Jak povzbudit své dítě k rolování

Převalení je pro děti velkým vývojovým krokem. Kolem čtyř nebo pěti měsíců věku mají děti obvykle dost síly v oblasti krku, paží a zad, aby se mohly převrátit zády na bříško nebo naopak. Tento milník můžete podpořit tím, že jim pomůžete vybudovat správnou sílu-„v době břicha“-a budete si s nimi hrát a vést je.Metoda 1 ze 3: Budování síly s Tummy Time

 1. 1 Sledujte vývoj svého dítěte. Kdy přesně bude vaše dítě připraveno k převrácení, bude záviset na spoustě věcí. Některá miminka se vyvíjejí dříve, jiným to trvá déle. Obecně se však děti začínají převalovat asi ve čtyřech měsících a budou vykazovat určité fyzické příznaky, že jsou připraveny. Pozor na tyto.
  • Do této doby by vaše dítě mělo mít vyvinutější svaly krku a být schopné podložit hlavu, aby vzhlédlo.
  • Děti se v tomto věku často začínají tlačit od bříška k rameni. Podívejte se také na houpání tam a zpět, když položíte dítě na záda.
 2. 2 Na koberec rozložte deku nebo ručník. „Tummy-time“ je cvičení, které pomůže vašemu dítěti posílit svaly hlavy, krku, paží a břicha. Když dáte děti na bříško, když jsou vzhůru a pod dohledem, umožní jim to procvičit dovednosti, které potřebují k převrácení. Podporuje také chování, které nakonec povede k procházení, dosahování a hraní.
  • Děti mohou obvykle začít bříško, když je jim jeden nebo dva měsíce, ačkoli někteří rodiče čekají déle. Promluvte si se svým lékařem, abyste se ujistili, že je to v pořádku.
  • Děti do jednoho nebo dvou měsíců mohou strávit několik minut na bříšku na břiše, hrudi nebo klíně mámy nebo táty.
  • Nejprve položte na zem ručník, deku nebo měkkou podložku, aby vaše dítě mělo pohodlné místo. Můžete také držet bříško na břiše nebo na hrudi, když jste vzhůru a ležíte.
  • Nezapomeňte také sledovat své dítě během bříška. Obvykle je v pořádku, když vaše dítě leží vzhůru a pod dohledem, ale děti by měly být během spánku na zádech, aby se zabránilo syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS)
 3. 3 Dejte své dítě na přikrývku, bříško dolů. Opatrně položte své bříško na přikrývku nebo podložku. Někteří lékaři také navrhují použít srolovaný ručník pro další podporu. Dejte to pod hrudník vašeho dítěte s rukama přes roli. Jen se ujistěte, že brada vašeho dítěte je také za roličkou, aby nebránila jeho dýchání.
  • Začněte sezeními trvajícími tři až pět minut a postupně se dopracujte mezi 45 minutami až 60 minutami denně. Tuto dobu můžete rozložit v závislosti na vývoji a potřebách vašeho dítěte.
  • Věnujte velkou pozornost tomu, když je vaše dítě unavené nebo nervózní, a ukončete sezení, například pokud dítě začne plakat nebo si lehne na podložku.
 4. 4 Upoutejte pozornost svého dítěte. Nyní, když máte své dítě na zemi, je čas začít bříško. V ideálním případě by mělo být vaše dítě během této doby povzbuzováno, aby zvedlo hlavičku, reagovalo, dosáhlo a nakonec se pohybovalo a válelo v reakci na váš hlas. Dostat se na zem s dítětem je další skvělý způsob, jak podpořit bříško.
  • Můžete například komunikovat s očima a mluvit, aby bylo vaše dítě motivováno podívat se na vás a zúčastnit se. Můžete také zpívat a coo.
  • Používejte předměty k povzbuzení dítěte, aby se na vás podívalo a také dosáhlo. Zkuste například zavěsit hračku, aby dítě zvedlo hlavu, aby vypadalo - to posílí svaly paží a krku.
  • Před dítě můžete také umístit malé plastové zrcátko. Tímto způsobem bude dítě povzbuzováno, aby vzhlíželo k sobě.
 5. 5 Zkuste čas na bříšku na boku. Tato cvičení můžete provádět i s miminkem umístěným na boku. Postavte dítě na přikrývku na jedné straně, rukou nebo srolovanou přikrývkou podepřete záda. Paže dítěte by měly být vpředu a boky a kolena mírně pokrčené pro pohodlí. Tato alternativní pozice může usnadnit dosažení a hraní.
  • Přepněte strany tak, aby dítě používalo obě strany těla. To zajistí rovnoměrné posílení svalů.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Povzbuďte své dítě hrou

