Jak se zbavit akné

Většina lidí trpí propuknutím akné v určitém okamžiku, obvykle během dospívání, když procházejí pubertou. Ať už je to kvůli hormonům nebo stresu. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení pupínky nemusí nutně znamenat, že je vaše pokožka špinavá nebo nečistá-ve skutečnosti může nadměrné čištění vaši pokožku ještě více podráždit. Hormony však nejsou nekontrolovatelné a existují jednoduché změny, které můžete provést, abyste odstranili své výpadky. Svou zářící, zdravou a bez pupínků můžete mít během chvilky zpět.Metoda 1 ze 3: Léčba doma

 1. 1 Umyjte si obličej dvakrát denně čisticím prostředkem na bázi benzoylperoxidu. Benzoylperoxid je jedním z nejúčinnějších způsobů léčby akné. Nachází se v mnoha mycích prostředcích na obličej. Umyjte si obličej, když se ráno probudíte a večer jdete spát.
  • Pokud ho najdete, použijte mycí krém na obličej, který obsahuje exfoliační částice, které vám pomohou vyhladit pokožku.
  • Pokud máte akné na jiných částech těla, jako jsou ramena, záda a hrudník, věnujte těmto oblastem čištění dvakrát denně stejným čisticím prostředkem, jaký používáte na obličeji.
  • Pokud nosíte make -up, nikdy nechoďte spát, aniž byste to všechno spláchli. Spánek s make-upem je spolehlivý způsob, jak zvýšit počet pupínků a ještě obtížněji se zbavit akné. Před čištěním běžným čisticím prostředkem použijte odličovač bez oleje, abyste se ujistili, že byly odstraněny všechny stopy.
 2. 2 Naneste toner s kyselinou salicylovou. Po vyčištění čistým ručníkem si osušte obličej. Nalijte trochu toneru na vatový tampon a rovnoměrně jej naneste na obličej. Toner pomůže po ošetření očistit vaši pokožku a kyselina salicylová může proti akné bojovat.
  • Některé tonery se dodávají jako ubrousky nebo podložky. Ostatní mohou být spreje.
 3. 3 Bodové ošetření akné gelem benzoylperoxidu. Tento gel lze zakoupit v obchodech s potravinami, lékárnách a kosmetických prodejnách. Naneste tečku gelu na pupínek a vmasírujte ho čistým prstem. Podívejte se na výrobky s 3% nebo méně benzoylperoxidu, aby nedošlo k podráždění pokožky.
 4. 4 Po ošetření akné naneste nekomedogenní zvlhčovač. Výrobky z akné mohou vaši pokožku vysušovat nebo dráždit. Zvlhčovač může pomoci obnovit vlhkost a hydratovat vaši pokožku. Po vyčištění a ošetření pokožky naneste zvlhčovač. Ujistěte se, že jste vybrali nekomedogenní zvlhčovač. To znamená, že zvlhčovač nezpůsobí akné.
  • Mezi běžné složky nekomedogenních zvlhčovačů patří glycerin, aloe vera a kyselina hyaluronová.
 5. 5 Umyjte si obličej pomocí olejů. Známá jako metoda čištění oleje (OCM), je to oblíbená metoda čištění v Asii a má rostoucí trend. OCM je alternativní metoda čištění, která je šetrnější k pokožce a zajímavá pro citlivé typy pleti.
  • Podívejte se na oleje, jako je olivový olej, vaječný olej, hroznový olej, ricinový olej a emu olej.
 6. 6 Oloupat tvoje tvář. Exfoliáty jsou mírné drhnoucí produkty, které pracují na odloučení (zbavení se) odumřelých kožních buněk, které se hromadí a způsobují akné. Exfoliace může být chemická nebo fyzikální.
  • Pro šetrnější přístup použijte k odstranění pokožky chemický exfoliátor, AHA (alfa hydroxykyselina) nebo BHA (beta hydroxykyselina) při pH mezi 3 a 4. Chemická exfoliace odlepuje odumřelou kůži.
  • Často citovaný produkt BHA obsahuje kyselinu salicylovou, která musí fungovat mezi pH 3 a 4. BHA funguje tak, že odstraňuje (zbavuje se) odumřelých kožních buněk a podporuje růst nové pokožky. V důsledku toho můžete kolem svého akné pociťovat suchou pokožku a šupinatost, ale to se časem rozplyne, protože se vaše pokožka začne rychleji regenerovat. Použijte to v čisticím nebo bodovém ošetření denně na akné postižených oblastech pokožky.
