Jak opravit zlomený závorkový drát

Už jste někdy jedli nebo sportovali a uvolnil se vám jeden z drátků? Nebo jste měli problémy s zarážkami, které se vám zarývají do tváře? Jedná se o běžné ortodontické problémy, které lze vyřešit několika jednoduchými kroky.

sportovní páska na tenisový loket

Metoda 1 ze 2: Upevnění volného drátu

 1. Obrázek s názvem Fix a Broken Braces Wire Krok 1

  1 Zasuňte jej zpět na místo. Někdy se může z držáku uvolnit rovnátkový drát, což je malý kovový nebo keramický předmět připevněný k zubu. Pokud k tomu dojde, nebo pokud drát zcela vypadne, zkontrolujte, zda jej můžete zatlačit zpět prstem. Pokud ho nemůžete zasunout zpět, vezměte zrcátko a pinzetu. Uchopte střed drátu a ohněte jej, abyste mohli konec zasunout zpět na místo v držáku.
  • Pokud zjistíte, že to chce ještě vyklouznout, zajistěte to ortodontickým voskem na místě. Chcete-li vosk aplikovat, vysušte držák a drát vatou nebo špičkou q. Vezměte množství vosku velikosti hrášku, stočte ho do koule a položte jej na hranu držáku a začátek volného drátu a zajistěte jej na místě.
  • Ačkoli se nejedná o nouzovou ortodontickou situaci, zavolejte svého ortodontisty a dejte mu vědět, co se stalo vašim rovnátkům. Dá vám vědět, zda opravy mohou počkat do příští schůzky.


 2. Obrázek s názvem Fix a Broken Braces Wire Krok 2

  2 Ohnout to zpět. Ligační drát, což je drát, který je omotán kolem závorek vašich rovnátek, se může uvolnit, když jíte nebo si čistíte zuby. Pokud k tomu dojde, nejlepší možností je zkusit to ohnout zpět na místo. Pomocí gumy na tužce nebo špičky q zatlačte okraj drátu zpět na místo. Pokud vás to stále obtěžuje, použijte ortodontický vosk. Osušte nevhodný drát vatovým tamponem nebo špičkou q. Vezměte množství vosku velikosti hrášku a položte jej na suchý drát a zatlačte dolů, dokud nepokryje celý drát.
  • Pokud vám drát způsobil bolest v ústech, vypláchněte si ústa slanou vodou nebo roztokem peroxidu a vody. Udělejte to 2-3krát denně a stále noste vosk přes drát. Vaše ústa by se měla časem zahojit.
 3. Obrázek s názvem Fix a Broken Braces Wire Krok 3

  3 Ořízněte to. Jsou chvíle, kdy zlomený drát nezůstane na místě uvnitř držáku. Drát se také může odtrhnout a již se nevejde do oblasti, do které se vejde. V takovém případě možná budete muset odříznout přebytečný drát, dokud se nedostanete k ortodontistovi, aby nechal opravit přerušení drátu. Otevřete ústa a pod přetržený drát vložte tkáň nebo jiný materiál, abyste zachytili část, kterou jste odřízli. Pomocí zrcátka k vedení vašich pohybů odřízněte konec drátu ostrými nůžkami na nehty.
  • Pokud nemáte ostré nůžky na nehty, můžete použít také nůžky na drát nebo jakékoli nůžky, které drát proříznou. Jen si dejte pozor, abyste si náhodou neřízli rty.
  • Ujistěte se, že zachytíte jakýkoli drát, který jste odřízli. Nechcete to spolknout ani se šťourat zbytky drátu.
  • Možná nebudete schopni odříznout veškerý přebytečný drát, takže si dejte pozor na ostrou hranu, kterou může zanechat. Pokud vám okraj stále dráždí ústa, můžete na něj zkusit použít ortodontický vosk.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Oprava dráždících drátů

 1. Obrázek s názvem Fix a Broken Braces Wire Krok 4

  1 Použijte ortodontický vosk. Čím déle nosíte rovnátka, tím více jsou vaše zuby vytaženy do zákrytu. Když k tomu dojde, vaše zuby se posunou, což způsobí, že se posune i dráty použité ve vašich rovnátkách. Čím blíže jsou vaše zuby jeden k druhému, tím více drátu skončíte na zadní straně rovnátek. Přebytečný drát může způsobit podráždění a nepohodlí. Pokud je to jen malé množství drátu, které prochází, můžete použít ortodontický vosk, který pomůže zmírnit nepohodlí, dokud jej nebudete moci opravit. Osušte oblast vatovým tamponem nebo q-tipem. Poté mezi prsty navalte množství vosku velikosti hrášku a naneste jej na dráždivý drát vzadu v ústech.
  • Můžete také zvážit použití bavlněných koulí v této oblasti našich úst. Může to být o něco těžkopádnější, ale bude to fungovat, dokud si nepořídíte vosk nebo neuvidíte svého ortodontistu.
 2. Obrázek s názvem Fix a Broken Braces Wire Krok 5

