Jak zapomenout na chlapa

Nikdo neřekl, že zapomenout na chlapa, na kterém vám záleží, bude snadné - nebo zábavné. Ale čím dříve se rozhodnete přijmout, že ten chlap ve vaší budoucnosti nemá místo, tím dříve ho můžete začít dávat do minulosti, kam patří. Abyste na někoho zapomněli, musíte si dát čas na uzdravení, připomenout si, že je vám lépe, když budete sami, a užívat si pohodlí svých přátel a rodiny. Pokud chcete na toho chlapa dnes začít zapomínat a pokračovat ve svém životě, pokračujte.Část 1 ze 3: Myšlení zdravé myšlenky

 1. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 1

  1 Dejte si čas, abyste ho překonali. Pokud opravdu chcete na chlapa zapomenout, pak první věc, kterou musíte udělat, je dát si čas na smutek. Jakkoli to zní hloupě, čím dříve si přiznáte, že potřebujete nějaký čas být sami, přemýšlet o tom, co se stalo a vyrovnat se se svými emocemi, tím dříve budete moci jít dál. Ať už jste s tím chlápkem chodili, nebo se vám opravdu líbil, měli byste uvolnit emoce a přiznat, že chvíli nebudete v pořádku.
  • To neznamená, že jste v každém případě slabí. Ve skutečnosti to chce sílu přiznat, že se necítíš tak silný.
  • Dejte svým přátelům vědět, že jste naštvaní. Není třeba předstírat štěstí, které vám stejně vezme více energie. Pokud se vám na chvíli nechce jít, je to v pořádku. Ačkoli byste se neměli příliš dlouho válet sami, není nic špatného na tom zůstat několik dní - nebo několik týdnů.
  • Zapište si své pocity do deníku. To vám může pomoci vyrovnat se se svými emocemi, aniž byste je sdíleli se světem.
  ODBORNÁ TIP

  Sarah Schewitz, PsyD  Licencovaná psycholožka Sarah Schewitz, Psy.D. je licencovaným klinickým psychologem Kalifornské psychologické rady s více než 10letou praxí. Získala Psy.D. z Floridského technologického institutu v roce 2011. Je zakladatelkou Couples Learn, online psychologické praxe, která pomáhá párům a jednotlivcům zlepšovat a měnit jejich vzorce v lásce a vztazích. Sarah Schewitz, PsyD
  Licencovaný psycholog

  Zeptejte se sami sebe, co se můžete ze vztahu naučit. Psycholožka lásky a vztahů, doktorka Sarah Schewitzová, říká: „Čas, který je potřeba k překonání vztahu, je opravdu osobní a pro každého je jiný. Pokud vám ten vztah nepřekročil, možná se budete muset soustředit na hledání lekcí a požehnání, která z toho vyplývají. Každý v našem životě je tu z nějakého důvodu. Jsou buď požehnáním, nebo lekcí, a vztahy obvykle nabízejí obojí '' 2. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 2

  2 Když na něj myslíte, soustřeďte se na špatné vlastnosti. Když se snažíte zapomenout na chlapa, je snadné romantizovat situaci a představit si, že ten chlap byl naprosto nádherný, veselý, brilantní a obecně úžasný, místo aby čelil realitě situace. Pokud se ho snažíte zapomenout, je pravděpodobné, že je to blbec, nebo že pro vás prostě není to pravé. Takže až příště budete přemýšlet o jeho zabijáckém úsměvu, připomeňte si zlověstné věci, které vám řekl, nebo si jej představte v té hrozné kožené bundě, na jejímž nošení trvá.
  • Pokud je to nutné, vytvořte si seznam všech těch strašných věcí o tom chlápkovi. Noste to s sebou a prohlédněte si to, kdykoli se cítíte slabí.
  • Pokud si opravdu myslíte, že je ten chlap dokonalý, je pravděpodobné, že ho nakonec neznáte příliš dobře.
 3. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 3

