Jak najít fitness trenéra

Pokud hledáte pomoc, abyste zůstali motivovaní a na cestě ke svým fitness cílům, může být skvělým zdrojem osobní trenér nebo fitness trenér. Ať už dáváte přednost virtuální nebo osobní výuce, kouč vám může navrhnout cvičební program speciálně pro vás. S ohledem na své cíle v oblasti fitness a očekávání hledejte certifikovaného trenéra nebo sportovního trenéra, který má relevantní zkušenosti. Shromážděte co nejvíce informací a vyhledejte doporučení, reference a konzultační schůzky, abyste získali několik různých pohledů na každého potenciálního kouče. Kromě těchto perspektiv požádejte o cenovou nabídku, která vám pomůže dokončit vaše rozhodnutí. Jakmile budete mít jasnější představu o tom, jaká by mohla být práce s každým koučem, vyberte si kouče, který vám naslouchá a poskytne potřebnou motivaci. Ideální trenér vám pomůže udělat z vaší fitness cesty zábavu a zážitek na základě výsledků.Část 1 ze 4: Nastínit svá koučovací očekávání

 1. 1 Omezte vyhledávání na trenéry, jejichž speciality odpovídají vašim fitness cílům. Zamyslete se nad tím, co vás táhne k osobním koučovacím službám. Možná vás zajímá hubnutí, budování svalové hmoty nebo trénink na maraton. Vytvořte si seznam svých konkrétních cílů v oblasti fitness a typů trenérských specialit, které vás zajímají. Schopnost komunikovat tyto cíle vám a potenciálním trenérům pomůže posoudit, zda jsou jejich služby vhodné.
  • Definování konkrétních cílů v oblasti fitness vám pomůže zúžit hledání. Pokud například hledáte postnatální kondiční koučink, můžete vyloučit trenéry, kteří se na tuto oblast nespecializují.
  • Zvažte také svou ideální časovou osu. Možná se jen snažíte zavázat k 6měsíčnímu programu, který vás připraví na maraton, nebo možná budete chtít rozvíjet dlouhodobý vztah s trenérem. V každém případě sdělte tuto časovou osu potenciálním trenérům.
 2. 2 Vyhledejte trenéra, jehož osobnost vás bude motivovat. Potřebujete roztleskávačku nebo seržanta, abyste zůstali motivovaní? Ať tak či onak, hledejte kouče, kteří mají osobnost, která je kompatibilní s vaší a jejíž styl koučování vás povzbuzuje, abyste ze sebe vydali maximum.
  • Při práci s trenérem jeden na jednoho je přirozené cítit se zranitelný. Vyberte si někoho, s kým se budete cítit pohodlně, sebevědomě a pozitivně.
 3. 3 Vyberte si trenéra s vyučovacím stylem kompatibilním s vaším stylem učení. Zamyslete se nad tím, jaké výukové techniky by vás bavily a měly by z nich prospěch. Možná se nejlépe učíte prostřednictvím praktických školení a ukázek. Možná byste raději dostali pokyny k činnostem, které můžete provádět samostatně. Jakkoli se rádi učíte a přijímáte informace, vyhledejte trenéra, který vám může poskytnout vámi preferovaný typ instrukce.
  • Vyhněte se spolupráci s trenérem, jehož osobnost nebo styl tréninku ve vás vyvolává špatný pocit z vašeho těla nebo vašich schopností.
 4. 4 Vyberte typ posilovny nebo fitness prostředí, ve kterém chcete cvičit. Najděte si zařízení, které vám pomůže dosáhnout vašich cílů. Pokud chcete používat určité vybavení, jako jsou posilovací stroje nebo bazén, vyberte si místo, které toto vybavení nabízí. Měli byste také zvážit, jaký čas a vzdálenost dojíždění jste ochotni cestovat do posilovny, a vybrat si něco, co bude fungovat se zbytkem vašeho rozvrhu. Obecně se snažte najít pro vás nejpohodlnější prostředí.
  • Dali byste přednost velké posilovně s širokou škálou cvičebních strojů nebo malému fitness centru se specifickým vybavením a úzkou komunitou?
  • Možná byste raději cvičili doma s trenérem, který by vás vedl na dálku. Pokud tomu tak je, vytvořte si doma cvičební prostor a hledejte konkrétně virtuálního trenéra.
  • Odstraňte všechny překážky, které by vám bránily se objevit. Vyberte si například vhodně umístěné fitness centrum, abyste si nemohli stěžovat, že je příliš těžké se tam dostat!
  reklama

