Jak opravit katastrofy na dortu

Pečení má své vzestupy a pády, a pokud jste v kuchyni skončili s katastrofou dortu, nebojte se! Je pravděpodobné, že můžete udělat něco pro záchranu situace. Ať už váš koláč nevykynul, nebo jste skončili s rozbitým nebo příliš hotovým dortem, doufejme, že najdete řešení, které vám pomůže dort buď opravit, nebo z něj udělat něco jiného, ​​co lze prezentovat.Metoda 1 ze 4: Oprava dortu, který nevzrostl

 1. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 1

  1 Uvařte nezpevněný koláč, který je stále těstový, o něco déle. Pokud zkontrolujete dort a stále má těsto uprostřed, možná ještě neměl čas kynout. Vložte zpět do trouby na 5-10 minut, dávejte pozor, abyste to nepřehnali. Stále si můžete nechat kynout.
 2. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 2

  2 Dort rozdrobte a smíchejte s polevou, aby vznikly dortové kuličky. Smíchejte v obchodě zakoupené nebo domácí polevě a přidejte jen tolik, aby se směs při stlačení spojila. Směs stočte do kuliček a poté vmíchejte kokos, posyp nebo kakaový prášek.
  • Dortové kuličky můžete také potřít rozpuštěnou čokoládou a nechat vychladnout.
  • Tento trik funguje i na příliš suchý koláč.
 3. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 3

  3 Pokud dort dostatečně nevykynul, vytvořte kopuli dortu ze 2 tenkých listů dortu. Jednovrstvý dort rozkrojte na polovinu velkým nožem na chléb a vytvořte 2 tenké pláty. Do velké mísy vložte plastovou fólii, kterou použijete jako formu, a na dno mísy vložte jednu vrstvu dortu. Ořízněte jakýkoli další dort kolem vrcholu, dokud nebudete mít většinou rovnoměrný kruh. Do středu dortové mísy, kterou jste právě vyrobili, přidejte polevu nebo pěnu a na ni položte druhou vrstvu dortu.
  • Odstraňte přebytečný koláč, který se lepí přes okraj, aby se vše vešlo do mísy.
  • Před vyklopením na talíř dejte dort do lednice ztuhnout. Kopuli můžete ozdobit rozpuštěnou čokoládou nebo hladkou polevou na kulatou část kupole.
 4. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 4

  4 Pro slavnostní efekt naplňte potopený dort cukrovinkami. Pokud je zapuštěn pouze střed, dort normálně zmrazte a poté jej použijte jako misku na uchovávání cukrovinek. Naplňte je nebalenými bonbóny, jako jsou potažené kousky čokolády, gumoví medvídci, ovocné bonbóny nebo jiné cukrovinky, které máte rádi.
  • Potopený dort můžete také naplnit pěnou nebo citronovým tvarohem a místo něj dát polevu. Díky tomu je rychlý a snadný pudink nebo dezert.
 5. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 5

  5 Proměňte potopený dort ve zmrzlinový dort, který potěší mladé v srdci. Naberte změklou zmrzlinu do zapuštěného středu zapuštěného dortu a uhlaďte ji. Koláč zmrazte asi na 30 minut a poté ho vyjměte. Přidejte zmrzlinu přes horní část zmrzliny a kolem okrajů, stejně jako byste normálně zmrzli dort, abyste dokončili zmrzlinový dort.
  • Pro jednodušší přelití dort potřete šlehačkou a ozdobte třešněmi maraschino.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 4: Práce na prasklém nebo zlomeném dortu

 1. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 6

  1 Udělejte maličkost z rozbitých kousků dortu pro krásný vrstvený dezert. Kousky dortu navrstvíme do velké maličkosti nebo mixovací nádoby. Pokud chcete, přidejte trochu alkoholu, pro chuť, poté přidejte vrstvy věcí, jako je pudink, poleva, ovoce, pěna nebo šlehačka v jakékoli kombinaci. Při vrstvení přidejte dostatek každé ingredience, aby se rozložila po misce. Opakujte vrstvení, dokud není celý koláč spotřebován.
  • Ozvláštněte vzhled topu. Nahoře vytvořte hladkou vrstvu se šlehačkou nebo polevou, poté na ozdobu posypte čokoládovými kadeřemi nebo posypte.
 2. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 7

  2 Prasklý koláč pokryjte polevou, aby se skryla jeho nedokonalost. Poleva dokonale skryje malé praskliny. Pokud je silně popraskané, použijte trochu polevy a pokuste se kousky „slepit“ dohromady; proveďte to tak, že polevu rozetřete dolů do trhliny a přitlačíte k sobě. Poté celý dortový povrch pokryjte tenkou vrstvou mírně změklé polevy, čímž vytvoříte vrstvu drobenky.
  • Necháme tuhnout, poté přidáme druhou, silnější vrstvu polevy na ozdobu. Pokud to uděláte dobře, bude těžké si ani všimnout, že to bylo prasklé.
  • Nepřehánějte však výplň polevou; příliš mnoho polevy způsobí, že bude celý zážitek sladký a nepříjemný k jídlu.
 3. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 8

