou maceraci, která není destilována.
 • Při nákupu výrobků z absintu a absintu si přečtěte etikety produktů nebo se řiďte radami důvěryhodných znalců absintu.
 • Pokud se vám nelíbí lékořicová chuť tradičního absintu, existují různé značky absintu, které jsou vyráběny bez anýzu a jiných bylin, které dodávají lékořicové chuti absint.
 • Primární aktivní botanickou složkou v absintu byl donedávna považován thujon. Existuje však diskuse, že účinek mnoha bylin, jako je například kořen kozlíku lékařského, který působí depresivně, a stimulační účinek jiných bylin použitých při jeho výrobě může jednoduše fungovat. Thujone je odvozen z pelyňku, ačkoli odrůdy pelyňku, které se pěstují v určitých zeměpisných lokalitách, nemusí obsahovat znatelná nebo významná množství thujonu a jiné botanické látky, jako je šalvěj obecná, obsahují mnohem vyšší koncentrace. Autentický absint vyrobený z pelyňku nemusí obsahovat měřitelná množství thujonu. Římský nebo drobný pelyněk ( Artemisia pontic ) také obsahuje thujon a běžně se používá navíc k Artemisia absinthium . Artemisia absinthium by měl být použit během primární destilace absintu, zatímco Artemisia pontic lze použít k přirozenému barvení destilovaného absintu. Thujon lze extrahovat během destilace a barvení.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Alkoholické nápoje pijte vždy zodpovědně. Pokud je váš úsudek narušen, neřiďte ani neobsluhujte těžké stroje.
 • Absint, který je označen jako „hořký“, může obsahovat relativně velké množství thujonu, možná až 35 mg/kg.
 • Nikdy nekonzumujte výtažek z pelyňku nebo olej, protože jsou velmi toxické a mohou být smrtelné.
 • Nikdy nepijte absint jen proto, že obsahuje thujon. Receptory mozku typu GABA, na které thujon působí, jsou také ovlivňovány nebo ovlivňovány antioxidačními polyfenolovými flavonoidy. Tyto flavonoidy nejsou toxické jako thujon a nacházejí se v netoxických bylinkách, jako je heřmánek a kozlík lékařský.
 • Absint má vysoký obsah alkoholu.
 • Absint, který obsahuje vysoké množství thujonu, může být škodlivý a je více než pravděpodobný jako „vana“ nebo domácí odrůda, a nikoli jako autentický předmět. Thujon je toxický, zvláště když se konzumují vysoké koncentrace. Thujon je křeč a váže se na receptory kyseliny gama-aminomáselné A (GABAA) v centrálním nervovém systému. Úroveň thujonu v evropském absintu je regulována a takto stanovené úrovně nejsou považovány za škodlivé. Absint není nelegální drogou, přestože thujon je regulován kvůli jeho potenciální toxicitě. Nedoporučuje se, aby jeden vypil více než tři nebo čtyři porce absintu na jedno posezení. Akutní příjem absintu není považován za škodlivý, ale chronická, dlouhodobá konzumace může způsobit poškození jako u jakéhokoli jiného alkoholu.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Djokovič vs Murray: Anti-rivalita

Bianca Andreescuová označila svůj návrat do hardcourtového tenisu vítězstvím 6-1, 3-6, 6-3 nad Harriet Dartovou ve druhém kole National Bank Open 2021 v úterý.

Boty Ugg jsou roztomilé, teplé a pohodlné, ale protože jsou vyrobeny z semiše z ovčí kůže a podšité vlnou, je třeba je pečlivě vyčistit. Zatímco k čištění Uggů potřebujete několik speciálních nástrojů a produktů, jako semišový kartáč a ...

Ačkoli obtěžování vašich učitelů nemusí být nejlepší akademickou dlouhodobou strategií, někdy prostě cítíte nutkání to udělat. Existují dobré i špatné způsoby, jak toho dosáhnout. Můžete jít kreativní cestou, dráždivou cestou, opakující se ...

Jak vyrobit rotační harmonogram se třemi kyvadly. Harmonograf je mechanické zařízení, které ke kreslení obrázků používá kyvná kyvadla. Tento konkrétní harmonograf navrhl Karl Simshttp: //www.karlsims.com/, ale harmonografy v ...