  2 Ohnout to zpět. Pokud je drát delší, než je pohodlné, a nelze jej pokrýt voskem, musíte drát posunout. Zkuste ohnout dráty prsty zpět. Pokud je drát příliš malý, zkuste použít gumu na tužce, abyste bod posunuli od oblasti, která dráždí.
  • Ujistěte se, že jej nepřesunete na místo, kde bude dráždit jinou oblast vašich úst. Také se ujistěte, že jej neohnete do té míry, že vyskočí z jedné ze závorek. To způsobí, že budete potřebovat další opravy, když se dostanete do ordinace ortodontisty.
 3. Obrázek s názvem Fix a Broken Braces Wire Krok 6

  3 Nech toho. Když máte v zadní části úst obzvláště nepříjemný drát, nemusí být nejvhodnější opravit vosk a ohnout jej zpět. Pokud je drát příliš dlouhý na nanášení vosku a příliš silný na ohnutí, vezměte si ostré nůžky na nehty nebo nůžky na drát a odřízněte drát co nejblíže konci, aniž byste poškodili držák.
  • Ujistěte se, že zachytíte jakýkoli drát, který jste odřízli. Nechcete to spolknout ani se šťourat zbytky drátu. Chcete -li drát zachytit, vložte si pod ústa kapesník nebo tkaninu, abyste jej zachytili, když jej odříznete.
  • Pokud to neodstřihnete úplně, možná budete muset použít ortodontický vosk na záda.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Odtrhnou se rovnátka, pokud se přetrhne drát? Ne, rovnátka drží speciální cement, ale měli byste co nejdříve navštívit svého ortodontistu, aby problém vyřešil. Vaše zuby se nebudou správně narovnávat, pokud je drát přetržený.
 • Otázka Drát v zadní části mých rovnátek mě šťourá. Mám to odříznout? Ne, nestříhejte to. Domluvte si schůzku se svým ortodontistou, aby vám to ořezali. Až do schůzky zakryjte konec drátu voskem.
 • Otázka Co mám dělat, když se uvolnil zadní držák? Nepokoušejte se to opravit sami - domluvte si schůzku se svým ortodontistou a nechte to, dokud to on/ona nemůže opravit.
 • Otázka Mám nit v závorkách. Jak jej mohu odstranit? Pomocí pinzety se pokuste jej odstranit. Pokud to nefunguje, použijte nit nebo se pokuste vypláchnout ústa vypláchnutím ústní vodou.
 • Otázka Jak mohu opravit napájecí řetěz, který se uvolnil z držáku? Podívejte se na svého ortodontistu, protože jeho oprava vlastními silami nikdy nevyřeší, zejména pomocí drátu nebo napájecího řetězu.
 • Otázka Co mám dělat, když se mi zlomil drát v rovnátkách? Běžte se podívat na své orto, aby vám to mohl opravit. Nepokoušejte se to opravit sami.
 • Otázka Moje závorka se pohybuje. Jak to mohu opravit, aby se to nehýbalo? Kontaktujte svého ortodontistu. Pohyblivý držák není dobrý a pravděpodobně ho nemůžete opravit doma.
 • Otázka Mám bavlnu zaseknutou v rovnátkách. Jak jej mohu odstranit? Tyler Hooper Použijte pinzetu a jemně za ni zatáhněte. Dbejte na to, abyste neodpojili drát. Alternativně můžete získat malé nůžky a odříznout malé kousky bavlny z rovnátka a poté pomocí pinzety vyjmout zbývající kousky.
 • Otázka Co mám dělat, když jsem na dovolené a drát mi spadl? Zavolejte svému ortodontistovi a domluvte si schůzku, jakmile se vrátíte.
 • Otázka Mezi mým psím zubem a tím za ním je ohnutý drát. Mám to zkusit ohnout dozadu? Můžete to zkusit, ale bylo by mnohem vhodnější, abyste tento problém přenesli ke svému ortodontistovi.

Populární Problémy

Film „Mama June: Road to Redemption“ má premiéru v pátek večer. Zde je návod, jak můžete sledovat show online bez kabelu.

Je matoucí přejít z běžného každodenního života se svým partnerem na náhlé pociťování nepřítomnosti, když stráví trest ve vězení. Můžete zažít ztrátu, smutek, hněv, smutek, frustraci, pocit viny nebo stud. Můžeš...

NFL Pro Bowlers soutěží ve čtvrtek v soutěži dovedností Showdown 2020. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Jak natáhnout IT pásmo. Vaše IT pásma jsou pochvy šlach, které spojují vaše boky s koleny. Konstantní tření podél pásma IT je obvykle způsobeno prodlouženým cvičením, jako je běh na dlouhé vzdálenosti. Toto tření může způsobit bolest ....