  • Tablety aspirinu, které obsahují kyselinu salicylovou, BHA, mohou být rozemlety a smíchány s vodou a poté nasazeny, aby se snížilo zarudnutí a otok.
  • Lehkou vrstvu medu vetřete do pokožky a nechte 30 minut působit. Opláchněte teplou vodou. Med má proměnlivé pH od 3 do 6, ale při pH mezi 3 a 4 obsahuje AHA, které odlupují pokožku.
  • Pokud jde o fyzickou exfoliaci, zvažte nákup akonjaková houba. Je dostatečně jemný pro použití na obličeji.
  • Při fyzické exfoliaci zvažte použití ovesných vloček jako peeling. Smíchejte ovesné vločky s medem, vetřete je na obličej po dobu 2-3 minut a zbytky jemně opláchněte teplou vodou.
 7. 7 Na aktivní pupínky naneste esenciální oleje. Neemový olej a olej z čajovníku mají antimikrobiální vlastnosti, které mohou zabíjet bakterie způsobující akné. Na každé místo naneste kapku zředěné verze oleje z čajovníku nebo neemového oleje, nebo navlhčete vatový tamponek a otřete jej přes problémová místa.
  • Olej z čajovníku je antibakteriální činidlo, které může pomoci vyčistit mikroby, které ucpávají vaši pokožku. Vyhněte se použití neředěného oleje z čajovníku - spálí vaši pokožku a zhorší akné. Přečtěte si varovný štítek na lahvi.
 8. 8 Používejte jílové masky obsahující síru. Ačkoli nevíme přesně, proč síra funguje jako skvělý zabiják akné, víme, že funguje. Hledejte produkty, které obsahují síru, aby se vaše akné vyčistilo, zdánlivě snížením produkce oleje.
 9. 9 Po vyčištění použijte toner. Poté, co si umyjete obličej, odlupujete nebo použijete pleťovou masku, naneste toner na celý obličej. Tonery pracují na utahování pórů, takže je méně pravděpodobné, že se v nich zachytí špína a olej. Kupte si tonery na akné v místní drogerii nebo použijte vilín nebo jablečný ocet namočený vatou. Po aplikaci tonery neoplachujte - nechte je zůstat na pokožce.
 10. 10 Vždy použijte zvlhčovač. Mastná pokožka produkuje akné, a pokud je vaše pokožka velmi suchá, vaše tělo to kompenzuje tvorbou kožního mazu. Abyste tomu zabránili, používejte po umytí obličeje každé ráno a večer jemný zvlhčovač. Po nanesení toneru naneste zvlhčovač.
 11. jedenáct Použijte retinoid. Protože retinoid je v USA lék na předpis, před použitím si dejte pozor na vedlejší účinky. Retinoidové čisticí prostředky obsahují vysoké hladiny vitaminu A, které pomáhají vyčistit ucpané póry a rozpustit špínu. Na lékařský předpis můžete získat recept. OTC produkty podobné retinoidům chráněné ochrannou známkou jsou neúčinné.
 12. 12 Najděte výrobky obsahující kyselinu azelaovou. Kyselina azelaová je antibakteriální, pomáhá také snižovat zarudnutí a záněty a přirozeně se nachází v pšenici a ječmenu. Pokud má vaše akné tendenci zanechávat na pokožce tmavé stopy, vyzkoušejte přípravek, který pomocí kyseliny azelainové čistí póry a redukuje tmavé skvrny způsobené akné.
 13. 13 Použijte prostěradlo nebo masku na obličej. Pleťové nebo obličejové masky obsahují sloučeniny, které zklidňují vaši pokožku a zabíjejí bakterie. Použijte listovou nebo obličejovou masku 2–3krát týdně po dobu 15–20 minut, abyste pokožku vysušili a vyčistili póry. Kupte si roušky z místních kosmetických potřeb nebo drogerie, nebo si vyrobte vlastní doma.
  • Vytvořte směs okurek a ovesných vloček. Okurky snižují zarudnutí a bojují proti tmavým skvrnám, zatímco ovesné vločky změkčují a zklidňují podrážděnou pokožku. Smíchejte je dohromady v kuchyňském robotu, dokud nevytvoří pastu, a poté ji naneste na kůži po dobu 15–20 minut a poté smyjte teplou vodou.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ošetření u dermatologa nebo ve spa