 1. 1 Nalákejte své dítě hračkou. Vaše dítě časem vybuduje všechny svaly, které jsou potřeba k převrácení. Přibližně ve čtyřech měsících by dítě mělo být schopné zvednout hlavu a zvednout se k loktům během doby bříška. Můžete si také všimnout houpání tam a zpět na břiše, kopání nohou a pohybu paží, jako byste plavali.
  • To vše znamená, že vaše dítě je téměř tam. Další kroky můžete povzbudit pomocí hraček. Například kroutit hračkou vedle dítěte na obou stranách. Pokuste se na hračku upozornit, aby se k ní otočila.
  • Pokud je hračka v zorném poli vašeho dítěte, ujistěte se, že je jen mimo dosah, aby se ji dítě pokusilo uchopit a dosáhnout.
  • Vyzkoušejte také různé barevné hračky nebo hračky, které vydávají hluk. Cílem je použít něco, co poutá pozornost, co upoutá zájem dítěte-a co bude chtít vidět nebo popadnout. Můžete například vzít barevné chrastítko a setřást ho na jednu stranu, mírně mimo dosah dítěte.
 2. 2 Lehněte si vedle dítěte. Můžete se také pokusit být návnadou místo hračky! Lehněte si na jednu stranu dítěte, jen tak mimo dosah, abyste dítě povzbudili k převrácení směrem k vám a uzavření vzdálenosti. I to může vyvolat první převrácení.
  • Pokračujte v mluvení, vrčení nebo zpívání svému dítěti, když ležíte. Cílem je být trochu mimo dosah nebo zrak, aby vás dítě chtělo vidět nebo se k vám pohnout.
 3. 3 Hrajte na zádech. Neomezujte svou hru pouze na bříško. Nechte své dítě hrát si také na zádech, zejména aby si zvyklo na „zaoblené“ polohy - tedy zatahování a prodlužování nožiček a nožiček. Tento pohyb je důležitý i v motorice, která pomáhá převracet se.
  • Dosažení zaoblené polohy je poměrně snadné, protože většina dětí je ráda na zádech. Bude také pro vás snazší komunikovat s dítětem a udržet pozornost dítěte, když leží.
  • Hrajte na zádech na měkkém povrchu. Můžete použít stejnou přikrývku jako na bříško, ale také klín nebo jakýkoli rovný povrch.
  • Pokud chcete, povzbuďte své dítě, aby se jemně válelo a pomalu kolébalo dopředu a dozadu na zádech (nebo bříšku), což dítěti pomáhá přenášet váhu ze strany na stranu. Můžete to udělat společně s písní.
 4. 4 Pokračujte v interakci. Převrácení poprvé může být pro vaše dítě i pro vás překvapením. Může to být také trochu znepokojující pocit pro dítě. Pokračujte v povzbuzování, interakci a tleskání svého dítěte, když dítě dosáhne tohoto milníku.
  • Vaše pozornost udrží vaše dítě zapojené a je klíčová. Při hraní zpívejte, mluvte, hýbejte se a smějte se. Ukažte své povzbuzení také úsměvem!
  reklama

