Jak se starat o divokou veverku

Veverky jsou často nalezeny zraněné ve volné přírodě. Veverky jsou zvláště náchylné ke zranění. Pokud potřebujete pečovat o divokou veverku, musíte zajistit, aby měl správné jídlo, přístřeší a veterinární péči. Pokuste se co nejdříve dostat svou veverku na záchranu divoké zvěře. Chovat divoké veverky jako domácí mazlíčky se nedoporučuje, protože se jim v zajetí nedaří a ve většině oblastí je to nezákonné. Než něco uděláte, zkontrolujte zákony ve vaší oblasti.

badmintonové věci

Metoda 1 ze 4: Nastavení prostředí

 1. Obrázek s názvem Najít štěstí po traumatickém poranění mozku Krok 5

  1 Nejprve si uvědomte zákony ve vaší zemi nebo státě. Zákony týkající se péče o divoká zvířata se v jednotlivých státech a v jednotlivých zemích značně liší. Než začnete, ujistěte se, že se dozvíte, zda je pro vás legální nastavit prostředí pro veverku.
  • Například, zatímco veverky jsou ve Velké Británii chráněným druhem, je nezákonné rehabilitovat zraněnou šedou veverku, protože jsou považovány za invazivní druhy. Každý, kdo najde ve Velké Británii zraněnou šedou veverku, je ze zákona povinen lidsky veverku zničit.
  • V některých státech v USA vám může být povoleno poskytovat péči o divoké zvíře pouze tehdy, pokud k tomu máte povolení. Může se také stát, že budete upozorněni na ministerstvo zahraničí pro ryby a divokou zvěř.
  • Zkuste zavolat do místního střediska pro kontrolu zvířat a zeptat se, zda je pro vás legální péče o divokou veverku.


 2. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 1

  2 Vytvořte úkryt pro svou veverku. Pokud najdete venku divokou veverku zraněnou a je pro vás legální veverce pomoci, pak mu zajistěte pořádný úkryt. Divoké veverky zpravidla nenesou vzteklinu, ale je možné, že se nakazí jakékoli teplokrevné zvíře, takže buďte opatrní. Pokud jste kousnuti, očistěte ránu trochou vody a zavolejte svého lékaře k dalšímu ošetření. Nechání veverky testovat na nemoci bude mít za následek smrt veverky. Pokud však nemáte klec, existují další možnosti.
  • Zraněné veverky nalezené ve volné přírodě bývají kojenci. Často padají z hnízd nebo se ztratí od svých matek. Dítě veverka může být pohodlně umístěna v malé krabičce, jako je například botník. Botník byste měli nechat venku, mimo dosah ostatních predátorů, a nechat ho otevřený. Tímto způsobem, pokud se ztratí, jeho matka ho bude moci najít a získat zpět. Box na boty si však můžete nechat v garáži nebo v uzavřené místnosti ve svém domě, pokud není možné nechat veverku venku.
  • Pokud hodláte veverku udržet dlouhodobě, protože záchrana nebo záchrana divoké zvěře není možná, budete potřebovat spoustu času a peněz. Prvním krokem je pořízení klece. Dospělé veverky potřebují vysoké klece, aby se mohly pohybovat a hrát si. Veverky potřebují menší klece, aby nevyšplhaly a nespadly a neublížily si. Pokud máte starou kočičí klec nebo nosítko pro domácí zvířata, můžete ji použít pro veverku. Pokud je to plast, veverka to rychle přežvýká. Stará ptačí klec, alespoň 3 stopy vysoká, může pro dospělou veverku dočasně fungovat. Klece pro zvířata různých tvarů a velikostí si můžete zakoupit také ve svém místním zverimexu. Pro malé rozteče a velikost tyčí se doporučují národy tvorů/fretek.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 2

