Jak bojovat se špínou a vyhrát

I když je obvykle nejlepší se vyhnout násilným střetům, pokud se dostanete do pouliční bitka nebo vám někdo vážně vyhrožuje, možná budete muset bojovat, abyste se nezranili. Bojovat se špínou znamená použít cokoli, co je ve vašich silách, abyste se rychle a bezpečně dostali pryč od útočníka, i když je to vážně zraní. Zaměřte se na nejzranitelnější oblasti svého protivníka, abyste je omráčili a usnadnili vám útěk. Pokud se váš protivník brání, snažte se jeho útoky blokovat, abyste se nezranili. S trochou znalostí a praxe se dokážete z většiny bojů dostat bez vážného zranění.

Metoda 1 ze 2: Útočí na zranitelné oblasti

 1. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 1

  1 Kopněte svého protivníka do slabin, abyste mu způsobili velkou bolest. Použijte nohu, která je vašemu soupeři nejdále, pokud chcete největší sílu, nebo nohu nejblíže, chcete -li maximální rychlost. Pokuste se trefit do jejich slabin horní částí chodidla nebo holeně, aby je to nejvíce bolelo. Pokud soupeř nečeká úder, většinou spadne na zem nebo se přikrčí.
  • Zneškodnění vašeho protivníka může trvat několik zásahů do slabin.
  • Nejúčinněji to funguje na mužských útočnících, ale stále to může způsobit spoustu bolesti i ženám.


  Spropitné: Nedívejte se před útokem na slabiny svého protivníka, protože by si toho mohli všimnout a připravit se na úder.

 2. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 2

  2 Chcete -li ovládat jejich pohyby, zatáhněte za uši nebo vlasy protivníka. Pokud jste na dosah ruky svého protivníka, sáhněte po straně nebo zadní části jeho hlavy. Popadněte je za ucho nebo za vlasy a zatáhněte směrem, kterým chcete, aby se váš protivník pohyboval. Pokud se váš soupeř pokusí bránit, zatáhněte za ucho nebo vlasy silněji, aby cítili větší bolest.
  • Můžete zkusit tahat za uši nebo vlasy oběma rukama, ale to vás může vystavit útoku.
  • Pokuste se přimět soupeře, aby se naklonil, abyste mu mohli kleknout do obličeje nebo mu zajet loktem do zad.
 3. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 3

  3 Pokousejte svého protivníka, pokud vás drží. Pokud nemůžete hýbat rukama nebo nohama, abyste se mohli bránit, otevřete ústa a zakousněte se do části těla, která je vám nejblíže. Pokuste se najít oblast, která má otevřenou kůži nebo tenké oblečení, aby to vašemu protivníkovi nejvíce ubližovalo. Pevně ​​sevřete čelist a nepouštějte, dokud vás soupeř nepustí.
  • Pokud si zlomíte kůži a dostanete krev soupeře do úst, navštivte co nejdříve lékaře, abyste se ujistili, že nedostanete žádné infekce nebo nemoci.
 4. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 4

  4 Uchopte a ohněte soupeřovo zápěstí nebo prsty, abyste mu zabránili v pohybu. Pokud po vás soupeř sáhne, udělejte vše pro to, abyste mu omotali ruce kolem dlaně nebo zápěstí. Stiskněte co nejsilněji a ohněte kloub dozadu, aby to zranilo vašeho protivníka. Váš protivník se většinou bude pohybovat ve směru, ve kterém ohýbáte kloub, aby nezlomil kosti. Pokuste se svého protivníka odtrhnout od sebe a směrem k zemi.
  • Můžete také zkusit zamknout jejich lokty nebo kolena, abyste je mohli více ovládat.
  • Pokud jste v situaci na život nebo na smrt, ohněte kloub tak daleko, jak jen můžete, aby se zlomil. Tímto způsobem můžete mít příležitost uniknout, zatímco váš protivník má bolesti.
 5. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 5

