Jak zploštit kuře

Vaření dokonalého kuřete je umělecká forma a připravit ji na vaření může být sama o sobě uměleckou formou. Některé recepty výslovně vyžadují, abyste si zploštili kuře, a někdy je jednoduše jednodušší ho vyrovnat před vařením. Ať už zplošťujete jednotlivá kuřecí prsa, nebo zplošťujete celý kuře, existuje několik tipů a triků, které vám pomohou a celý proces usnadní.

Metoda 1 ze 3: Zploštění kuřecích prsou

 1. Obrázek s názvem Flatten Chicken Krok 1

  1 Nakrájejte tlustá kuřecí prsa. Pokud pracujete s obzvláště tlustými prsy, usnadní vám práci, když si je před vyrovnáním ustřihnete. Ostrým nožem je nařízněte vodorovně. Můžete ji celou proříznout, takže vám zůstanou dva samostatné kusy, nebo ji můžete proříznout téměř celou a pak ji otevřít jako knihu.
 2. Obrázek s názvem Flatten Chicken Krok 2

  2 Rozmražená kuřecí prsa vložte mezi voskový papír nebo plastový obal. Položte jednu vrstvu voskového papíru nebo plastového obalu na velké prkénko. Kuřecí prsa položte na voskový papír. Poté jej přikryjte další vrstvou voskového papíru nebo igelitu.
  • Alternativně můžete kuře umístit do plastového sáčku, pokud zajistíte, aby v sáčku nebyl vzduch, a aby bylo kuře dostatečně velké, aby se mohlo vyrovnat.
  • Mnoho kuchařů dává přednost navlhčení voskového papíru nebo igelitu vodou, aby se kuře příliš nelepilo.


 3. Obrázek s názvem Flatten Chicken Krok 3

  3 Libu kuře paličkou na maso. Uprostřed lehce bušte librou a ujistěte se, že kuře zploštíte dostatečnou silou. Poté se přesuňte do stran prsou a ujistěte se, že je celé prsa rovnoměrné.
  • Pokud nemáte paličku na maso, můžete do prsou zatlouct válečkem.
 4. Obrázek s názvem Flatten Chicken Krok 4

  4 Odstraňte horní vrstvu voskového papíru. Jakmile se vaše kuře cítí dostatečně ploché pro jakýkoli recept, který sledujete, nebo pro jakýkoli pokrm, který připravujete, odstraňte horní vrstvu papíru nebo plastového obalu. Zkontrolujte, zda je sudý. Poté můžete začít natírat náplň na vršek, přenést na misku špachtlí nebo cokoli jiného, ​​co váš recept vyžaduje.
  • Pokud jsou vaše kuřecí prsa nerovná nebo nejsou dostatečně plochá, jednoduše na ně položte voskový papír nebo igelit a nerovná místa vytlučte.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zploštění celého kuřete

 1. Obrázek s názvem Flatten Chicken Krok 5

  1 Položte celé kuře na prkénko. Položte ji prsa dolů. Pokud je to možné, volte plastové prkénko před dřevěným prkénkem. Plastová prkénka jsou vhodnější než dřevěná prkénka, protože je lze mýt při vysokých teplotách v myčce, aby se odstranily bakterie.
 2. Obrázek s názvem Flatten Chicken Krok 6

  2 Odstraňte páteř. Nejprve najděte páteř, která vede přímo po kuřeti. Poté můžete použít ostrý nůž nebo kuchyňské nůžky, abyste jej začali stříhat. Řez paralelně s páteří na obou stranách. Řezte podél délky páteře od ocasu, dokud páteř úplně neodstraníte.
 3. Obrázek s názvem Flatten Chicken Krok 7

  3 Rozetřete kuře. Tato část může být trochu ošidná a nebojte se, že se opravdu zamotáte a vejdete tam. Vytáhněte obě strany kuřete od sebe, abyste viděli pod prsa kuřete. V horní části kuřete hledejte malý bílý kousek chomáče. Prořízněte jej a poté jemně seřízněte po této linii až k ocasu kuřete.
 4. Obrázek s názvem Flatten Chicken Krok 8

  4 Vyjměte kýlovou kost. Vložte ukazováček a prostředníček, dokud nenajdete, že to cítíte mezi prsty, mezi dvěma prsy. Prsty kopejte po obou stranách kýlové kosti a stáhněte ji z kůže. Vyjměte kýlovou kost.
 5. Obrázek s názvem Flatten Chicken Krok 9