  3 Překlopte prasklý dort a vytvořte hladký vršek. Pokud má dort nahoře jen praskliny, můžete vždy použít dno jako vrchol. Tak budete mít pěkný, hladký povrch, se kterým můžete pracovat. Základna však bude méně pevná, takže se nedivte, že se na talíři rozpadne; toto řešení je nejlepší pro domácí použití.
  • Další možností je vyrovnejte dort krájením tenké vrstvy nahoře, aby byla hladká. Pomocí nože na chléb nařízněte rovnoměrnou vrstvu přes vršek.
 4. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 9

  4 Vytvořte dortovou kůru z rozbitého dortu pro zábavu. Rozpusťte mléčnou, tmavou nebo bílou čokoládu nebo se cukroví rozpustí a nalijte rozpuštěnou čokoládu na plech vyložený pečicím papírem. Pomocí stěrky rozetřete rozpuštěnou čokoládu na tenké plátky. Necháme 30 minut vychladnout, pak na něj koláč rozdrobíme v rovnoměrné tenké vrstvě. Koláč vtlačíme do rozpuštěné vrstvy. Navrch naneste další vrstvu čokolády a nechte vychladnout. Čokoláda a dort se spojí. Chcete -li sloužit, rozdělte na jednotlivé kusy. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 4: Nakládání s připáleným nebo přehnaným dortem

 1. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 10

  1 Ořízněte spálené části z dortu. Pokud je spálený, použijte velký nůž na chléb. Ořízněte všechny spálené části kolem okrajů spuštěním nože těsně pod nimi. Dávejte pozor, abyste ořízli pouze spálenou část koláče, protože zbytek je obvykle v pořádku.
  • Přemýšlejte o tomto kroku jako o seškrábání spálené vrstvy kousku toastu, kromě toho, že koláč není tak suchý, takže budete muset použít nůž, abyste spálené části jemně odřízli.
 2. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 11

  2 Štětec jednoduchý sirup na suchý, převařený koláč, aby se zvlhčil. Do malého hrnce přidejte 1 díl cukru a 1 díl vody a dejte na sporák. Směs zahřívejte, dokud se cukr nerozpustí, za stálého míchání. Sejměte sirup z ohně a přidejte ochucovadlo, například extrakt nebo rum. Nechte sirup vychladnout a předtím, než přidáte polevu, potřete vršek dortu tenkou vrstvou.
  • Může pomoci vypíchnout otvory v dortu vidličkou, aby pomohlo absorbovat sirup.
 3. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 12

  3 Vrstvíme suchý koláč s vlhkými přísadami, aby byl méně suchý. Pokud nemáte čas na výrobu jednoduchého sirupu, naneste doprostřed dortu silnou vrstvu máslové polevy. Na ozdobu pak použijte navrch vlhké přísady, například ovoce nebo čokoládu.
  • Pokud je váš dort jen 1 vrstva, budete ho muset rozkrojit na polovinu velkým nožem na chléb, aby se uprostřed přidala poleva.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 4 ze 4: Řešení problémů při odstraňování a řezání

 1. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 13

  1 Uvolněte dort z pánve nožem. Pokud je váš dort uvízlý v pánvi, zasuňte ostrý nůž mezi formu a okraj dortu úplně dokola. Rukama trochu popráskejte boky a dno pánve, aby se koláč uvolnil, a poté jej nechte 15 minut vychladnout.
  • Po 15 minutách zkuste dort znovu vyklopit. Pokud se přesto objeví nepořádek, podívejte se na výše uvedené návrhy, jak z něj udělat maličkost, dortové kuličky nebo jiný recept na rozbité koláče.
 2. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 14

  2 Vyrovnejte nerovný koláč s ostrým nožem. Někdy může váš koláč nerovnoměrně kynout. Pokud se vám to stalo a chcete rovnoměrný vršek, odřízněte nerovný díl ostrým nožem na chléb. Nyní máte rovnoměrný a hladký vršek na polevy.
 3. Obrázek s názvem Fix Cake Disasters Krok 15

  3 Vrstvy dortu dejte do chladu, pokud se při pokusu krájet, roztrhnou. Teplé vrstvy koláče se častěji rozpadají nebo trhají. Pokud se pokoušíte snížit vrstvy na polovinu, nechte je alespoň 30 minut v chladničce vychladnout, pak to zkuste znovu.
 4. Obrázek s názvem Final Cake Disasters Finals

