Jak jíst Jicamu

Dobře, koupil jsi jicama v obchodě a nevíš, co s tím dělat. Tuto oblíbenou kořenovou zeleninu lze jíst mnoha různými způsoby a je vynikající, chutná jako kříženec mezi jablkem a bramborem. Pokusit se!Část 1 ze 4: Příprava Jicamy k jídlu

 1. 1 Najděte jicamu. Můžete nebo nemusíte najítjicamave vašem místním obchodě s potravinami nebo na farmářském trhu - záleží na vaší poloze. Obecné obchody s potravinami s větší pravděpodobností nesou jicamu v oblastech s početnou hispánskou nebo jihoasijskou populací.
  • Pokud váš místní obchod s potravinami nenese jicama, je nejlepší, když se rozhodnete pro specializované obchody nebo mexické, asijské a latinskoamerické obchody s potravinami.
  • Jicamu najdete s největší pravděpodobností na jaře a v létě, protože se v té době často dovážejí ze středoamerických zemí. Vyhněte se hlízám, které jsou měkké, scvrklé nebo mají tmavé skvrny.
 2. 2 Oloupejte jicama kůže. Než jicamu sníte, musíte ji oloupat. Oloupání běžným škrabkou na zeleninu může být obtížné. Nejíst kůru.
  • Místo toho zkuste použít kuchařský nůž. Nejprve odřízněte tenký plátek z horní i spodní části, abyste vytvořili plochý vršek a ploché dno na každém konci. Než však jicamu oloupete, omyjte ji ve studené tekoucí vodě a poté osušte jako bramboru.
  • Položte jicamu na nejširší řezaný konec. Pracujte odshora dolů a zasuňte nůž pod jicaminu kůži. Oloupejte ji a sledujte přirozené linie jicamy.
 3. 3 Odřízněte jicamu . Poté, co jicamu oloupete, položte ji na nejširší řezaný konec a proveďte v ní rovnoměrné svislé řezy. Poté tyto kousky nakrájejte na tyčinky. Hůlky nakrájejte na kostičky tak, že je překrojíte. Kostky znamenají, že jicamu nakrájíte na malé kostky.
  • Můžete také oholit jicamu na kráječ mandolíny. Zeleninu nejprve rozkrojte na polovinu nebo na čtvrtiny, poté pomocí mandolíny nakrájejte tenké hobliny.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

tenisová rotace podává

Jakou jicamu byste si měli vybrat?Takový, který je měkký

Ani náhodou! Kvalitní jicamas bude na dotek tvrdý. Vyhněte se všem, které jsou měkké, nebo dávejte, když je mačkáte. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Ten, který má skvrny

Zkus to znovu! Tmavá místa jsou signálem, že jicama je za svým vrcholem. Podívejte se na ten, který je bezchybný a rovnoměrně barevný. Zkuste jinou odpověď ...

Takovou, která má vrásčitou kůži

Ne tak docela! Skrčená nebo vrásčitá kůže je při nákupu jicamas vypínáním. Je pro ně lepší být hladký. Existuje lepší možnost!Nic z výše uvedeného

Opravit! Žádná z těchto vlastností nenaznačuje primární jicamu. Pravděpodobně budete mít největší štěstí při hledání dobré jicamy na jaře nebo v létě, když byly nedávno dovezeny ze Střední Ameriky. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 2 ze 4: Uložení Jicamy

 1. 1 Přestože je jicama zevnitř bílá, nemusíte se obávat, že by při vystavení vzduchu vybledla tak, jak by vypadalo jablko. Pokud jej tedy plánujete sníst stejný den, nemusíte jej skladovat v ničem zvláštním.
  • Pokud vám však zbyla řekněme polovina kořene, měli byste ji uložit do lednice v igelitovém sáčku nebo v uzavíratelné plastové nádobě. Mělo by být v pořádku jíst i o několik dní později.
  • Na jeho řezaném konci může být trochu suchý, takže možná budete muset tuto část odříznout, než ji připravíte k jídlu.
  • Než je řezána, můžete jicamu skladovat dva až čtyři týdny, pokud ji uchováváte na chladném, suchém a tmavém místě. Neskladujte jej při teplotách pod 10 stupňů Celsia, protože to způsobí změny barvy a struktury.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 KvízKam byste měli uložit nesestříhanou jicamu?