Část 2 ze 4: Zkoumání potenciálních trenérů

 1. 1 Najděte si fitness trenéra doporučením nebo ústně. Jednou z nejlepších metod, jak najít a seznámit se s osobními trenéry, je získat doporučení od jejich spokojených klientů! Zeptejte se svých přátel, rodinných příslušníků a spolupracovníků, zda vám mohou doporučit trenéry, se kterými by vás spolupráce bavila a kteří by vám mohli pomoci dosáhnout vašich cílů v oblasti fitness.
  • Můžete také vyhledat doporučení, zájmové skupiny, časopisy nebo online fóra, která se týkají vašich cílů v oblasti fitness.
  • Pokud například hledáte trénink na maraton, můžete požádat členy své běžící skupiny a nahrát příspěvek do skupiny sociálních médií související s maratonem s žádostí o doporučení.
 2. 2 Zeptejte se na individuální koučovací služby v místní posilovně nebo komunitním centru. Většina tělocvičen a komunitních fitness center má trenéry, se kterými si můžete domluvit schůzku. Zeptejte se na odbornost, dostupnost a ceny koučovacího personálu a zvažte rezervaci konzultace, abyste se osobně setkali s jedním z koučů.
  • Ověřte, zda mají trenéři v tělocvičně flexibilní plány, které odpovídají vašim tréninkovým potřebám. Někteří fitness trenéři mají přísné plány, které dodržují hodiny posilovny a další klienty posilovny.
  • Zjistěte, zda vás trenér může vycvičit mimo pracoviště. V některých případech mohou trenéři naplánovat sezení na místech mimo zařízení se zázemím, které není k dispozici v tělocvičně, jako jsou hřiště na raketbal, bazény nebo tenisové kurty.
  • V některých případech mohou komunitní centra a parkové čtvrti poskytovat osobní kondiční trénink za nižší náklady ve srovnání s těmi, které nabízejí soukromé tělocvičny.
 3. 3 Hledejte fitness trenéry online. Různé webové stránky obsahují adresáře pro fitness trenéry ve vaší oblasti. Otevřete online vyhledávač a zadejte klíčová slova specifická pro vaše fitness cíle a umístění.
  • Můžete například vyhledat „virtuální trenér poporodní kondice“ nebo „osobní trénink maratonu v Denveru“.
  • Přečtěte si životopisy trenérů a recenze jejich klientů, abyste získali představu o jejich odbornosti a koučovacím stylu.
 4. 4 Pokud si chcete virtuálně najít trenéra, stáhněte si osobní tréninkovou aplikaci. V mnoha koučovacích aplikacích můžete zadat své fitness cíle, rozpočet a umístění. Algoritmus vás stejně jako seznamovací aplikace spojí s několika kompatibilními trenéry.
  • Fitness aplikace vám často umožní sestavit rozvrh, nastavit denní připomenutí, prohlížet si instruktážní videa a sledovat své osobní statistiky.
  • Je to skvělý způsob, jak se spojit s virtuálním koučem, a někteří osobní trenéři také propagují své služby prostřednictvím těchto aplikací.
  • Přečtěte si všechny podmínky aplikace, abyste věděli, na čem jste. Pokud je to možné, můžete se před registrací poradit s trenérem po telefonu nebo prostřednictvím videochatu.
  reklama

