Jak povzbudit děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport

Cvičení je klíčovou součástí emocionálního a fyzického vývoje dítěte. Děti však stále více tráví více času na elektronických zařízeních, jako je počítač, televize a mobilní telefon. I když dítě tvrdí, že nesnáší sport, existuje velká šance, že nebylo vystaveno všem formám cvičení nebo ke sportu nepřistupovalo správným způsobem. Naštěstí, pokud přijdete na to, co je baví, vytvoříte pozitivní prostředí a nastavíte si realistické limity, můžete své děti povzbudit ke cvičení, i když je sport nebaví.

servírování obrazovky rakety

Metoda 1 ze 4: Hledání sportů, které je baví

 1. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 1

  1 Zvažte alternativní sporty. To, že jsou sporty jako fotbal, baseball, hokej nebo fotbal velmi populární, neznamená, že si je užijí všechny děti. Když přemýšlíte o cvičebních rutinách pro své děti, myslete mimo rámec. Věci jako tanec, bojová umění, box, gymnastika, plavání, cyklistika, skateboarding, surfování a lyžování jsou sporty, které si mohou užít.
  • Mezi další alternativní sporty patří cirkusové umění, jízda na kole, šerm, horolezectví a ragby.


 2. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 2

  2 Nechte své dítě, aby se rozhodlo, co chce dělat. Pokud na dítě budete tlačit, aby dělalo to, co po něm chcete, může to zvýšit jeho úzkost a způsobit mu emoční tíseň. Místo toho nechte své dítě, aby si vybralo, jakým druhům cvičení se bude účastnit. Umožněte mu vyzkoušet různé druhy sportů a pohybových aktivit, dokud vám neřekne, že má rád určitý sport nebo cvičení.
 3. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 3

  3 Pochopte jejich schopnosti v jejich věku. Když jsou děti opravdu malé, nemusí mít kognitivní vývoj, aby porozuměly složitým pravidlům nebo herním strategiím. Nechte děti ve věku 6 až 8 let vyzkoušet si širokou škálu různých sportů a aktivit, abyste zjistili, co je baví. V těchto vývojových letech je důležitější rozvíjet základní koordinaci ruka-oko a motorické dovednosti. Ve věku 9 až 12 let jsou děti připraveny vyzkoušet si složitější sporty a aktivity a porozumět pravidlům a naučit se je. V tuto chvíli, pokud jste je udrželi aktivní, by měli vědět, co je baví.
  • Mezi dobré sporty pro děti od 6 do 8 let patří T-ball, běh, fotbal, plavání a bojová umění.
  • Skvělými sporty pro děti od 9 do 12 let jsou fotbal, basketbal, hokej a volejbal.
 4. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 4

  4 Pokračujte v konverzaci se svým dítětem. Promluvte si s dítětem a zeptejte se ho na jeho zájmy. Možná už mají zájem zapojit se do určitého sportu nebo aktivity. Pokud tomu tak je, umožněte jim věnovat se sportu, který je zajímá. Všímejte si jejich řeči těla a určete, zda vypadají sklesle, smutně nebo naštvaně. Kromě toho věnujte pozornost verbálním narážkám, jako jsou dlouhé přestávky mezi slovy. To vše mohou být příznaky toho, že se cítí znepokojeni nebo rozrušeni z nutnosti účastnit se tohoto sportu.
  • Děti ne vždy říkají dospělým pravdu. Dítě to může udělat ze strachu, že slyšení pravdy může dospělého zklamat.
 5. 5 Zeptejte se svého dítěte na otázky, proč nemá rád sport. Můžete také svému dítěti položit několik otázek o tom, proč ho konkrétní sport nebo aktivita nebaví. To vám může pomoci lépe porozumět jejich váhání zapojit se do toho. Můžete se například zeptat:
  • Cítíte se nepříjemně kolem trenéra nebo učitele?
  • Říkají nebo dělají ostatní děti věci, které vám jsou nepříjemné?
  • Cítíte hlad nebo únavu, když je čas se zúčastnit?
  • Jste frustrovaní něčím jiným z účasti na tomto sportu, jako je jízda do a z místa, kde se konají tréninky?
  reklama

Metoda 2 ze 4: Hledání alternativ ke sportu

 1. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 5

  1 Tančete se svým dítětem. Pusťte si doma hudbu a povzbuďte své děti k tanci. Pokud se začnou cítit příjemně při tanci, možná to budou chtít dělat v organizované atmosféře. Tanec také může zlepšit jejich sebevědomí a pomoci vybudovat jejich rytmus, pokud se někdy chtějí naučit hrát na nástroj. Zvykněte si ráno hrát hudbu a tančit, aby se ve vaší domácnosti stala běžnou záležitostí.
 2. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 6