 1. 1 Používejte antibiotika a léky na předpis. Některé léky mohou být předepsány vaším dermatologem, aby pomohly s obzvláště špatnými případy akné, ale měly by být používány opatrně. Stejně jako u všech léků může u malé části populace dojít k nežádoucím vedlejším účinkům.
  • Antibiotická pilulka může pomoci zabít bakterie, které mohou způsobovat vaše akné. Lze také použít lokální antibiotika aplikovaná přímo na kůži.
  • Specializovaná forma antikoncepce (pro ženy) může pomoci regulovat hormony, které mohou způsobovat vaše špatné akné. Zeptejte se svého dermatologa, zda se vám to zdá jako dobrá volba.
  • V obzvláště problematických případech akné lze předepsat specializovaný lék známý jako accutane. Jedná se o neuvěřitelně intenzivní léčbu retinoidy, která prokázala téměř úplné odstranění veškerého akné u uživatelů. Má však nejzávažnější vedlejší účinky ze všech léků proti akné a měl by být používán s extrémní opatrností.
 2. 2 Získejte obličej. Ty jsou k dispozici ve většině lázní a zahrnují použití několika různých čisticích prostředků, masek a extrakčních nástrojů ke snížení akné na obličeji. Pokud se vám nelíbí estetická práce na tváři, navštivte svého dermatologa, který vám pomůže s obličejem zaměřeným více na medicínu.
 3. 3 Získejte peeling na obličej. Pleťový peeling je speciální gel obsahující kyselinu, která rozpouští odumřelou kůži a bakteriální buňky. Jejich pravidelné používání může kromě pravidelného režimu péče o pleť v průběhu času výrazně snížit výskyt akné.
 4. 4 Zkuste mikrodermabrazi. Jedná se o proces, při kterém je vaše kůže „obroušena“, aby produkovala nový růst kůže. Nejúčinnější cestou je ošetření mikrodermabrazí jednou týdně po dobu několika měsíců, protože každé ošetření ovlivňuje pouze vnější vrstvu pokožky.
 5. 5 Získejte laserové ošetření. To je pravda - pomocí laseru zabijte své akné. Mnoho dermatologů nyní nabízí ošetření, při kterém pomocí laserů vypalují silné paprsky světla a zabíjejí pod kůží hyperaktivní žlázy produkující olej. Tento proces může být bolestivý, ale bylo prokázáno, že snižuje akné v průměru o 50%.
 6. 6 Zkuste světelnou kúru. Na rozdíl od bolestivých laserových ošetření používají světelné procedury mírnější pulzy světla vyzařované speciální hůlkou, které pomáhají zabíjet bakterie. Některé barvy světla (včetně červené, zelené a modré) ukázaly, že mají pozitivní účinek na zabíjení akné. Zeptejte se svého dermatologa, zda je ošetření světlem pro vás dobrou volbou. reklama