  3 Zajistěte hnízdní budku a materiál na lůžkoviny. Po nalezení vhodného kontejneru pro veverku mu budete muset dát materiál na hnízdo a podestýlku. To mu pomáhá zůstat v teple a pohodlí a také napodobuje některé podmínky jeho přirozeného prostředí.
  • Veverky baví stavět hnízdo na spaní. Nepoužívejte lepenku, protože vysušuje kůži a sliznice. Mnoho obchodů s domácími zvířaty prodává hnízdní budky pro ptáky za relativně nízké ceny. Mohly by fungovat tak, aby se vaše veverka cítila v teple a bezpečí.
  • Veverky musí mít spoustu podestýlky a vycpávky, aby se zahřály. Dávejte si však pozor na to, jaké materiály používáte. Používejte staré oblečení, například staré bavlněné nebo fleecové košile. Držte se však daleko od ručníků nebo jiných předmětů z froté nebo něčeho podobného. Veverky mohou snadno uvíznout drápy v takových materiálech, což vede ke zranění.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 3

  4 Udržujte veverky v teple. Pokud jste našli zraněnou veverku, musí zůstat v teple, aby přežil. Láhev s horkou vodou nebo topnou podložku zabalte do flanelu nebo podobného materiálu. Umístěte jej do boxu nebo klece, kde budete chovat veverku. Veverku nezakrývejte žádnými tkaninami a nedávejte do ní vodu, aniž byste ji nejprve zabalili. To by mohlo způsobit přehřátí veverky. Pokud používáte vyhřívací podložku, ujistěte se, že se automaticky nevypíná, a umístěte ji napůl POD Krabici.
 5. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 4

  5 Zajistěte hračky a další zásoby. Poté, co se vaše veverka usadila, je hezké dát mu nějaké hračky a další zásoby pro jeho zábavu. Přechod z divočiny do něčího domova bude otřesný. Chcete zajistit, aby se vaše veverka bavila.
  • Malé plyšové hračky pro děti mohou být skvělé hračky pro veverky. Než veverku necháte hrát, nezapomeňte odstranit všechny plastové části, jako jsou plastové oči nebo nosy. Veverce dávejte jen plyšové hračky, které používají přírodní nádivku. Veverky se mohou udusit fazolemi nebo materiály podobnými korálkům, které se někdy používají k vycpávání hraček.
  • Zavěšení hraček, jako jsou mobily nebo kočičí hračky s peřím na konci, může být pro veverky také zábava. Pokud si svou veverku necháváte až do vypuštění, zvažte, že mu do klece nainstalujete nějaký druh okouna, pokud bude starší. Veverky rády lezou. Ptačí bidýlka si můžete koupit v místním zverimexu a nainstalovat je do klece vaší veverky.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Péče o vaši veverku

 1. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 5

  1 Nakrm svou veverku správná dieta. Musíte zajistit, aby vaše veverka měla zdravou a vyváženou stravu. Protože veverky nejsou tradičně chovány jako domácí mazlíčci, může to být poněkud ošidné.
  • Nepokoušejte se krmit veverku sami. Veverky potřebují specifické vitamíny a minerály. Krmení kojenecké výživy nebo mléka může vést k tomu, že veverka zemře. Vezměte svou veverku co nejdříve k veterináři nebo záchraně divoké zvěře. Pracovníci tam budou vědět, jak ho správně krmit. V případě, že ho vezmete zpět domů, můžete se naučit, jak pečovat o dítě online na TheSquirrelBoard.com.
  • Vyrábí speciálně určené jídlo pro veverky. Najít to však může být složité, protože to může být prodáno ve vašem místním zverimexu. Některé státy nedovolují lidem chovat veverky jako domácí mazlíčky. Možná si můžete objednat jídlo z veverky online, ale může to trvat několik dní. V případě, že nemůžete rychle získat jídlo z veverky, TheSquirrelBoard.com má recepty na dočasné složení.
 2. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 6

  2 Zajistěte dostatek vody. Uchovávejte misku s vodou v kleci nebo výběhu pro veverky. Veverky potřebují pro své zdraví a pohodu dostatek vody. Vodu můžete buď nechat v misce, nebo použít láhev, jako v kleci pro křečky. Pokud dostanete láhev, ujistěte se, že používáte skleněnou láhev. Některé veverky žvýkají plast.
  • Pokud dáváte veverce vodu, ujistěte se, že všechny misky, které používáte, nejsou příliš velké. Nechtěli byste, aby se veverka omylem utopila ve své láhvi s vodou. Na dno můžete umístit kameny nebo kuličky a naplnit misku jen do poloviny kuliček, aby se neutopil.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 7