  2 Cvičte jógu se svým dítětem. Pokud vaše dítě nemá rádo sport, může se cítit pohodlněji, když s vámi doma cvičí jógu. Kromě zvýšení jejich flexibility a udržení fyzické kondice má jóga také duševní výhody a může snížit stres a udržet je v centru. Vyhledejte si pokyny k józe online a zapojte své dítě do sezení, když je děláte.
  • Pokud svému dítěti pořídíte vlastní podložku na jógu, dodá mu to také pocit zodpovědnosti a odpovědnosti za cvičení.
 3. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 7

  3 Vytvořte si vlastní hry, abyste si zacvičili. Pro zvýšení fyzické aktivity dítěte můžete vytvářet vnitřní nebo venkovní hry. Hry jako freeze tag nebo vnitřní nebo venkovní překážkové dráhy jsou netradiční způsoby, jak si zacvičit. Přemýšlejte o různých hrách, které můžete vytvořit a udělat z fitness zábavu.
  • Mezi další aktivity, které můžete povzbudit, patří švihadlo, poskakování a hula hoping.
 4. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 8

  4 Přiřaďte svému dítěti fyzické práce. Domácí práce jsou skvělý způsob, jak dostat dítě ven. Vyberte si úkoly, které zahrnují fyzickou aktivitu, jako je hrabání listí, čištění okapů, zametání, odhazování sněhu, skládání prádla, sbírání a odkládání hraček nebo sekání trávníku. I jednoduché práce, jako je vynášení odpadků, venčení psa nebo přinášení pošty do domu, zahrnují fyzickou aktivitu.
 5. 5 Vezměte dítě do školy a/nebo ze školy. Chůze vašeho dítěte do školy a/nebo domů ze školy je skvělý způsob, jak mu zajistit nějakou fyzickou aktivitu navíc. Procházka je také dobrou příležitostí pro vás a vaše dítě mluvit a spojovat se. Pokud bydlíte daleko od školy svého dítěte, může být další možností zaparkovat pár bloků od školy, abyste spolu mohli chodit 5 až 10 minut. reklama

Metoda 3 ze 4: Vytváření pozitivní atmosféry

 1. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 9

  1 Zajistěte dítěti pozitivní posílení. Při cvičení s dítětem se vždy snažte dát pozitivní zpětnou vazbu. Řekněte jim, že odvádějí skvělou práci, a oslavte s nimi jejich vítězství. Děti jsou náchylné k sebevědomí a strachu z rozpaků, takže čím více posílíte dobrý obraz o sobě, tím větší je pravděpodobnost, že uspějí.
  • Můžete říkat věci jako: „Skvělá práce!“ 'Pokračuj!' 'Vyzvěte se!' a 'Jde ti to skvěle!'
  • Poskytování tohoto typu povzbuzení je zvláště užitečné, pokud se vaše dítě cítí nejistě ohledně svých schopností nebo je zastrašováno jinými lidmi.
 2. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 10

  2 Zúčastněte se cvičení se svým dítětem. Čím více se věnujete cvičení svého dítěte, tím je pravděpodobnější, že si ho začne užívat, když nebudete poblíž. Začněte tím, že budete s dítětem chodit na procházky nebo běhat nebo si hrát na chytání. Pokud jste zběhlí v určitém sportu, hrajte ho s nimi a uvidíte, jestli ho baví. Nikdy je však nenuťte ke sportu jen proto, že jste ho hráli.
 3. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 11

  3 Cvičení používejte jako odměnu, ne jako trest. Používání cvičení jako formy trestu ve vývoji vašeho dítěte může způsobit, že si vytvoří negativní spojení s fyzickou aktivitou. Vyhněte se tomu, abyste je nutili dělat kliky nebo běhat kola, když mají potíže. Místo toho je použijte jako odměnu poté, co dokončí úkol, jako je dokončení domácích úkolů nebo úklid pokoje.
  • Můžete říci něco jako: „Úžasné, teď, když jsi dokončil úklid svého pokoje, můžeme jít ven a hodit míč.“
  • Recess je skvělým příkladem toho, jak lze fyzickou venkovní aktivitu využít jako odměnu pro děti.
 4. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 12

  4 Mluvte o pozitivních aspektech cvičení. Pokud vaše dítě stále nemá zájem o cvičení, můžete ho přesvědčit tím, že budete mluvit o pozitivních způsobech, jakými může cvičení ovlivnit jeho život. Promluvte si s nimi o pozitivním účinku cvičení na jejich svaly, plíce a koordinaci. Cvičení jim také může pomoci získat lepší známky ve škole, najít nové přátele a lépe spát.
  • Zajistěte, aby vaše dítě vědělo, že od něj neočekáváte superstar a chcete, aby bylo pouze zdravé.
 5. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 13

  5 Netlačte na dítě. Když na dítě tlačíte, aby se zapojilo do sportu, který ho nebaví, může ho to negativně ovlivnit a je větší pravděpodobnost, že se sportem skončí. Místo toho vytvořte prostředí s nízkým tlakem. Namísto toho, abyste je tlačili do organizovaného týmu, cvičte cvičení a bavte se na zahradě.
  • To jim pomůže rozvíjet své dovednosti bez tlaku na výkon v týmu.
  • Procvičování základů v prostředí s nízkým tlakem jim ve skutečnosti umožní zlepšit své schopnosti za kratší dobu.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Nastavení limitů