V mrazáku

Nepřesně! Zatímco jicamas upřednostňují chladnější teploty, mraznička je příliš chladná. Způsobí změnu barvy a textury. Zkuste jinou odpověď ...

Na pultu

Ne tak docela! Při skladování na tmavých místech jicamas vydrží déle. Vystavení světlu je vede k rychlejšímu stárnutí, takže nenechávejte jicamu na pultu, pokud ji ten den neplánujete sníst. Vyberte jinou odpověď!

Ve spíži

Ano! Nesestříhané jicamy skladujte na chladném, tmavém a suchém místě, jako je vaše spíž. Řezané jicamy by měly být uzavřeny v sáčku nebo nádobě a uchovávány v chladničce. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 4: Jíst Jicamu

 1. 1 Jezte jicamu syrovou. Můžete jíst jicamu, aniž byste ji vařili. Ve skutečnosti takto chutná velmi dobře. Můžete ji sníst jako mrkvovou tyčinku, ponořit ji nebo ji sníst jednoduše.
  • Lidé také používají jicamu k výrobě salsy, a to tak, že jicamu nakrájenou na kostičky smíchají s kukuřicí nebo rajčaty na kostky, černými fazolemi, červenou cibulkou, mletým jalapeño, limetkovou šťávou a koriandrem.
  • Proměňte jicamu ve slaw přidáním tenkých proužků do strouhaného červeného zelí a nastrouhané mrkve.
  • Vložte jicamu do jarních závitků nebo ji za stálého míchání orestujte. Krátké vaření dodá vašemu praženici křupavou strukturu. Dalo by se vařit s brokolicí, česnekem, zázvorem, hřebenatkou, kešu nebo opečenými sezamovými semínky.
 2. 2 Uvařte jicamu. Jicamu můžete také restovat s jinou zeleninou, jako je brokolice, cuketa, cibule a papriky. Jicama funguje dobře s jinou zeleninou, protože připomíná křupavou strukturu vodních kaštanů.
  • Nejprve upečeme jicamu na troše olivového oleje. Přidejte malou nakrájenou cibuli a ½ červené papriky nakrájené na proužky. Vařte do změknutí.
  • Jicamu můžete také opékat tak, že ji nakrájíte na kostky a vložíte do pekáče. Předehřejte troubu na 400 stupňů, posypte jicamu olivovým olejem, rozmarýnem, petrželkou a půl lžičky mletého česneku a hodinu restujte.
 3. 3 Jezte chipsy jicama. Jicama chipsy dělají zdravou svačinku. Chcete -li je vyrobit, měli byste oloupat 1 libru jicamy.
  • Nakrájejte jicamu kráječem na mandolínu asi na 2 mm. Plátky jicamy potřete olivovým olejem z obou stran a přidejte sůl a pepř. Plátky dejte na plechy vyložené pečícím papírem. Ujistěte se, že jsou v jedné vrstvě.
  • Pečte je na 200 stupňů Fahrenheita asi 100 minut. Budete se chtít ujistit, že jsou ostré, a měli byste je otáčet každých 20 minut.
  • Můžete také vyrábět syrové jicama chipsy. Jicamu jednoduše oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Na hranolky vymačkejte polovinu limetky a posypte ji solí, cukrem a chilli. Před podáváním nechte 20 minut vychladnout.
 4. 4 Připravte si kreativní pokrmy s jicama. Jedním ze způsobů, jak jíst jicamu, je dát ji do ovocného salátu. To je běžné v Mexiku, kde to pouliční prodejci spojí s ovocem.
  • Smíchejte na kostičky nakrájenou jicamu s kousky manga, ananasu, melounu a okurek a přidejte limetkovou šťávu a chilli prášek.
  • Přidejte jicama na jednohubky na koktejlovou párty. Nebo ji použijte místo papáji v krevetovém salátu. Ve velké míse smíchejte jicamu, klíčky, bylinky a hřebenatku. Šlehejte chilli-česnekovou pastu, limetkovou šťávu, rybí omáčku a cukr, stejně jako sůl a pepř. Smíchat dohromady. Přidejte krevety a arašídy.
  • Zvažte přidání jicamy do salátů, nebo jím použijte okurku v sushi rolkách. Funguje nejlépe v receptech na rychlé vaření, kde si zachovává svou křupavost.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Pravda nebo lež: Jicama má hořkou chuť, když je konzumována syrová.