  3 Zkontrolujte, zda vaše veverka nemá zranění a zranění. Pokud jste veverku našli ve volné přírodě, může dojít ke zranění. Měli byste veverku pečlivě posoudit, zda není zraněná, a pokud uvidíte nějaké zranění, zajistěte mu veterinární péči.
  • Najděte si ve svém domě bezpečné místo s dobrým osvětlením. Držte se dál od dětí nebo jiných domácích zvířat. Při manipulaci s divokým zvířetem noste těžké ochranné rukavice. Měli byste také nosit kabát s dlouhým rukávem. Pokud s veverkou nebylo manipulováno dříve, může kousat nebo škrábat. Veverky jsou čistší než většina ostatních zvířat. Stačí vypláchnout střih a začít se věnovat svému podnikání.
  • Mějte po ruce umyvadlo teplé vody a několik čistých žínků. Zkontrolujte obličej, nos a ústa, zda neobsahují zaschlou krev. Pokud uvidíte nějaké parazity, jako jsou blechy nebo klíšťata, odstraňte je. Paraziti by měli být zabiti, pokud jsou ještě naživu, aby se zabránilo nakažení dalších domácích mazlíčků ve vašem domě. Pokud potřebujete umýt jakoukoli krev, hadr důkladně vyždímejte a jemně jím přes srst veverky.
  • Věnujte pozornost končetinám své veverky. Nechte a chodidla mohou být neohrabaně nebo zkroucená. Veverky jsou obzvláště náchylné ke zranění při pádu ze stromu nebo hnízda.
  • Pokud je vaše veverka zraněná, IHNED kontaktujte obnova divoké zvěře a/nebo veterináře.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 8

  4 Podporujte cvičení. Veverky potřebují hodně pohybu. Pokud plánujete na chvíli udržet svou veverku, musíte se ujistit, že tráví čas budováním svalů.
  • Umožněte své veverce přístup do jedné místnosti vašeho domu alespoň na hodinu denně. Ujistěte se, že jste odstranili cokoli rozbitného nebo cokoli, co nechcete poškodit. Nechte své veverky běhat, šplhat a hrát si v této místnosti.
  • Nenechávejte veverku venku bez klece. Jestřábi a další predátoři jsou rychlejší než vy a dokážou z dítěte udělat jídlo, než budete moci reagovat. Dítě se také může vystrašit a uprchnout, aby se nikdy nevrátilo, a tak zemře, protože neví, jak se o sebe postarat.
  • Pokud necháváte svou veverku déle než týden, nainstalujte mu do klece nějaké bidýlko. Jak již bylo uvedeno dříve, ptačí bidla fungují dobře pro veverkovou klec. Měly by být dodávány s pokyny výrobce k nastavení.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Hledání vnější péče

 1. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 9

  1 Vezměte svou veverku na záchranu divoké zvěře, jakmile to půjde. Neměli byste se pokoušet rehabilitovat zraněnou veverku sami. V případě, že vezmete zraněnou nebo opuštěnou veverku, najděte záchranu divoké zvěře poblíž. Vezměte veverku co nejdříve.
 2. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 10

  2 Pokud nemůžete veverku zachránit, vyhledejte pravidelnou veterinární péči. Pokud ve vašem okolí není záchrana, vyhledejte pravidelnou veterinární péči o svou veverku, až se uzdraví. Vyhledejte ve svém okolí exotického veterináře a vezměte svou veverku na pravidelné prohlídky. Začněte co nejdříve stavět klec pro uvolnění. Skvělé pokyny najdete online na webu TheSquirrelBoard.com.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 11

