Jak najít svou vášeň

Pokud čtete tento článek, můžete mít pocit, že vám něco chybí, že nemáte něco, co máte rádi a o co byste ve svém životě chtěli usilovat. Pravděpodobně vám bylo řečeno, abyste „následovali svou vášeň“, ale to může být určitě ošidné, pokud si ani nejste jisti, co vás opravdu baví. Všichni jsme s tím někdy v životě bojovali. Nebojte se! I když teď můžete mít problém znát svou vášeň, je zcela možné ji najít. Místo toho, abyste si přáli a čekali, až vám něco přijde do cesty, postupujte podle těchto příkladů, abyste zjistili, co skutečně milujete a věnujte se svým vášním!Metoda 1 z 13: Brainstormujte činnosti, které považujete za naplňující a smysluplné.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 1

  25 4 1 Najděte si pár minut na zamyšlení nad všemi běžnými aktivitami, kterých se již účastníte, a zapište si je. To může zahrnovat věci jako vaše koníčky, pracovní povinnosti nebo cokoli jiného, ​​co vám dělá radost. Věnujte zvláštní pozornost činnostem, kvůli kterým ztrácíte přehled o čase, protože to obvykle znamená, že je máte rádi.
  • Zeptejte se svých přátel a členů rodiny na věci, o kterých vždy mluvíte. Pokud často vychováváte konkrétní činnosti, máte v tomto tématu jiskru vášně.
  • Mějte na paměti aspekty své kariéry, které se vám také vyplatí. Pokud například rádi školíte nové zaměstnance, vaší vášní může být vzdělávání nebo práce s jinými lidmi.
  • Pokud hledáte svou profesní vášeň, myslete na své každodenní povinnosti, které vám přinášejí největší radost, jako je prezentace nebo školení nového zaměstnance.
  • Přemýšlejte o práci, kterou jste nejvíce milovali a nenáviděli, abyste věděli, jaké kariéře se věnovat a kterým cestám se vyhnout.
  reklama

Metoda 2 z 13: Zapište si hodnoty, které jsou pro vás důležité.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 2

  17 8 1 Hodnoty jsou vaše základní přesvědčení, díky nimž se v životě cítíte spokojení a stáváte se součástí své osobnosti. Pokud chcete objevit svou vášeň, nalezení něčeho, co odpovídá vašim hodnotám, vám pomůže cítit se šťastnější a naplněnější. Brainstormujte všechny věci, které jsou ve vašem životě důležité, abyste si mohli najít aktivity, koníčky nebo kariéry, které s nimi ladí.
  • Mezi příklady věcí, které si můžete vážit, patří loajalita, kreativita, soucit, rodina nebo spolehlivost.
  • Pokud máte potíže s přemýšlením o věcech, kterých si vážíte, uveďte pár lidí, které obdivujete, a přemýšlejte o tom, jakých hodnot se řídí. Můžete například obdivovat svého partnera za to, že je dobrým posluchačem, nebo svého přítele za jeho upřímnost.
  • Zvažte, jaké problémy chcete vyřešit, a lidi, kterým byste chtěli nejvíce pomoci, pokud hledáte kariéru, pro kterou máte vášeň.
  • Pomáhá také přemýšlet o tom, jaké výsledky má práce, na kterou se těšíte. Pokud jste například vášniví stát se autorem, můžete se těšit na uznání a sdílení vašich konkrétních názorů.
  reklama

Metoda 3 z 13: Zvažte svůj talent.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 3

  19 7 1 Pokud jste v něčem přirozeně dobří nebo jste pracovali na rozvoji sady dovedností, může to být vodítko, že jste pro to skutečně nadšení. Brainstormujte věci, ve kterých máte talent, jako je fotografie, řeč na veřejnosti nebo hra na nástroj. I když si nemyslíte, že máte talent, věnujte pozornost tomu, když vám ostatní něco pochválí, i když si myslíte, že to není dobré. Možná jste si nevšimli, že jste ještě talentovanější, než si myslíte.
  • Pamatujte si, že nemusíte být v něčem dobří, abyste pro to byli zapálení. Například můžete mít vášeň pro hraní basketbalu, i když neprovedete každý výstřel. Dokud vás tato činnost baví, můžete pro ni být stále zapálení.
  reklama

Metoda 4 z 13: Hledejte ve svých zájmech společná témata.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 4

  49 1 1 I když ne všechny vaše zájmy budou dokonale sladěny, mohou být spojeny hlubší vášní, které jste si zpočátku možná nevšimli. Zvažte knihy, které rádi čtete, koníčky, které vás vzrušují, a položky, na které trávíte čas a peníze, abyste zjistili, zda se nějak podobají. Jsou všechny o konkrétním tématu nebo sdílejí nějaké opakující se koncepty? Pokud ano, mohou vám pomoci nasměrovat vás k tomu, co vás opravdu baví.
  • Pokud například tíhnete ke knihám o planetách a užíváte si pozorování hvězd, můžete být vášniví pro astronomii a vesmír.
  reklama