  3 Pamatujte si, proč s ním nejste. Musí existovat docela dobrý důvod, proč nejste spolu. Možná tě podvedl. Možná ho to na začátku tolik nezajímalo. Možná se ukázalo, že jste prostě nebyli tak kompatibilní, jak jste doufali. Nebo jste se navzájem vášnivě cítili, ale bez boje jste nemohli strávit více než deset minut ve stejné místnosti. Ať už byl důvod jakýkoli, musel to být dobrý, takže si připomeňte, že existuje naprosto dobré vysvětlení, proč nejste spolu.
  • Kdykoli budete mít pocit, že ho opravdu potřebujete, vzpomeňte si na všechny špatné časy, které jste spolu sdíleli. Opravdu z toho chceš něco víc?
  • Je snadné nahlédnout do minulosti růžovými brýlemi a říct si, že ty a ten chlap jste spolu byli naprosto dokonalí. Ve skutečnosti muselo být mnoho méně než ideálních okamžiků, které jste spolu strávili, nebo byste stále stáli ruku v ruce, že?
 4. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 4

  4 Pusť lítost. Litovat můžete z několika důvodů. Možná si přejete, abyste byla lepší přítelkyní. Možná si přejete, abyste toho chlapa nechali vidět, že se vám líbí stejně jako vy. Možná si myslíte, že jste byli příliš vzdálení a ten chlap ztratil zájem. Cokoli si myslíte, že jste udělali špatně, je pravděpodobné, že je to všechno ve vaší hlavě. A i když jste opravdu udělali chybu, je příliš pozdě se vrátit a opravit ji, takže neztrácejte čas starostí.
  • Podívejte se na to takto: možná jste s tím chlapem udělali nějaké chyby, ale nemůžete se vrátit do minulosti, abyste je změnili. Nebylo to však nadarmo-z těchto chyb se můžete poučit a po vstupu do dalšího vztahu se budete cítit dospělejší a vyrovnanější.
 5. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 5

  5 Zapomeňte na ty hořké pocity. Hořkost je další negativní pocit, díky kterému budete jen nešťastní, naštvaní a bez soucitu. Možná se cítíte zahořklí kvůli tomu, jak to skončilo, máte pocit, že s vámi někdo špatně zachází, nebo si jen myslíte, že máte v životě strašné štěstí a že všechno je nefér. Víte, kam vás tyto pocity přivedou? Absolutně nikde. Nakopněte tedy ty hořké pocity k obrubníku, kdykoli ucítíte, jak se plíží.
  • Naučte se rozpoznávat tyto hořké pocity. Kdykoli cítíte, že přichází jeden hořký sentiment, bojujte s tím alespoň třemi pozitivními myšlenkami. Jistě, možná myslíte na něco strašného, ​​co vám ten chlap udělal, ale bojujte s tím pocitem tím, že si vzpomenete na tři úžasné, nezapomenutelné věci, které pro vás v poslední době udělali vaši přátelé nebo členové rodiny. Pokud se dostatečně snažíte, vždy můžete najít něco, z čeho budete mít radost.
 6. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 6

  6 Připomeňte si, že si zasloužíte někoho lepšího. Opakujte to jako mantru. Možná se vám na toho chlapa těžko zapomíná, ale to neznamená, že si vás zaslouží. Jste úžasný člověk a zasloužíte si někoho, kdo se k vám chová jako k hodnotné, krásné a jedinečné ženě, kterou jste - ne k někomu, kdo se k vám chová jako ke špíně nebo vás ignoruje. Zasloužíte si někoho, na koho se nesnažíte zapomenout. I když si můžete myslet, že si ty a ten chlap zasloužíte jeden druhého, jakmile budete mít větší odstup, uvidíte, že to dokážete, mnohem lépe.
  • Může trvat dlouho, než si uvědomíte, že si zasloužíte někoho lepšího, a můžete se dokonce cítit uraženi nebo naštvaní, pokud vám to vaši přátelé budou opakovat, pokud to nevidíte. Někdy neuvidíte, co si zasloužíte, dokud nevstoupíte do nového zdravého a podpůrného vztahu s mužem, který si vás zaslouží (samozřejmě po překonání prvního chlapa).
 7. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 7

