Jak najít číslo modelu Bulova

Zjistit, jaký model jsou vaše hodinky Bulova, může být docela náročné. Důvodem je, že na nich nejsou vyražena žádná čísla modelů. Často však existují kódy data a/nebo sériová čísla, která vám mohou pomoci určit, jak staré jsou hodinky. Pomocí těchto informací můžete své hodinky porovnat s modely, které byly vyrobeny v daném časovém období, a identifikovat tak model.Část 1 ze 3: Určení stáří hodinek hledáním kódů data

 1. 1 Podívejte se na datumový kód vyražený na zadní straně pouzdra. Sundejte si hodinky a převraťte je, abyste se podívali na hladkou kovovou zadní část pouzdra. Může tam být vyryto několik různých značek, z nichž všechny mají různé významy. Datový kód bude buď symbol (například trojúhelník a osmicípá hvězda nebo například půlměsíc), dvoumístné číslo nebo jedno písmeno a jedno číslo.
  • Je možné, že vám při čtení kódů pomůže lupa, protože jsou velmi malé.
  • Pokud byly vaše hodinky vyrobeny před rokem 1924, nebudou na nich mít žádný kód data.
  • Sériové číslo můžete vidět také na zadní straně hodinek. To může být také užitečné při zjišťování stáří vašich hodinek, ale nejedná se o číslo modelu.
 2. 2 Interpretujte kód data. Jakmile na hodinkách identifikujete kód data, budete jej muset interpretovat, protože datum není nikdy vytištěno zřejmým způsobem. Bulova použila několik různých systémů pro datování svých hodinek.
  • V letech 1924 až 1945 byla pro označení roku výroby hodinek použita řada symbolů. Pokud vidíte symbol, vyhledejte na internetu tabulku, která bude ukazovat rok, který rok odpovídá kterému symbolu. Uvědomte si však, že některé symboly byly použity více než jednou. Například kruh byl použit v letech 1925, 1934 a 1944.
  • Mezi lety 1946 a 1949 byl použit přechodný systém. V roce 1946 byl kód 46 následován čtvercem. V roce 1947 byl kód 47. V roce 1948 byl kód 48. V roce 1949 byl kód J9.
  • Počínaje rokem 1950 začala Bulova používat kód zahrnující jedno písmeno a jedno číslo. Písmeno označuje desetiletí, zatímco číslo udává rok v rámci desetiletí. Kódy dekády jsou následující: L = 1950, M = 1960, N = 1970, P = 1980, T = 1990. Pokud jsou vaše hodinky například opatřeny kódem M8, znamená to, že byly vyrobeny v roce 1968. Pokud jsou opatřeny razítkem P0, byly vaše hodinky vyrobeny v roce 1980.
 3. 3 Pochopte význam patentových dat. Když hledáte na svých hodinkách identifikační označení, můžete narazit na datum patentu. Data patentů obvykle zahrnují měsíc, den a rok a předchází jim písmena „poplácávat“. Někteří lidé skočí k závěru, že toto je datum, kdy byly vyrobeny jejich hodinky, ale není tomu tak. Datum patentu je pouze datem, kdy byl patentován konkrétní design hodinek, takže nebudou příliš užitečné.
  • Data patentů vám mohou pomoci vyloučit určitá data výroby. Pokud byl například design vašich hodinek patentován v roce 1950, víte, že vaše hodinky nemohly být vyrobeny dříve než v roce 1950 (ale mohly být vyrobeny kdykoli po roce 1950).
  reklama

