Jak bojovat s více odpůrci

Na rozdíl od toho, co můžete vidět ve filmech, je boj s více útočníky téměř vždy ztracený návrh a poškození, kterému čelíte, bude pravděpodobně vážnější, než kdybyste čelili pouze jednomu protivníkovi. Šance jsou ve scénáři mnoho proti jednomu velmi proti vám a dokonce i zkušení bojovníci jsou v těchto situacích často poraženi. Pokud byste se však v této situaci ocitli, níže uvedené kroky vám mohou pomoci minimalizovat zranění a uniknout.

Metoda 1 ze 2: Boj s více protivníky

 1. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 4

  1 Jděte za vůdcem. Mnoho skupin útočníků má známého vůdce. Zkuste tuto osobu vtáhnout do souboje jeden na jednoho nebo na něj nejprve zaútočit. Pokud je dole, zbytek skupiny bude pravděpodobně znehybněn.
 2. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 5

  2 Buďte strategičtí v tom, jak si plánujete obrana . Snažte se vyhnout tomu, abyste byli chyceni v trojúhelníku mezi více útočníky. Tato situace téměř jistě znamená, že prohrajete a rychle.
 3. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 5 Bullet1

  3 Vždy vězte, kde jsou všichni vaši protivníci. I když bojujete s jedním z nich najednou, měli byste vědět, kde jsou ostatní protivníci, a být připraveni se k nim přiblížit, jakmile budete potřebovat. Nebojujte jen slepě, aniž byste pozorovali své okolí, jinak budete rychle přelstít.
 4. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 5 Bullet2

  4 Držte soupeře v řadě před sebou. Udržování soupeřů v řadě (např. Couváním od nich) vám může umožnit zaútočit na jednu osobu, aniž byste byli vystaveni útoku ostatních. ODBORNÁ TIP

  Dany Zelig

  Trenér sebeobrany Dany Zelig je zakladatelem a majitelem Tactica a Tactica Krav Maga Institute se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Je to izraelský instruktor Krav Maga 2. generace Imiho Lichtenfelda, certifikovaný přímo nejvyšším žákem Imi a vedoucím hodnostního výboru. V roce 1987 získal certifikaci instruktora Military Krav Maga od Wingate Institute v Izraeli. Dany Zelig
  Trenér sebeobrany

  Klíčem k boji s více protivníky není dostat se mezi ně. Je těžší se vypořádat se dvěma protivníky najednou, než s jednou osobou najednou. Zůstaňte mimo skupinu útočníků a snažte se je přinutit, aby s vámi bojovali jeden po druhém.

 5. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 3

  5 Použijte zbraň, pokud s ní máte zkušenosti. Tasení zbraně může ukončit boj dříve, než začne; je to také způsob, jak vyrovnat věci, když čísla nejsou na vaší straně nebo pokud je druhá strana také ozbrojená. Pokud nejste vysoce kvalifikovaní, vězte, že se vaše zbraň může obrátit proti vám, což může vést k smrti nebo vážnému zranění.
 6. Obrázek s názvem Boj s více odpůrci Krok 5 Bullet3

  6 Plánujte agresivní útok. Nevyhrožujte nebo prozradit své záměry jakmile se odhodláte bojovat. Pokud jste se zavázali bojovat, musíte to dodržet nebo najít bezpečný způsob úniku.
 7. Obrázek s názvem Boj s více odpůrci Krok 5 Bullet4

  7 Pomocí předmětů kolem sebe odhánějte své protivníky. Když hodíte židli například na jednoho protivníka, zatímco se otočíte, abyste bojovali s jiným protivníkem, může vám to pomoci dokončit práci.
 8. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 6

  8 Nezastavuj se. Jakmile jste zasazeni na určité místo, je snazší vás obklopit. Udělejte mnoho malých, rychlých kroků s nohama, abyste zůstali agilní a stále se pohybovali po malých krocích.
 9. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 7

  9 Nejprve zaútočte . Bránit z více úhlů je téměř nemožné; musíte být první, kdo jedná.
 10. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 8

  10 Udeřte pronikavé rány. Potřebujete jakýmkoli způsobem snížit početní výhodu svých protivníků. Zaměřte se na slabá místa, jako jsou spánky, třísla, kolena a solar plexus. I nos může být užitečný, protože na krátkou dobu oslepí a dezorientuje vaše protivníky. A pokud víte, jak používat tlakové body, ujistěte se, že je využijete naplno.
 11. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 9

  jedenáct Používejte levné záběry. Není ostuda použít zuby, kolena nebo nehty kdykoli. Pýcha vás bude stát život. Nebojte se protivníka kopnout do rozkroku, vytrhnout mu vlasy, pokud je delší, nebo ho poškrábat na očích.
 12. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 10

  12 Vyhněte se za každou cenu bokům. Jakmile vás jeden nebo více protivníků dostane do rukou, máte hluboké potíže a nebudete schopni braň se.
 13. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 11

  13 Unikněte co nejdříve. Je méně pravděpodobné, že to bude boj, který vyhrajete, a pravděpodobněji to bude boj, kterému budete muset uniknout. Pokud nejsou poblíž únikových cest, postupujte podle těchto bojových technik. reklama