  7 Napumpujte se. Pokud se snažíte zapomenout na chlapa, pravděpodobně se necítíte jako rocková hvězda. Můžete si myslet, že jste oškliví, tlustí, hloupí, nehodní nebo prostě nudní. Tyto pocity jsou naprosto přirozené, ale to neznamená, že jsou vůbec přesné. Nenechte se ničím hloupým chlapem srazit na zem a pamatujte si, že se milujete podle svých představ.
  • Přemýšlejte o věcech, které jste na sobě nejvíce milovali, než jste toho chlapa potkali - můžete se k nim vrátit? Vytvořte si seznam svých oblíbených vlastností a ukažte se jim. Budujte si sebevědomí, dokud neuvidíte, že jste úžasný člověk, ať už jste s tím chlapem nebo ne.
 8. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 8

  8 Buďte vděční za to, co máte. Pokud jste právě ukončili vztah nebo pro chlapa zapeklitou situaci, pak vaším prvním impulzem pravděpodobně nebude být vděčný za vše, co máte. To je však přesně to, co vás dostane ze stejného negativního myšlení a díky čemu si zapamatujete všechny úžasné věci, které váš život může nabídnout. Vytvořte si mentální nebo fyzický seznam všech věcí, za které musíte být vděční: vaše rodina, vaši přátelé, vaše zdraví, vaše příležitosti, vaše okolí, vaše domácí kočka, pan Snookums. Brzy uvidíte, že váš život je docela skvělý, i když v něm ten chlap není.
  • Zapište si všechny věci, za které musíte být vděční, a přidejte si je na seznam, kdykoli vás napadne něco nového. Přečtěte si seznam každou chvíli, kdykoli se potřebujete rozveselit. Uvidíte, že váš život stojí za to žít bez toho chlapa, a pomalu zmizí z obrazu.
  reklama

Část 2 ze 3: Odstřihnout ho ze svého života

 1. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 9

  1 Přestaň s tím chlapem mluvit. Můžete si myslet, že zralá věc je pokračovat v setkávání s tím chlápkem na večírcích, psát mu, když vás napadne něco vtipného, ​​co vám ho připomíná, nebo si s ním jednou za týden nebo dva dát nepohodlný oběd . Pokoušet se navázat přátelství poté, co se vaše srdce uzdraví, může být dobrý tah, snažit se zůstat v kontaktu s mužem, když vás stále bolí, jen prodlouží bolest a donutí vás trvat dvakrát déle, než se překonáte. mu.
  • Pokud je to nutné, vytáhněte jeho číslo z telefonu. Buďte zdvořilí, pokud ho vidíte na stejném místě, ale nezdržujte se konverzací. Pokud můžete, vyhýbejte se místům, kde se pravděpodobně bude nacházet.
 2. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 10

  2 Přestaň mluvit o on také. Můžete si myslet, že děláte skvělou práci, když na toho chlapa zapomenete, protože jste s ním přestali mluvit a nějakou dobu jste ho neviděli, ale pokud o něm stále neustále mluvíte, pak nepomáháte sám jdi dál. Sdílet své smutné pocity s blízkým přítelem může být velká úleva, ale pokud vše, co uděláte, bude o člověku žertovat s každým, koho uvidíte, nebudete o nic blíže, abyste na něj zapomněli.
  • A pokud vidíte společné přátele nebo lidi, kteří ho znají, vyhněte se pokušení zeptat se, jak se mu daří. K čemu ti to bude?
 3. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 11

  3 Vyhněte se všemu, co vám toho chlapa připomíná. I když byste neměli všechno zahodit, pokud vám absolutně všechno, co děláte, toho chlapa připomíná, udělejte vše, co je v jeho silách, abyste se vyhnuli spouštěčům, které vás pravděpodobně přimějí myslet na něj a cítit se smutně. Odložte to Macklemore CD, které vám dal k narozeninám, a vyhněte se tomu, abyste po škole chodili na baseballové zápasy, pokud víte, že se tam bude také dívat. Nechoďte do své oblíbené kavárny nebo restaurace, pokud vše, co budete dělat, bude myslet na všechny zábavné chvíle, které jste tam zažili; místo toho jděte někam nový.
  • Znáte své spouště a naplánujte si pohyb kolem nich. Vydejte se do školy jinou cestou, abyste se vyhnuli místu, kde jste měli první polibek, pokud musíte.
 4. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 12

