Jak skladovat kajak

Kajaky jsou konstruovány z tenkého materiálu pro optimální výkon na vodě. Protože je materiál tak tenký, může během skladování dojít k deformaci. Při skladování kajaku je důležité mít na paměti tři faktory, které mohou způsobit poškození: teplo, čas a stres. Chcete -li bezpečně uložit kajak, ujistěte se, že je držen šikmo nebo ve stoje. Mělo by být zakryté a řádně vyvážené.

Metoda 1 ze 4: Příprava na uložení kajaku

 1. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 1

  1 Rozhodněte se, kam svůj kajak uložit. Pro svůj kajak potřebujete prostor s dostatečným prostorem. Předem si změřte kajak a úložný prostor, abyste se ujistili, že vám kajak padne. Kajaky zabírají hodně místa a při skladování by neměly být v kontaktu s jinými předměty. Nejlepší je skladovat jej uvnitř, aby byl chráněn. Můžete jej uložit do garáže, sklepa, kůlny nebo jakéhokoli jiného vnitřního skladovacího prostoru. Venku jej skladujte pouze jako poslední možnost.
  • Pokud ho budete skladovat delší dobu a budete mít doma minimum místa, můžete mít kajak profesionálně uložený. Mnoho kajakových škol, půjčoven kajaků, přístavů, vodáckých klubů nebo státních pláží má k dispozici úložiště kajaků.


 2. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 2

  2 Ovládejte teplotu skladovacího prostoru. Zajistěte, aby váš kajak nebyl vystaven extrémnímu teplu nebo chladu. Vyhněte se teplotám pod bodem mrazu nebo nad 100 stupňů Fahrenheita (37,7 stupňů Celsia). To je důležité, aby váš kajak nekřehnul nebo se nepoškodil.
  • Skladování kajaku na přímém slunci je nejhorší možností. Teplo bude deformovat plast a vybledne povrch. Pokud kajak ukládáte do garáže, ujistěte se, že je v temné oblasti.
  • Ujistěte se, že svůj kajak neukládáte ani v blízkosti přímého zdroje tepla.
 3. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 3

  3 Vymyjte si kajak. K utření kajaku použijte jemný univerzální čistič (například zředěné kastilské mýdlo) a houbičku. Nezapomeňte vyčistit vnitřek i vnějšek. Neměly by zde zůstat žádné zbytky nečistot ani zbytků. Po vyčištění mýdlem důkladně opláchněte vodou, aby na kajaku nezůstalo žádné mýdlo.
 4. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 4

  4 Vysušte kajak. Ačkoli jsou kajaky stavěny pro použití ve vodě, nejsou vyrobeny tak, aby byly neustále mokré. Voda začne bourat povrch kajaku. Pokud je zakrytá a uvnitř je vlhkost, poroste plíseň a plíseň. Kajak vysušte utřením ručníkem a vyprázdněním vody z poklopu nebo vypouštěcí zátky.
 5. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 5

  5 Při skladování venku odstraňte měkké materiály. Všechny látky nebo měkké materiály na vašem kajaku, jako je sedačka, by měly být odstraněny pro uložení. To je zvláště důležité při skladování venku. Měkké materiály by měly být skladovány na suchém a ne příliš chladném místě, jako ve skříni.
 6. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 6

  6 Zakryjte kajak. Ať už kajak skladujete venku nebo uvnitř, je dobré použít kryt. To ochrání váš kajak před vnějšími vlivy a před prachem a zvířaty v garáži. Můžete si koupit speciální potah na kajak, použít kryt na kokpit nebo použít jednoduchou plachtu a přehodit ji přes svůj kajak pro větší ochranu.
  • Při použití plachty je nejlepší vytvořit prostor mezi plachtou a kajakem, aby se na kajaku (pokud je venku) nehromadila voda nebo sníh a aby uvnitř kajaku nebyla zablokována zbývající vlhkost. . Chcete -li plachtu používat jako stan, přivažte lano několik stop nad zemí mezi dva stromy nebo tyče. Přehoďte plachtu přes lano a umístěte kajak do jeho mini „stanu“.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 KvízJaký je správný způsob skladování kajaku v plachtě venku?Omotejte plachtu těsně kolem kajaku.

Ani náhodou! Nechcete plachtu omotat kolem kajaku příliš pevně. Pokud se na plachtě vytvoří voda nebo sníh, může poškodit kajak pod ním. Zkuste jinou odpověď ...

Přehoďte plachtu přes kokpit.

Nepřesně! Doporučuje se zakrýt celý kajak plachtou, nejen kokpit, zvláště když kajak skladujete venku. Plachta ochrání kajak před vnějšími prvky a zabrání přístupu zvířat. Vyberte jinou odpověď!Ponechte mezeru mezi plachtou a kajakem.