Metoda 5 z 13: Zúžit své zájmy.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 5

  27 1 1 Nyní, když jste uvedli věci, které vás zajímají, vyberte ty, které jsou pro vás právě teď nejdůležitější. I když se můžete kdykoli vrátit k jiným zájmům, ty, ze kterých jste nejvíce nadšení, budou obvykle věci, pro které jste nejvášnivější.
  • I když může být lákavé vyzkoušet všechny své zájmy, příliš mnoho sledování může být stresující a únavné. Možná také neuvidíte, jak se v určitých oblastech zlepšujete, pokud si čas dělíte mezi příliš mnoho věcí.
  • Hledání práce můžete také zúžit tím, že se podíváte na povinnosti každé kariérní cesty, kterou zvažujete. Přečtěte si, jaké úkoly obnáší a jak by vypadal váš každodenní život.
  reklama

Metoda 6 z 13: Obnovte dětskou vášeň.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 6

  49 1 1 Jak vyrůstáte, můžete mít pocit, že vaše dětské sny nebyly racionální a přestaly tyto zájmy sledovat. Zamyslete se nad aktivitami, které jste jako dítě rádi dělali, ale ve stáří nepokračovali. Možná jste rádi psali příběhy, čmárali si do skicáře nebo sportovali. Zkuste tyto aktivity začlenit zpět do svého života, abyste zjistili, zda z nich stále máte stejný druh radosti.
  • Zeptejte se sami sebe, co by si teď o vás pomyslelo vaše mladší já. Stále děláte věci, které pro vás byly důležité a které vás tenkrát bavily?
  reklama

Metoda 7 z 13: Prozkoumejte věci, které jste vždy chtěli vyzkoušet.

 1. Obrázek s názvem Najděte svoji vášeň Krok 7

  patnáct 2 1 Všichni máme věci, o kterých sníme, že je budeme dělat, ale nic vám nebrání v tom, abyste se těmto aktivitám věnovali. I když se této činnosti zpočátku bojíte nebo vám je nepříjemná, nikdy nezjistíte, zda jste pro ni opravdu zapálení, dokud ji nezkusíte. Otevřete se novým příležitostem, abyste mohli najít něco, o čem jste ani nevěděli, že se vám to líbí.
  • Vytvořte si seznam zážitků nebo aktivit, o které máte mírný zájem, a najděte způsoby, jak se jim vystavit.
  • Dávejte si pozor na to, abyste zůstali uzavřeni a nesledovali věci jen proto, že vám budou nepříjemné. Pokud k věcem nepřistupujete s otevřenou myslí, možná se zavíráte před věcmi, pro které jste nadšení.
  • Buďte otevření zkoumání nových profesních cest. Zkontrolujte online otevřené pozice a důkladně si přečtěte popisy práce, abyste zjistili, zda odpovídají vašim vášním.
  reklama

Metoda 8 z 13: Promluvte si s lidmi v oblastech, které vás baví.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 8

  26 7 1 I když máte o něco mírný zájem, najít někoho, kdo vám může pomoci a mentor, vám může pomoci naučit se ještě více. Oslovte další lidi, kteří mají podobné zájmy jako vy a v oblasti, které se chcete věnovat, strávili trochu více času než vy. Zeptejte se jich na otázky a diskutujte o této aktivitě, abyste si s nimi vytvořili dobrý repertoár.
  • Mentory mohou být kdokoli, například profesionální kontakty, trenéři, přátelé nebo dokonce členové rodiny.
  reklama

Metoda 9 z 13: Buďte nadšení ze všeho, co děláte.

 1. Obrázek s názvem Najděte svoji vášeň Krok 9

  padesátka 6 1 Může být opravdu snadné cítit se pesimisticky, když potřebujete dokončit činnost, které se obáváte, ale to vás pouze uvede do negativního myšlení. I když děláte něco, co vás nebaví, berte to jako příležitost ke vzdělávání s otevřenou myslí. Nikdy nevíte, jestli objevíte něco, co vás nadchne, pokud pro to nemáte žádné nadšení.
  • Například, i když vám práce na zahradě připadá jako fuška, můžete zjistit, že vás zahradničení nebo poznávání přirozeného rostlinného života skutečně baví.
  reklama

Metoda 10 z 13: Sledujte C.L.E.A.R. cestu, když najdete nový zájem.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 10

