Jak projít loktem

Přihrávka za zadním loktem, kterou zpopularizoval hráč NBA Jason Williams, je jednou z nejrychlejších přihrávek v basketbalu. Tato triková přihrávka vyžaduje, aby hráč odrazil míč od lokte spoluhráči. Existují také další varianty průchodu loktem a jsou známé jako průchod loktem dovnitř a ohnutý lokt. Všechny tyto přihrávky jsou netradiční a lze je použít k oklamání obrany a otevření příležitostí ke skórování. Pokud je cvičíte a dodržujete správné techniky, můžete zvládnout, jak tyto efektní přihrávky dělat.

Metoda 1 ze 3: Provedení za zadním loketním pasem

 1. Obrázek s názvem Elbow Pass Krok 1

  1 Přitáhněte obranu tím, že pojedete přímo k nim. Přímá jízda směrem k vašim soupeřům skryje míč, když je za vašimi zády, a přiměje obránce, aby si myslel, že děláte standard za zadní přihrávkou. Když provádíte přihrávku za lokty za zády, ujistěte se, že máte spoluhráče na obou stranách dráhy, abyste mohli obránce špatně nasměrovat.
 2. Obrázek s názvem Elbow Pass Krok 2

  2 Přineste míč za záda ve výšce loktů. Držte míč v dlani dominantní ruky a dejte ho za záda, jako byste prováděli přihrávku za záda. Je důležité dobře držet míč, abyste jej nepustili brzy.
 3. Obrázek s názvem Elbow Pass Krok 3

  3 Podívejte se v opačném směru míče. Když švihnete míč za zády, budete se chtít dívat opačným směrem. To přiměje obránce, aby si myslel, že děláte přihrávku za záda, když ve skutečnosti děláte přihrávku loktem, která pošle míč opačným směrem.
 4. Obrázek s názvem Elbow Pass Krok 4

  4 Trefujte míč nedominantním loktem. Lehce hoďte míč za záda do lokte a s otevřenou dlaní zajeďte svůj nedominantní loket zpět. To způsobí, že se vám míč odrazí od lokte a opačným směrem.
  • Pokud chcete mít větší kontrolu a menší sílu v loktové přihrávce, můžete zkusit namířit míč na svůj triceps místo lokte.


  reklama

Metoda 2 ze 3: Provedení průchodu Inside Elbow Pass

 1. Obrázek s názvem Elbow Pass Krok 5

  1 Držte míč v dlani ve výšce pasu. Držte míč v dlani dominantní ruky, prsty směřují dopředu a paže pokrčená. Mějte na paměti, že v této poloze je míč velmi zranitelný a může vám být snadno ukraden.
 2. Obrázek s názvem Elbow Pass Krok 6

  2 Narovnejte ruku. Jeďte rukou dopředu a narovnejte loket a pusťte míč. Čím těžší a rychlejší to uděláte, tím dále míč bude cestovat.
 3. Obrázek s názvem Elbow Pass Krok 7

  3 Odrazte míč zevnitř lokte. Jak míč padá, budete ho chtít odrazit zevnitř vašeho dominantního lokte směrem ke svému spoluhráči. Abyste to udělali správně, budete muset čas narovnat paži a pustit míč tak, aby k němu došlo současně. reklama

Metoda 3 ze 3: Provedení ohýbaného loketního průkazu

 1. Obrázek s názvem Elbow Pass Krok 8

  1 Držte míč před ramenem. Položte ruku za míč s ohnutým loktem. Prsty by měly směřovat ke stropu a míč byste měli pevně držet. Boky můžete otáčet doleva nebo doprava, což pomůže míček mířit, jakmile se uvolní z vašich rukou.
  • Druhou rukou podepřete stranu míče.
  • Loket by měl být přímo pod míčem a těsně přiléhat k tělu.
 2. Obrázek s názvem Elbow Pass Krok 9

  2 Podívejte se směrem ke svému spoluhráči. Najděte spoluhráče, kterému chcete předat míč, a umístěte boky jejich směrem. Pokrčený loktový pas má míček rychle předat v obranné jamce a vy budete chtít vidět, kde je váš spoluhráč, abyste jim ho mohli předat.
 3. Obrázek s názvem Elbow Pass Krok 10

  3 Sjeďte rukou dolů a vrhněte míč. Jakmile najdete díru v obraně, můžete hodit míč rychlým sjetím ruky dolů a uvolněním míče. Tento pas se nejlépe používá ve hrách s vysokým tempem a ve hrách, kde vás dusí obrana. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Než je použijete ve skutečné hře, měli byste si nacvičit zdokonalování trikových přihrávek.
 • Cvičte proti zdi, pokud nemáte spoluhráče.
 • Vyzkoušejte trikové přihrávky, pokud budete míč stále obracet k druhému týmu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Přestože jsou dny oblékání na oslavy vydání knih o Harrym Potterovi dávno pryč, nikdy nevíte, kdy budete muset vypadat jako kouzelník nejlépe! Můžete snadno vypadat jako Hermiona Grangerová se správným oblečením, typickými vlasy a minimem ...

Jak se připojit k australské armádě. Pokud chcete hrdě sloužit Austrálii při plnění vzrušujících pracovních povinností, rozvíjení svých profesionálních dovedností a získávání dobrého platu a výhod, může být australská armáda pro vás. V následujících situacích...

Zde je návod, jak sledovat nové epizody „Vice“ ze 7. série online bez kabelu, i když nemáte kabel nebo nemáte Showtime.

Skokové dřepy jsou plyometrické cvičení s vysokou intenzitou, které je vynikající pro budování výbušné síly, úpravu svalů a kloubů spodní části těla a zvýšení výšky vašeho vertikálního skoku. Kvůli jejich obtížnosti skočte ...

Karpální tunel je tuhý a úzký průchod pro kosti a vazy, ve kterém je umístěn střední nerv a šlachy. Když je střední nerv v karpálním tunelu stlačen a šlachy jsou podrážděné a oteklé, syndrom karpálního tunelu ...