Jak jíst olivy

Existují stovky různých odrůd oliv, což je skvělá zpráva pro všechny milovníky oliv! Naučte se, jak zvládat konzumaci vypeckovaných oliv, když jíte venku, a rozvětvete se a prozkoumejte některé nové odrůdy. Olivy můžete také jíst samotné nebo jako přílohu k některým z vašich oblíbených nápojů a jídel (například špinavé martini a teplý středomořský olivový chléb).Metoda 1 ze 3: Jíst olivy s peckami

 1. 1 Pokud jste doma, rozdrťte olivu plochou stranou nože. Podobně jako drcení stroužku česneku položte olivu na prkénko a pomocí ploché strany širokého nože olivu rozdrťte, dokud neucítíte, že jáma odolává noži. Potom jednoduše prsty odtrhněte jámu od masa z oliv. Vyhoďte jámu a užijte si olivu.
  • Pokud jste venku v restauraci nebo na večírku, vyhněte se tomuto triku, protože oleje mohou stříkat na někoho poblíž, nebo oliva může létat, pokud ji rozbijete pod podivným úhlem.
 2. 2 Jezte kolem olivové jamky, pokud jste na večírku nebo restauraci. I když je oliva velká a zdá se, že by mohlo být snazší do ní zakousnout a odstranit jámu, než sníte zbytek, bráňte se tomu. Místo toho vložte celou olivu do úst a žvýkejte jámu.
  • Trenéři etikety odrazují od okusování oliv.
 3. 3 Zatlačte jámu mezi prsty vidlice, pokud ji máte. Poté, co jste žvýkali jámu, vložte špičku vidličky do úst a jazykem zatlačte jámu mezi prsty. Vyjměte vidličku z úst a umístěte jámu na stranu talíře.
  • Umístěním jámy mezi hroty ji udržíte v bezpečí, zatímco ji vyndáváte z úst. Jednoduché položení jámy na prsty může být problematické, protože jáma by mohla snadno spadnout z vidlice.
 4. 4 Pokud nemáte vidličku, vezměte si prsty jámu z úst. Buď vytrhněte jámu z úst palcem a ukazováčkem, nebo si zakryjte ústa jednou rukou a jámu nenápadně vyjměte.
  • Vyhněte se plivání jámy přímo do koktejlového ubrousku nebo do ruky - je velká šance, že se jáma může odrazit někam, kde by neměla.
  • Poté, co skončíte s občerstvením, je dobré si umýt ruce, než se dotknete čehokoli jiného.
 5. 5 Umístěte jámu do koktejlového ubrousku, na talíř nebo do misky. Bez ohledu na metodu, kterou jste použili k odstranění jámy, zajistěte, aby skončila na vhodném místě. Vyhněte se tomu, abyste drželi jámy v ruce nebo je upouštěli na podlahu.
  • Pokud jste na večírku a nemáte k dispozici misku, vidličky nebo ubrousky, rozhlédněte se, abyste zjistili, co dělají ostatní se svými jednorázovými předměty, jako jsou olivové jamky a párátka, a postupujte podle nich.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Zkoušení různých druhů oliv

 1. 1 Vyberte si sytě purpurové olivy kalamata pro slanou, octovou náplň. Kalamata olivy jsou obvykle konzervovány v octě a oleji, což jim dodává jejich hořkou, kousavou chuť. Často se používají v různých dipech a ve středomořských pokrmechkuskusahumus.
  • Kalamata olivy se také téměř vždy podávají s tradičnímiřecký salát.
 2. 2 Vyzkoušejte miskové olivy pro černou, olejem vytvrzenou olivu s jemnou chutí. Misijní olivy jsou ty, které často vidíte jako zálivku na pizzu. Chuť je jemnější než u většiny ostatních oliv. Porovnejte to s některými jinými odrůdami, abyste zjistili, která je vaše oblíbená.
  • Mise oliv obvykle pocházejí z Kalifornie a velká část výnosu ze sklizně jde na výrobu vašeho každodenního olivového oleje.
 3. 3 Vyberte si manzanillu pro zelenou olivu obvykle plněnou pimentem. Tyto zelené olivy jsou obecně velmi hořké s mírně kouřovou příchutí, takže pimento (druh sladké, červené papriky) se přidává k omezení této hořkosti. K výrobě se často používají olivy Manzanilla plněné pimentemtapenáda.
  • Manzanilla pochází ze Španělska a je vyléčena spíše solankou než ropou.
 4. 4 Vychutnejte si olivu Cerignola, která je velká, křupavá a máslová. Jedná se o velké olivy, které jsou buď zelené nebo černé, a často se používají jako samostatná součást na sýrovém prkénku. Dobře se kombinují se silnými příchutěmi, jako je česnek, kapary, ančovičky a sýry.
  • Můžete vyzkoušet cerignolu samostatně a poté ji spárovat s jinými oblohami, abyste zjistili, jak se mění chuťový profil po zavedení dalších přísad.
 5. 5 Vyberte si nicoise olivu, pokud máte rádi náznaky lékořice. Jedná se o menší olivy s purpurovým nádechem na slupce. Mají kyselejší chuť a často se používají k doplnění salátů nebo tapenády. Spolu s nádechem lékořice má nicoise olivová chuť více bylin než jiné olivy.
  • Nicoisová oliva se často používá ve francouzské kuchyni.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Použití oliv s jinými pokrmy

