Jak předstírat přesvědčivý francouzský přízvuk

Ať už se chystáte na herecký koncert, nebo si děláte legraci s přáteli, existuje několik triků, které můžete použít k autentickému a uvěřitelnému francouzskému přízvuku. Abyste zvládli francouzský přízvuk, musíte se naučit správnou produkci souhlásek a samohlásek a mluvit s přesnou intonací a výškou. S dostatkem praxe můžete i zkušeného ucha přesvědčit, že jste rodilý francouzský mluvčí!

jak přepásat tenisovou raketu

Metoda 1 ze 3: Zvládnutí souhlásek

 1. Obrázek s názvem Falešný přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 1

  1 Vytvářejte hrdelní zvuk „r“. Ve francouzštině je zvuk „r“ produkován velmi odlišně. Když říkáte zvuk, musíte vytáhnout jazyk do zadní části krku dostatečně daleko, aby vibroval vaši uvulu. To bude znít, jako byste vyslovovali „gee“ zvuk. Vaše „r“ se ukáže jako válcované/zasténané „rgr“.
  • Zvažte to nacvičit před zrcadlem s otevřenými ústy, dokud vám nebude zvuk vyhovovat.
  • Další způsob, jak přemýšlet o francouzském zvuku „r“, je nahradit „r“ zvukem „h“ v angličtině, ale zkuste to pořádně zdrsnit, téměř kloktat, když vydáváte zvuk „h“.


 2. Obrázek s názvem Falešný a přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 2

  2 Nahraďte „th“ zvukem „z“. „Ten“ zvuk ve francouzštině neexistuje. Když mluvíte anglicky, francouzští mluvčí mají tendenci nahrazovat tento zvuk zvukem „z“.
  • Pokud chcete být opravdu přesní, střílejte na zvuk „dz“, podobně jako „dzees“ na „toto“.
 3. Obrázek s názvem Falešný přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 3

  3 Pamatujte, že „h“ je vždy tiché. Ve francouzštině je „h“ vždy tiché. To platí, ať už je to na začátku, uprostřed nebo na konci slova, takže to při mluvení vynechejte.
  • Například místo „jak“ řeknete „ou“ a místo „nemocnice“ řeknete „ospital“.
 4. Obrázek s názvem Falešný a přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 4

  4 Změňte produkci zvuků „j“ a „g“ na „zh. “Ve francouzštině se písmeno„ j “nazývá„ zhee a „g“ se nazývá „jhay“, obě se vyslovují jako měkké „jhay“, jako „s“ v „potěšení“ a „g“ v „ přelud. ”
  • Zkuste například vyslovit slovo „vtip“ jako „zhoke“ a „soudit“ jako „zhuzh“.
 5. Obrázek s názvem Falešný přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 5

  5 Vyhoďte „g“ ve slovech s „ng. “Zvuky„ ng “ve slovech jako„ lpění “se ve francouzštině nepoužívají. Můžete použít „ny“ jako ve slově „nyan“. Nebo můžete jednoduše zahodit „g“ a použít běžný „n“ zvuk.
  • Například místo „zpívaný“ byste řekli „san“. A místo „prstenu“ by bylo vysloveno „rgrin“ s tím hrdelním „r“.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Učení samohlásek

 1. Obrázek s názvem Falešný a přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 6

  1 Vytvářejte zvuky „e“ jazykem níže v ústech. Ve francouzštině je zvuk „e“ otevřenější s nízkým jazykem. Chcete -li vytvořit přesvědčivý francouzský přízvuk, natáhněte zvuk „e“ tak, aby byl co nejdelší.
  • Například „rekordér“ může znít zcela transformovaně jako „ rgr A h-caw-d A r '.
 2. Obrázek s názvem Falešný a přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 7

  2 V „viz“ vyslovte „i“ jako „ee“. 'Když řeknete krátký zvuk 'i', uděláte z něj něco jako 'ee'. Například „ryby“ budou znít spíše jako „poplatky“, ale nedělejte to déle, než byste „lovili“. Písmeno „i“ je obvykle kratší než v angličtině. Udržujte svou produkci této samohlásky krátkou a přesnou.
  • Užitečnou radou je pamatovat si úsměv, když ve slovech produkujete „i“. To vám pomůže roztáhnout rty od sebe a vyslovit dlouhý zvuk „ee“.
 3. Obrázek s názvem Falešný a přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 8