 1. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 14

  1 Omezte jejich používání televize a počítače. Zkuste dítěti omezit používání televize a počítače na 2 hodiny denně. To je povzbudí k účasti na více fyzických aktivitách než na posezení. Abyste to prosadili, nedávejte televizory do jednotlivých ložnic a počítač umístěte do sdíleného a otevřeného prostoru. Nastavte mladistvým limity, jak často mohou mluvit se svými přáteli po telefonu a psát si zprávy.
 2. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 15

  2 Vytvořte si rutinu. Začněte v malém a vybudujte si rutinu. Začněte tím, že budete se svými dětmi dělat jednoduché věci, například procházky po večeři nebo házení míče na dvorku. Dbejte na to, abyste to dělali pravidelně a povzbuzovali zábavu, aby se z toho stalo něco, na co se těší. Jakmile je začleněn do rutiny, bude pravděpodobnější, že se zúčastní aktivity, aniž by o to byli požádáni.
 3. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 16

  3 Nepodléhejte potřebě cvičení. Cvičení je kritickým faktorem emocionálního a fyzického vývoje dítěte a nemělo by se na něj přehlížet. Děti, které necvičí, jsou náchylnější ke zdravotním problémům, jako je obezita a emoční nestabilita. Vytvořte si rutinu a držte se jí. Nevymlouvejte se, že necvičíte, a ujistěte se, že to zařadíte do svého rozvrhu, i když máte omezený čas.
 4. Obrázek s názvem Povzbuďte děti ke cvičení, pokud nemají rádi sport Krok 17

  4 Jděte pozitivním příkladem. Děti často přebírají vedení od svých rodičů, takže je důležité, že pokud chcete, aby se staly aktivnějšími, dávejte také pozor na to, abyste byli fyzicky aktivní. Cvičte ve svém volnu a aktivně se zapojte do vybraného dětského sportu. Pokud máte příležitost cvičit doma s dítětem, vezměte je.
  • Být dobrým vzorem tím, že budete sami udržovat pravidelnou cvičební rutinu, umožní vašemu dítěti vidět, jak vypadá zdravá cvičební rutina.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud si to můžete dovolit, kupte si trampolínu na dvorek a povzbuďte své děti, aby na ni skočily s vámi. To nejen zlepší kondici vašeho dítěte, ale také zlepší vaši kondici. Nenechávejte však své dítě používat trampolínu bez dozoru, mohlo by to způsobit zranění vašeho dítěte, zvláště pokud kolem něj není síť.
 • Většina dětí kopíruje to, co vidí dělat jejich rodiče, takže zkuste před svým dítětem cvičit jógu nebo tanec a uvidíte, jestli se k vám přidají.
 • Pokud je vaše dítě teenager, zkuste doporučit pohybové aktivity, které by teenagery bavily, jako je hip hopový tanec, softball, bojová umění, bowling, fotbal, bruslení, kolečkové brusle, line dance a plážový volejbal.
 • Nestyďte se za své dítě, pokud se mu na první pokus v konkrétním sportu nedaří; Pokud tak učiníte, sníží to jejich sebevědomí a dokonce to může způsobit, že se tohoto sportu vzdají nebo ho nenávidí. Místo toho, abyste je ostudili, ujistěte je, že se ve sportu zlepší, pokud se budou snažit dál a pokud ve sportu odvedli dobrou práci, pochvalte je za jejich snahu.
 • Zkuste je vzít na akce blíže k místu, kde žijete, jako jsou karnevaly a festivaly, které vyžadují hodně procházek.
 • Naučte své dítě, jak bezpečně hrát svůj sport. Některé sporty, jako je fotbal, zápas, box nebo bojová umění, volejbal a baseball, mohou způsobit vážná zranění. Pomozte svému dítěti naučit se bezpečně hrát a rozeznat, zda je zraněno a nemůže si hrát. Pokud nejsou dostatečně zběhlí, mohou někteří hrát otřesy mozku a jiná běžná sportovní zranění.

reklama

Populární Problémy

Kei Nishikori nedávno hovořil o návratu Rogera Federera na turné po ročním propuštění.

V zápase mezi bývalými světovými jedničkami a držiteli několika Slamů se může stát, že v zásadních okamžicích bude nervózní.

Toni Nadal Vives a Joan Nadal Vives, bratranci dvacetinásobného grandslamového šampiona Rafaela Nadala, zaznamenali svá první profesionální vítězství na světovém turné ITF.

Americký národní tým žen startuje v Anglii na SheBelieves Cupu 2019. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu online.

5 nejkrásnějších tenisových kurtů na světě.

Chcete spojit svou lásku k fotografování s vaším oblíbeným sportem? Pokud jste sportovní fotograf, máte šanci zachytit všechny vzrušující okamžiky ve hře. Pravděpodobně si říkáte, jak můžete proniknout do podnikání, ...