  5 Prsty protlačte hrdlo svého protivníka, abyste je na okamžik omráčili. Narovnejte prsty a zajistěte zápěstí, abyste ze svého úderu získali maximum energie. Pokuste se zamířit do středu jejich hrdla nebo přímo pod bradu a silou natáhněte paži dopředu. Pokud dopadnete úderem, bude mít váš protivník na okamžik potíže s dýcháním, takže můžete zasáhnout další ránu nebo se dostat pryč.
  • To funguje nejlépe, pokud stojíte na délku paže od svého protivníka.
  • Dávejte pozor, aby vaše prsty nebo zápěstí nekulhaly, jinak vaše úder nebude tak účinný.
  • Pokud jste v situaci na život nebo na smrt, zkuste pomocí zavřené pěsti udeřit protivníkovi hrdlo a srazit mu průdušnici.
 6. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 6

  6 Pokud jsou shrbení, udeřte loktem do zad soupeřova krku. Úder do zátylku může způsobit, že váš protivník na okamžik zčerná, takže se od něj budete moci dostat pryč. Jakmile dostanete příležitost, ohněte loket tak, aby vytvořil ostrý bod, a prudce jej stáhněte dolů, kde se setkají jejich hlava a krk. Pokud se po prvním zásahu nedostanou dolů, zkuste je udeřit opakovaně, abyste je přinutili k zemi.
  • Zkuste protivníka nejprve kopnout do slabin, abyste ho přinutili dolů a usnadnili mu úder do zátylku.
  • Pokud nemůžete za svým protivníkem, můžete se také pokusit vrazit mu loket do krku, abyste jim ztěžovali dýchání.
 7. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 7

  7 Headbutujte svého protivníka, aby je dezorientoval. Pokud jste v těsném dosahu svého protivníka, chyťte se za boky jeho hlavy, abyste měli kontrolu nad tím, kam se pohybují. Zakloňte krk a rychle vrazte hlavu do nosu soupeře nebo do prostoru mezi jejich očima. Zkuste je zasáhnout horní částí čela, protože je to nejsilnější část vaší lebky a bude vás to nejméně bolet.
  • Pokud svého protivníka zasáhnete dostatečně silně, můžete ho srazit do bezvědomí.
  • Vyhněte se bít do temene jejich hlavy, protože si tím více ublížíte.
 8. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 8

  8 Pokud jste v blízkosti, zatlačte palec do očí svého soupeře. Položte dlaně po stranách tváře soupeře, aby vám palce zakryly oči. Vtlačte palce do očních důlků, abyste je dočasně oslepili a způsobili spoustu bolesti. Váš protivník většinou přestane útočit, aby se vás mohl pokusit zastavit. Odstrčte svého protivníka od sebe, abyste se mohli rychle zotavit, zatímco se vzpamatovávají.
  • Pokud na oči svého protivníka použijete příliš velkou sílu, můžete jim propíchnout oční bulvy a trvale je oslepit.
 9. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 9

  9 Použijte zbraň, pokud ji máte k dispozici. Rozhlédněte se kolem sebe a zjistěte, zda je kolem vás něco, čím byste se mohli bránit. Můžete například použít nůž, pero, skleněnou láhev nebo klíče k zasažení nebo bodnutí protivníka. Otočte zbraň blízko útočníka, aby byla v bezpečné vzdálenosti. Pokud je potřebujete zasáhnout, zaměřte se na zranitelná místa, jako je jejich tvář, žaludek nebo ruce, abyste je mohli rychleji zneškodnit.
  • Pokud vám někdo vyhrožuje zbraní, snažte se držet stranou alespoň 2 paže, abyste nebyli v nebezpečí.
  • Používání zbraně může někoho vážně zranit nebo zabít, proto ji použijte pouze jako poslední možnost.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Blokování úderů soupeře

 1. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 10

  1 Upoutejte pozornost, jakmile očekáváte boj. Pokud si v okolí všimnete hrozby, zkuste se co nejdříve připravit, abyste nebyli zaskočeni útokem. Dostaňte se do aktivní polohy s mírně pokrčenými koleny, abyste se mohli bránit nebo reagovat na pohyby útočníka. Poznamenejte si objekty ve vašem okolí, abyste zjistili, zda existuje něco, čím byste se mohli v případě potřeby bránit. ODBORNÁ TIP