  4 Nesledujte ho na sociálních sítích. Vyhněte se pokušení kliknout na jeho profil na Facebooku každých patnáct minut, abyste zjistili, zda někdo zveřejnil jeho novou fotografii s paží kolem nějaké nové dívky, která je mnohem méně sexy než vy. I když vás kliknutí na jeho profily na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu nevede k ničemu jinému, než k jeho nudnému komentáři o tom, jak strašně se jeho fotbalovému týmu v této sezóně daří, už jen při pohledu na jeho tvář a při čtení jeho slov bude pro vás těžší zapomenout na vše mu.
  • Pokud nemůžete odolat nutkání vidět, co dělá, pokaždé, když zapnete počítač, pak se možná budete muset na chvíli pokusit vyhnout se sociálním médiím. To vám každopádně udělá dobře - můžete si vyčistit hlavu a soustředit se na to, abyste žili v daném okamžiku místo toho, abyste si posedli tím, o co se všichni vaši přátelé snaží.
 5. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 13

  5 Zbavte se jeho věcí. Pokud máte nějaké chlapovy věci, jakkoli to může být bezvýznamné, vraťte mu to, jakmile to bude možné. Dejte to do krabice a vyhoďte to u jeho dveří. Nechte to před jeho skříňkou nebo autem. Pokud s někým nechcete navázat kontakt, nechejte to přítele. Případně jej můžete vyhodit do koše - proč by měl dostat svou oblíbenou mikinu Lakers zpět, když se k vám chová jako k čertu? Pokud jde o cokoli, co vám dal - v odpadcích to jde.
  • Pokud je pro vás příliš bolestivé zbavit se jeho věcí, pak vám s tím pomůže dobrý přítel.
 6. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 14

  6 Na společenské akce se mu na chvíli vyhněte. Ačkoli byste se neměli skrývat ve své jeskyni, pokud máte všechny stejné přátele nebo společenské kruhy, měli byste se pokusit vyhnout společenským událostem, kde pravděpodobně bude. Jistě, můžete jít na večírek nebo školní tanec, ale pokud víte, že sedí na druhé straně místnosti, nemůžete na něj zapomenout, že? Udělejte si přestávku na několik týdnů a setkávejte se s přáteli, když není poblíž. Pokud jste připraveni být sociální, najděte způsob, jak být sociální, aniž by tam byl.
  • Pokud máte stejnou skupinu přátel, zjistěte, zda můžete být dospělí a „střídejte se“ s nimi; Jistě, mluvit o tom je trochu trapné, ale je to lepší, než se s ním potloukat a mít pocit, jako by ti někdo při každém očním kontaktu vrazil kůl do srdce.
 7. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 15

  7 Změňte své prostředí, jak jen můžete. Čím dříve se vymaníte ze starého vzorce, tím dříve budete moci na toho chlapa začít zapomínat. Upravte nebo upravte svůj pokoj. Udělejte si víkendovou dovolenou. Trávte čas v nové kavárně na druhé straně města. Pokuste se jít na nové místo nebo se cítit jako na novém místě, aby se vaše mysl začala přeskupovat a vy jste se mohli vymanit ze stejných starých návyků.
  • I když sedíte na novém sedadle ve třídě nebo kráčíte po nové cestě po cestě domů, může vám to pomoci rozbít váš vzor myšlení.
  reklama

