Jak povzbudit dítě, aby cvičilo na klavír

Naučit dítě cvičit na klavír nebo jakýkoli jiný hudební nástroj může být velmi obtížné. Děti mají většinou pocit, že je hraní na tento nástroj nudné, nebo by se svým časem raději dělaly něco jiného. Ale s několika malými kroky bude vaše dítě cvičit na klavír každý den!

Metoda 1 ze 2: Přímá cesta

 1. Obrázek s názvem Povzbuďte dítě k procvičování klavíru Krok 2

  1 Vysvětlete svému dítěti, jak důležité je cvičení na klavír. Řekněte jim, že pokud budou cvičit, tak se v tom zdokonalí a že když budou starší, bude jim moci hrát na klavír otevřeno mnoho dveří.
 2. Obrázek s názvem Povzbuďte dítě k procvičování klavíru Krok 3

  2 Nechte své dítě cvičit po určitou krátkou dobu každý den, takže se to stane zvykem.
 3. Obrázek s názvem Povzbuďte dítě k procvičování klavíru Krok 4

  3 Dejte svému dítěti po hře na klavír na co se těšit. Odměnou může být například dezert po večeři. To bude vaše dítě motivovat ke hře.
  • Mějte na paměti, že pokud budete postupovat podle tohoto kroku, vaše dítě cvičí pouze kvůli odměně - ne proto, že by chtělo. Obrázek s názvem Povzbuďte dítě k procvičování klavíru Krok 5 4. Obrázek s názvem Povzbuďte dítě k procvičování klavíru Krok 7

  4 Ujistěte se, že na své dítě mluvíte laskavě. Nekřičte na ně a nevyhrožujte jim, že jim zruší hodiny klavíru, protože tím bude vaše dítě chtít méně hrát na klavír a nebude si užívat hraní. reklama

Metoda 2 ze 2: Kreativnější způsob

Díky tomuto přístupu bude vaše dítě rádo hrát na klavír.

 1. Obrázek s názvem Povzbuďte dítě k procvičování klavíru Krok 8

  1 Dopřejte svému dítěti oblibu klavírní hudby. Udělejte z toho součást jejich každodenního života. Můžete si koupit CD od skvělých umělců jako Horowitz nebo Rubinstein a nechat je poslouchat vaše dítě. Není nic lepšího než okamžik, kdy vaše dítě řekne: „Páni! Chci být jako [sem vložte jméno pianisty]! ' Když k tomu dojde, řekněte svému dítěti, že si pianista dal hodně práce s rozvíjením své dovednosti. Pak by měla cvičit sama! Pokud ne, řekněte mu, že pianista také hodně cvičil.
 2. Obrázek s názvem Povzbuďte dítě k procvičování klavíru Krok 9

  2 Poslouchejte tuto hudbu také jako rodiče. Pokud například posloucháte rapovou hudbu, vaše dítě bude také poslouchat rapovou hudbu. Poté může být ovlivněn rapovou hudbou. Poté se vašemu dítěti bude méně líbit klavír. Měli byste tedy co nejvíce poslouchat klavírní hudbu.
 3. Obrázek s názvem Povzbuďte dítě k procvičování klavíru Krok 10

  3 Kupte si hudbu. Pokud to váš rozpočet dovoluje, můžete zvážit nákup nějaké noty. Pokud má vaše dítě zájem o klavír, bude dále pobídnuto k učení, když za něj utratíte peníze za knihy. Je to jako dostat žáka 1. stupně ke čtení. Pokud koupíte žákovi 1. stupně knihu, pravděpodobně si ji přečte. U klavírní hudby není žádný rozdíl.
 4. Obrázek s názvem Povzbuďte dítě k procvičování klavíru Krok 11

  4 Nechte ho/ji poznat nějakou hudební teorii. Hudba je jako jazyk. Je to zajímavé jen tehdy, když se to naučíte mluvit. Tak to bylo u velkých skladatelů jako Chopin a Beethoven. Porovnejte to s televizí. Zajímalo by vás, kdybyste sledovali španělský kanál, ale nerozuměli jste vůbec španělsky? Zájem vašeho dítěte o klavír by se mohl výrazně zvýšit, kdyby pochopilo, o co jde.