Část 3 ze 4: Hodnocení potenciálních koučů

 1. 1 Zúžte vyhledávání na trenéry s 1 nebo více certifikacemi. Řada certifikačních programů se specializuje na školení a vzdělávání koučů. Prohlédněte si životopis potenciálního kouče a získejte informace o certifikacích, které jste získali. Můžete také procházet webové stránky každého programu a hledat certifikované trenéry.
  • Podívejte se na certifikace od Aerobics and Fitness Association of America (AFAA), American Council on Exercise (ACE), National Strength and Conditioning Academy (CSCS), American College of Sports Medicine (ACSM), National Academy of Sports Medicine ( NASM) a další.
  • Pokud má váš trenér bakalářský nebo magisterský titul z cvičební vědy nebo podobného tématu, je to skvělé znamení. Vzdělávací pověření slouží jako důkaz dlouhodobého odhodlání trenéra a hlubokého porozumění oboru.
  • Trenér s certifikací skupinového školení nebyl řádně vyškolen pro osobní trénink a trenér bez jakýchkoli certifikací by měl vyvěsit červenou vlajku. Zúžit vyhledávání na někoho, kdo má zkušenosti s kondičním koučováním jeden na jednoho.
 2. 2 Zarezervujte si bezplatné konzultace s trenéry, které zvažujete. Konzultace by měly být bezplatné a bez řetězců. Schůzka může být rychlá 20minutová konverzace, nebo to může být bezplatné školení. Toto první setkání je pro vás skvělou příležitostí k diskusi o vašich fitness cílech, časové linii a trenérských očekáváních s každým z trenérů ve vašem užším seznamu. A je to šance, abyste se rozhodli, zda chcete s trenérem pracovat.
  • Berte tuto konzultaci jako pracovní pohovor a nebojte se diskutovat o tom, že zvažujete pár možných školitelů.
  • Přijďte připraveni se sérií otázek pro trenéra. Požádejte je, aby popsali svůj výukový proces a motivační styl.
  • Nechte trenéra vysvětlit, kde mohou začít s vaším tréninkovým programem. Měli byste si umět představit, jaká by mohla být práce s nimi.
 3. 3 Hledejte kouče, který je empatickým aktivním posluchačem. Aby vám trenér poskytl přizpůsobené instrukce, měl by vám nejprve pozorně naslouchat, když popisujete své cíle a očekávání. Pokud máte pocit, že vám dávají obecné rady nebo doporučení, která neodpovídají vašim cílům, pokračujte ve vyhledávání.
  • Trenér by měl také věnovat velkou pozornost a přizpůsobit vaše cvičení, pokud popisujete bolest, nepohodlí nebo zranění.
  • Znáte své tělo lépe než kdokoli jiný, a přestože se dá očekávat mírné pálení a bolest, budete vědět, kdy něco není v pořádku. Trenér, který vás nabádá k překonání tohoto druhu bolesti, vás vystavuje nebezpečí.
 4. 4 Vyhněte se trenérovi, který upřednostňuje prodej před podáváním. Trenéři samozřejmě udržují platící klienty. Jsou také zodpovědní za nabízení nových produktů a služeb, které budou ku prospěchu jejich klientů i jejich kapesních knih. Ale trenér, který vás tlačí k nákupu zbytečně drahých balíčků a nepodstatných doplňkových produktů, vám dobře neposlouží.
  • Například jste možná řekli svému trenérovi, že vás nezajímá výživové poradenství a že již pracujete s licencovaným dietologem. Pokud vás fitness trenér neustále obtěžuje při nákupu doplňků, zjevně neklade vaše nejlepší zájmy na první místo.
 5. 5 Shromážděte informace o cenách trenéra. Během konzultace nechte trenéra vygenerovat přizpůsobenou nabídku pro typy služeb, které by vám mohli poskytnout. Přečtěte si drobný tisk, abyste porozuměli tomu, jak a kdy budete platit, a jakým poplatkům byste mohli čelit, pokud zrušíte relaci nebo jejich služby celkově.
  • Průměrná hodinová sazba osobního trenéra je 28 USD. Proveďte nějaké srovnávací nákupy, abyste získali představu o průměrných sazbách ve vašem regionu a zjistili, jak jsou v souladu s vaším rozpočtem.
 6. 6 Konzultujte reference od současných nebo minulých klientů kouče. Před dokončením smlouvy s fitness trenérem je požádejte, aby vám poskytli seznam klientů nebo reference. Oslovte několik referencí a získejte zpětnou vazbu o dovednostech, stylu a pracovní morálce kouče. Je to skvělý způsob, jak se o trenérovi dozvědět a rozhodnout se, zda s ním chcete pracovat.
  • Připravte si seznam otázek pro reference. Můžete se zeptat na osobnost a motivační styl kouče, na jeho instruktážní postup a na to, jak si stanoví a řídí cíle.
  • Zeptejte se, jak byla reference se službami trenéra spokojena, ale buďte citliví na to, že s vámi možná nebudou chtít sdílet osobní údaje o svých vlastních fitness cílech.
  • Nestyďte se mluvit s odkazy! Pokud má klient skvělé zkušenosti s koučem, bude s vámi více než šťastný, že s vámi promluví a poskytne zářivou recenzi.
  reklama