Část 2 ze 3: Určení stáří hodinek hledáním sériových čísel

 1. 1 Uvědomte si dva typy sériových čísel. U mnoha hodinek najdete dvě různá sériová čísla: jedno na pouzdru hodinek a druhé na vnitřním mechanismu hodinek. Důvodem je skutečnost, že tyto dva výrobky se často vyrábějí samostatně.
  • Pokud zkontrolujete jak pouzdro, tak mechanismus a zjistíte, že byly vyrobeny v různých letech, může to mít několik důvodů. Pokud je rozdíl pouze jeden rok, může to být jednoduše tím, že byla nejprve vyrobena jedna součástka a poté skladována, dokud nebyla potřeba k sestavení hodinek. Pokud je rozdíl delší než rok, je pravděpodobné, že byl vyměněn jeden z prvků.
 2. 2 Najděte sériové číslo na pouzdře. Sériové číslo na pouzdru hodinek Bulova najdete jednoduše tak, že ho otočíte a podíváte se na plochý zadní díl pouzdra. Pokud existuje sériové číslo, mělo by být vyryto zde.
  • Sériová čísla neobsahují všechna stejný počet číslic.
  • Ne všechny hodinky Bulova budou mít na pouzdře sériová čísla. Pokud to tak není, můžete zvážit hledání sériového čísla na mechanismu.
  • Při čtení sériového čísla vám může pomoci lupa.
  • Pokud jste již na hodinkách hledali kód data, možná jste již našli sériové číslo.
 3. 3 Vyhledejte sériové číslo na vnitřním mechanismu. Pokud na vnější straně hodinek nejsou žádné identifikační značky nebo pokud chcete znát číslo modelu strojku, který byl v hodinkách použit, budete muset sundat zadní pouzdro. Sériové číslo může být umístěno kdekoli na mechanismu. Buďte velmi opatrní, protože při neopatrnosti můžete hodinky poškodit.
  • Při práci dávejte hodinky na měkký hadřík, aby se nepoškodily.
  • Pokud mají hodinky pouzdro se západkou, měli byste vidět zvýšený ret kolem zad a lunety pouzdra. Nebudou tam žádné závěsy ani zářezy. Zacvakávací pouzdra jednoduše zacvaknou na místo, takže byste měli být schopni je odstranit tak, že je vypáčíte pomocí matného nástroje. Nepoužívejte nic ostrého (jako čepel nože), kterým byste se mohli pořezat.
  • Některé starší hodinky mají otočná pouzdra, která lze identifikovat podle závěsu na zadní straně pouzdra. Ty se otevírají stejným způsobem jako zaklapávací pouzdra, ale zadní závěsy se otevírají místo toho, aby se úplně uvolnily. Tento typ zad můžete dokonce otevřít nehtem.
  • Pokud mají hodinky pouzdro se šroubováním, měli byste vidět šest drážek nebo zářezů umístěných někde po obvodu kovových zad. Pomocí těchto zářezů budete muset otevřít zadní pouzdro. Než je budete moci zvednout, musíte odšroubovat pouzdra se šrouby. K otevření budete potřebovat speciální nástroj známý jako nastavitelný klíč na pouzdro.
  • Uvnitř hodinek může být také druhý ochranný kryt. To lze obvykle odstranit nehtem, ale dávejte pozor, abyste nepoškodili mechanismus, když to děláte.
  • Pokud máte problém s otevřením pouzdra, přineste hodinky profesionálnímu klenotníkovi.
 4. 4 Vyměňte zadní kryt. Pokud jste otevřeli zadní část hodinek, abyste našli sériové číslo, dejte je hned dohromady.
  • U snap back hodinek najděte malý špendlík na vnitřním okraji pouzdra a malý otvor po obvodu hodinek. Zarovnejte čep a otvor, poté zatlačte a zacvakněte pouzdro zpět rukama.
  • U šroubovacích pouzder umístěte pouzdro přes zadní část hodinek a pomocí klíče na pouzdro uchopte do drážek. Otáčejte pouzdrem ve směru hodinových ručiček, dokud nezapadne zpět na místo.
 5. 5 Srovnejte sériové číslo s online seznamy. Jakmile na hodinkách identifikujete sériové číslo, můžete se pokusit číslo vyhledat online nebo pomocí online tabulky, která vám pomůže určit, kdy byly hodinky vyrobeny. Neexistuje žádný oficiální Bulova graf, na který by se dalo odkazovat, ale mnoho lidí sestavilo grafy na základě svých vlastních pozorování vzorců.
  • Některá sériová čísla lze snáze identifikovat než jiná. Například hodinky, které byly vyrobeny před rokem 1926, mívají sériová čísla začínající čísly 1 nebo 2, ale přesné číslo neposkytuje žádné další stopy ohledně data výroby.
  • V letech 1926 až 1949 byla první číslice sériového čísla obvykle používána k označení, ve kterém roce během deseti let byly hodinky vyrobeny. Sériové číslo začínající na 1 může například znamenat, že tyto hodinky byly vyrobeny v roce 1931 nebo 1941.
  reklama