Ano! Kdykoli je to možné, ponechejte mezeru mezi plachtou a kajakem. Zkuste přehodit plachtu přes kajak jako stan, aby se na kajaku nemohl hromadit sníh nebo voda. Přečtěte si další kvízovou otázku.Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 4: Uložení kajaku na zemi

 1. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 7

  1 Najděte rovný povrch. To umožní kajaku rovnoměrnou rovnováhu. Ujistěte se, že existuje zeď, o kterou se může opřít. Nejlepší je uložit kajak někde uvnitř. To ho ochrání před vnějšími prvky.
  • Garáž, sklep nebo kůlna jsou skvělá místa pro uložení kajaku.
 2. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 8

  2 Uložte kajak vodorovně na bok. Nakloňte kajak tak, aby byl vodorovný, a opřete jej o zeď kokpitem směřujícím ven. Měl by spočívat na boku, ne na plocho. Bude pod úhlem spočívat na zdi.
  • Strana kajaku je jednou z nejsilnějších částí, takže se nebude snadno promáčknout. Ale během celé sezóny, v závislosti na tom, z čeho je váš kajak vyroben (například plastové promáčknutí), by se mohlo začít promáčknout. Abyste tomu zabránili, jednou za měsíc jej otočte na druhou stranu.
 3. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 9

  3 Kajak skladujte svisle. Místo vodorovného opření jej otočte svisle a opřete jej o zeď kokpitem směřujícím ven. Aby to zůstalo na místě ve stoje, mělo by to být pod mírným úhlem. Měli byste jej také uložit tak, aby se jeho záď dotýkala země a jeho příď směřovala nahoru ke stropu.
  • Chcete -li chránit svůj kajak a pomoci mu zůstat na místě, vložte pod něj nějaké polstrování. Do malé přepravky můžete umístit několik ručníků nebo polštářů a dovnitř umístit konec kajaku.
  • Aby váš kajak zůstal na svém místě, můžete na vnější okraj každé strany horní části kajaku nainstalovat několik podpěrných kolíků.
 4. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 10

  4 Vyhněte se skladování kajaku naplocho. Na krátkou dobu to bude v pořádku, ale jeho uložení naplocho, ať už lícem nahoru nebo lícem dolů, kajak výrazně zatěžuje. Z tohoto důvodu je nejlepší vyhnout se jeho skladování naplocho na zemi, kdykoli je to možné.
  • To zahrnuje zavěšení kajaku ze stropu. Zvedáky mohou pohodlně dostat kajaky z cesty, ale nejsou příliš bezpečné, a protože kajak musí ležet naplocho, je na kajak kladen značný tlak. Proto je lepší jej namontovat na zeď.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 KvízJak byste měli skladovat plastový kajak na boku?Udržujte ji v jedné vodorovné poloze.

Zkus to znovu! Plastové kajaky se mohou snadno promáčknout, proto se nedoporučuje držet ho v jedné vodorovné poloze po celou dobu skladování. Jiné, silnější materiály budou s větší pravděpodobností v pořádku sedět v jedné poloze. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Jednou za měsíc ho otočte na druhou stranu.

Ano! Pokud máte plastový kajak, může se snadno promáčknout. Pokud kajak skladujete delší dobu, doporučujeme jednou za měsíc přemístit kajak. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Postavte stranu kajaku přímo na dvě cihly.

Ani náhodou! Měli byste zkusit umístit kajak na ručníky nebo jiné polštáře na cihly. Ručníky ochrání plast před promáčknutím. Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 4: Montáž kajaku na zeď

 1. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 11

  1 Najděte pevnou konstrukci. Nikdy nevešejte kajak ze sádrokartonu nebo překližky. Potřebujete robustní dřevěný trám nebo silné kovové trubky, které unesou kajak. Výběr dobré polohy pro zavěšení je důležitý pro zajištění bezpečnosti kajaku a zdi.
  • Většina úložných systémů pro montáž na zeď vyžaduje, abyste je nainstalovali do sloupků na zdi.
 2. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 12

  2 Kupte si úložný systém ve stylu lana nebo konzoly. Lanový systém funguje tak, že lana připevníte ke zdi a omotáte lana kolem kajaku. Systém držáků funguje tak, že kajak podepírá na horní části držáků, které jsou instalovány do zdi. Oba jsou dobrým a bezpečným způsobem, jak zavěsit kajak, ale konzolový systém je dražší.
  • Můžete si koupit výklopný úložný stojan za 100 $. Jedná se o úložný stojan, který se skládá ze dvou velkých držáků, které připevníte na zeď. Bezpečně podepřou váš kajak a sklopí se, když jej nepoužíváte.
  • Věšák na kajak si můžete zakoupit za 25 dolarů. Funguje to tak, že lana připevníte ke zdi pomocí háčků. Snadno se instaluje a lana obcházejí váš kajak, aby jej udržely na svém místě. Nebo pokud již máte pevná lana, můžete si zdarma postavit vlastní!
 3. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 13