Metoda 3 ze 3: Léčba akné změnami životního stylu

 1. 1 Cvičení pravidelně. Cvičení přináší řadu věcí, které vám pomohou omezit akné. Uvolňuje endorfiny, které snižují hladinu stresu, a tím snižují produkci oleje a také vás zpotí, což vyčistí odumřelé kožní buňky. Zkuste denně cvičit minimálně třicet minut, abyste pomohli omezit akné nejen na obličeji, ale také na hrudi, ramenou a zádech; odtud pochází výraz „bacne“.
 2. 2 Nedotýkejte se svého obličeje. To je neuvěřitelně obtížné, protože lidé jsou náchylní pravidelně se dotýkat svých tváří. Dávejte si pozor na poškrábání obličeje, opření obličeje o ruce a vybírání pupínků. Nikdy nevypadávejte a nestrkejte otravné černé tečky, protože to do vaší pokožky přivede více bakterií a zhorší vaše akné.
 3. 3 Sprcha dvakrát denně. Ráno a večer se osprchujte nebo vykoupejte. Případně se osprchujte ráno a poté znovu po fyzické aktivitě, jako je cvičení nebo pocení. Umyjte si celé tělo jemným čisticím prostředkem a použijte šampony, které omezují produkci oleje ve vlasech. Nezapomeňte se po cvičení vždy osprchovat, abyste odstranili odumřelé kožní buňky, z nichž se vaše tělo odpoutalo pocením.
  • I když možná budete chtít snížit své účty za vodu, pravidelné sprchování pomáhá udržet nízkou produkci oleje, ničit bakterie a odplavovat odumřelé kožní buňky.
 4. 4 Jezte zdravě . Potraviny, které jsou vysoce zpracované a obsahují hodně olejů, výrazně zvyšují množství akné na vašem těle. Získání správného množství živin z celých zrn, ovoce, zeleniny a bílkovin pomáhá vaší pokožce rychleji se regenerovat a omezit zbytečnou produkci oleje. Pokud je to jen trochu možné, vyhýbejte se potravinám, které jsou zpracovány nebo obsahují hodně cukru (myslete na nezdravá jídla).
  • Příliš mnoho cukru může přispět k akné. Vyvarujte se potravin s vysokým obsahem cukru, jako jsou pečivo, cukrovinky, mléčné dezerty (jako zmrzlina) a nealkoholické nápoje.
  ODBORNÁ TIP

  Kimberly Tan

  Licencovaná estetička Kimberly Tan je zakladatelkou a generální ředitelkou Skin Salvation, kliniky proti akné v San Francisku. Je více než 15 let licencovanou estetičkou a je odbornicí na tradiční, holistické a lékařské ideologie v péči o pleť. Pracovala přímo pod Laurou Cooksey z Face Reality Acne Clinic a studovala osobně u Dr. Jamese E. Fultona, spolutvůrce Retin-a a průkopníka výzkumu akné. Její podnikání spojuje ošetření pleti, účinné produkty a vzdělávání v holistickém zdraví a udržitelnosti. Kimberly Tan
  Licencovaný estetik