 5. 5 Získejte z něj učitele - a dobrého. Najděte si přísného učitele, který má alespoň znalosti a řekne: „Musíte cvičit alespoň hodinu denně“. Jakmile se vaše dítě naučí hrát na klavír, bude chtít pokračovat! Pokud byste byli opravdu dobří v tenise, nechtěli byste v něm pokračovat, když k tomu máte příležitost? S dobrým učitelem může dítě postupovat extrémně rychle. Najděte si však špatného a zjistíte, že vaše dítě dělá malé pokroky. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj bratr je velmi rozrušený a nerad si hraje. Většinu času ležel na lavičce a nehrál. Hraji a užívám si to! Jak mu mohu pomoci užít si to? Pokud nechce hrát na klavír, nemůžete mu to vnutit. Možná vás to bude bavit, ale pokud ne, proč ho k tomu nutit? Kdyby to byla školní práce, řekl bych, abych ho motivoval, ale pamatujte, že každý má jiné zájmy, a to je v pořádku!
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Představte si odměnu svého dítěte za to, že budete cvičit na klavír, jako když chodíte do práce. Chodíte do práce, protože vás to baví, nebo chodíte do práce, protože potřebujete peníze? Pracoval byste, kdybyste přišel o plat? Chcete, aby vaše dítě bavilo cvičit na klavír, aby dělalo „práci“ bez ohledu na to, zda dostane „zaplaceno“ nebo ne.
 • Přidejte ji do denního seznamu domácích úkolů, aby dítě vědělo o své každodenní rutině.
 • Nechte své dítě cvičit samo. Když je tam rodič, dítě se může cítit pod tlakem a nebude chtít hrát na klavír.
 • Zkuste to nazvat „Hraní na klavírní čas“ místo „Cvičný čas“. Většina dětí dává přednost hře než cvičení.

reklama

Varování

 • Nenechávejte v místnosti nic, co by vám mohlo prozradit čas. Pokud vaše dítě zatím nebaví na klavír, bude více pohlceno hodinami než cvičením.
 • Nejhorší, co můžete udělat, je říci: „Cvičte jednu hodinu“. Vaše dítě bude jen sledovat hodiny a vteřiny, které ubíhají. Místo toho byste měli říci: „Cvičte to, co si myslíte, že je dostatečně dlouhé, a těším se, až se rozhodnete sami“.
 • Pokud cítíte, že vaše dítě skutečně nemá zájem naučit se hrát na klavír nebo se tím vůbec necítí být naplněno, pak to pro ně nemusí být správná aktivita. Existuje spousta dalších aktivit a koníčků, které mohou být pro vaše dítě vhodnější.
reklama

Populární Problémy

Legenda NBA Dirk Nowitzki je fanouškem jednoručního bekhendu Rogera Federera a sám hraje s jednou rukou. Federer je jedním ze šesti hráčů v top 20 žebříčku ATP, kteří používají jednoruční bekhend.

První rande může být o nervy, ale také může být opravdu zábava. Pokud jste se setkali s někým, koho máte opravdu rádi, budete chtít na první rande udělat skvělý dojem. Vše, co musíte udělat, abyste byli nezapomenutelní ...

Western Michigan startuje v sobotu 3: 0. Tato hra není v televizi, takže zde je návod, jak a kde ji můžete sledovat.

Podle American Kennel Club jsou labradorští retrívři číslo jedna jako nejoblíbenější plemeno a jeden z nejlepších rodinných psů. Http://www.akc.org/dog-breeds/labrador-retriever/ Jsou přátelští, odchozí a aktivní. Ať už máte ...