Skutečný

Zkus to znovu! Jicama je stejně chutná syrová, jako je vařená. Jednoduchý způsob, jak jíst jicamu, je nakrájet ji na proužky a sníst ji jako tyčinky z mrkve. Zkuste jinou odpověď ...

Nepravdivé

Že jo! Existuje mnoho způsobů, jak jíst jicamu syrovou nebo vařenou. Oblíbenou volbou pro přípravu syrové jicamy je přidat ji ke kapustě se zelím a mrkví a podávat jako přílohu. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 4 ze 4: Seznámení s výhodami Jicamy

 1. 1 Získejte fakta o jicamě. Jicama je zelenina, ne ovoce. Tato kulatá, masitá zelenina může být poměrně velká a její slupka má strukturu podobnou kůře.
  • Chuť jicamy byla popsána jako podobná jablku. Někdy se jí říká mexická vodnice, jicama je škrobnatá, mírně sladká kořenová zelenina oblíbená v Mexiku. Má texturu pevné hrušky nebo syrových brambor.
  • Jícama je druh z rodu Pachyrhizus z čeledi bobovitých. Rostliny v tomto rodu jsou označovány jako yam bean, ačkoli tento termín může být jiným názvem samotného kořene jicama. Roste ve Střední Americe, jižní Asii a Karibiku.
 2. 2 Poznejte zdravotní výhody jicamy. Důvodů, proč jíst jicamu, je mnoho. Za prvé má velmi málo kalorií, pouze 35 na 100 g. Jicama je také dobrá pro snižování cholesterolu a má velmi nízký obsah sodíku.
  • Je to skvělý zdroj vlákniny. Je považován za dobrou svačinu pro lidi s diabetem nebo pro lidi, kteří drží dietu. Měli byste však také vědět, že jicama obsahuje organický toxin zvaný rotenon, který byl v některých studiích spojen s Parkinsonovou chorobou. Toxin se většinou nachází ve vrcholech listů, stoncích a semenných luscích, takže je nejedzte. Oloupané kořeny jsou považovány za bezpečné pro lidskou spotřebu.
  • Jicama je bohatá na vitamín C. Jicama také obsahuje důležité minerály, jako je hořčík, měď, železo a mangan.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 4 Kvíz

Jak může jicama představovat riziko pro vaše zdraví?

Má vysoký obsah kalorií.

Ne tak docela! Jicama má ve skutečnosti velmi málo kalorií. Je to běžná volba svačiny pro lidi na dietě. Zkuste jinou odpověď ...

Způsobuje zácpu.

Ani náhodou! Ve skutečnosti je jicama skvělým zdrojem vlákniny. Vláknina podporuje zdravé trávení a zmírňuje zácpu. Hádej znovu!

Lidem s cukrovkou může způsobit komplikace.

Zkus to znovu! Jicama se často doporučuje lidem s diabetem, protože je zdravější než jiné oblíbené možnosti občerstvení. Nezpůsobuje žádné komplikace související s diabetem. Zkuste jinou odpověď ...

Má málo živin.

Nepřesně! Jicama poskytuje kromě zdravých minerálů také vitamín C. Stejně jako mnoho jiné zeleniny je jicama výživným doplňkem vaší stravy. Hádej znovu!

Obsahuje toxin spojený s Parkinsonovou nemocí.