Část 3 ze 3: Hledání míru na vlastní pěst

 1. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 16

  1 Trávit čas se svými přáteli a rodinou. Najděte útěchu u lidí, kteří vás milují a starají se o vás nejvíce. Jakmile budete připraveni být venku, nebo se alespoň začnete cítit zalezlí ve sklepě a poslouchat The Cranberries nemusí být nejlepší nápad, udělejte si čas strávený se svými blízkými. Pomozte své matce s domácími pracemi nebo jděte do kina se svými nejlepšími přáteli. Pozvěte na oběd starého přítele. Nemusíte chodit na velkou párty nebo velkou rodinnou událost, pokud vás to ohromí.
  • Začněte v malém, najděte si pohodlí při trávení času s lidmi, kteří vás znají nejvíce, a postupně začněte trávit více času s lidmi, které milujete.
  • Můžete mít dokonce pocit, že byste měli trávit více času společenským stykem než obvykle. To je skvělé, pokud na to máte - když budete trávit více času se svými přáteli, rychleji na toho chlapa zapomenete.
 2. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 172 Věnujte více času své vášni. Je to jednoduché. Čím více času věnujete tomu, co máte rádi, tím budete šťastnější. Možná jste nechali své oblíbené koníčky nebo zájmy stranou; možná jsi ztratil ze zřetele své sny. Vyzvedněte si je a začněte věnovat více času práci na čemkoli, co vás opravdu zajímá - ať už je to hra, váš plán být herečkou nebo začátek vaší kariéry učitele - a budete se cítit mnohem rychleji .* Ztratit se ve věci, kterou milujete, a uvidíte, jak rychleji na toho chlapa zapomenete.
  • Pokud nemáte vášeň, je na to ideální čas najdi svoji vášeň. Využijte trochu svého volného času k vyzkoušení něčeho zcela nového a mimo svoji komfortní zónu a zjistěte, zda jste našli nový zájem, který vás uchvátí.
 3. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 18

  3 Naučte se milovat čas o samotě. Můžete se děsit všechen čas, který musíte strávit sami, protože se díky tomu budete cítit ještě náchylnější k pocitům smutku a touhy, ale musíte to změnit. Pokud se chcete znovu cítit celiství, musíte si vážit času, který strávíte sami, místo čekání na další společenské nebo pracovní angažmá. Ačkoli je dobré naplánovat si trochu více práce než obvykle, pokud víte, že když jste sami, bude vás to mrzet, měli byste se dostat do bodu, kdy si budete vážit toho „já času“ a užívat si být sami a dělat přesně to, co chcete. dělat - místo aby si o toho chlapa dělal starosti.
  • Naplánujte si schůzky sami se sebou a udělejte něco relaxačního a zábavného. Dejte si horkou koupel, sledujte svůj oblíbený film - ten, který si stejně každý myslí, že je příliš banální - a užívejte si, že se můžete rozhodnout přesně, co chcete dělat.
  • Nebudete připraveni toho chlapa úplně překonat nebo najít někoho nového, dokud opravdu sami nenajdete mír.
 4. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 194 Cvičení. Cvičení vás trochu nakopne endorfinem, zabráníte tomu, abyste se váleli, a celkově se budete cítit šťastnější a zdravější. Když si naplánujete cvičení alespoň 30 minut denně, ať už chodíte na skupinovou lekci jógy, běháte nebo hrajete basketbal s některými přáteli, nastavíte si pevný rozvrh, budete se cítit aktivněji a více toho chlapa zvládnete. rychle.
  • Když jste zaneprázdněni cvičením svého těla, nebudete mít čas starat se o toho chlapa. Pokud celý den jen sedíte na místě, bude mnohem pravděpodobnější, že na něj budete stále myslet.
  • Můžete také změnit rutinu a skvěle si zacvičit vyzkoušením formy cvičení, kterou jste vždy chtěli vyzkoušet. Pozorovali jste tu skalní stěnu ve své tělocvičně? Přejete si, abyste znali pravidla tenisu? Vyzkoušejte něco úplně nového - může vám to pomoci dostat se z vašeho funku.
 5. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 20

