Jak se přestat dotýkat tváře

Dotek obličeje může způsobit ucpání pórů a šíření bakterií způsobujících akné. Jedním z nejhorších návyků, které můžete mít při léčbě akné, je neustálé dotýkání se obličeje - nebo ještě hůř, vybírání! Zbavte se zvyku dotýkat se nebo si vybírat obličej pomocí mentálních nástrojů nebo vytvářením fyzických bariér, které ztěžují dotyk nebo vybírání. Pokud s výběrem skončíte, je důležité podniknout kroky k minimalizaci jakéhokoli poškození.

Metoda 1 ze 2: Odolává nutkání dotknout se tváře

 1. Obrázek s názvem Držte ruce pryč od obličeje Krok 1

  1 Zaměstnejte si ruce, když se s největší pravděpodobností dotknete obličeje. Pokud se během čekání na autobus, znuděně nebo ve třídě, pravděpodobně dotknete obličeje, dejte si malý fidget, abyste měli ruce obsazené. Stresová koule, klíčenka, náramek z korálků, gumička nebo drahokam dělají skvělé fidgety.
  • Pokud se dotknete obličeje při sledování televize, udělejte si místo toho masáž rukou.
  • Pletení nebo čmáranice jsou skvělé způsoby, jak udržet ruce zapojené (a navíc budete dělat něco kreativního!).
  • Identifikujte své spouště, které vám pomohou předvídat pokušení a naplánovat rozptýlení. Dotýkáte se nevědomě svého obličeje při čtení, sezení ve třídě nebo sledování televize? Jdete si na záchod vyčistit zuby a nakonec si vybíráte? Nebo si sáhnete na obličej, když jste ve stresu, vzrušeni, naštvaní, znuděni nebo smutní?


 2. Obrázek s názvem Držte si ruce od obličeje Krok 2

  2 Posaďte se na ruce, pokud vás láká dotýkat se nebo vybírat, když sedíte. Ať už sedíte ve třídě nebo u večeře, zkuste si sednout na ruce, když je nepoužíváte k jídlu nebo psaní poznámek. Určení místa pro vaše ruce (jiné než váš obličej) vám pomůže prolomit návyk, zvláště pokud se nepřítomně dotknete nebo si vyberete obličej.
  • Alternativně spojte prsty a položte je na klín nebo stůl, místo abyste si opírali obličej rukama.
 3. Obrázek s názvem Držte si ruce od obličeje Krok 3

  3 Zveřejňujte vizuální připomenutí, abyste se nedotýkali obličeje ani nevybírali. Na zrcadlo v koupelně, zrcátko v autě, dálkové ovládání k televizi nebo kamkoli jinam, kde ho pravděpodobně uvidíte, umístěte nalepovací samolepky s nápisem „NO TOUCHING OR PICKING“. Pomáhá zveřejňovat tato připomenutí na místech, kde vás láká dotknout se nebo si vybrat z obličeje.
  • V telefonu můžete dokonce nastavit hodinové budíky, které vám připomenou, abyste si nevybrali, pokud jste k tomu náchylní v určitých denních dobách.
 4. Obrázek s názvem Držte si ruce od obličeje Krok 4

  4 Pokud máte tendenci vybírat, když jste doma, noste doma rukavice. Může to znít hloupě, ale bude nemožné si vybrat obličej v rukavicích. Můžete je nosit i přes noc, pokud máte tendenci spát s obličejem na rukou. Nezapomeňte rukavice pravidelně prát, aby nesbíraly bakterie.
  • Použijte rukavice ze 100% bavlny. Vlna bude dráždit váš obličej (pokud byste se ho pokusili dotknout) a nylon by mohl dostat běžce.
  • Pokud není možné nosit rukavice, zvažte položení obvazů nebo úzkých proužků pásky na konečky prstů. To je trochu diskrétnější a bude velmi obtížné vybrat si kůži.
 5. Obrázek s názvem Držte si ruce od obličeje Krok 5

  5 Požádejte přítele nebo člena rodiny, aby vám zavolal, kdykoli se dotknete obličeje. Blízký přítel, rodič nebo spolubydlící může být velmi cenným spojencem, pokud jde o prolomení návyku dotýkat se nebo chytat tvář. Požádejte je, aby vám jemně nadávali, pokud vás uvidí dotýkat se vašeho obličeje.
  • Pokud je to nutné, můžete také vytvořit sběrnou nádobu, která vám poskytne pobídku, abyste se nedotýkali nebo nevybírali. Například pokaždé, když to uděláte, musíte do sklenice vložit dolar.
 6. Obrázek s názvem Držte si ruce od obličeje Krok 6

  6 Připomeňte si důvody, proč se přestat dotýkat nebo si vybírat obličej. Snažte se nenechat se odradit a připomeňte si všechny dobré důvody pro porušení návyku. Případně si můžete připomenout poškození dotykem a zvednutím obličeje.
  • Proveďte vyhledávání obrázků na jizvy po akné, abyste zjistili, o co vám může jít, pokud si budete i nadále vybírat obličej. Většina typů akné nezpůsobí jizvy, pokud zůstanou nedotčené - sbírání, dlabání a dráždění pokožky pravděpodobně způsobí zjizvení.
 7. Obrázek s názvem Držte si ruce od obličeje Krok 7