  3 Řekněte „u“ a pevně sevřete rty. Aby byl váš francouzský přízvuk přesvědčivější, řekněte zvuk „u“ s vytaženými rty a zaoblenými. Vaše rty by měly být mnohem pevnější než běžná anglická produkce „u“. Budete chtít cvičit tím, že budete píchat rty a držet je zaoblené, zatímco budete produkovat zvuk „ee“. Toto je francouzské „u“.
  • Například slovo „vy“ s francouzským přízvukem může znít trochu více jako „yee“. Ale nepřehánějte ten zvuk „ee“ příliš, protože vaše rty by měly být stále zaoblené.
  • Když vyslovujete slova „u“, ujistěte se, že jsou velmi krátká. Francouzské „u“ není dlouhý samohláska.
 4. Obrázek s názvem Falešný a přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 9

  4 Omezte pohyb jazyka a více se zaměřte na umístění rtů. Ve francouzštině jsou samohlásky obvykle čisté a krátké. To znamená, že francouzští mluvčí nemusí při mluvení tolik hýbat jazykem, jako mluvčí angličtiny. Při vyslovování samohlásek mějte jazyk u dolních předních zubů. Nechte své rty, čelist a nos udělat většinu práce. reklama

Metoda 3 ze 3: Nácvik stoupání a intonačních vzorů

 1. Obrázek s názvem Falešný přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 10

  1 Mluvte se stejným stresem. Ve francouzštině má každá slabika ve větě přibližně stejný stres (DA-DA-DA-DUM), na rozdíl od angličtiny, kde je stres na druhém místě (Da-DUM-da-DUM). Když mluvíte s francouzským přízvukem, snažte se ze všech sil vytvářet plynulý tok slabik, dokud nedosáhnete konce fráze nebo věty.
  • Například místo 'po- [vši]' de- [část] '-ment', přemýšlejte '' [poe] '-leece [dee]'-část [muži]. ''
 2. Obrázek s názvem Falešný přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 11

  2 Při mluvení ve větách zdůrazněte poslední slabiku. Mluvčí francouzštiny mají velmi předvídatelný stresový vzorec. Vždy kladou větší důraz na poslední slabiku věty nebo fráze. To se liší od anglicky mluvících, kde stres může spadnout na libovolnou slabiku ve slově.
  • Například s francouzským přízvukem řeknete slovo „Atlantik“ se zdůrazněním na konci (např. At-lan-TIC). Rodilí mluvčí angličtiny zdůrazní střední slabiku v „Atlantiku“ (např. At-LAN-tic).
 3. Obrázek s názvem Falešný přesvědčivý francouzský přízvuk Krok 12