  Pokud máte opakující se akné, vaše strava to může zhoršovat. Specialista na akné pro dospělé Kimberly Tan říká: „V závislosti na vaší individuální citlivosti může být jídlo, které jíte, problematické. Tři potraviny, které na naše klienty působí nejvíce, jsou mléčné výrobky, sója a káva. Můžete také reagovat na cukry nebo zeleninu z lilek. Zejména cukr je ve velkém množství zánětlivý, a pokud máte v trávicím traktu nerovnováhu Candidy, může i ten nejmenší kousek cukru způsobit na vaší pokožce zmatek. ' 5. 5 Dopřejte si alespoň osm hodin spánku. Spánek zabíjí dva ptáky jedním kamenem, protože pomáhá uvolnit vaše tělo a také ho detoxikovat. Pokud nespíte dostatečně, je pravděpodobné, že vaše kůže neměla čas nebo schopnost obnovit své kožní buňky. Regulujte svůj spánkový cyklus tím, že budete každou noc chodit spát ve stejnou dobu a budete spát minimálně osm hodin.
 6. 6 Pít hodně vody. Přestože jsme všichni slyšeli vypít osm sklenic vody denně, není stanoveno, kolik vody byste měli konzumovat. Voda pomáhá detoxikovat vaše tělo a čistí pokožku, takže se ujistěte, že pijete vodu často po celý den.
 7. 7 Uvolněte své tělo i mysl . Vysoká hladina stresu vede ke zvýšené produkci kožního mazu, udělejte proto své mysli a pokožce laskavost tím, že si dopřejete čas na relaxaci. Zkuste si dát relaxační koupel, přečíst si knihu, meditovat nebo cvičit jógu a sledovat, jak se vaše kůže v reakci mění.
 8. 8 Praní tkanin. Jakákoli tkanina, která se pravidelně dostává do styku s vaší pokožkou - oblečení, ručníky, povlaky na polštáře a prostěradla - by se měla prát alespoň jednou týdně, aby se odstranil olej a bakterie, které se časem hromadí. Použijte jemný čisticí prostředek na citlivou pokožku, který vám pomůže vyřešit problém s akné.
 9. 9 Použijte make-up bez oleje. Pokud nosíte make-up, můžete uvíznout v začarovaném kruhu zakrývání akné a současně jej způsobovat používáním zakrývání. Najděte minerální make-up bez oleje bojující proti akné, který vám pomůže zabránit zhoršování akné a pokuste se ho jednoduše skrýt. Doporučují se také mocenské základy. Pokud je to možné, vyhněte se vůbec nošení make-upu, protože během dne ucpává póry.
  • Štětce na make-up pravidelně čistěte, abyste zabránili růstu bakterií.
 10. 10 Přestaňte používat make -up, sprej na vlasy nebo krémy, pokud způsobují akné. Pokud spustíte nový produkt a všimnete si akné o týden nebo 2 později, produkt může způsobit reakci. Pokud si myslíte, že na vině může být lak na vlasy nebo make -up, přestaňte ho na pár týdnů používat, abyste zjistili, zda se vám obličej rozjasní.
 11. jedenáct Používejte opalovací krém každý den a neopalujte se. Ultrafialové záření je příčinou předčasného stárnutí číslo jedna. V dostatečně vysokých dávkách také vede k rakovině kůže. Zacházejte se sluncem jako s paprskem smrti, jaký je. Vystavení pokožky škodlivým paprskům UVA a UVB poškozuje pokožku a prodlužuje pozánětlivý erytém (PIE)-červené známky akné, protože sluneční světlo stimuluje buňky produkující pigment.
  • Slunce může nejen prodloužit vzhled PIE, ale může vést k předčasnému stárnutí včetně slunečních skvrn, jemných linek a vrásek. Poškození UV zářením je poškození DNA. Opalovací krém je nutností proti stárnutí pro všechny věkové kategorie mladé i staré-prevence budoucí rakoviny kůže. Je to pramen mládí v láhvi. Prevence je lepší než léčba. Bezpečné opalování neexistuje, protože opalování je důsledkem poškození sluncem.
  • Proto je velmi důležité, abyste každý den používali opalovací krém s SPF 30. Všimněte si, že po SPF 30 dochází k poklesu mezních výnosů v ochraně proti UVB. Procento ochrany proti UVB jako funkce hodnoty SPF je logový graf a plošiny po SPF 30. Proto není velký rozdíl v ochraně mezi SPF 40 a 50. Opalovací krémy s SPF 100 jsou v některých zemích zakázány.
  • Pro ochranu před UVA je doporučeno opalovací krém s vysokou UVA ochranou PA +++ nebo vyšší PA ++++, zejména k ošetření PIE. PPD je UVA ekvivalent SPF; používejte opalovací krém s minimem PPD20. Systém PA + má +, které odpovídá úrovni ochrany PPD. Je třeba poznamenat, že různé země používají různé systémy PA. Japonsko a Tchaj -wan změnily svůj PA systém na systém 4+ a Korea používá systém 3+.