  3 Připevněte úložnou jednotku na zeď. Pokud jste si zakoupili úložný systém, přečtěte si příručku a postupujte podle jejích pokynů. Pro různé systémy je nutná odlišná instalace.
  • Chcete -li připevnit výklopný úložný regál, musíte umístit čepy na zdi a poté vyvrtat otvor do středu čepu. Budete připojovat jeden příspěvek najednou a ujistit se, že jsou dokonale vyrovnané. Nejprve připevníte horní část sloupku a poté spodní část. Vaše vzdálenost mezi příspěvky bude záviset na velikosti vašeho kajaku. Jejich vzdálenost by měla být alespoň průměrem kokpitu kajaku.
  • Chcete -li připevnit kajakový závěs, musíte umístit nástěnné šrouby nebo stropní krokve. Poté vyvrtáte otvor pro šrouby s okem. Vzdálenost mezi nimi by měla být asi třetina celkové délky kajaku. Šrouby s okem zašroubujete zatočením do otvoru, který jste vyvrtali. Poté zasunete háček do každého šroubu s okem. Lano bude viset dolů a můžete jej omotat kolem kajaku.
 4. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 14

  4 Zavěste kajak na bok. Nakloňte kajak na bok. Kajak by měl být zavěšen vodorovně tak, aby jeho kokpit směřoval ven. Jeho zadní strana by měla ležet naplocho u zdi.
 5. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 15

  5 Připojte kajak na každou stranu kokpitu. Kokpit je nejsilnější částí kajaku. Lana nebo konzoly by měly podpírat kajak přímo z kokpitu, po jednom na každé straně.
 6. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 16

  6 Zajistěte správné vyvážení kajaku. Toho je dosaženo zajištěním toho, aby popruhy nebo držáky byly ve stejné vzdálenosti od každého konce kajaku. Umístěním těsně mimo kokpit by měl být dost vystředěn, ale klidně upravte polohu kajaku tak, aby byl zcela vodorovný a nenakláněl se na jednu nebo druhou stranu.
 7. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 177 Vyhněte se zavěšení za držadla. Může se zdát vhodné zavěsit kajak za držadla na jeho koncích, ale tyto nejsou určeny pro skladování. Kajak bude vystaven velkému stresu tím, že jej podepře na nejslabších místech a pravděpodobně se zdeformuje. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Kam byste měli přišroubovat věšák na stěnu kajaku?

Sádrokarton

Ani náhodou! Sádrokarton není dostatečně pevný, aby udržel zařízení na zavěšení na zeď. Kajak byste měli namontovat odolnějším způsobem, aby nespadl ze zdi a nepoškodil se. Vyberte jinou odpověď!

Překližka

Ne tak docela! Překližka je typicky křehká, takže byste se vystavili riziku pádu systému zavěšení na zeď, pokud byste se tak rozhodli. Měli byste se vyhnout montáži kajaku na překližku pro skladování. Zkus to znovu...

Hřeby

Opravit! Kdykoli je to možné, našroubujte držák na zeď do svorníků ve zdi. Cvoky jsou dostatečně podpůrné, aby udržely váhu vašeho kajaku s menším strachem z pádu kajaku. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Vše výše uvedené.

Zkus to znovu! Některé z těchto možností nejsou dostatečně robustní, aby unesly váhu kajaku. Abyste zabránili pádu nebo poškození kajaku nebo promáčknutí, zašroubujte nástěnný držák na příslušný povrch. Vyberte jinou odpověď!

raquetball triky

Chcete další kvízy?

Metoda 4 ze 4: Stavba regálu

 1. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 18

  1 Kupte si PVC potrubí a spoje z PVC. Kupte si 3 stopy 1 metru (2,54 cm) PVC trubky a 4 spoje z PVC a 6 1palcových montážních svorek z PVC, abyste vytvořili obdélníkový rám o rozměrech 1 stopa (0,3 metru) a 4 stopy (1,2 metru). To zajistí váš kajak svisle ke zdi.
  • Kupte si extra PVC pro případ, že byste to potřebovali.
 2. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 192 Sestavte rám z PVC. Budete muset řezat PVC trubku pomocí pily a spojit rám spoji. Viděl dva kusy, které jsou 1 ft (0,3 m) dlouhé a dva kusy, které jsou 4 ft (1,2 m) dlouhé. Připojte je lepením kusů dohromady ve spojích pomocí univerzálního lepidla PVC. Vytvoří velký obdélník. Před připevněním rámu ke zdi nechte spoje úplně vyschnout.
 3. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 20