Metoda 2 ze 2: Strategie prevence

 1. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 1

  1 Zastavte nebo zabraňte boji, než začne. Konflikt začíná dlouho předtím, než dojde k boji. Pozitivní a asertivní interakce se skupinou může kompenzovat jakékoli násilí. Udělejte vše pro to, abyste minimalizovali konflikty tím, že budete dobromyslní, nevybíráte si hádky s těkavými lidmi, které příliš dobře neznáte, nebo neformálními komentáři, které by mohly hluboce urazit lidi kolem vás.
 2. Obrázek s názvem Boj proti více protivníkům Krok 2

  2 Pokud můžete, běžte . Pokud nejste zkušený bojovník nebo se nenacházíte v situaci, kdy nemůžete uniknout, je nejlepší utéct rychle. Vydejte se na veřejné místo a zavolejte pomoc. Běhání také pravděpodobně oddělí vaše útočníky, takže je pravděpodobnější, že je budete moci konfrontovat jednotlivě. Při běhu buďte mimořádně opatrní, abyste se vyhnuli obklíčení nebo vběhnutí přímo do pasti. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když jde o loupež a oni používají zbraň? Zajímavé 1 Udělejte vše, co řeknou. Říkají vám to, pokud pracujete na čerpací stanici; váš život je důležitější než peníze.
 • Otázka Co když mají všichni zbraně? Běh! Pokud mají všichni zbraně, pak vás pravděpodobně zbijí. Je to obrovská nevýhoda, zejména pokud vědí, jak používat zbraně. Pokud běžíte, je pro ně těžké běžet se zbraněmi.
 • Otázka Co když jsou útočníky ženy? Jedinou velkou změnou je snažit se bít do prsou: velmi to bolí. Natahování vlasů je snazší, protože ženy jsou často delší.
 • Otázka Co mám dělat, když mě obklopí? Útok provádějte koleny a chodidly. Nápomocné je také kousání. Zaměřte se na paži. Jakmile je jedna ruka volná, použijte ji k úderu druhého nepřítele. Zkuste je oba omráčit.
 • Otázka Co mám dělat, když mě napadne nůž? Otočte si kabát nebo jiný těžký oděv kolem jedné z paží a hájte se tou paží, poté ho uchopte za obě ruce a zaútočte na tu paži kolenem, jak jen to půjde. To mu zlomí nebo poškodí ruku, což způsobí pád nože. Zatímco má bolesti, kopněte ho do obličeje nebo hrudníku.
 • Otázka Co mám dělat, když mě šikanuje skupina lidí? Pro pravidelnou šikanu musíte být silní. Psychicky se připravte na nejhorší. Pohybujte se se skupinou lidí, místo abyste byli sami. Pokud chcete bojovat, začněte trénovat na místech, jako je boxovací tělocvična nebo dojo.
 • Otázka Je -li to fyzicky možné, je vhodné vrhnout na sebe mé útočníky a přimět je, aby si navzájem omylem ublížili? Pokud by to bylo ve vašem scénáři fyzicky možné, pak ano, mohl by to být dobrý nápad. Je však velmi nepravděpodobné, že by to fungovalo v reálném životě jako ve filmech.
 • Otázka Co mám dělat, když jsou všichni na kolech? Noste pár kamenů v kapsách. Je nepravděpodobné, že vás budou nadále pronásledovat vzhledem k riziku zasažení kamenem.
 • Otázka A co s nimi bojovat v noci, pomůže to? Pokud dobře znáte své okolí a vaši protivníci ne, mohli byste jejich dezorientaci využít ve svůj prospěch, ale v opačném případě vás temnota stejně odhodí.
 • Otázka Co dělat, když můj soupeř nosí hůl? Zajímavé 1 Záleží na tom, jak velký klacek je a jestli je suchý nebo nový. Hůl je velmi špatná volba zbraně, protože se pravděpodobně zlomí po několika úderech.


Populární Problémy

Eagles and Jets uzavírají předsezónu ve čtvrtek. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu ve Philadelphii, New Yorku a na dalších trzích.

Jak zpívat rytmus a blues. Rhythm and blues nebo R & B je populární žánr písní, který byl zahájen ve čtyřicátých letech minulého století. Dechové nástroje, silné vokály a improvizace charakterizovaly tento žánr, jak vznikal. V moderních R & B písních slyšíme ...

Indian Wells - semifinále žen - předpovědi

Jak zacházet s nataženým svalem. Natažený nebo namáhaný sval je ten, který byl kvůli fyzické aktivitě nadměrně natažený, což má za následek otok a bolest. Natažené svaly jsou běžná poranění, která lze obvykle účinně léčit doma ....

Jak ohřát palačinky. Není nic lepšího než nadýchaná hromádka palačinek ráno-nebo na oběd nebo večeři! Ačkoli palačinky jsou obvykle považovány za pochoutky určené pouze pro víkendy, mohou také udělat perfektní snídani ve všední den ....

Sestavený seznam nejlepších tenisových knih uspořádaných tak, abyste mohli snadno najít skvělou knihu, která vyhovuje vašim potřebám - podívejte se!