Část 4 ze 4: Práce s trenérem

 1. 1 Udržujte otevřenou komunikaci se svým trenérem. Společně vy a váš trenér přijdete ke zvládnutelným cílům a budete pracovat na jejich dosažení. Promluvte si, pokud vám začíná být zima na nohy z určitého přístupu, nebo pokud nedosahujete očekávaných výsledků.
  • Pokud pociťujete bolest nebo zranění, okamžitě o tom informujte svého trenéra, aby mohl bezpečně upravit vaše cvičení a zabránit jakémukoli dalšímu nepohodlí nebo zranění.
 2. 2 S nadšením se oddejte svému tréninkovému režimu. Musíte také udělat svou část a oddat se tréninku, na kterém jste se dohodli. Dostavte se včas na schůzky. Ujistěte se, že jíte a spíte správně a zůstáváte hydratovaní. Každé relaci věnujte vše a přineste s sebou pozitivní přístup.
  • I když je lákavé si stěžovat na to, jak moc vás svaly pálí, snažte se prosadit každou aktivitu a zachovat si pozitivní postoj. Váš trenér si bude vážit vašeho odhodlání a oba budete se vztahem spokojenější.
  • Připravte se na každou schůzku - předem si dejte vhodné jídlo (pokud není součástí vašeho programu prázdný žaludek) a vezměte si s sebou ručník, láhev s vodou a další nezbytnosti. Nevymlouvejte se, pokud jste mezi sezeními neudělali domácí úkol.
  • Pokud vás trenér požádal, abyste si vedli deník, ujistěte se, že je vyplníte před tréninkem. Držte krok s přiřazenými cviky a dejte svému trenérovi vědět, pokud jste je nezvládli.
 3. 3 Prvních pár sezení využijte k navázání dobrého vztahu s novým trenérem. Otevřít se novému trenérovi a pozvat je na svou fitness cestu může být zpočátku nepříjemné. Buďte trpěliví a dejte svému trenérovi šanci, aby se osvědčil, a nechte si čas začít vidět výsledky, než se poddáte druhým myšlenkám.
  • Pokud vás váš trenér tlačí do bodu zranění nebo vám při každém sezení připadá hrozné, zvažte pokračování.
  • Pokud ale jen cítíte určité pochybnosti o tom, jak jejich program funguje s vašimi cíli, nebo si nejste jisti, že cvičíte správně, dejte o tom vědět svému trenérovi, aby mohl vyjasnit případné nedorozumění a předvést pro vás svou hodnotu. .
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vaše strava je obrovskou součástí vaší celkové pohody. Ať už jsou vaše cíle v oblasti fitness jakékoli, zvažte diskusi o svých cílech v oblasti výživy se svým trenérem. Zatímco trenér nemůže a neměl by poskytovat služby odborníka na výživu, měl by s vámi být schopen konverzovat, aby se ujistil, že jíte správně a zůstanete hydratovaní způsobem, který podporuje váš cvičební program.

reklama

Populární Problémy

Jak se přestat řezat. Řezání je běžnou formou sebepoškozování. Sebepoškozování je, když si někdo záměrně ubližuje jako způsob řešení obtížných pocitů, zdrcujících situací nebo zkušeností. Při řezání se můžete cítit ...Deset málo známých faktů o wimbledonské šampionce 2013 Marion Bartoli

Wisconsin a Tennessee se v sobotu setkají v Knoxville s poutavou nekonferenční bitvou. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

S antukovým Grand Slamem za rohem se podíváme na 5krát, kdy byli z turnaje vyloučeni nejlepší hráči.Jak získat Nosepass v Pokémon Emerald. Hledáte Nosepass v Pokémon Emerald? Už nehledejte! Připravte se a kupte si poké koule. Budete si muset vzít s sebou Pokémona, který se naučil Rock Smash.