  3 Připevněte rámeček PVC na zeď. Pomocí montážních svorek jej umístěte 5 stop (1,52 m) od země na zeď v úložném prostoru. Přišroubujte svorky do svorníků zdi v přímce. Zašroubujte jednu svorku na každý čep (se standardní vzdáleností 16 “mezi čepy, to by vyžadovalo 6 svorek pro rám 4 stopy), poté každou svorku připněte na stejnou stranu obdélníkového rámu. To bude držet rám bezpečně na svém místě, připevněný ke zdi.
  • Nainstalujte jej výše nebo níže v závislosti na velikosti vašeho kajaku.
 4. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 214 Umístěte kajak svisle do rámu. Umístěte luk obdélníkem ze spodní části stojanu. Zatlačte na záď směrem ke zdi tak, aby příď procházela obdélníkovým rámem a záď se dotýkala země. Kokpit by měl směřovat ven. Stojan ho udrží na místě a umožní mu opřít se o zeď.
 5. Obrázek s názvem Uložit kajak Krok 22

  5 Pravidelně kontrolujte kajak. Minimálně jednou týdně zkontrolujte kajak, abyste se ujistili, že neklouzl nebo neklesl. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 4 Kvíz

V jaké výšce od země byste měli umístit rám z PVC na zeď?

1 stopa.

Ne tak docela! Budete potřebovat rám z PVC zavěšený ve vyšší výšce než 1 stopu nad zemí. Zavěšení rámu PVC ve správné výšce umožňuje, aby nos kajaku pohodlně spočíval na polstrovaném bloku na podlaze. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

4 stopy.

Ani náhodou! Rám z PVC byste měli zavěsit v jiné výšce než 4 stopy od podlahy. To umožňuje, aby byl kajak pevný na stěně a nos spočíval na polstrovaném bloku na podlaze. Vyberte jinou odpověď!

5 stop.

Opravit! Pět stop nad podlahou je správná výška pro zavěšení rámu z PVC. Měli byste nechat dostatek místa, aby byl kajak pevně držen na zdi a nos mohl pohodlně sedět na polstrovaném bloku. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zavěsit kajak ze stropu? Nedoporučuje se zavěsit kajak ze stropu. Není to dobrý způsob, jak jej uložit, protože na kajak vyvíjí velký tlak, protože musí být zavěšen naplocho. Místo toho jej zavěste na zeď na bok.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud nemůžete kajak uložit svisle, položte jej na bok na podlahu.
 • Pokud nemůžete svůj kajak skladovat uvnitř, zakupte si kryt, který je odolný proti vodě i UV záření. Když zakryjete kajak, ujistěte se, že na povrchu nejsou prohlubně, které by sbíraly sníh nebo dešťovou vodu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nezavěšujte kajak za poutka. To bude mít za následek pokles.
 • Nezavěšujte kajak ze stropu. I když to řádně zajistíte, tato metoda kajak hodně zatěžuje.
 • Vyhněte se skladování kajaku naplocho na tvrdém povrchu po nějakou dobu. Tím dojde k promáčknutí nebo deformaci trupu.
 • Neimplementujte zařízení pro skladování kajaku, ze kterého nemůžete kajak snadno zvednout nebo sundat.
reklama

Populární Problémy

Navigace v sociálním světě na střední škole může být zastrašujícím zážitkem, ale neměli byste se nechat zklamat. Pokud se naučíte milovat osobu, kterou ve skutečnosti jste, a také to, jak ve své přítomnosti ulehčit ostatním lidem, pak ...

Jak vypracovat deltoidy bez závaží. Deltoidní svaly jsou zaoblené svaly přes horní část a boky ramen. Jsou tři - vaše přední, zadní a mediální svaly. [V161690_b01]. 22. ledna 2021. Tento sval ...

Jak chodit s vycházkovou holí. Vycházkové hole jsou opravdu užitečné pro udržení rovnováhy a distribuci větší části tělesné hmotnosti do paží. Vycházkové hole můžete použít, pokud máte poraněnou nohu nebo na turistiku. Bez ohledu na druh ...

Boris Becker na 80. narozeniny australské legendy přivítal Roda Lavera jako „pravděpodobně KOZU našeho sportu“.

Ženský okruh ITF zasáhne tento týden Bombaj

Siloví a kondiční trenéři procvičují těla svých sportovců pomocí vysoce stresových cvičení. Pokud chcete být efektivním trenérem síly a kondice, je vaší povinností porozumět potenciálu a limitům těla. Je to také...