  Dany Zelig

  Trenér sebeobrany Dany Zelig je zakladatelem a majitelem Tactica a Tactica Krav Maga Institute se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Je to izraelský instruktor Krav Maga 2. generace Imiho Lichtenfelda, certifikovaný přímo nejvyšším žákem Imi a vedoucím hodnostního výboru. V roce 1987 získal certifikaci instruktora Military Krav Maga od Wingate Institute v Izraeli. Dany Zelig
  Trenér sebeobrany

  Identifikujte nebezpečnou situaci co nejdříve. Cílem je předvídat boje a předcházet jim. Pokud předpovídáte konflikt, opusťte oblast pro bezpečnost. Pokud nemůžete jet, zkuste situaci eskalovat. Pokud to nefunguje, fyzicky se bráňte, abyste se mohli přesunout do bezpečí.

 2. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 11

  2 Postavte se s tělem otočeným do strany, aby vás hůře zasáhlo. Udržujte svou nedominantní stranu namířenou směrem k soupeři tak, aby k vám směřovalo rameno. Hrudník a boky mějte otočené do strany, aby vás útočník obtížněji zasáhl. Položte váhu na chodidla, abyste se mohli v případě potřeby snadno pohybovat nebo vyhýbat útokům svého soupeře.
  • Nenechávejte své tělo protilehlé k protivníkovi, jinak bude váš hrudník a žaludek snadnějším cílem.
  • Kolena mějte pokrčená a tělo mírně přikrčené, abyste se stali menším terčem. Buďte opatrní, aby vás váš protivník nekopal ani nekopl do hlavy.
 3. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 12

  3 Sledujte pohyby svého soupeře, abyste mohli předvídat jejich útoky. Dávejte pozor na směr, kterým se dívá váš protivník, a kam hýbou pažemi, abyste mohli předvídat jejich útoky. Vyhněte se odvrácení pozornosti od boje nebo rozptylování, abyste nebyli neočekávaně zasaženi. Pokud se potřebujete podívat někam jinam, rychle uhněte pohledem a poté vraťte pozornost zpět útočníkovi.
  • Ujistěte se, že jste si vědomi i svého okolí, abyste nebyli zacouváni do kouta nebo na něco zakopli.
 4. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Krok 13

  4 Ruce mějte před sebou, abyste mohli blokovat údery soupeře. Pokud očekáváte, že vás soupeř praští, držte předloktí přímo před obličejem, abyste je mohli snadno přesunout a zablokovat tak zásah. Můžete také zkusit držet paže před sebou s mírně pokrčenými lokty, abyste dosáhli dále a rychleji reagovali na útoky. Držte raději dlaně otevřené než pěstmi, abyste mohli snadno odtlačit soupeřovy paže.
  • Když váš soupeř zaútočí, sklopte hlavu a skryjte zranitelnější místa, jako je nos a oči.
 5. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Step 14

  5 Odstrčte protivníka, aby mezi vámi byl prostor. Poté, co dosáhnete zásahu, nebo když je váš protivník mezi útoky, zatlačte na jeho hruď tak silně, jak je to možné, abyste je odstěhovali. Tímto způsobem budete mít čas dostat se zpět do bojového postoje a připravit se na jejich další útok. Pokud dostatečně zatlačíte, můžete protivníka vyvést z rovnováhy a nechat ho spadnout, abyste se mohli dostat pryč.
  • Pokuste se zasáhnout další zásah, zatímco váš protivník není v bezpečí, aby neměl čas se vzpamatovat.
 6. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Step 15

  6 Vyrazte z pádu, abyste se nepřichytili o zem. Pokud jste sraženi na zem, vyhněte se pádu na záda nebo ztuhnutí, protože vás to zpomalí. Místo toho uvolněte tělo a zkuste salto, abyste se mohli rychleji postavit na nohy. Při pádu strčte hlavu, abyste si neublížili, když se válíte po zemi.
  • Pokud spadnete na zem, zkuste se odvalit a postavit se na nohy co nejdříve.
 7. Obrázek s názvem Fight Dirty and Win Step 16