  • Pokud jste delší dobu na slunci, zůstaňte co nejvíce ve stínu a noste klobouk se širokým okrajem a lehké oblečení s dlouhým rukávem. Noste sluneční brýle, zejména ty, které mají v očích méně melaninu. Zvažte použití slunečníku a jeho nošení s sebou. V Asii jsou oblíbeným módním doplňkem.
 12. 12 Vyhněte se meruňkovým drhnutí a plastovým mikroperličkám, protože první způsobí mikrotrhání a druhé přispívá ke znečištění životního prostředí a bioakumulaci v potravinovém řetězci.
  • Meruňkové křoviny jsou kultovním produktem, ale skořápky vlašských ořechů jsou příliš ostré na to, aby odlupovaly pokožku, a způsobují mikrotrhání-což přispívá k fotostárnutí.
  • Plastové mikroperličky jsou v několika státech považovány za zakázané, protože znečišťují vodní cesty a jsou polykány rybami.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsou kostky ledu prospěšné pro akné? Ano, kostky ledu můžete rozhodně použít na jakýkoli druh pupínků/akné. Pomůže to výrazně uklidnit zarudnutí a případně to trochu zmenší.
 • Otázka Může stres způsobit akné? Ano, je známo, že vysoká hladina stresu přispívá k akné.
 • Otázka Mám akné již několik měsíců a přichází ve vlnách (chvíli je to lepší, ale pak se to zase zhoršuje). Zdá se, že nikdy nezmizí nadobro. Nějaká rada? Dobrým způsobem, jak omezit neustálé akné, je zlepšit výběr životního stylu. Snažte se udržovat čerstvou a zdravou výživu se spoustou čerstvého ovoce a ořechů. Snažte se vyhnout mléčným výrobkům a baleným potravinám. Čím je jídlo čerstvější, tím je pro vaši pokožku lepší. Cvičení je také důležitou součástí udržování zdravé pokožky. Zkuste absolvovat nějakou formu kardia alespoň 30 minut denně, 3-4krát týdně. Pokud nic z toho není úspěšné, zvažte konzultaci s dermatologem.
 • Otázka Mohu použít mátovou masku ke snížení akné? Ano, můžete použít mátovou masku ke snížení akné. Účinnější je však obvykle bahenní maska ​​nebo maska ​​na dřevěné uhlí.
 • Otázka Článek říká, že se musíte vyhnout zubní pastě. Jsem zmatená ... proč by mi čištění zubů zhoršovalo akné? Pokračujte v čištění zubů! Chtěli jsme vás varovat, abyste nedávali zubní pastu přímo na pupínky, běžný domácí prostředek, který může vaši pokožku dráždit.
 • Otázka Jakým potravinám se mám vyhýbat? Rozhodně se vyhýbejte mléčným jídlům, jak je to jen možné, protože jsou dobře známé tím, že jsou pro mnohé příčinou pupínků a akné. Také balené potraviny a sladké potraviny obecně nejsou dobré pro udržení čisté pokožky. Snažte se zůstat co nejčerstvější a nejpřirozenější pro svůj jídelníček, který obsahuje mnoho ovoce a zeleniny, stejně jako ořechy.
 • Otázka Je špatné vystrčit moje pupínky? Popadávání pupínků je pro vaši kůži hrozné. Způsobuje, že se kolem pupíku, který jste vyskočili, vytvoří více zitů. Přirozeně zmizí a to je nejlepší způsob, jak zabránit jakémukoli trvalému poškození.
 • Otázka Pokud mi dojde mytí obličeje, je v pořádku vynechat několik dní? Ano, ale zkusil bych se vyvarovat tomu, abych chodil déle než 2–3 dny bez umytí obličeje, i když je to jen s běžným mýdlem.
 • Otázka Mám už roky špatné akné a moje akné nezmizí. Mám to na obličeji, hrudníku a zádech. V současné době používám produkt s benzoylperoxidem, ale zdá se, že nic nefunguje. Co mám dělat? Je čas navštívit dermatologa. Existují možnosti lékařského ošetření.
 • Otázka Mám suchou pokožku a akné, když se ji snažím zvlhčit. Jak se tomu mohu vyhnout? Vyberte si zvlhčovač obličeje, který je na vodní bázi nebo je nekomedogenní. Naneste lehce a vyhněte se tvrdému drhnutí.

Populární Problémy

Jak léčit dislokaci. K vykloubení dochází, když dvě kosti, které se spojí v kloub, vyjdou ze své normální polohy. Mezi příznaky dislokace patří silná bolest, imobilizace a deformace oblasti kloubu. Dislokace ...

Zion Williamson debutuje v NBA, když se Pelikáni v pondělí utkají s Hawks v přípravném zápase. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

EZONE 98, velmi populární raketa od Yonex, je dobře zaoblený rám, který se dobře přizpůsobuje široké škále stylů a schopností hráčů.Stanford se v neděli setkává se Severní Karolínou v národním mistrovství žen NCAA ve fotbale žen 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Novak Djokovic a Vasek Pospisil zahájili PTPA v srpnu a byli požádáni, aby odstoupili z Rady hráčů ATP. Jména Djokoviče a Pospisila však nyní byla předložena ke znovuzvolení do Rady hráčů.