  7 Dělat meditace všímavosti abyste zvládli své emocionální spouště. Pokud se dotknete obličeje nebo si vyberete, když se cítíte ve stresu, úzkosti, znuděnosti nebo smutku, věnujte si čas, abyste si vyčistili a „resetovali“ svou mysl. Bylo prokázáno, že meditace pomáhá lidem zvládat jejich emoce a odolávat působení na opakující se chování zaměřené na tělo (jako je dotýkání se nebo trhání).
  • Sledujte online videa s meditací s průvodcem nebo se zaregistrujte na hodiny meditace v místním studiu jógy.
  • Můžete si také stáhnout aplikaci pro meditační telefon s průvodcem, jako je Headspace nebo MindShift, která vám pomůže odpočívat, když jste na cestách.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Minimalizace poškození kůže

 1. Obrázek s názvem Držte si ruce od obličeje Krok 8

  1 Ořízněte si nehty a udržujte je čisté. Dbejte na to, aby vaše nehty byly vždy zastřiženy, abyste si nezpůsobili poškození obličeje, pokud si vyberete obličej. Udržování oblastí pod nehty bez špíny je také důležité, abyste omezili bakterie, které se mohou přenášet z vašich rukou na obličej.
  • Ruce jsou jednou z nejšpinavějších částí lidského těla, takže si to připomeňte jako odstrašující prostředek!
 2. Obrázek s názvem Držte si ruce od obličeje Krok 9

  2 Ruce a prsty si důkladně umyjte antibakteriálním mýdlem. Umyjte si ruce pumpičkou nebo dvěma antibakteriálním mýdlem a teplou vodou. Než si je opláchnete teplou nebo horkou vodou, třete si ruce o sebe po dobu nejméně 30 sekund, dokud nezačne pěnit.
  • Udržování čistých rukou a prstů sníží pravděpodobnost, že se vám akné dotkne obličeje, že se vám akné objeví.
  • Pokud se musíte dotknout obličeje, umyjte si ruce před a po antibakteriálním mýdlem.
 3. Obrázek s názvem Držte si ruce od obličeje Krok 10

  3 Dodržujte rutinu péče o pleť léčit akné , Pokud je třeba. Promluvte si se svým lékařem nebo navštivte dermatologa o získání přípravků na mytí akné a krémů na předpis, pokud je pro vás akné spouštěčem. Ukázalo se, že volně prodejné přípravky obsahující kyselinu salicylovou, kyselinu glykolovou, benzoylperoxid a retinoidy zlepšují akné.
  • Pro přirozenou možnost zvažte použití čarodějnice a oleje z čajovníku k vysušení pupínků a akné.
  • Když si umýváte obličej, nedrhněte příliš tvrdě, protože by to mohlo způsobit podráždění a svádět k dotyku nebo odstranění bolesti.
  • Pamatujte, že čím více se dotknete svého obličeje, tím větší je šance na ucpání pórů, pupínků a akné.
 4. Obrázek s názvem Držte si ruce od obličeje Krok 11

