Jak méně pít

Alkohol se dostal do struktury společnosti a života obecně. Je obtížné vyhnout se neustálým nabídkám a tlakům na konzumaci alkoholu. Pivo, víno a tvrdý alkohol se mohou lišit v obsahu alkoholu, ale snaha snížit příjem jakéhokoli z nich zůstává stejná. Vytvoření strategie, která zahrnuje hodnocení vašeho chování, řešení vašeho zdraví a vytvoření úspěšného prostředí, vás dovede k požadovanému cíli pít s mírou.

Část 1 ze 3: Vyhodnocení vašeho chování

 1. Obrázek s názvem Pít méně Krok 1

  1 Vytvořte si seznam všech situací, ve kterých pijete alkohol. Studie také ukázaly, že většina pijáků to dělá v mírném poměru, aby si párty užila; vzhledem k tomu, že těžké pití nebo nárazové pití je spojeno se zvládáním negativních emocí. Na kterou stranu problémů se zaměřujete?
  • Výzkum ukázal, že alkohol má u člověka jak povzbuzující, tak sedativní účinky.


 2. Obrázek s názvem Pít méně Krok 2

  2 Hledejte vzory. Všimněte si, jestli pijete více kolem určitých přátel, během sportovních akcí nebo sami. Poskytuje vám alkohol pozitivní zážitek? Dostáváte se do problémů, když pijete? Říkáte později věci, kterých litujete? Spoléháte se na to, že se uvolníte?
  • Změňte svou rutinu. Pokud jste si vypěstovali zvyk nebo zvyk pít, musíte tento zvyk porušit. Pokud se například setkáte ve stejném sportovním baru, abyste každou neděli sledovali fotbal, změňte umístění a řekněte si: „Nové umístění. Nový zvyk méně pít. “ Změna umístění může usnadnit změnu chování.
  • Pořiďte si kalendář, nalepte ho do lednice a označte pár víkendů bez alkoholu nebo několik dní v týdnu. Když si to zapíšete, bude to viditelné, abyste nezapomněli, a pomůže vám to být zodpovědný sám sobě.
 3. Obrázek s názvem Pít méně Krok 3

  3 Najděte si alternativy k pití ve stresových situacích. Pokud své emoce zvládáte alkoholem, existují zdravé alternativy. Klíčem je zůstat ve střehu a vědomi si svého chování, když se situace objeví. Než se natáhnete na drink, musíte se chytit a zvolit alternativní cestu. Mezi zdravé alternativy k pití alkoholu patří:
  • Na večírku: Mezi každým nápojem vypijte sklenici vody a vyhněte se pití alkoholu. Dejte si zlatou hvězdu za dodržení svého plánu.
  • Pracovní funkce: Popíjejte nápoj a až budete hotovi, držte v ruce předmět, jako je smartphone nebo tablet, abyste necítili potřebu naplnit jej nápojem.
  • Finanční potíže: Poraďte se s odborníkem na úvěry nebo poradcem pro zprostředkování zaměstnání a vytvořte plán, jak zvýšit svůj příjem a zmírnit finanční potíže.
  • Fyzická bolest: Prozkoumejte možnost vstupu do programu pro léčbu bolesti. Biofeedback je způsob bez bolesti, který pomáhá při zvládání bolesti.
  • Rozchod: fyzické cvičení produkuje stejné endorfiny, jaké produkuje alkohol. Studie ukázaly, že lidé, kteří cvičí, mají menší pravděpodobnost deprese. Chůze, turistika, surfování nebo tenis jsou zdravé alternativy.
  • Problémy ve škole. Pokud jste například nedávno propadli ve třídě a jste frustrovaní svou akademickou kariérou, naučte se některé relaxační techniky včetně dechových cvičení a jógy.
 4. Obrázek s názvem Pít méně Krok 4

  4 Vyhledejte odbornou pomoc. Pokud máte extrémní potíže s omezováním pití, možná budete potřebovat odbornou pomoc. Možná jste si mysleli, že můžete pít méně, a uvědomili jste si, že pijete příliš mnoho a nemůžete přestat. Ve vaší oblasti jsou k dispozici lékaři a terapeuti, kteří vám pomohou.
  • Kapitoly Anonymních alkoholiků jsou k dispozici po celém světě a lze je vyhledat přímo 24/7 na čísle 1-888-827-7180.
  reklama

Část 2 ze 3: Řešení vašeho zdraví

 1. Obrázek s názvem Pít méně Krok 5

  1 Znáte varování. Alkohol je droga, takže je třeba vzít v úvahu zdravotní důsledky. Ze zdravotního hlediska musíte vědět, jaké škody vznikají pokaždé, když si dáte drink. Možná si myslíte, že je to všechno zábava, ale vaše tělo se chová jinak. Pokud potřebujete důvod, proč pít méně, možná bude vaším motivátorem zdraví.
  • Alkohol je toxin, který zatěžuje váš mozek, srdce, játra, slinivku, imunitní systém a je spojen s rakovinou úst, jícnu, krku, jater a prsu.
  • Pokud máte člena rodiny, který trpěl závislostí na alkoholu, máte větší šanci, že ho postihne stejný osud. Děti alkoholiků mají asi čtyřikrát vyšší pravděpodobnost, že budou mít problémy s alkoholem než běžná populace.
 2. Obrázek s názvem Pít méně Krok 6