Část 3 ze 3: Porovnání hodinek se známými modely

 1. 1 Najděte seznam modelů. Jakmile identifikujete věk svých hodinek, můžete je začít porovnávat s modely, které Bulova během těch let vyráběla. Naštěstí existuje spousta webových stránek, které obsahují kompletní seznamy modelů Bulova (s obrázky) organizovaných podle roku. Procházejte jedním z těchto seznamů, dokud nenajdete model, který odpovídá vašim hodinkám.
  • Uvědomte si, že v modelech často existují určité variace. Bulova například mohla nabídnout stejný model s různými možnostmi materiálu pouzdra, pohybu, číselníku a rukou.
 2. 2 Všimněte si tvaru pouzdra. Při porovnávání hodinek s různými modely věnujte největší pozornost tvaru pouzdra hodinek. I když byly pro model nabízeny různé možnosti, obecný tvar a linie by měly být stejné.
  • Po tvaru věnujte pozornost funkcím číselníku, protože ty také pravděpodobně zůstanou stejné, i když byly nabízeny různé možnosti. Všimněte si podrobností, jako je umístění rukou a subsekundy.
 3. 3 Uvědomte si opakující se názvy modelů. Pokud najdete model, který odpovídá vašim hodinkám, měli byste vědět, že Bulova někdy názvy modelů znovu použila. Z tohoto důvodu nemusí být samotný název modelu (bez roku) při identifikaci hodinek příliš užitečný. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký model je můj Bulova Automatic s číslem F320470 ve spodní části zad a M7 pod tímto číslem? Podle výše uvedeného článku wikihow L = 50. léta, M = 60. léta atd. Sedmička označuje rok v rámci desetiletí. To znamená, že vaše Bulova pochází z roku 1967. Vyhledejte Bulovy vyrobené v tomto roce a měli byste najít tento model.
 • Otázka Moje hodinky nemají na zadní straně žádná identifikační čísla a nemohu je otevřít, abych našel sériové číslo. Jak jinak zjistím číslo modelu? Vezměte si hodinky do klenotnictví. Klenotník by měl být schopen otevřít hodinky, aniž by je poškodil, aby získal číslo modelu.
 • Otázka Koupil jsem použité hodinky. Kde o tom najdu informace? Nejlepší by bylo jednoduché vyhledávání na internetu. Pokud chcete trochu více informací, zkuste nejprve poslat e -mail nebo zavolat výrobci hodinek nebo osobě, která hodinky vlastnila.
 • Otázka Moje Bulova má pouze A3. Co bych měl dělat? A3 znamená, že byl vyroben v roce 2003. Ve spodní části obličeje může mít sériové číslo. Je to tak malé a těžko viditelné. Možná vám pomůže vyfotit a přiblížit.
 • Otázka Mají hodinky Bulova na zadním pouzdře B4? Může. Písmeno nebo symbol bude desetiletí, kdy bylo vytvořeno (seznam kódů písmen, které odpovídají dekádě, můžete vyhledat online) a číslo bude poslední číslicí roku.
 • Otázka Co znamená sériové číslo X362388 na dámských hodinkách? Jak staré jsou hodinky? První číslo vám řekne, jak je staré. Tahle je stará 3 roky.
Nezodpovězené otázky
 • Moje hodinky mají číslo E265528. Nemůžeme z toho dostat záda. Co bych měl dělat?
 • Moje hodinky mají 3 sady čísel, které z nich je sériové číslo?
 • Bulova Kvalita L2. Sériové číslo 1516190. Pomozte mi to identifikovat?
 • Moje hodinky Bulova mají číslo na spodní zadní straně hodinek 526858. Co to znamená?
 • Moje bulova má # T 989 185. Kdy byla vyrobena?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud vaše hodinky nemají žádná identifikovatelná čísla nebo kódy, je stále možné určit, jak jsou staré, sledováním různých stylistických funkcí. Můžete provést nějaký průzkum různých stylů, které byly použity v různých letech, nebo můžete zvážit přivedení hodinek k odborníkovi, aby byl identifikován.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při otevírání zadní části hodinek Bulova pracujte opatrně. Pokud s ním budete zacházet příliš nerozvážně, můžete poškodit vnitřní ozubená kola nebo se do hodinek dostat úlomky. Malé hodinky mohou také vypadnout, pokud hodinky upustíte.
reklama

Populární Problémy

Tepelné zábaly Thermacare mohou poskytnout dočasnou úlevu od bolavých svalů, namáhaných kloubů a menstruačních křečí. Před použitím obalu Thermacare byste se měli seznámit s jeho použitím a ujistit se, že jste připraveni jej efektivně používat ....

Zranění kolena ukončilo turnaj Nicolase Almagra na Roland Garros a Španěl byl v slzách.Jak získat Luigiho na New Super Mario Bros. DS. Máte rádi Luigiho? Už vás nebaví hrát jako Mario? Existuje způsob, jak hrát jako Luigi v New Super Mario Bros, což vám umožní kombinovat věci pouze s jedním jednoduchým trikem. Spustit hru...

V neděli večer má premiéru očekávaná pátá sezóna seriálu Chesapeake Shores. Zde je návod, jak můžete sledovat streamování pořadu online, pokud nemáte kabel.