  4 Pokud máte podezření na poruchu vychystávání kůže (SPD), navštivte svého lékaře. SPD úzce souvisí s obsedantně-kompulzivní poruchou (OCD) a může vyžadovat kognitivně behaviorální terapii, která vám pomůže se zotavit. SPD můžete mít, pokud:
  • Nelze přestat vybírat kůži
  • Vyberte si kůži tak, že způsobíte řezné rány, krvácení nebo modřiny.
  • Pokuste se na jejich kůži 'opravit' hrbolky, skvrny nebo jizvy.
  • Neuvědomujte si, že si vybíráte kůži.
  • Vyberte si kůži ve spánku.
  • Vyberte si kůži, když se cítíte vystresovaní nebo nervózní.
  • Pomocí pinzety, špendlíků nebo nůžek (kromě prstů) seberte na kůži.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč je pro vás dotyky na tváři špatné? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Dotek obličeje vám může do nosu, úst a očí vnést špínu, oleje, choroboplodné zárodky a viry na kůži a do těla. Kromě toho, že vám může být špatně, může také zhoršit problémy, jako je akné a zánět.
 • Otázka Jak mám přimět své přátele, aby se přestali dotýkat mé tváře? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Jasně a pevně vysvětlete svým přátelům, že nechcete, aby se dotýkali vaší tváře. Dejte jim vědět, že pokud odmítnou respektovat vaše hranice, bude to mít konkrétní důsledek - například řekněte něco jako: „Několikrát jsem vás požádal, abyste se nedotýkali mé tváře. Pokud to budeš dělat dál, už s tebou nebudu moci trávit čas. “ Jakmile nastavíte důsledek, ujistěte se, že budete postupovat!
 • Otázka Proč je tak těžké přestat se dotýkat tváře? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď zaměstnanců Odpověď pro většinu lidí je tak zakořeněný zvyk, že si možná ani neuvědomujete, že to většinu času děláte. Kromě toho, že se dotknete obličeje a poškrábáte svědění nebo smetete nečistoty, můžete se také instinktivně dotknout obličeje, pokud jste nervózní nebo se ztrácíte v myšlenkách.
 • Otázka Ale co když mě v určité oblasti začne svědit obličej? Co mám dělat? Noste kapesník a jemně ho poškrábejte.
 • Otázka Vážně nemůžu dělat žádnou z těchto metod, protože jsem neustálý neposeda a nemohu ani stát na místě. Můžete mi dát metodu, která mi zabrání v tom, abych se dotkl mého akné, která bude určitě fungovat, jako je metoda, která lidem zabrání sát palec? Získejte provázek, míč, dokonce i knoflík, cokoli, co zaměstná vaše ruce. Pokud se musíte vrtět, mějte něco v rukou, abyste se nedotkli obličeje.
 • Otázka Celý můj obličej svědí kvůli alergické reakci. Co bych měl dělat? Raději byste měl navštívit lékaře, aby vyloučil něco vážného. To může být příznakem základního problému, který vyžaduje bližší pozornost lékaře.
 • Otázka Poškrábám své pupínky a jsou vždy červené, protože se jich dotýkám, i když si vždy umyji ruce. Je mi 12. Nějaké tipy? Přidejte do své rutiny péče o pleť zvlhčovač bez oleje. Vaše kůže je pravděpodobně suchá, což způsobuje její svědění.
 • Otázka Obávám se, že nemohu zabránit tomu, aby se moje ruka dotkla/poškrábala obličej, když spím. Existuje nějaká metoda, jak tomu zabránit? Lidská bytost Nejlepší odpověď Pokud si v noci vezmete bavlněné rukavice, přestanete si škrábat obličej. Pokud nemáte bavlněné rukavice, můžete si je koupit, pokud nechcete, kupte si rukavice, zkuste si na noc přes ruce přetáhnout tenké ponožky. Udržet si krátké nehty je také dobrý nápad.
 • Otázka I hand rest! Co mám dělat, abych si podepřel hlavu? Pomoci může cestovní „polštář na krk“. Můžete ho získat za 5 až 10 $. Lidé je obvykle používají k cestování letadlem. Můj táta ho používá ke sledování televize. Případně, pokud to opravdu potřebujete, můžete si koupit lékařskou nákrčník, která se vám omotá kolem krku a zavírá se suchým zipem. Říká se tomu cervikální límec a můžete si ho koupit v obchodě s chirurgickými potřebami nebo v špičkové lékárně. Je to v podstatě velký pěnový límec.
 • Otázka Pokaždé, když přemýšlím o tom, jak bych se neměl dotýkat obličeje, začne to opravdu svědit. Všude. Jak to mohu opravit? Mushfloof Rozptýlit se. Doodle, procházej se po YouTube, hrabej se v něčem nebo si představ, že něco děláš. Obvykle to funguje s úzkostí nebo s čímkoli, co vás přiměje myslet na něco, co nechcete. Častěji je to jen váš mozek, který se přeplňuje, a pokud tomu dokážete zabránit, nebudete mít problém!
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nevzdávej to! Jako každý zlozvyk se možná nebudete moci přestat dotýkat obličeje a vybírat přes noc.
 • Pokud máte tendenci se dotýkat obličeje, když stojíte, dejte ruce do kapes a pohrávejte si s volnými drobnostmi nebo s malým kamínkem - čímkoli, čím je zabavíte!
 • Pokud máte dlouhé vlasy nebo ofinu, noste čelenku nebo klobouk. Vlasy se vám tak nedostanou do obličeje. Odstranění vlasů z očí nebo nosu je jedním z nejčastějších důvodů, proč se musíte dotknout obličeje.

reklama

Varování

 • Nikdy k vybírání nepoužívejte nehty, protože by to mohlo poškodit vaši kůži a vést k zjizvení.
reklama

Populární Problémy

Jak uspat hyper kotě. Pokud máte nové kotě, může být velmi aktivní. Koťata a dospělé kočky jsou od přírody noční lovci, takže se dá očekávat, že budou aktivní v noci. Mladá koťata mívají spoustu energie a ...

Pořadí hry pro každý den na Dubai Duty Free Tennis Championships.

Druhá epizoda 4 epizody „The Masked Singer“ se koná ve středu 16. října v 8/7c na FOX. Zde je návod, jak se dívat zdarma, pokud nemáte kabel.

„Killjoys“ se v pátek vrací do své páté a poslední sezóny. Zde je návod, jak sledovat streamování online bez kabelu.

Jak si udržet váhu chůzí. Pokud jste v poslední době zhubli nebo jste spokojeni se svou aktuální hmotností, budete chtít libry nechat. Tím, že se vyhnete přibírání na váze, snižujete riziko cukrovky, srdečních chorob a dalších onemocnění ....

Kosmické lodě v Minecraftu je těžké vyrobit. Někteří lidé zakopnou o tvar a velikost. Ostatní nevědí, co do toho dát. Zde jsou věci, které potřebujete vědět o vytvoření jednoho v Minecraftu! Na kus si napište, co chcete v řemesle ...