Metoda 3 ze 3: Praktické povzbuzování

 1. 1 Pomozte svému dítěti zvednout se a překřížit mu nožičky. Existuje řada praktických metod, které můžete použít k povzbuzení-a naučení-svého dítěte pohybem převrácení. Můžete si je vyzkoušet sami nebo si je můžete navíc zahrát. Jedním z nich je vést vaše dítě při zvedání a překračování nohou.
  • Nejprve položte své dítě na záda na deku pro bříško a jemně zvedněte jednu nohu. Druhou nohu držte dolů a zvednutou nohou pohybujte v pomalých kruzích. Vyměňte nohy a udělejte to znovu.
  • Poté, když je vaše dítě stále na zádech, znovu jemně zvedněte jednu nohu, překřižte ji přes druhou a přejíždějte dítětem jedním pohybem na bříško.
  • Děti jsou při narození pevně zapojeny, aby udržely svá těla zarovnané, a začaly se pohybovat „segmentem“ přibližně ve 4 až 5 měsících. Toto cvičení povzbuzuje pohyb, který vaše dítě potřebuje k převrácení v bocích.
 2. 2 Při odkládání přiklopte váhu dítěte na stranu. Tuto metodu lze snadno provést. Je to také něco, co můžete začlenit do svých každodenních rutin, jako je přebalování a odpočívání dítěte. Tento pohyb tedy můžete cvičit mnohokrát denně.
  • Vše, co musíte udělat, je posadit dítě na dno a při položení ho převalit na bok. Děti, jak již bylo řečeno, jsou pevné, aby udržely svá těla zarovnané a budou se snažit držet hlavu nad zbytkem těla.
  • Po opětovném zvednutí dítěte stačí pohyby obrátit. Pomůže to vašemu dítěti posílit svaly po stranách krčních svalů a také si zvyknout při cestě dolů tlačit na podlahu.
 3. 3 Svalte své dítě jemně po svahu. Jednou z posledních metod je vedení a povzbuzování dítěte při převrácení pomocí jemné gravitace. K tomu budete potřebovat vyvýšený povrch ve velmi mírném sklonu. Buďte opatrní a ujistěte se, že povrch je měkký, ne příliš vysoký a není příliš strmý.
  • Vezměte povrch jako malou matraci a položte jej na zem. Abyste získali správný sklon, umístěte pod jeden konec matrace malý polštář.
  • Začněte shora a (velmi jemně) pomozte vašemu dítěti převrátit se. Opakujte to dvakrát nebo třikrát po svahu a poté, jakmile dosáhnete dna, udělejte to shora a přetočte ji na druhou stranu jejího těla.
  • Ve všech případech se usmívejte, mluvte, povzbuzujte a komunikujte se svým dítětem, zatímco mu pomáháte převracet se.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Přestože se většina dětí nevrací do 4-5 měsíců, mohou vás překvapit dříve. Nikdy tedy nenechávejte své dítě bez dozoru, zejména na postelích, přebalovacích pultech nebo jiných vysokých plochách.
reklama

Populární Problémy

„Kingdom of Silence“, nový dokument Showtime o Jamalu Khashoggim, má premiéru v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat streamování filmu online.

Spencer Hastings je jednou ze čtyř (dříve pěti) krásných, skandálních dívek ze série Pretty Little Liars od Sary Shepard. Je mazaně chytrá, sexy, stylová a má velmi špinavé tajemství. Mnozí chtějí být jako ona a ...Jak se zbavit bolesti cvičením. Specifické formy cvičení mohou pomoci snížit úroveň chronické bolesti dolní části zad (LBP), bolesti fibromyalgie, bolesti krku, ramen a loktů. Roste také důkaz, že osteoartróza, revmatoidní ...

Tomicovy komentáře byly možná sarkastické, ale když jsem to naposledy zkontroloval, sarkasmus nebyl nezákonný.