  3 Mluvte vzestupným intonačním vzorem. Při produkci věty francouzsky mluvící obvykle začínají s plochým hlasem a jejich intonační vzorec postupně stoupá. Rodilí mluvčí angličtiny obvykle používají klesající vzorec, kde jejich intonace začíná vysoko a postupně klesá, když dosáhnou konce věty.
  • Nezaměňujte intonaci se zdůrazňováním slabik. Intonace se týká výšky, nebo stoupání a klesání hlasu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak předstíráte francouzský přízvuk? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Francouzština je těžký falešný přízvuk, ale na některé věci se můžete zaměřit, aby byl váš přízvuk přesvědčivější. Ve francouzštině je zvuk „r“ produkován velmi odlišně. Když říkáte zvuk, musíte vytáhnout jazyk do zadní části krku dostatečně daleko, aby vibroval vaši uvulu. To bude znít, jako byste vyslovovali „gee“ zvuk. Vaše „r“ se ukáže jako válcované/zasténané „rgr“. Navíc „th“ zvuk ve francouzštině neexistuje. Když mluvíte anglicky, francouzští mluvčí mají tendenci nahrazovat tento zvuk zvukem „z“. A pokud to chcete opravdu předstírat, zkuste vytvořit zvuk „dz“, například „dzees“ pro „toto“. Správné vyslovování samohlásek může také pomoci prodat váš přízvuk. Ve francouzštině je zvuk „e“ otevřenější s nízkým jazykem. Chcete -li vytvořit přesvědčivý francouzský přízvuk, natáhněte zvuk „e“ tak, aby byl co nejdelší.
 • Otázka Jak mohu zlepšit svůj francouzský přízvuk? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Kromě učení samohlásek a souhlásek může učení mluvit se správným tónem a intonací přispět k přirozenějšímu a autentičtějšímu zvuku vašeho přízvuku. Ve francouzštině má každá slabika ve větě přibližně stejný stres (DA-DA-DA-DUM), na rozdíl od angličtiny, kde je stres na druhém místě (Da-DUM-da-DUM). Když mluvíte s francouzským přízvukem, snažte se ze všech sil vytvářet plynulý tok slabik, dokud nedosáhnete konce fráze nebo věty. Francouzsky mluvící navíc mají velmi předvídatelný stresový vzorec. Vždy kladou větší důraz na poslední slabiku věty nebo fráze. To se liší od anglicky mluvících, kde stres může spadnout na libovolnou slabiku ve slově. Rodilí mluvčí angličtiny obvykle používají klesající vzorec, kde jejich intonace začíná vysoko a postupně klesá, když dosáhnou konce věty. Při produkci věty francouzsky mluvící obvykle začínají s plochým hlasem a jejich intonační vzorec postupně stoupá.
 • Otázka Proč je francouzský přízvuk tak atraktivní? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Je to pravda. Francouzština je krásný jazyk, zvláště když jím mluví rodilí mluvčí. Část důvodu, proč je tak atraktivní, je kulturně založená. Slavná města ve Francii, jako je Paříž a Nice, mají obraz luxusní kuchyně, dobrého vína a krásných lidí. Dalším důvodem je samotný jazyk. Francouzština je jazyk s časováním slabik, což znamená, že každá slabika je při mluvení zhruba stejná. Angličtina je časovaná stresem, což znamená, že napětí jsou dělena stejným množstvím času. To vytváří určitou kadenci, kterou můžete poznat v sonetech a poezii od Shakespeara. Protože mluvená i psaná francouzština je načasována na slabiky, zní mluvená verze doslova jako poezie, díky čemuž může znít romantičtěji a atraktivněji.
 • Otázka Jak zajistím, aby byl tento přízvuk trvalý? Pokud chcete, aby byl přízvuk trvalý, musíte takto stále mluvit. Jak to uděláte, váš mozek si zvykne na způsob, jakým věci vyslovujete, je to jen otázka trénování mozku.
 • Otázka Jak si na to zvyknu, abych to mohl dělat častěji? Jen cvičte dál. Mluvte s přízvukem se svými přáteli a rodinou. Můžete se také pokusit naučit trochu francouzsky, abyste zlepšili svůj přízvuk.
 • Otázka Jak se vyslovuje „W“? Když to vyslovíte, více vydechněte. Zkuste vytvořit zvuk mezi „O“ a „U.“
 • Otázka Můžete to objasnit? Posuňte svá písmena. „Park“ by byl „pehrk“, protože by se „a“ stočilo do „e“. Pokud nemůžete samohlásky svinout, zkuste si dát jazyk přímo nad hrdlo a nechat si ho tam, když je potřeba samohlásku navinout.
 • Otázka Jaké je francouzské slovo pro „kde“? „Oú“ je způsob „Kde?“ se vyslovuje ve francouzštině.
 • Otázka Co bych mohl udělat, abych mohl mluvit s přízvukem a poté přepnout zpět na své normální mluvení? Cvičení to zlepší, takže pokud budete mluvit francouzským přízvukem, dokud nebude dokonalý, bude pro vás snazší přepínat tam a zpět.
 • Otázka Je přesvědčivější používat francouzské výrazy, když mluvíte s francouzským přízvukem, nebo ne? Ano, protože rodilí mluvčí se často vracejí ke svým prvním jazykům, když slovo ve vteřině neznají. Nepoužívejte příliš mnoho francouzských slov, ale je v pořádku sem tam něco posypat.

Populární Problémy

Být dobrým sportem znamená několik věcí, včetně férového hraní, zdvořilého vítěze, důstojného přijetí porážky a přátelství bez ohledu na výsledek hry nebo zápasu. Když přijde na prohru, je v pořádku cítit ...

Modul je schopnost materiálu odolávat napínacím, stlačovacím a smykovým silám, které na něj působí vnější příčiny. Modul definuje množství, které materiál při takových vnějších silách deformuje při zachování paměti ...

Jak nosit ramenní pouzdro. Pouzdro na rameno je pohodlný způsob nošení zbraně, zvláště pokud trávíte hodně času seděním. Pouzdra na pouzdra vám umožňují utáhnout popruhy, takže jsou přizpůsobitelné široké škále velikostí těla. Ony...

Federer, Tommy Haas a Grigor Dimitrov se vrátili, aby znovu zazpívali.

Zde je návod, jak sledovat 19. sérii Keeping up With the Kardashians online bez kabelu.

„Brockmire“ je zpět pro 3. sezónu. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online, i když nemáte kabel ani IFC.