  2 Myslete na svůj mozek. Alkohol má na mozek silného pijáka jiný účinek. Ve srovnání s lidmi, kteří nejsou silnými pijáky, dochází k vyššímu uvolňování endorfinů (chemikálie v mozku, která spouští pozitivní pocity a snižuje vnímání bolesti) v mozku těžkého pijáka. Tento rozdíl způsobí, že těžký piják konzumuje více ve snaze hledat další potěšení. Bohužel čím více pijete, tím více se opíjíte a způsobujete tím větší škody.
  • Tento výzkum se používá k vývoji účinné léčby pro lidi s problémy se zneužíváním alkoholu.
  • Když se pozornost zaměří na hledání potěšení, ztratíte ze zřetele důsledky svého chování. Například neustále pijete za bodem, kdy se všichni ostatní na večírku zastaví; pak se rozhodnete jet domů a nechat se zatknout nebo někomu ublížit.
  • Pokud vaše tělo holduje alkoholu, je těžší se ho vzdát. Možná budete muset požádat o radu odborníka.
 3. Obrázek s názvem Pít méně Krok 7

  3 Vytvořte si plán zaměřený na zdraví. Jen málo lidí zpochybní vaše úsilí, pokud svou motivaci zaměříte na problémy související se zdravím. Pokud vám například někdo nabídne nápoj, o kterém víte, že přesahuje váš limit, odmítněte jeho nabídku slovy: „Děkuji za nabídku, ale dělám nějaké změny kvůli svému zdraví.“
  • Identifikujte své cíle a vytvořte si seznam. Například omezíte své společenské pití na jeden nápoj ke snížení dopadu na vaše tělo; ztratíte pět liber; objednáte si klubovou sodu s kapkou brusinkové šťávy a budete si s radostí vychutnávat svůj „mocktail“ při opékání na zdraví svých jater; každé ráno po noci vstanete a vychutnáte si pocity, že nemáte hlad. Body za cvičení získáte navíc.
  • Určete plán řešení a splnění každého z nich. Vyberte si den pro začátek a držte se ho. Budou položky, kterých dosáhnete, když budete venku na veřejnosti, a položky, když budete doma. Například udržíte doma dostatečnou zásobu ledového čaje a dalších nápojů, které vám poskytnou zdravou alternativu k alkoholu.
  • Dovolte si provést úpravy, protože možná zjistíte, že některé techniky jsou účinnější než jiné. Nikdo není dokonalý. Budete mít skluzy. Důležité je být odolný a nevzdávat se kvůli svým chybám.
  • Odměňte se za své úspěchy způsobem, který nesouvisí s alkoholem. Vezměte si například kino nebo oběd. Udělejte si seznam svých úspěchů, protože vám budou připomínat, že jste schopni.
  reklama

Část 3 ze 3: Vytvoření úspěšného prostředí

 1. Obrázek s názvem Pít méně Krok 8

  1 Zvyšte spokojenost ve svém životě. Možná pijete, protože jste nespokojení se svým životem. Alkohol je rychlá náprava, ale nemá trvalé účinky na vaši pohodu. Podnikněte kroky k vytvoření skutečného uspokojení ve svém životě. Čím budete spokojenější, tím méně budete mít o pití zájem.
  • Prozkoumejte své zájmy. Zabavte se hledáním nových a vzrušujících věcí, které nezahrnují alkohol. Pokud jste například vždy chtěli hrát na kytaru, vezměte si lekci. Budete se soustředit na něco nového, co vás bude rušit od pití.
  • Brainstormujte některé činnosti, které můžete dělat bez alkoholu. Místo hospodských drobností, tance nebo barového karaoke zkuste minigolf, túru, film nebo piknik.
 2. Obrázek s názvem Pít méně Krok 9

  2 Řekněte ostatním, že potřebujete jejich podporu. Když se pokusíte omezit pití, mnohokrát se ostatní pokusí vaše plány vykolejit. I laskaví a zdvořilí lidé vám nabídnou drink, protože si myslí, že prokazují dobré mravy. Musíte mluvit za sebe a dát najevo svá přání.
  • Někteří lidé si myslí, že je zábavné nebo chytré podkopat vaše pokusy žít zdravěji.
  • Přistupujte ke každé situaci s klidnou asertivitou, která vám umožní dělat rozhodnutí, která vám připadají správná.
  • Nesabotujte své úsilí blouděním uličkou s alkoholem v obchodě s potravinami. Pokušení lze nejlépe zvládnout tak, že se nebudete vystavovat předmětu, kterému se snažíte vyhnout.
 3. Obrázek s názvem Pít méně Krok 10