  31 3 1 C.L.E.A.R. cesta rozbíjí způsoby, jak rozpoznat, když rozvíjíte hlubší vášeň pro koníček. Vášeň začíná, když jsi Zvědavý o něčem, protože to upoutá vaši pozornost. Pokud v tom chcete pokračovat, začnete Učení se takže můžete lépe porozumět tomu, co to obnáší.
  • Jak získáte více Nadšení , budete se chtít opravdu zapojit do zážitků.
  • Nakonec se stanete Vědomý a věnujte se činnosti hlouběji, jako je nákup vybavení nebo si na ni vyhraďte více času.
  • Jak budete pokračovat po cestě, lidé začnou Rozpoznávání vaše vášeň, protože vyniká.
  reklama

Metoda jedenáct z 13: Investujte čas do svých zájmů.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 11

  41 3 1 I když můžete říci, že jste pro něco vášniví, nebudete cítit tu palčivou touhu, pokud si na rozvoj těchto zájmů nevyčleníte čas. Naplánujte si každý týden čas, kdy se můžete soustředit na své koníčky a zájmy, abyste je více rozvíjeli. Když se o této činnosti dozvíte více a získáte pro ni hlubší uznání, budete se cítit více zapojeni a vaše vášeň bude dále růst.
  • Najít svou vášeň je skvělý krok, ale bude ještě nějakou dobu trvat, než se bude dále rozvíjet.
  • Pokuste se najít třídu nebo kouče související s vaší vášní, abyste měli někoho, kdo vás za to bude zodpovídat.
  • Hledejte způsoby, jak ze svého plánu vyloučit časově náročné osoby. Můžete například strávit méně času sledováním sociálních médií, abyste jej mohli věnovat své vášni.
  reklama

Metoda 12 z 13: Vytrvejte ve výzvách a neúspěších.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 12

  39 3 1 Když se hlouběji pustíte do své vášně, čeká vás několik nástrah, ale nenechte se tím odradit. I když nejste přirozeně dobří v něčem, co vás vášnivě baví, pokračujte v nich a pracujte na těžkostech, abyste se mohli zlepšovat a zlepšovat. Vášně vyžadují čas a obětavost, proto věnujte čas práci a využijte všechny neúspěchy jako zkušenosti s učením do budoucna.
  • Například filmař Steven Spielberg byl třikrát odmítnut z filmové školy a stejně skončil jako hit Čelisti , Jurský park , a Zachraňte vojína Ryana .
  • Waltovi Disneyovi bylo několikrát řečeno, že mu chybí představivost, než založil svou animační společnost.
  • I když je důležité vytrvat, je také důležité si uvědomit, kdy něco přestat sledovat. Pokud se vám nedostává stejné úrovně radosti, jako jste byli dříve, možná je načase přejít na něco jiného.
  reklama

Metoda 13 z 13: Neomezujte se, pokud vás něco baví.