 1. 1 Přidejte salát, sendvič nebo pizzu s olivami a připravte si chutnou ozdobu. Kupte si v obchodě konzervované, nakrájené olivy v obchodě s potravinami, nebo kupujte zavařené nebo čerstvé olivy a nakrájejte je na čtvrtky nebo plátky sami.
  • Olivy dodávají salátům, sendvičům a dalším jídlům příjemnou slanou chuť.
 2. 2 Udělat humus s olivami na doplnění tahini a cizrny. Buď pyré olivy spolu se zbytkem hummusových přísad, nebo je přidejte na vrchol misky domácího humusu nebo humusu zakoupeného v obchodě. Nakrájejte několik různých druhů oliv na barevný doplněk ke svačině.
  • Zkuste také pokapat trochu olivového oleje přes hummus a olivy, abyste získali další chuť.
 3. 3 Péct chleba vychutnat si chuť oliv v čerstvě upečeném bochníku. Vyhledejte online „Středomořský černý olivový chléb“ a získejte přístup k různým variantám velmi oblíbeného bochníku. Použijte jen 5 přísad (droždí, vodu, sůl, chlebovou mouku a olivy) nebo přidejte česnek nebo různé bylinky a sýry.
  • Olivy skvěle ladí s voňavými bylinkami, kořeněným česnekem, krémovými sýry a teplým chlebem.
  • I když nezačleníte olivy přímo do chleba, můžete si udělattapenádarozetřít po čerstvě upečeném bochníku.
 4. 4 Upečte si olivy samotné nebo s proteinem pro dekadentní pokrm. Použijte různé olivy, nakrájené citrony, celé stroužky česneku a čerstvé bylinky, jako je tymián a rozmarýn, abyste vytvořili lahodný doprovod k jakémukoli jídlu. Obecně platí, že olivy budete péct v pekáčku při 400 ° F (204 ° C) asi 20 minut, ale podívejte se na specifika vašeho receptu.
  • Pečené olivy podávejte s křupavým chlebem, jako přílohu k těstovinám nebo s rybou. Olivy jsou tak univerzální - lze je spárovat se spoustou dalších přísad!
 5. 5 Udělejte lahůdku špinavé martini použití oliv jako obloha. Do koktejlové třepačky naplněné ledem přidejte 2 jiggery vodky, 1/2 jermeru vermutu a 1/2 jiggeru z olivového nálevu. Protřepávejte, dokud se tekutiny neochladí, a poté nalijte nápoj do koktejlové sklenice. Na ozdobu přidejte do sklenice několik oliv.
  • Olivy můžete přidat na dno sklenice, nebo je dát na špejli, aby se snáze jedly.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Pomozte s výběrem oliv a jejich přidáním do jídel

Způsoby, jak začlenit olivy do jídel Profily příchuti oliv

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Mnoho obchodů s potravinami má čerstvé salátové bary, které zobrazují různé druhy oliv. Navštivte ten svůj a získejte vzorek několika různých odrůd, aniž byste se museli zavázat ke koupi celé nádoby.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Video: To je důvod, proč je Roger Federer legendou!

Zde je vše, co potřebujete vědět o ceně UFC PPV o ESPN Plus, speciální nabídce balíčků a dalších nákladových informacích.Jak přijmout své nedostatky. Lidé si příliš často mýlí svérázy a rozdíly za nedostatky. Agonizace nad aspektem vašeho vzhledu, osobnosti, schopností nebo návyků není vždy nejlepší nápad. Naučte se porozumět a milovat celé své já, ...