  3 Oslavujte novými způsoby. Méně pití neznamená, že musíte přestat oslavovat životní úspěchy. To znamená, že můžete být kreativní. Zůstat plně přítomný a nezměněný v dobách vzrušení vám umožní cítit věci plněji.
  • Experimentujte tím, že na slavnostní akci nepijete, abyste zjistili, jaký je to pocit. Můžete si všimnout, že se necítíte tak odlišní. Soustřeďte se na to, abyste si užívali a oceňovali ostatní, místo abyste si dělali starosti s tím, kolik alkoholu konzumujete.
  • Zeptejte se přátel nebo ostatních, kteří nepijí, jak se baví. Existují miliony lidí, kteří z jednoho nebo jiného důvodu nepijí. Baví se, aniž by byli pod vlivem alkoholu. Možná zjistíte, že výhody nepití daleko převažují nad odměnami, které z pití získáte.
  • Pamatujte, že pokud neutratíte peníze za alkohol, můžete je utratit za něco jiného, ​​jako jsou elektronické pomůcky, oblečení, sportovní vybavení nebo lekce tance. Konečný výsledek: méně pijete, dostanete dárky, které mohou obohatit váš život
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vyberte si nápoje, které jsou nealkoholické nebo jich mají méně obsah alkoholu .
 • Pokud si připravujete nápoj, nalijte do sklenice méně alkoholu.
 • Sdílejte drink s někým, komu důvěřujete. Požádejte server o jeden drink a dvě sklenice.
 • Buďte zaneprázdněni. Zaměstná vaši mysl něčím jiným než pitím.
 • Zůstaňte vytrvalí a buďte trpěliví. Změna chování vyžaduje čas.
 • Odvádějte tlak vrstevníků s nadšením pro zdravé změny, které provádíte.
 • Nenechávejte alkohol v chladničce nebo v nákupním košíku. Přestaňte kupovat alkohol, až půjdete nakupovat.
 • Mezi nápoji vypijte sklenici vody.
 • Před vyjížděním si dejte jídlo a naplňte si žaludek. Bude méně pravděpodobné, že budete pít hodně na plný žaludek.
 • Noste kapesní dechový analyzátor ke sledování hladiny alkoholu v krvi. Existují aplikace pro chytré telefony a zásuvná zařízení, která měří hladinu alkoholu v krvi.
 • Zdravá rozhodnutí vedou ke zdravé budoucnosti.

reklama

Varování

 • Hladina alkoholu v krvi stoupá na nezákonnou úroveň a spotřebuje jen jeden nápoj.
 • Alkohol ve skutečnosti nemusí zabíjet mozkové buňky, ale rozhodně zabíjí lidi.
 • Každý rok je více než 10 000 úmrtí, kterým lze předcházet, v důsledku řízení pod vlivem alkoholu. Výsledkem je téměř 45 lidí každý den. Také 25 000 lidí bude zraněno kvůli řízení pod vlivem alkoholu.
 • Průměrné náklady na porušení DUI (Driving Under the Influence) v USA jsou přibližně 10 000 $, což může být mnohem vyšší nebo nižší v závislosti na vaší poloze. Mezinárodní poplatky se liší.
reklama

Populární Problémy

Umění přijetí umírá ve světě sportu už několik let bolestivou smrtí. Lidé mají své oblíbené a rádi se svých oblíbených drží, ať přijdou kroupy nebo bouře.

Dora Marquez je hlavní postavou hitového animovaného televizního seriálu Nickelodeon „Dora the Explorer“. Je to 7letá dívka, která se svými diváky komunikuje na svých dobrodružstvích a učí je španělsky. Bez ohledu na to, jestli máte ...

Jak vytvořit falešné obsazení. Ať už si chcete na kamaráda zahrát žert nebo vytvořit rekvizitu pro domácí film, vytvoření falešného odlitku na ruku nebo nohu je zábavný způsob, jak vytvořit iluzi zlomené končetiny. S velmi malým množstvím materiálů můžete ...

Praskající klouby (nazývané také kloubní kavitace) se často cítí dobře, protože mohou uvolnit napětí a zvýšit rozsah pohybu. Prasknutí nebo uvolnění páteřních kloubů zad je obvykle bezpečné, pokud se provádí kontrolovaným způsobem a ...

Leander Paes zmínil, že snaha dobře si v zemi počínat přichází díky jeho rodové linii. Mluvil také o tom, že jako mladík bude každou neděli leštit olympijskou medaili svého otce a doufat, že si ji sám dá.

Dlouholetý trenér a přítel Rogera Federera Severin Luthi nedávno poskytl aktualizaci plánu fitness a tréninku švýcarského maestra.