  5 Otevřete kuře. Jakmile odstraníte kýlovou kost, můžete toto kuře ohnout a vyrovnat ho na pečení, grilování nebo cokoli jiného, ​​co máte na mysli. Pokud si přejete, můžete kuře nakrájet na polovinu, nebo ho uvařit celé

Metoda 3 ze 3: Spatchcocking a Chicken

 1. Obrázek s názvem Zploštění kuřete Krok 10

  1 Umístěte kuře na prkénko. Musíte položit celé kuřecí prsa dolů, nohama k sobě. Spatchcocking je alternativní způsob, jak zploštit celé kuře, což usnadňuje grilování kuřete nebo rychlé pečení v troubě.
 2. Obrázek s názvem Flatten Chicken Step 11

  2 Prořízněte po obou stranách farářova nosu. Farářův nos je masitý kousek, který trčí z konce kuřete mezi nohama obráceným k vám. Pomocí kuchyňských nůžek nakrájejte kuře na dvě linie na obou stranách. Je důležité používat ostré nůžky, protože při tom budete prořezávat kosti žeber. Sejděte po obou stranách farářova nosu, dokud se nedostanete na druhou stranu kuřete. Odstraňte proužek, který jste právě odřízli.
 3. Obrázek s názvem Flatten Chicken Step 12

  3 Překlopte kuře a vyrovnejte ho rukou. Nyní, když jste odstranili tento proužek, můžete své kuře otevřít. Položte jej naplocho na prkénko a zatlačte patou ruky. Tím zajistíte, že se kuře vaří rovnoměrněji. Neexistuje žádná přesná věda - jednoduše pevně zatlačte na všechny části kuřete, dokud nebude mít relativně stejnou tloušťku.
 4. Obrázek s názvem Flatten Chicken Step 13

  4 Propíchněte kuře špejlí, aby drželo tvar. Propíchnutím špejlí přes zploštělé kuře pomůžete udržet je naplocho během celého procesu vaření. Použijte dvě špejle a provlékněte je prsním a stehenním masem. Když skončíte, měly by mít tvar „X“ a propíchnout dostatek masa, aby udrželo tento zploštělý tvar. Nyní jste připraveni vařit kuře. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když prsa nezůstanou pohromadě, když do něj buším? Jo Briggs Obvykle, když k tomu dojde, pravděpodobně do kuřete bušíte příliš silně. Zkuste použít lehčí zásahy a udělejte si čas; ujistěte se, že do masa naráží pouze plochá část paličky. Pokud je palička nakloněna a její okraj zasahuje kuře, roztrhne se do něj.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Dávejte pozor, že uvaření celého zploštělého kuřete bude trvat mnohem déle, než vaření kusů odděleně. Pečte kuře na vnitřní teplotu 74 ° C. Pro jistotu použijte teploměr na maso vložený do prsou.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Masová palička
 • Kuře (celé nebo prsa)
 • Voskový papír, plastový obal nebo plastový sáček
 • Plastové prkénko
 • Kuchařský nůž
 • Kuchyňské nůžky
 • Teploměr na maso

Populární Problémy

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat online epizody 4. série „Sněžení“.

Při pohledu na odraz od dvou přímých ztrát Richmond hostí v sobotu George Washingtona. Zde je návod, jak můžete hru sledovat živě na ESPN Plus.

Jak nosit krátké šortky. Když teplota stoupá, lidé mají tendenci ukazovat více a více kůže, aby porazili teplo. Krátké šortky, nazývané také „horké kalhoty“ nebo „kořistní šortky“, jsou dokonalými letními kalhotami. Krátké šortky však mohou být ...

Zde je návod, jak sledovat sobotní basketbalový zápas Maryland vs Rhode Island naživo online zdarma, i když nemáte kabelové přihlášení.

Jak navštívit velký hadronový urychlovač. Velký hadronový urychlovač se nachází v CERNu na švýcarsko-francouzské hranici. Většinu času můžete navštívit pouze nadzemní zařízení a Large Hadron Collider se nachází v podzemí ....

Zde je vše, co potřebujete vědět o ceně UFC 237 PPV a speciálním balíčku, který můžete získat prostřednictvím ESPN+.