  3 Zkontrolujte zákonnost vlastnictví veverky ve vašem státě. Ne každý stát povoluje veverky jako domácí mazlíčky nebo je dokonce vychovává někdo, kdo nemá licenci. Některé státy mohou povolit držení veverek na domácím trhu, ale mohou mít zákony nebo předpisy, které vám zakazují vyndat veverku z přírody. V některých státech můžete také potřebovat povolení k vlastnictví veverky. Ujistěte se, že jste zkontrolovali vládní web svého státu, kde najdete podrobnosti o zákonech ve vašem státě.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku, krok 12

  4 Pochopte rizika držení divoké veverky jako domácího mazlíčka. Nedoporučuje se, abyste se pokoušeli chovat divokou veverku jako domácího mazlíčka. Veverky nejsou domestikované a v zajetí se jim nedaří. Mohou být vysoce energetické a destruktivní, pokud jsou přijaty z volné přírody a chovány jako domácí mazlíčci. Důrazně doporučujeme, abyste vynaložili veškeré úsilí, abyste svou veverku co nejdříve dostali na záchranu divoké zvěře. Jsou také velmi drahé - plánujte do veverky investovat HODNĚ peněz před propuštěním. reklama

Metoda 4 ze 4: Vypuštění veverky

 1. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku, krok 13

  1 Pokud je to možné, promluvte si se záchranou divoké zvěře. Opětovné vypuštění zraněného zvířete do volné přírody vyžaduje určitou úroveň odbornosti. Pokud ve vaší oblasti existuje záchrana divoké zvěře, je nejlepší kontaktovat záchranu, než se pokusíte rehabilitovat veverku sami. I pouhé povídání si s pracovníkem na telefonu může být neocenitelné, protože vám budou poskytnuty důležité informace o bezpečném vypuštění vaší veverky.
 2. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 14

  2 Umístěte klec venku. Pokud chcete nakonec vypustit divokou veverku, musíte se ujistit, že ho příliš nedomestikujete. Pokud je vaše veverka zraněná, měli byste jeho klec držet uvnitř vašeho domu nebo garáže, dokud nebude opět silný. Jakmile se však zdá, že se stále zotavuje, měli byste umístit klec ven. Tímto způsobem si příliš nezvykne na lidský kontakt. Když se úplně uzdraví, můžete vypracovat plán na jeho propuštění.
  • Umístěte plachtu na jeho klec. To mu poskytne ochranu před deštěm i stínem před sluncem.
  • Pokud ho ještě nepoužíváte, možná ho budete chtít přemístit do klece s krmícími dveřmi. Nechcete svou veverku vypustit předčasně. Během krmení může uniknout bez příslušných dveří.
  • Udržujte klec na místě, které je pro vás snadno dosažitelné. Udržujte ji však daleko od ostatních lidí. Pokud si vaše veverka příliš zvykne na lidský kontakt, může být obtížné vypustit ho zpět do přírody.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 15

  3 Kontakt na lekce. Stále byste měli své veverce poskytovat jídlo. Postupem času však svůj kontakt s ním omezte. Strávte méně času interakcí s veverkou ze dne na den. Pokud máte poblíž přátele nebo sousedy, poraďte jim, aby veverku nechali na pokoji.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku, krok 16

  4 Vypusťte veverku nejméně pět mil od místa, kde byl nalezen. Pokud jste pečovali o veverku, může se po propuštění vrátit k vám domů. Veverky mohou být škůdci, zvláště pokud se snaží dostat do vašeho domova. Když se rozhodnete vypustit veverku, vyberte si místo, které je alespoň 5 mil od pohledu, kde jste ho původně našli. Větší vzdálenost je obecně lepší. Pokud je to možné 10 mil, pusťte ho na 10 mil daleko.
 5. Obrázek s názvem Postarej se o divokou veverku Krok 17

