Jak zabavit Conure

Conures může být jednou z menších odrůd papoušků, ale mají velké osobnosti. Aby je conures bavil, potřebují různé hračky, s nimiž mohou třást, kličkovat, žvýkat a trhat je, a také spoustu času mimo klec. Zatímco conures miluje socializaci, můžete se vyhnout jejich nudě, když jste mimo dům s nějakým hlukem a zajímavými památkami. Kdo ví? Nakonec vás může bavit právě conure!

Metoda 1 ze 3: Dát Conure hračky

 1. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 1

  1 Dejte jim něco na žvýkání. Dobré žvýkací hračky zabaví vaše kouzla a zároveň ušetří jejich žvýkání. Conure by měl mít ve své kleci vždy pár věcí na žvýkání. Mezi dobré žvýkací hračky patří:
  • Dřevěné bloky vyrobené z balzového dřeva nebo borovice
  • Kožené pásy a lana
  • Vinné koule
  • Travní rohože
  • Proutěné koše
  • Staré knihy a noviny
  • Ovoce a zelenina (jako mrkev, celer, salát a jablka)


 2. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 2

  2 Nasaďte nějaké hračky na nohy. Zajišťuje lásku k hraní nohama. Zkuste jim dát pár hraček, které mohou uchopit, otáčet a kopat. Wiffle koule, chrastítka, bloky s otvory a malé dřevěné činky jsou skvělé možnosti.
 3. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 3

  3 Zajistěte hračky, které vydávají hluk. Užívá si vydávání hluku. Zkuste jim do klece vložit zvonek, na který mohou zazvonit a zatřást s ním. Rachotící míčky nebo klíčenky s kovovými hračkami mohou také poskytnout nekonečnou zábavu.
 4. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 4

  4 Skrýt pamlsky, které mohou najít. Conures jako shánění potravy. I když jsou šťastně krmení, stráví dlouhou dobu lovem skrytých pamlsků ve své kleci. Dejte do jejich výběhu klacky a větve s listy a schovejte mezi ně hračky a pamlsky, aby vašemu ptákovi poskytlo přirozené prostředí, kde se bude moci shánět. Abyste je udrželi obsazené, můžete také skrýt pamlsky a hračky uvnitř:
  • Obilné boxy
  • Srolované noviny
  • Vrtaný kus dřeva
  • Vaječné kartony
  • Věnečky z větví vinné révy nebo vrby
  • Finch hnízda
  • Kořenící šálky naplněné ptačím semínkem
 5. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 5

  5 Střídejte nové i staré hračky. Pokud si váš conure přestane hrát s jejich hračkami, možná je na čase představit nové hračky. Staré ještě nevyhazujte. Vyjměte je z klece, dokud conure neomrzí nové hračky. Ve starších hračkách pak můžete otáčet. Váš conure si bude hrát se starými hračkami, jako by byly nové.
  • Pokud si váš conure po dni nebo dvou nehraje s novou hračkou, vyjměte ji a zkuste to znovu další den.
  • Pokud je hračka špinavá nebo lepkavá z používání, může být užitečné ji vyčistit a osvěžit, aby byla znovu atraktivní pro vaše kouzlo.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Hraní s Conure

 1. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 6

  1 Nechte je toulat se po vašem domě. Conures si užije šanci roztáhnout křídla a prozkoumat váš domov. Možná s vámi dokonce přijdou na chvíli. Dejte conure alespoň hodinu mimo jejich klec každý den.
  • Vždy kontrolujte svůj conure, když jsou mimo svou klec, aby se nedostali do potíží!
  • Než se necháte toulat, nezapomeňte svůj dům ochránit před ptáky. Zavřete všechna okna a vypněte všechny ventilátory. Venku by neměly být žádné elektrické dráty ani vonné svíčky.
  • Vždy sledujte své kouzlo kolem ostatních domácích zvířat a dětí. Pokud jsou ostatní vaši mazlíčci agresivní vůči malým zvířatům, dejte je do oddělené místnosti.
 2. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 7

  2 Vykoupejte své kouzlo. Conures miluje dobrou koupel každých pár dní. Naplňte vanu vodou a vložte do ní ptáka. Jakmile jsou ve vodě, kouzelníci se vykoupou sami. Pokud tomu tak není, stříkejte vodu, abyste je povzbudili. Až budou hotové, zabalte je do ručníku a jemně osušte.
  • K vykoupání kouzla můžete použít nádoby Tupperware nebo psí misky. Miska by měla být dostatečně velká, aby se v ní mohly pohodlně procházet.
  • Pokud se nechtějí koupat, vyndejte je a zkuste to znovu další den.
 3. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 8

  3 Procházejte je venku a buďte zdrženliví. Jít ven může být pro vašeho ptáka zábava. Aby se však zabránilo jejich odletu, musí být omezeni. Umístěte conure do postroje a nechte je jezdit na rameni, zatímco se budete držet jejich vodítka. Můžete je také nosit v přepravce ptáků.
  • Pokud jsou venku poprvé, mohou být nervózní. Nechte první návštěvu krátkou.
  • Dokonce i když jsou jejich křídla oříznuta, kouzelník může být stále schopen uniknout ven. Venku vždy používejte postroj a vodítko nebo ptačí nosič.
  • Pokud je to možné, trávte čas na promítané verandě. To může vašemu koni pomoci zvyknout si na pobyt venku a také mu poskytnout čerstvý vzduch, aniž by riskoval ztrátu ptáka.
 4. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 9

