Jak pít Cointreau

Cointreau je oranžový likér, který pochází z Francie a zůstává jednou z nejběžnějších značek triple sec. Někteří ho považují za kategorii svého likéru. Zatímco Cointreau se běžně vyskytuje v receptech na koktejly, často se také konzumuje jako aperitiv (nápoj před jídlem) nebo digestiv (nápoj po jídle). Díky své použitelnosti v mnoha koktejlech, výrazné hořkosladké chuti a pověsti jedné z nejlepších značek triple sec zůstává Cointreau jednou z nejoblíbenějších nápojových přísad na dnešním trhu.Metoda 1 ze 3: Použití Cointreau v koktejlu

 1. 1 Vytvořte klasický kosmopolitní. Cosmopolitan je jedním z nejpopulárnějších koktejlů na světě. Má jemnou brusinkovou příchuť a používá Cointreau jako ústřední složku. Začněte smícháním 1,5 unce vodky, 0,5 unce brusinkové šťávy, 0,75 unce Cointreau a kapky limetkové šťávy v koktejlové třepačce s několika kostkami ledu. Protřepejte, dokud nevychladne, a směs sceďte do sklenice pomocí koktejlového sítka. Jako ozdobu přidejte plátek limetky.
  • Přísady můžete měřit pomocí odměrky, ale většina barmanů a milovníků koktejlů bude používat jigger - oboustranný kovový válec používaný k odměřování přísad. Jiggerům se dává přednost, protože každá strana měří unce v různých přírůstcích, ale nejsou v žádném případě zásadní.
 2. 2 Smíchejte v margaritě. Margarita je osvěžující a oblíbený nápoj, jehož základem je tequila. Začněte kombinací 1 unce Cointreau v šejkru se 2 uncemi blanco tequily a 1 uncí čerstvé limetkové šťávy. Ingredience protřepejte v šejkru s ledem, dokud nedosáhnete požadované teploty, a směs sceďte do sklenice. Nápoj ozdobte limetkovým kolečkem.
  • Většina restaurací a barů podává margarity ve speciální margaritové sklenici. Není však neobvyklé vidět margarity podávané ve staromódním nebo půllitrovém skle.
  • Margarity se často podávají ve sklenicích se slaným okrajem. Chcete -li sklenici ohraničit solí, ponořte ústí sklenice do misky s mělkou vodou, limetkovou šťávou nebo citronovou šťávou a poté sklenici vyklopte do malé misky se solí.
 3. 3 Smíchejte v ledovém čaji na Long Islandu. Ledový čaj Long Island je oblíbený koktejl, který se vyznačuje mícháním různých alkoholů, přičemž zůstává hladký a pitelný. Chcete -li začít, nalijte 0,5 unce ginu, 0,5 unce rumu, 0,5 unce tequily, 0,5 unce vodky, 0,5 unce Cointreau, 0,75 unce citronové šťávy a dvě čajové lžičky jednoduchého sirupu do Collinsovy sklenice s ledem. Zbytek sklenice naplňte colou a nápoj ozdobte plátkem citronu.
  • Ledové čaje Long Island jsou poměrně silné, pokud jde o obsah alkoholu, pokud jde o koktejly. Mějte to na paměti, když to pijete, a nedejte si více než jeden ledový čaj Long Island.
 4. 4 Nalijte si Sidecar. Sidecar je brandy koktejl na bázi citrusů, který je nenáročný na svou strukturu, ale jedinečný svým komplexním chuťovým profilem. Zkombinujte 2 unce brandy, 1 unci Cointreau a 0,75 unce čerstvé citronové šťávy v koktejlové třepačce naplněné ledem. Třepejte asi deset sekund a poté sceďte do připravené sklenice. Sklenici ozdobte pomerančovou kůrou nebo citronovou kůrou.
  • Pokud si přejete osladit nápoj, můžete kolem okraje sklenice projít plátkem citronu nebo pomeranče a namočit jej do tenké misky s cukrem.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pití Cointreau Straight

 1. 1 Nalijte to na led. Cointreau může být pro mnoho lidí výjimečně sladký, ale může být snadno změkčen nalitím na led. Protože Cointreau je 40% alkohol, můžete si jej snadno vychutnat stejným způsobem, jako byste mohli pít whisky na skalách. Jednoduše nalijte jednu unci Cointreau na led a podávejte v koňakovém sekáčku nebo staromódní sklenici.
  • Tímto způsobem se běžně podává Cointreau Noir, forma Cointreau smíchaná s koňakem.
 2. 2 Nalijte to úhledně. Nenechte se zastrašit vysokým obsahem alkoholu nebo běžným používáním jako přísady. Cointreau má neuvěřitelně sladký chuťový profil a mnoho pijáků si dynamickou chuť užívá samo. Jednoduše nalijte jednu unci Cointreau do koňakového sekáče nebo staromódní sklenice a užívejte si.
  • Čistou nalijte Cointreau, napijte se. Není určen k rychlému pití a silné chuti mohou být docela tuhé, pokud jsou požity příliš rychle.
 3. 3 Pijte jako aperitiv nebo digestiv. Aperitiv je nápoj před jídlem, který má vzrušit smysly a připravit chuť k jídlu (aperitiv považujte za předkrm k pití). Naproti tomu digestiv je nápoj po jídle, který má tělu pomoci strávit jídlo. Cointreau lze konzumovat - čistý nebo přes led - jako aperitiv i digestiv.
  • Na rozdíl od tradice mohou některé digestivy po jídle rozrušit žaludek. Pokud jste náchylní k zažívacím problémům po chutném jídle, může být nejlepší vyhnout se pití bezprostředně po jídle.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Experimentování s Cointreau