  7 Utečte z boje, jakmile to bude možné. Nezůstávejte v boji déle, než potřebujete, protože byste se mohli vystavit většímu nebezpečí. Pokud svého protivníka srazíte na zem, nebo je omráčí, utečte a utíkejte od útočníka co nejdál. Když utečete, zavolejte pomoc, pokud ji potřebujete, nebo pokud máte stále pocit, že jste v nebezpečí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud budu bojovat jako poslední možnost/za sebeobranu, dostanu se do potíží se zákonem? Ne, pokud to bylo skutečně provedeno v sebeobraně.
 • Otázka Jak dostanu nervy, abych mohl bojovat? Jen cvičit a trénovat. Nakonec se vám zlepší reflexy a na kontakt si zvyknete.
 • Otázka Co když nemáte s kým cvičit, ale raději byste byli v bezpečí, pak se omlouváme? Pokud si chcete procvičit údery a kopy, můžete to udělat na boxovacím pytli. Jen se snažte zjistit, jestli by někdo nechtěl pomoci, třeba někdo nakonec přijde a zacvičí si s vámi.
 • Otázka Platí to i pro dívky? Ano, tato rada může platit i pro dívky.
 • Otázka Pokud mě chytí policie, mám jim jen říct, že to byla nehoda? Měli byste policii říci, že to byla sebeobrana, za předpokladu, že ano. Nikdy však policii nelhejte - pokud vás přistihnou při lži, budete mít ještě větší potíže, než kdybyste byli upřímní.
 • Otázka Co mám dělat, když jsem menší a slabší než soupeř? Jděte na levné záběry, vždy fungují bez ohledu na velikost. Můžete také zasáhnout tlakové body. Použijte je, pokud vidíte otvor.
 • Otázka Jak mohu vzít svého nepřítele na zem? Popadněte nepřítele a hoďte ho na zem. To vyžaduje značné svaly, musíte být schopni rychle se chytit. Zkuste také použít klasickou techniku: podrazte svého nepřítele jednoduchým gestem nohy.
 • Otázka Jak mohu někoho připoutat k zemi, pokud jsem slabý? Použijte přirozený pákový efekt, který můžete získat gravitací. Pokud je člověk vyšší než vy, přejděte dolů a při nárazu mířte na kolena.
 • Otázka Mám se odpojit se svým protivníkem, pokud krvácí? Pokud váš soupeř není schopen bojovat, odpojte se. Pokud to však vypadá, že mohou a budou pokračovat, vhoďte pár žeber, abyste získali čas na útěk nebo ukončení boje kopnutím do žeber.
 • Otázka Jak mohu ovládat bolest, když mě soupeř kopne do rozkroku? Zatněte zuby a dýchejte nosem. Bolest to úplně neodstraní, ale mělo by ji otupit.

Populární Problémy

Jak zvýšit mobilitu kotníků. Pohyblivost kotníků je klíčová téměř pro všechny sportovce, stejně jako pro kohokoli, kdo se chce jen trochu snadněji a pohodlněji pohybovat pěšky. Pohyblivost kotníku pomáhá vytvářet sílu a rozsah pohybu ...

Boris Becker se nedávno zaměřil na postoj Naomi Osaky vůči mediálním závazkům na tenisových turnajích.

Elina Svitolina si vybojovala třísetové vítězství nad Katerinou Siniakovou.

Jak zabránit zlomenině stresu. Stresová zlomenina je malá prasklina v kosti, která se vytvoří, když je na kost vyvíjen příliš velký tlak nebo tlak. Může být také označována jako zlomenina vlasové linie. Nejčastěji se vyskytují při hraní ...

Zde je návod, jak sledovat film Nejnebezpečnější zvíře ze všech online bez kabelu. Premiéru má v pátek 6. března ve 20 hodin. ET/PT na FX.

Inovativním krokem LaLiga odsouhlasila dohodu, že se stane oficiálním sponzorem finále Davis Cupu na další čtyři roky.