Wimbledon 2021: Plánovaná cesta Rogera Federera do finále

Roger Federer s titulem Wimbledonu 2017

Roger Federer s titulem Wimbledonu 2017

Vzhledem k tomu, že Wimbledon má začít v pondělí, byla vyhlášena remíza dvouhry mužů s Rogerem Federerem jako šestým nasazeným. Švýcar, kterého ve finále 2019 porazil Novak Djokovič, hledá rekordní devátý wimbledonský titul.

Federer, kterému je v srpnu 40 let, přichází na mistrovství s nízkou důvěrou, protože od návratu po zranění utrpěl řadu překvapivých porážek.

I když porazil Ilyu Ivashku v otvíráku v Halle, byl poražen Felixem Auger-Aliassime v dalším kole, což byl jeden z jeho nejhorších výkonů na trávě v nedávné paměti.

Bude se však snažit své štěstí obrátit ve Wimbledonu, kde zaznamenal některé ze svých největších triumfů.

Podívejme se na to, jak by se mohla rozvinout Federerova remíza ve Wimbledonu.

Soupeř 1. kola Rogera Federera - Adrian Mannarino

Adrian Mannarino

Adrian Mannarino

Osminásobný wimbledonský šampion zahájí kampaň proti Adrianovi Mannarinovi v něčem, co by mohlo být ošemetné.

V době psaní článku Mannarino postoupil do semifinále na Mallorce, kde se má postavit Samu Querreymu. Francouz našel nějakou formu po předčasných odchodech ze Stuttgartu a Queen's Clubu a zamíří do Wimbledonu se spoustou zápasových tréninků.

Federer vlastní proti Mannarinovi výhodu 6: 0 a předtím jej dvakrát porazil ve Wimbledonu (2011 a 2018).

Pravděpodobný soupeř 2. kola Rogera Federera - Richard Gasquet / Yuichi Sugita

Pokud by Federer Mannarino výzvu přežil, čelil by ve druhém kole buď Yuichi Sugitovi, nebo starému nepříteli Richardu Gasquetovi.

Federer vede proti sobě s Gasquetem 18: 2 a neprohrál s Francouzem od roku 2011.

Gasquet by navíc mohl být rezavý, protože před Wimbledonem odehrál pouze jednu akci Challenger na trávě (v Nottinghamu). Francouz byl kvůli zranění nucen odstoupit z turnaje ve čtvrtfinále.

Federer také předtím hrál Sugitu, před čtyřmi lety vyhrál v Halle ve dvou setech. Japonci obchodují hlavně na okruhu Challenger a v poslední době nejsou v nejlepší formě. Aktuálně je na sérii pěti zápasů poražených a je nepravděpodobné, že by pro Federera představoval velkou hrozbu.

Pravděpodobný soupeř 3. kola Rogera Federera - Cameron Norrie / Filip Krajinovic

Cameron Norrie skončil na druhém místě na mistrovství Cinch

Cameron Norrie skončil na druhém místě na mistrovství Cinch

Cameron Norrie, který letos skončil na druhém místě v Queen's, potenciálně čeká na Federera ve třetím kole. Ti dva se nikdy předtím na turné nepotkali, což z něj činí zajímavou součást.

Norrie porazila Aslana Karatseva a Denise Shapovalova, aby se dostali do finále v Queen's Clubu, než ve finále zajela Matteo Berrettini. Má bohatou formu a určitě by mohl Federera vyzkoušet. Aby se Norrie dostala do třetího kola, musela by vidět Filipa Krajinoviče.

Srb nedokázal porazit Federera v žádném ze čtyř předchozích setkání.

Pravděpodobný soupeř 4. kola Rogera Federera - Pablo Carreno Busta / Sam Querrey / Lorenzo Sonego

Roger Federer by ve čtvrtém kole mohl narazit na Sama Querreyho

Roger Federer by ve čtvrtém kole mohl narazit na Sama Querreyho

Pablo Carreno Busta a Sam Querrey se proti sobě postaví v prvním kole, což znamená, že jeden z těchto hráčů se nedostane dostatečně daleko, aby se setkal s Federerem.