Ano! Některé části rostliny jicama obsahují toxin, který by mohl způsobit Parkinsonovu chorobu. Abyste zůstali zdraví, jezte pouze oloupaný kořen rostliny jicama. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Nápady na recepty

Způsoby, jak začlenit Jicamu do jídel

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak poznám, kdy je zralý nebo jestli je mimo svůj vrchol? Vždy se dívám na jeho barvu. Podle mých zkušeností je zralý sytý, zeleně zlatý. Jicama je pevná, bez jakýchkoli hnědých odsazených oblastí. Ten, který ukazuje tyto vady, je pravděpodobně za svým vrcholem. Pokud si nejsem jistý, zeptám se toho chlapce nebo dívky. Také v některých velkých obchodech s potravinami mají produkční oddělení k dispozici „knihy“ o doporučení na zeleninu/ovoce, které vám řeknou, jaká jsou dostupná období a na co se zaměřit.
 • Otázka Co by se stalo, kdybych snědl kůži? Kůže obsahuje toxickou sloučeninu, která má zabránit zvířatům jíst ji. I když to pravděpodobně není smrtelné, pravděpodobně by to způsobilo zažívací potíže a další nepříjemné efekty. Kůže je také papírová a vláknitá a není příjemnou texturou k jídlu.
 • Otázka Lze jej uchovávat v mrazničce? Ne, pokud ho zmrazíte, ztratí po rozmrazení svou křupavost. Pokud však není oloupaný, můžete jej skladovat při pokojové teplotě celé týdny. Pokud ano, pak zůstane v lednici čerstvý asi 3 - 5 dní. Uchovávejte jej v uzavřeném plastovém sáčku.
 • Otázka Jak se vyslovuje jicama? Vyslovuje se HEE-kuh-muh.
 • Otázka Jak roste jicama? Roste na vinné révě a její původ je na mexickém poloostrově.
 • Otázka Jak chutná jicama? Chutná jako kříženec jablka s bramborem. Může se jíst syrové, ale je lepší vařit v páře.
 • Otázka Jaký je dobrý dip pro tyčinky jicama? Hummus je skvělý dip pro téměř jakoukoli zeleninu a v obchodech s potravinami existuje mnoho připravených odrůd. Můžete si také udělat dip s jogurtem, mletým česnekem, vymačkáním čerstvého citronu a kořením dle vašeho výběru.
 • Otázka Mohu přidat Jicamu do svého ranního smoothie? Je to textura jablka, možná trochu tvrdší, takže by se měla docela snadno mísit, pokud ji nejprve nakrájíte na kostky.
 • Otázka Mohu použít jicama v želé salátu místo celeru? Jicama se často používá v zeleném salátu a ovocném salátu, takže by v Jello měla skvěle fungovat!
 • Otázka Odkud pochází jicama? Střední a Jižní Amerika; to je běžné v Mexiku a jižních amerických obchodech s potravinami.

Populární Problémy

Vyrovnání je prvním krokem v mnoha projektech na zlepšení trávníku, jako je stavba paluby, dláždění terasy nebo umístění zeleninové zahrady. „Úroveň“ není totéž jako „plochá“, a proto je důležité zajistit, abyste byli ...

Jak udělat francouzský uzel jednoduchým způsobem účesu. Francouzský uzel je klasický, jednoduchý účes, který je ideální do práce, do školy nebo na den s přáteli. I když to vypadá elegantně a naleštěně, ve skutečnosti je to velmi jednoduché. S...

Bolesti těla a svalů mohou být způsobeny různými zdravotními stavy, včetně chřipky, horečky, kocoviny nebo vážnějších problémů, jako je chronická bolest těla nebo artritida. Chcete -li tyto bolesti ulevit, začněte tím, že se ujistíte, že ...

Jak hrát vlajkový fotbal. Užíváte si tradiční fotbal, ale raději byste se nezranili tím, že budete hrát tak hrubě? Pak vyzkoušejte vlajkový fotbal, stále oblíbenější alternativu, která nahradí boj se soupeřem vytrhnutím vlajky z ...

Jak milovat svoji přítelkyni. Řečí srdce může být obtížné, zvláště když se pokoušíte vyjádřit silné pocity někomu, na kom vám hluboce záleží. Pokud své přítelkyni dáte najevo, že je pro vás výjimečná, ...