  5 Vyberte bezpečné místo. Důležité je místo, kde veverku vypustíte. Než znovu pustíte veverku, měli byste vzít v úvahu několik věcí.
  • Proveďte malý průzkum typu zvířat, která se obvykle nacházejí v oblasti, kterou zvažujete. Měli byste si vybrat oblast s nízkou populací potenciálních predátorů, jako jsou domácí kočky. I když se jeho zranění zacelí, může vaší veverce trvat několik dní, než se znovu přizpůsobí přírodě. To ho může učinit zranitelným vůči predátorům.
  • Ujistěte se, že v oblasti, kterou si vyberete, jsou další divoké veverky. Chcete veverku vypustit do jejího přirozeného prostředí.
  • Veverku byste neměli vypouštět v blízkosti rušné ulice, křižovatky nebo dálnice.
  • Měli byste také dvakrát zkontrolovat zákonnost vypouštění veverky v oblasti, kterou jste si vybrali. Některé státy mohou mít v určitých oblastech omezení opětovného vypouštění divokých zvířat.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsou divoké veverky agresivní? Jak jednají? Kousají, pokud jsou malí? Zaútočí, pokud je necháte zahnout do rohu, takže se je nesnažte chytit. Někteří se k vám dostanou velmi blízko, pokud dáte jídlo ven.
 • Otázka Je veverka něco jako fretka? Ne, veverky a fretky si nejsou příliš podobné.
 • Otázka Jak se starám o veverku s poraněním oka? Veverku okamžitě dopravte k veterináři nebo do rehabilitačního centra pro zvířata. Pokud se pokusíte léčit zranění sami, pravděpodobně způsobíte veverce větší poškození a možná se při tom zraníte. Pamatujte, veverky jsou divoká zvířata.
 • Otázka Jsem ve Washingtonu, USA. Je legální mít v péči divokou šedou veverku kvůli malému zranění? V USA se nedoporučuje mít divokou veverku; opravdu bys to měl buď vypustit zpět do přírody, nebo to vzít k veterináři a oni to odtamtud vezmou.
 • Otázka Nosí veverky vzteklinu? Obecně ne, záleží na tom, kde žijete. V USA a Velké Británii jsou veverky bez vztekliny.
 • Otázka Západní šedá veverka uvízla ve vidlici stromu, a když šel můj muž veverku vysvobodit, utrhla jí ocas a utekla. Přežije to bez ocasu? Ano; veverky často přicházejí o ocas kvůli nehodám, chorobám/parazitům nebo predátorům. Veverka se přizpůsobí a bude žít stejně dlouhý a šťastný život jako její plně sledující protějšky.
 • Otázka Našel jsem veverku, která vypadala, že nemůže používat zadní nohy, asi 4-5 domů od mého domu. Dal jsem tomu kousek salátu plus hroznové víno, také plastové víčko naplněné vodou. Co mám dělat? Nekrmte to jeden den. Druhý den dejte arašídové máslo na zadní stranu neškodné pasti na veverky. Ujistěte se, že na past položíte přikrývku, aby se veverka cítila bezpečněji. Pokud chytíte do pasti jiné zvíře, opatrně past otevřete a nechte zvíře vysvobodit. Až veverku chytíte, vezměte ji k veterináři.
 • Otázka Co mohu dělat se zraněnou veverkou? Nemohu utrácet peníze u veterináře. Nechci to opustit, nevím, co mám dělat. Mandabear128 Nejlépe uděláte, když zavoláte do nejbližšího centra rehabilitace divoké zvěře. Prozatím noste rukavice a veverku vložte do lepenkové krabice s listy a ujistěte se, že krabice má otvory pro dýchání. Veverkou hýbejte pouze tehdy, pokud jste si jisti, že ji nepohybujete.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete sledovat stream páté epizody Mandalorian a kdy se tato epizoda začne vysílat.

Kompletní přehled o tom, jak sledovat hry Bulls online bez kabelu v sezóně 2019-20, včetně možností pro diváky, kteří nakupují na trhu i mimo trh.

Vystřelená Serena připravená zvednout střechu proti Gibbsovi

Brie je známý pohled na většinu sýrových desek. Jeho krémová struktura, máslová chuť a jemná kůra jsou skvělým kontrastem k ostrým nebo pevným sýrům. Pokud váháte s kopáním do klínu nebo disku, snažte se krájet malé kousky ...