Na základě aktuální formy a rodokmenu na trávě vypadá, že Querrey pravděpodobně získá to nejlepší ze Španělska. Aby se Querrey mohl setkat s Federerem ve čtvrtém kole, možná bude muset dohnat Lorenza Sonega.

Ital nemá na trávě mnoho zkušeností a nikdy se nedostal přes první kolo ve Wimbledonu.

Federer nikdy předtím na turné neprohrál se Sonegem, Querreyem nebo Carrenem Bustou, a tak bude mít šanci na postup do čtvrtfinále.

Pravděpodobný čtvrtfinálový soupeř Rogera Federera - Daniil Medvedev / Marin Cilic / Grigor Dimitrov

Marin Cilic a Daniil Medvedev jsou nebezpečnými soupeři, ale byli zařazeni do stejné části losování a mohli by se setkat ve třetím kole. Vítěz tohoto zápasu se pravděpodobně ve čtvrtém kole utká s Grigorem Dimitrovem před potenciálním setkáním s Federerem.

Dimitrov, bývalý semifinalista Wimbledonu, je favoritem, který vzejde z jeho části losování, ve které se představí také Hubert Hurkacz, Lorenzo Musetti a Alexander Bublik.

Medvedev a Cilic jsou velké servery a mohly by Federerovi způsobit problémy.

Pravděpodobný semifinálový soupeř Rogera Federera - Alexander Zverev / Matteo Berrettini

Matteo Berrettini s titulem cinch Championships

Matteo Berrettini s titulem cinch Championships

Na základě nedávné formy je Matteo Berrettini favoritem na postup do posledních čtyř ze své čtvrtiny losování, ve které figuruje i čtvrtý nasazený Alexander Zverev. Zverev a Berrettini jsou osvědčenými umělci a mohou Federerovi dělat potíže.

John Isner, Felix Auger-Aliassime, Ugo Humbert a Aslan Karatsev jsou také v této sekci a mají vnější šanci udělat poslední čtyři. Zejména Isner může svým velkým podáním a forhendem způsobit nějaké poškození, ale ve třetím kole se potenciálně postaví Berrettini.

Pravděpodobný soupeř Rogera Federera ve finále - Novak Djokovič

Mistr Wimbledonu 2019 Novak Djokovič

Mistr Wimbledonu 2019 Novak Djokovič

Obhájce titulu Novak Djokovič dostal tentokrát poměrně přímočarou remízu a do finále by neměl mít problém.

Djokovič porazil Federera v epické pětisetové soutěži v roce 2019 a pokud by se letos znovu setkali, Srb bude favoritem.

Djokovic vede proti sobě 27-23 a vyhrál tři ze čtyř setkání ve Wimbledonu.

sledujte hru orlů naživo zdarma

Předpověď: Švýcar ukázal, že stále má schopnost vynikat v zápasech nejlepších z pěti setů. Čtvrtfinále vypadá jako bezpečná sázka na šesté nasazené.

Populární Problémy

Bývalý Davis Cupper Jaideep Mukherjee jmenován prezidentem Indické asociace tenisových hráčů (ITPA)

Jak měřit pro dlahu LMB. Dlaha LMB je dlaha prstu, která je určena k nápravě zlomenin, deformací nebo jiných stavů, jako jsou „drápy“ prstů. Dlaha je navržena tak, aby buď držela prst na místě, aby se mohla uzdravit nebo natáhnout ...

Nina Stojanovic nedávno odešla na Instagram, aby vyjádřila své myšlenky o olympijských hrách v Tokiu a o tom, jak se cítila být partnerem Novaka Djokoviče.

Maria Sharapova ve věku 17 let dokonce nerozbije první 2 v seznamu !.

Jak navštívit mezinárodní letiště Los Angeles (LAX). LAXNÍ! Tato slavná tři písmena znamenají jednu věc, když jste ve městě Los Angeles. Všichni Los Angelinos (i když je toto označení také známé po celém světě) vědí, že tento ...

Jak běhat uvnitř a s omezeným prostorem. Když je škaredé počasí, může být těžké najít místo, kam se vydat na každodenní běh. Naštěstí máte k dispozici několik alternativ, pokud jste ochotni být kreativní. Běžecké pásy jsou ...