  5 Vypadněte z domu, jak jen můžete. Pokud se budete snažit jít ven, místo abyste celý den seděli a sledovali maraton Zákona a pořádku, budete se cítit šťastnější a zdravější. Dýchat čerstvý vzduch a cítit, jak vám slunce dopadá na obličej, je mnohem lepší než cítit světlo z mikrovlnné trouby, že? I když máte pocit, že dostat se z domu je úplně poslední věc, kterou chcete udělat, přinutte se. Čtěte v místním parku místo ve své posteli. Místo domácí kávy si zajděte do kavárny a dopřejte si odpolední kofein.
  • Pokud chcete na toho chlapa začít zapomenout, ujistěte se, že alespoň jednou nebo dvakrát denně odejdete z domu.
 6. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 216 Užijte si svobodný život. Pokud na toho chlapa chcete zapomenout, pak by vás mělo opravdu bavit být nezadané - ne jen jít ven, opít se svými přítelkyněmi a pak na konci noci přijít smutní domů. Můžete popíjet a večírek, jakmile se na to cítíte, ale ne dříve, jinak se budete jen cítit hůř. Bavte se flirtováním, chodením na příležitostná rande nebo si jen tak na chvíli povykládejte s dívkami. Všechny tyto věci vám pomohou zapomenout na toho chlapa.
  • Neskákejte hned do vztahu s první osobou, kterou vidíte, nebo prostě budete znovu trpět. Odskočené vztahy téměř nikdy nefungují.
 7. Obrázek s názvem Zapomeň na chlapa Krok 22

  7 Miluj znovu, až budeš připraven. Jakmile máte pocit, že jste na toho chlapa opravdu zapomněli, jste šťastní, že jste sami, a máte život, který vás naplňuje a má smysl, pak je čas se znovu otevřít lásce. Nebuďte zklamaní, pokud trvá měsíce, nebo dokonce rok nebo déle, než se s tím chlapem skutečně dostanete a budete pokračovat. Je lepší se vypořádat se svými pocity, než odmítat. Jakmile jste připraveni milovat, otevřete své srdce, udržujte pozitivní přístup a buďte nadšení z toho, co pro vás svět chystá.
  • Uvidíte, že veškerá bolest, kterou jste prožili, abyste toho chlapa zapomněli, stála za to - budete vědět, že jste na druhé straně vyšli silnější.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč odešel, když jsem ho jen miloval? Chlapi jsou někdy hloupí. Možná o tobě takhle nepřemýšlel. Pokračujte a zkuste se mezitím rozptýlit.
 • Otázka Jak mohu zapomenout na chlapa bez ohledu na to, jak moc jsem se snažil? Snažte se mu co nejvíce vyhýbat. Pamatujte, že si zasloužíte někoho lepšího než toho chlapa.
 • Otázka Jak to, že když mě vyhodí, muži to vždy nezáleží? Možná ho to nezajímá, nebo možná jen chce, abyste si mysleli, že ho to nezajímá. Nakonec na tom nezáleží. Pokud chlap nemá zájem s tebou chodit, koho zajímá, jak se cítí. Jen tak dál.

Populární Problémy

Jak léčit zlomeniny u koček. Ke zlomeninám dochází, když je na kost vyvíjeno abnormální napětí, které způsobí prasknutí nebo zlomení. U domácích zvířat jsou zlomeniny obvykle způsobeny něčím traumatickým, jako je pád, útok zvířete nebo srazení auta. V...

Jak skrýt rovnátka. Rovnátka jsou pro mnohé z nás skutečností života a výhody, které s sebou nesou, jsou důležité. Pokud právě nosíte rovnátka, víte, že nakonec bude váš úsměv rovnější a vaše kousnutí bude pohodlnější ....Jak hrát městský golf. Příliš se zlomilo platit za zelené poplatky? Příliš daleko od zeleně? Už vás nebaví vidět golfová hřiště vytesaná z nedotčené země a zalévaná vzácnými, rychle se vyčerpávajícími zdroji? Nebo si jen chcete užít zábavu v ...Chcete vypadat více dívčí, ale nevíte jak? Existuje spousta způsobů, jak vypadat dívčí, a pokud hledáte způsob, jak na to, tato příručka vám pomůže se vším, co potřebujete. Noste správné barvy. Noste oblečení v barvách duhy ....

Jak získat větší nohy. Pokud jsou vaše nohy na hubené straně, existuje spousta cviků, které můžete udělat, aby byly větší. Mějte na paměti, že samotná cvičení nejsou klíčová: abyste opravdu viděli výsledky, musíte používat správný formulář a ...ACL je vaz v kolenním kloubu, který spojuje stehenní kost (stehenní kost) s tibií (holenní kost). Pomáhá stabilizovat koleno tím, že mu brání v pohybu dovnitř nebo ven. Jakmile jednou roztrhnete ACL, bohužel ...