 1. 1 Vytvořte si vlastní koktejl Cointreau. Cointreau je oblíbeným základem v barech po celém světě z nějakého důvodu. Pomerančová likérová chuť se dobře mísí s různými lihovinami, včetně rumu, brandy, bourbonu a whisky. Pokud máte ve svém domácím baru standardní koktejlové nástroje, není důvod, abyste si nehráli s Cointreau jako přísadou - zvláště pokud si ve svých koktejlech užíváte citrusový profil.
  • Jako ozdobu může koktejl Cointreau doplnit jakýkoli citrusový plod, ale pomerančová kůra je extrémně běžnou volbou.
  • Vzhledem k tomu, že Cointreau je sladší likér, mohou mixéry, které mají tendenci být na sladší straně (jako cola nebo zázvorové pivo), pro některé lidi nápoj příliš sladký.
 2. 2 Přidejte Cointreau ke stávajícím receptům na koktejly. Zatímco mnozí mají pocit, že silný chuťový profil Cointreau se nehodí k použití jako ústřední složka, často funguje v malých množstvích vedle nápojů, které těží z náznaku pomeranče nebo citrusů, jako je kyselá whisky, irská káva nebo sangria. Pokud máte rádi Cointreau a experimentujete s nápoji, můžete si s ním hrát jako s další přísadou ve svém oblíbeném koktejlu.
  • Protože Cointreau je značka triple sec, jakýkoli nápoj, který uvádí jako ingredienci triple sec, lze upravit tak, aby zahrnoval Cointreau. Jen si pamatujte, Cointreau je silnější než většina trojitých sekund.
  • Jakýkoli nápoj, který používá jako klíčovou přísadu citronovou nebo limetkovou šťávu (jako whisky kyselý nebo penicilin), si může hrát s příchutěmi vycházejícími z Cointreau, protože je sušší než většina trojitých sekund a přináší komplexní citrusové tóny.
  • Díky své výrazné chuti dokáže Cointreau proříznout nuance některých lihovin. Vyhněte se míchání s lihovinami, které mají být oceněny samy o sobě (jako jemné koňaky a skotské).
 3. 3 Smíchejte v horkém nápoji. Citrusový profil Cointreau se snadno hodí k některým horkým nápojům. Cointreau je například uvedenou přísadou v mnoha horkých ciderových koktejlech, které využívají rum a aromatické hořké látky. Existuje také několik variací na horké toddy - klasický zimní nápoj - které využívají Cointreau.
  • Pokud mícháte Cointreau v horkém nápoji, nezapomeňte ohřát prvek nápoje, který mícháte, s alkoholem, a ne s alkoholem samotným. Vaření alkoholu může způsobit jeho vyvaření a nežádoucí chuť.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu použít limonádu? Pokud chceš. Vše závisí na osobních preferencích. Vyzkoušejte všechny různé mixéry a jsem si jistý, že najdete ten, který se vám líbí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Koktejlová třepačka (kombinace ingrediencí na koktejly)
 • Sítko (aby v třepačce zůstaly nechtěné kusy ledu)
 • Jigger nebo odměrka

Populární Problémy

Většina fen se k močení přikrčí. Obzvláště obtížné je to však pro zvířata, která si poranila záda, pánev nebo zadní nohu. Stejně tak některá zranění mohou narušit nervové zásobení močového měchýře, ...

Dominic Thiem věří, že Novak Djokovic je drtivým favoritem na zisk letošního šestého titulu ve Wimbledonu, ale tvrdí, že Rogera Federera nelze nikdy odepsat.Indie a Nový Zéland se střetnou ve svém 4. zápase ODI. Pokud žijete ve Spojených státech, sledujte zápas online naživo.

Federer vyhrál turnaj 6krát, ale je na tomto seznamu č. 1?

Australský hráč v důchodu Sam Groth zabil Novaka Djokoviče za ohrožení zdraví a životů lidí. Groth také řekl, že světová jednička 1 již není vhodná k tomu, aby zastávala funkci prezidenta Rady hráčů.„Cornhole“, také známý jako „Baggo“ nebo jen „tašky“, je hra na házení sedacího pytle, která je populární na mnoha vysokých školách a v rámci akce o zadním nárazníku po celé zemi. Hráči házejí sedací pytle a snaží se je dostat do díry v desce. Podle těchto kroků ...