  4 Hotovo. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč všechno ovoce v dortu spadlo na dno? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď zaměstnanců Odpověď To může být obtížné, ale některé z důvodů mohou být: 1. Dveře trouby byly během pečení otevřeny příliš brzy; 2. Těsto na koláč nebylo dostatečně husté a nedrželo ovoce na místě; 3. Ovoce nebylo před přidáním obaleno v mouce (kde to recept vyžadoval); 4. Pokud používáte glazované ovoce, sirup nebyl omyt. Zkontrolujte také, zda byl použit správný druh ovoce, jak vyžaduje recept (čerstvé, sušené, glazované atd.) A zda jsou množství správná.
 • Otázka Proč se moje těsto na dort srazilo? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu K srážení může dojít, když jsou přísady směsí přísad při pokojové teplotě s přísadami, které jsou buď příliš horké nebo příliš studené; příště zajistěte, aby všechny přísady měly pokojovou teplotu. Nebo jste možná přidali vejce příliš rychle a nedokázali jste ho dostatečně rozbít na ostatní přísady; tomu se lze příště vyhnout tak, že k vajíčku přidáte lžíci mouky (z receptu vezměte lžíci z celkového množství mouky) a vejce zašleháte pomaleji.
 • Otázka Můj dort je příliš vlhký. Jak to mohu opravit? Příliš vlhký koláč je často podpečený, takže můžete zkusit pokračovat v procesu pečení, dokud nebude upečený. Mezi další důvody příliš vlhkého koláče patří to, že jej před uložením nebo polevou nebo jeho uskladněním na příliš teplém místě zcela nevychladíte. Zkuste dát dort na suché a chladné místo, aby za den mohla vlhkost ven. Pokud se to nezlepší, přidejte koláč do dezertní misky.
 • Otázka Začal jsem mráz dortu a dort se začal rozpadat na polevu. Co jsem udělal špatně? To je pravděpodobně způsobeno tím, že je koláč buď uvařený, a proto stále velmi křehký, nebo je stále teplý při přidávání polevy. Další možností je příliš silné lisování při přidávání polevy. Důvodem může být samotná poleva - pokud je příliš hustá nebo obtížně roztíratelná, může to způsobit, že se koláč rozlomí tlakem, aby se dal.
 • Otázka Pokud to uvařím o 10 minut, ovlivní to dort? Je pravděpodobné, že se spálí nahoře a/nebo dole, pokud to přeženete. Tu lze seškrabat nebo krájet, ale dort bude spálenou chutí mírně poskvrněn. Může být také sušší, než se očekávalo.
 • Otázka Proč dort padá při zpevnění v lednici? Je možné, že jste ji přenesli do lednice, než ji necháte úplně vychladnout. Pokud je ještě teplý, pak není zcela zpevněný a srážka teplot oslabí jeho strukturu při umístění do chladničky, což způsobí jeho potopení.
 • Otázka Přidal jsem půl šálku vody příliš na promíchání a teď mám tekuté těsto. Jak to opravím? Můžete do něj přidat trochu více mouky, ale můžete mít další těsto na koláče.
 • Otázka Co musím udělat, aby můj ovocný koláč byl opravdu čerstvý? Vytvořte sirup tvořený 50 procenty vody a 50 procenty roztaveného cukru a po vyndání ho dejte na celý dort, aby zůstal vlhký. Můžete také použít javorový sirup, ale má výraznou chuť.
 • Otázka Jak opravím drobivý dort? Pomocí polevy slepte rozdrobené části k sobě, počkejte, až poleva ztuhne, a pak pokračujte ve zdobení dortu. Místo toho můžete také z větších kusů vyrobit mini dorty. Nakonec můžete koláč úplně rozdrtit, smíchat s polevou a dělat dorty.
 • Otázka Proč se můj dort uprostřed propadá? Vzpomeňte si, jak jste dort dělali. Pokud byl tuk a cukr přemastěn krémem nebo jste přidali příliš mnoho kypřícího činidla, může to způsobit, že se koláč uprostřed propadne. Další příčinou může být vaření při příliš nízké teplotě nebo kontrola otevřením dvířek příliš brzy během vaření.

Populární Problémy

Šestadvacetiletá černohorská hráčka Danka Kovinic, která je aktuálně na 77. místě na světě, zaregistrovala ve své zemi řadu prvenství v ženském tenise.Jak rozštěpit zlomeninu ruky. Zlomená kost v ruce může být extrémně bolestivá a sebemenší pohyb může bolest zhoršit a případně způsobit další zranění. Dlaha slouží k podpoře vašeho zranění, včetně ...Finalista roku 2017 najde na konci světlo, aby vydělal třetí set bagel.