  4 Hrajte s nimi peekaboo. Stejně jako děti, i conures milují peekaboo. Skryjte obličej za rohem nebo předmětem. Nechte svého conure přijít a najít vás. Vyskočte a řekněte „peekaboo!“ Váš pták se brzy může pokusit skrýt.
 5. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 10

  5 Chyťte s nimi míč. Pokud váš pták rád hází předměty, úlovek může být skvělá hra. Rolovat plastovou kouli směrem ke svému ptákovi. Mohou to zvednout a hodit. Získejte míč a vraťte mu ho zpět. Hrajte dál, dokud se váš pták nenudí.
  • V závislosti na velikosti vašeho ptáka můžete použít míčky na ping pong, malé klece pro domácí mazlíčky, lanové míčky velikosti golfových míčků a Jolly Balls velikosti ptáka.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vyhněte se osamělosti, když jste pryč

 1. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 11

  1 Nechte zapnutou televizi nebo rádio. Některé zvuky v pozadí mohou vašemu ptákovi pomoci, aby se cítil pohodlněji, když je sám. Můžete vyrazit na dokument o přírodě, klasickou hudbu nebo talk show v rádiu.
 2. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 12

  2 Umístěte klec poblíž okna. Umístěte jejich klec poblíž otevřeného okna, kde se mohou dívat ven. Nezapomeňte nechat otevřené rolety nebo závěsy. Conure si může užívat pozorování jiných ptáků nebo lidí bloudit u okna.
  • Sledujte množství tepla a slunečního světla, které klec dostává, když jste u okna, abyste zabránili přehřátí svého conure, když jste pryč.
 3. Obrázek s názvem Entertain a Conure Krok 13

  3 Pořiďte jim jako společníka dalšího ptáka. Conures jsou obecně společenští ptáci. Mohou se rádi potloukat kolem jiných conures a občas dokonce jiné druhy papoušků. Ptáci si mohou navzájem dělat společnost, zatímco jste pryč.
  • Ujistěte se, že jste vybrali ptáka, který má kompatibilní osobnost s vaším kouzlem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu přimět mé slunce, aby se vrátilo zpět do její klece, aniž bychom jednoho z nás stresovali? Nesnažte se ji násilím vložit do klece. Jednoduše vložte do klece pamlsek, sklopte jej nebo jej přiveďte blízko vchodu a sledujte, zda se po něm vydá.
 • Otázka Co mám dělat, když jsem ve škole, bude můj pták příliš horký nebo studený? Starfire Smith Vždy v noci přikrývám jejich klec, ale ne přes den. V domě o 50 stupních bude pták v pořádku. Mohou odebírat teplo, ale zmrazení je zabíjí.
 • Otázka Mám jí oříznout křídla? Seznamte se s ptákem. Pokud váš pták rád létá, zkuste mu nepřipnout křídla; většina conures jsou ale horolezci a ve skutečnosti nelétají kvůli cvičení. Ujistěte se, že je její klec dostatečně velká, aby mohla cvičit, pokud ji nehodláte nechat volně létat po domě.
 • Otázka Jak mohu přimět svého ptáka hrát, když jsem pryč? Starfire Smith Hudba, další pták a mobilní gramofon nad klecí. Zajistěte, aby se věci nedostaly z točny, a umístěte je nad klec, aby je mohl sledovat, ale nedostal je.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Conures je známo, že štípe. Pokud jste pokousáni, jednoduše se postavte a odejděte od ptáka. Pokud je váš pták venku, vraťte jej do klece a nedávejte mu žádnou pozornost ani jiné formy odměn.
reklama

Populární Problémy

Novak Djokovič nedávno zvážil obvinění z domácího zneužívání vznesená proti Alexandru Zverevovi jeho bývalou přítelkyní Olgou Sharypovou. Djokovič také obhajoval, aby ATP do svých zákonů začlenila politiku domácího zneužívání.Během nedávného videochatu Andrey Rublev hovořil o tom, že si ho Roger Federer vybral jako hráče, kterého bude sledovat v roce 2020. Rus připomněl, že byl překvapen tím, že Federer přijal jeho jméno, spíše než Shapovalov nebo De MinaurKempování na vašem dvorku může být spousta zábavy, bez ohledu na to, kolik vám je let. Je to skvělé pro zábavu dětí, nabízí příležitosti ke kontrole noční oblohy a umožňuje vám i vašim hostům být hlučnější než obvykle. Kempování ve vašem ...

Rivals Mississippi State a Ole Miss se v sobotu střetnou v Egg Bowl 2020. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry online.Ohlédnutí za 5 po sobě jdoucími tituly US Open Rogera Federera v letech 2004 až 2008.Svět reagoval s pobouřením na komentáře Johna McEnroea o Sereně Williamsové, ale bylo něco z toho oprávněné?