Jak opravit rozbité okno v dřevěném rámu

Takže někdo něco hodil oknem, aniž by to nejprve otevřel? Bude vás to stát balík, ha. Ani náhodou. Můžete to udělat sami. Opravdu!Kroky

 1. 1 Zjistěte, s jakým oknem nebo dveřmi máte co do činění; stavební kódy ve vaší oblasti pravděpodobně budou vyžadovat tvrzená skla v oknech a dveřích, ale můžete použít běžné tabule pro vnitřní (nikoli bouřková) okna a dveře. Nezapomeňte zkontrolovat místní kódy.
 2. 2 Pokud je to možné, vyjměte okno z pláště; sejměte dveře s rozbitým oknem ze závěsů. Výměna skla je mnohem snazší, pokud je okno/dveře položeno naplocho na pracovní ploše a je upnuto dolů, utěsněnou stranou okna směrem nahoru. Pokud to není možné, můžete vyměnit sklo na místě; ujistěte se, že máte pevný základ a jste v úrovni očí s horní třetinou tabule.
  • Zvažte prostě vzít okno do místního železářství a nechat ho vyměnit sklo. Bývají rozumní a protože dělají tolik oken, bývají rychlí a levní na práci a odvádějí vynikající práci.
 3. 3 Rozbité sklo zlikvidujte.
  • Noste ochranné rukavice a odstraňte rozbité sklo. Vložte jej do lepenkové krabice nebo pevného papírového sáčku.

  • Když je veškeré sklo mimo rámeček, zalepte krabici/sáček k likvidaci a označte jej zřetelně „Broken Glass“. Umístěte krabici/pytel kamkoli, kde se může nacházet váš odpadkový koš.

  • Pomocí vakua vyčistěte všechny malé střepy.
 4. 4 Odstraňte veškerý zbývající starý tmel nožem na tmel. Možná ho budete muset zahřát pomocí horkovzdušné pistole, aby se úplně uvolnil. Z rozbitého panelu také odstraňte všechny body starého sklenáře; je dobré je uložit pro případ, že by měly jinou velikost než moderní body. Použijte kovový kartáč, aby byl povrch co nejčistší.
  • Volitelný krok: Opatrně kartáčujte lněný olej na povrchy, které budou držet tmel. Tím se prodlouží životnost vaší těsnicí práce, ale zaschnutí trvá jeden nebo více dní, takže si podle toho naplánujte čas.
  • Je velmi dobré natřít dřevo vnějším základním nátěrem nebo použít k utěsnění dřeva vnější lak. Díky tomu dřevo vydrží desítky let. Bez utěsnění dřeva by mohlo shnít jen za několik let.
 5. 5 Opatrně změřte šířku a délku otvoru pro okno.
  • Změřte nahoře i dole, abyste zjistili, zda je okno olověné. Pokud tvar okna není čtvercový nebo obdélníkový, vytvořte papírovou šablonu.

  • Sklo leží na velmi úzké policové ploše; může být také jedna strana, obvykle horní, s drážkou pro uložení skla. Pamatujte, že měříte místo, kde leží sklo, nikoli vizuální otvor.
 6. 6 Přejděte do svého přátelského sousedství železářství nebo domácího centra a nechte je rozbít sklo. Náhradní sklo by mělo na „polici“ zapadnout ze strany na stranu a shora dolů poměrně pohodlně, ale aby se umožnilo roztažení a smrštění, nechte sklo nahoře nařezat až o 1/8 '((31 cm)) boční.
  • 1/8th palce může způsobit, že se horní kus dřeva časem prohne. Použitím menšího o 1/16 palce se upnutí přizpůsobí a je lepší pro podporu dřeva. Pokud použijete sklo stejné velikosti jako otvor, roztáhne to dřevo a může to způsobit, že se okno hůře vejde (nebo v rozích ponechají malé mezery, kam se dostane voda a dřevo shnije).
 7. 7 Vložte sklo do rámu.
  • Když je rám připevněn k rovnému povrchu a spodní část okna je nejblíže k vám, držte sklo v mírném úhlu shora dolů.

  • Veďte celou tabuli pomalu na „policích“ a pracujte směrem nahoru. Když jste právě tam, opatrně položte sklo téměř naplocho a poté jej veďte do drážky v horní části okna. Možná budete muset použít jednu ruku na sklenici, druhou na dno.
 8. 8 Najděte místa, kde byly staré sklenářské body, a vložte nová.
 9. 9 Připravte si zasklívací hmotu.
  • Otevřete plechovku se směsí a vložte si do levé ruky hrudku asi o polovinu menší než tenisový míček (použijte více, když se vám to podaří) (vpravo, pokud jste levák).