 1. Obrázek s názvem Najděte svou vášeň Krok 13

  42 3 1 Může být opravdu snadné dostat se na pohodlné místo, ale to by vám mohlo zabránit v dalším rozvoji vaší vášně. Pokud chcete vyzkoušet nové zážitky, vybočte ze své komfortní zóny a pokračujte v učení. Zkuste častěji říkat „ano“ věcem nebo dělat něco nového, co jste ještě nezkusili, abyste se mohli prosadit.
  • Zkuste každý den změnit svůj denní režim, abyste každý den mohli zažít něco trochu jiného.
  • Posuňte se k věcem, kterých se bojíte. Pokud jste například zapálení pro umění, ale bojíte se pracovat s barvami, kupte si malou sadu barev a snažte se každý den vytvořit malé umělecké dílo, které budete cvičit.
  • I když se to zpočátku bude zdát obtížné, bude to přínosnější a naplňující vědomí, že se věnujete tomu, co milujete.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak poznám, co se mi líbí? Adrian Klaphaak, CPCC
  Life Coach Adrian Klaphaak je kariérní kouč a zakladatel společnosti Path That Fits, která se zaměřuje na butikovou butikovou kariéru a koučovací společnost v oblasti San Francisco Bay Area. Je také akreditovaným Co-Active Professional Coach (CPCC). Klaphaak využil svého tréninku v Coaches Training Institute, Hakomi Somatic Psychology and Internal Family Systems Therapy (IFS), aby pomohl tisícům lidí vybudovat úspěšnou kariéru a žít účelnější život. Adrian Klaphaak, CPCC Šance odpovědí odborníka na životní kouče Je pravděpodobné, že už můžete udělat něco, co vás nadchlo a ještě jste to nepoznali! Navrhuji, abyste zvážili knihy, které rádi čtete, koníčky, které vás vzrušují, a položky, na které trávíte čas a peníze, abyste zjistili, zda jsou si podobné.
 • Otázka Co dělá mentor? Adrian Klaphaak, CPCC
  Life Coach Adrian Klaphaak je kariérní kouč a zakladatel společnosti Path That Fits, která se zaměřuje na butikovou butikovou kariéru a koučovací společnost v oblasti San Francisco Bay Area. Je také akreditovaným Co-Active Professional Coach (CPCC). Klaphaak využil svého tréninku v Coaches Training Institute, Hakomi Somatic Psychology and Internal Family Systems Therapy (IFS), aby pomohl tisícům lidí vybudovat úspěšnou kariéru a žít účelnější život. Adrian Klaphaak, CPCC Expert na životní kouče Mentor je někdo, kdo má podobné zájmy jako vy, ale má trochu více zkušeností. Když se zapojíte do své vášně, je to někdo, s kým si můžete promluvit a pokládat otázky ohledně vedení.
 • Otázka Co když se zajímám o mnoho věcí a nemohu zúžit své zájmy? Bude to těžké, ale budete muset upřednostnit, které činnosti pro vás nejvíce znamenají a přinášejí vám největší uspokojení. Talentovaní lidé mohou být dobří a cokoli zkouší, ale některé činnosti mohou znamenat mnohem více než jiné. Pokud chcete stále zkoušet mnoho různých věcí, možná vám pomůže rotující rozvrh. Můžete si například vyhradit šest týdnů na hodiny tance, poté dalších šest týdnů věnovat lezení po skalách a tak dále, dokud nebudete mít pocit, že jste vyzkoušeli vše, co vás zajímá.
 • Otázka Jak se mohu rozhodnout, které ze svých mnoha zájmů upřednostnit v životě? Zeptejte se sami sebe, bez čeho byste nemohli žít nebo které činnosti se vám stále vrací do života. Pokud jsou vaše zájmy a talenty velmi široké, možná si budete muset vybrat, které činnosti byste chtěli věnovat čas, abyste získali další dovednosti. Vždy můžete udržovat rotující rozvrh, abyste si zajistili, že si každý svůj zájem užijete každý měsíc, místo toho, abyste se ho snažili každý měsíc zabalit. Tento měsíc například věnujete tenisu dvakrát týdně, ale příští měsíc místo toho budete mít dvě lekce malování týdně.
 • Otázka Kdy potřebujeme najít svou vášeň? Není pro to stanoven žádný časový rámec. V ideálním případě bys byl docela mladý, abys mohl organizovat svá rozhodnutí o svém vzdělání podle své vášně, ale není to úplně nutné. Spousta lidí objeví svou vášeň později v životě. Nikdy není příliš pozdě!
 • Otázka Jak můžete zjistit, které hodnoty jsou pro vás nejdůležitější? Mohli jste pozorovat, co dělají ostatní, a najít v tom něco, co se vám líbí. Zkuste se také podívat, co většinu času děláte. Není nic špatného na tom, když něco upravíte tak, aby to odpovídalo vašim zájmům.
 • Otázka Je hraní na nástroj dobrou vášní? Ano, samozřejmě.
 • Otázka Opravdu chci pracovat s divokou zvěří, ale jsem uvězněn v nesmyslné kancelářské práci, kterou musím zaplatit. Kvalifikaci si nemohu dovolit, ale i útulky je zde vyžadují. Co můžu dělat? Proč nezkusíte dobrovolnictví v útulku pro zvířata nebo v jiném centru péče o zvířata? Tímto způsobem byste stále pomáhali, ale nemuseli byste opustit své současné zaměstnání.
 • Otázka Jaké jsou jednoduché způsoby, jak identifikovat mou vášeň? Přečíst článek.
 • Otázka Může být hraní videoher vášní? Může to být, ale zkuste přemýšlet, co přesně se vám na tom líbí. Pokud například ve hře, která se vám líbí, vedete skupinu hráčů, aby splnili nějaké poslání, pak možná máte vášeň být lídrem, užívat si výzev a orientovat se na cíle.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Rozvoj vaší vášně vyžaduje čas, takže se určitě soustřeďte a dejte si úsilí jít za svými sny.
 • Vynechejte ze svého plánu stresující nebo časově náročné činnosti, protože vás mohou odvádět od toho, co vás opravdu baví.

reklama

Varování

 • Neponořujte se jen do instinktu plnou silou. Vše vyžaduje trpělivost, pečlivé plánování a spoustu odhodlání.
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Gastelum vs Adesanya a UFC 236 PPV online.Váš průvodce streamováním The Aristocats online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak držet ukulele. Ukulele je malý a nádherný nástroj, který se snadno učí. Než však budete moci hrát, musíte se naučit správně držet nástroj. Ukulele byste měli vždy podporovat kolébkou těla, ...Vše, co potřebujete vědět o elektrizujícím talentu, který včera porazil ve Wimbledonu španělského čtrnáctinásobného grandslamového šampiona.