  • Zpracujte, dokud nebude měkké a teplé. V závislosti na velikosti okna budete možná muset doplnit zásoby v ruce vícekrát.
 10. 10 Pomocí plochého okraje sklenářského nástroje nebo nože na tmel odeberte část tmelu z ruky a v kterémkoli místě ho rozetřete do oblasti „police“; nejlépe nezačíná v zatáčce. Pomocí nože nebo nástroje pod úhlem uhlaďte tmel podél police. Ujistěte se, že se tmel nezobrazuje z druhé strany okna, to znamená, že šířka vašeho tmelu by neměla být větší než šířka police. Pokračujte v roztírání a vyhlazování, dokud nejsou boky zakryty.
 11. jedenáct Rohy. Ty mohou být ošidné. Jen si pamatujte, že voda bude klouzat po okně a těsnící voda ji odvede od skla. Chcete, aby rohy byly pokosové, ale hladce pokosové. Použijte šikmý konec nástroje sklenářů.
 12. 12 Jakmile okno uzavřete, nechte jej alespoň den zaschnout, než vyčistíte veškeré rozlité sklo. Budete muset počkat až týden, než se tmel dostatečně vytvrdí, aby udržel barvu.
 13. 13 Gratulujeme! Nyní jste ušetřili zhruba pětinásobek nákladů na výměnu skla profesionálem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jste z toho procesu opravdu nervózní, pořiďte si skleněnou tabuli navíc.
 • Pokud je okno velké a těžké, požádejte někoho, kdo vám pomůže s jeho přesunem na pracovní plochu a zpět.
 • Tento proces vyžaduje určitou praxi a vaše první úsilí může vypadat trochu divně. Nejprve pracujte na okně, které nebude příliš nápadné.
 • Věci se dějí. Nejlepší je mít po ruce nějaké obvazy nebo v nejhorším případě bezdrátový telefon s číslem tísňového volání (např. 911, 999, 000 atd.).
 • Pokud potřebujete žebřík na výměnu skla, ujistěte se, že vás někdo najde/podá vám sklo a ujistěte se, že váš žebřík stojí na bezpečném místě. Udělejte si čas a buďte v bezpečí.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Noste ochranné brýle!
 • Udržujte děti mimo pracovní oblast!
 • Sklo může být ostré!
 • Rozbité sklo bezpečně zlikvidujte!
 • Nepoužívejte hřebíky místo svorek k držení skla, protože jakýkoli malý pohyb a hřebík sklo rozbije.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Rukavice, kůže nebo silná tkanina
 • Měřicí páska
 • Skleněný řez, aby se vešel (k tomu se dostaneme za minutu)
 • Nůž na žiletky
 • Škrabka/nůž na tmel
 • Drátěný kartáč
 • Tepelná pistole (obejde se bez, ale je s ní opravdu mnohem jednodušší)
 • Lněný olej a kartáč (volitelně, ale doporučeno)
 • Sklenářské body (malé drobné kovové kousky, které drží sklo uvnitř)
 • Nejlepší je sklenářský tmel nebo směs (stejná věc), předem smíchaný druh. Pokud jste nějakou dobu neprovedli okno, pořiďte si čerstvý kontejner.
 • Rovný povrch, na kterém lze pracovat, s prostorem na procházku ze všech stran
 • Místo, kde si můžete vyčistit ruce-ujistěte se, že máte po ruce mýdlo na řezání tuků, jako je například prostředek na mytí nádobí. Upřednostňuje se dřez.
 • Sklo broušené na míru. I ta nejpečlivější měření produkují sklo, které se nevejde. Pokud je to možné, vezměte s sebou okno do železářství. Pokud není možné přepravovat okno nebo dveře, vytvořte přesnou papírovou šablonu. Pamatujte si: vaše 12 'na 14' může skončit 12,5'x13, pokud má hardwarový řezač skla špatný den.

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak rychle snížit hladinu cholesterolu. Nejrychlejší způsob, jak snížit hladinu cholesterolu, je kombinace změn životního stylu, dietních změn a pokud to lékař považuje za nutné, potenciálně také léků. Okamžité řešení neexistuje, ale pokud ...Svaly paží jsou součástí každého silového tréninkového programu. Ohniskem silných paží je často pár dobře tónovaných a vyvinutých bicepsů. Váš biceps je ve skutečnosti dvouhlavý sval skládající se z krátkých a dlouhých hlav. Trénink obou hlav bude ...

Ukrajinský Alexandr Dolgopolov v ohromujícím rozrušení porazil v Indian Wells obhájce titulu a světovou jedničku Rafaela Nadala 6-3, 3-6, 7-6 (5).

Pokud máte malý, mělký řez, který chcete zavřít, použijte motýlkové obvazy. Jakmile se rozhodnete, že stehy nepotřebujete, vyčistěte ránu studenou vodou. Přes řez položte motýlí obvaz, aby byl uzavřen. Zajistěte ...Wawrinka přežije Rosolovo zděšení na French Open

Barevné kontaktní čočky jsou dekorativní doplňky nošené na rohovce oka. Předpisové kontaktní čočky jsou zdravotnická zařízení, která korigují váš zrak. Nepředepisující kontaktní čočky jsou čistě na ozdobu. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, vyberte ...