5 důvodů, proč je rivalita Nadal-Djokovic lepší než Federer-Nadal

Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer

Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer

Jak napínavé je soupeření Roger Federer vs Rafael Nadal od doby, kdy se poprvé odehrálo přesně před deseti lety, zdá se, že v posledních několika letech došlo v hierarchii tenisových soupeření k posunu. Abych byl přesnější, zdá se, že rivalita Rafael Nadal vs Novak Djokovic si uzurpovala přední místo z ‚Fedalu‘.

Tento posun nenastal okamžitě, ale spíše se pomalu a postupně zvyšoval, jako by lidem umožňoval aklimatizovat se na nový trend v mužském tenise. A i když nelze s naprostou jistotou říci, že rivalita mezi Djokovičem a Nadalem přivede Federera a Nadala do historie jako určující rivalita této generace, není pochyb, že v tuto chvíli vládnou bitvy mezi Srbem a Španělem úkryt ve vědomí tenisového světa.

nejlepší notebook pro streamování twitch

Zde je pět důvodů, proč Djokovič-Nadal alespoň na tuto chvíli zatemnil Federera-Nadala jako nejlepší rivalitu v tenise:

1. Zavřete čísla mezi sebou

Ze dvou soupeření to byla rivalita mezi Djokovičem a Nadalem, se kterou se bojovalo těsněji, přičemž Španěl si jen okrajově udržel své vedení v zápase proti Srbovi. Ve 43 dosud odehraných zápasech - poslední v nedávno skončeném čtvrtfinále Monte Carlo, které vyhrál Djokovič - Nadal vyhrál 23krát, když mu Djokovič držel paty a sledoval ho pouhé tři zápasy za sebou, s 20 vítězstvími.

Pro srovnání, rivalita Federer-Nadal byla zejména v posledních letech více o Nadalovi než o Federerovi, přičemž Nadal měl pohodlný head-to-head záznam 23 vítězství nad Federerovými 10 vítězstvími. Tyto nevyvratitelné skutečnosti hovoří samy za sebe.

2. Všestranná rivalita

Dalším rozlišovacím faktorem mezi těmito dvěma soupeřeními je, že zatímco Djokovič a Nadal hráli proti sobě téměř ve všech velkých turnajích, rivalita Federer-Nadal se stále ocitá relativně omezeně na hrstku událostí. Federer a Nadal se nikdy nehráli na US Open, Paris Masters, Canada Masters ani na olympiádě, zatímco Nadalovi a Djokovicovi na seznamu bojových míst chybí pouze Shanghai Masters, a ani to pravděpodobně nebude chybět mnohem déle.

Jistě, periodické změny v konstrukci a distribuci událostí ATP jsou důležitým faktorem, který nelze ignorovat při dokumentování turnajů, které jsou mezi oběma sadami soupeřů sporné. Ale ani s těmito základními faktory nelze popřít, že Nadal vs Djokovič je ve srovnání s Federerem-Nadalem rovnoměrněji rozložená bitva pokrývající všechny povrchy a podmínky.

online hra Rick and Morty

3. a ge faktor

Pětiletý věkový rozdíl mezi Federerem a Nadalem znamenal značný rozdíl v načasování jejich vrcholných období. Ačkoli Nadal trpěl neúspěchy zranění, Federerova zralost ve věku hrála roli v posunu výhody ve prospěch Nadala s odstupem času, což je vidět na stále přímočarější povaze výsledků mezi nimi.

Ale v případě rivality mezi Djokovičem a Nadalem nedostatek věkového rozdílu (Djokovič je jen o rok mladší než Nadal) umožnil každému muži střídat se v dominování toho druhého, kvůli čemuž byla jejich rivalita otevřená dokořán.

Čtyři. Četnost shody

Ze dvou souborů rivality se v posledních několika letech rivalita Federera a Nadala zmenšuje. V roce 2014 se setkali pouze jednou, zatímco v roce 2013 se Federer a Nadal postavili proti sobě čtyřikrát a v roce 2012 proti sobě stáli jen dvakrát. Nepomáhá ani to, že Nadal v poslední době zaznamenal prudký propad žebříčku, kvůli kterému se často setká se svým nepřítelem ještě před finále.

Na druhou stranu, Djokovic a Nadal v roce 2012 čtyřikrát před zraněním zkrátili Nadalovu sezónu v tomto roce, a dokonce šestkrát v roce 2013. Nadal a Djokovič se proti sobě střetli většinou ve vrcholových střetech.

Jedná se o statistiky, které umožnily rivalitě Djokoviče a Nadala učinit další průlom v myslích tenisových stoupenců jako definitivní rivalita ve světě.

kde sledovat přeživší sezónu 40

5. Zvláštnosti a rozdíly ve stylu a hře

Styl hry je důležitý a hraje důležitou roli při oddělování jakékoli rivality. Je pravda, že rivalita mezi Federerem a Nadalem je jedinečná v tom, že přináší do hry dva různé styly hry. Ale nepopiratelná výhoda, kterou si Nadal užívá se svým levým forhendem crosscourtem mířeným na Federerův bekhend, způsobil, že se styly staly kontrastem k bitvě powerhouse vs light-weight.

Na druhé straně je rivalita mezi Djokovičem a Nadalem dobře rozložená, pokud jde o rozdělení silných a slabých stránek. Umožňuje oběma hráčům dokonce nakupovat v průběhu zápasu na rozdíl od rivality Federer-Nadal, což činí strategické a taktické plánování o to důležitější. Neexistuje žádná taktika, kterou by Djokovič nebo Nadal mohli použít k dosažení jakéhokoli druhu konzistentní převahy nad ostatními, takže oba hráči hledají nejmenší trhliny ve hře toho druhého, aby získali nadvládu. Díky tomu jsou jejich zápasy napínavé a fascinující způsobem, jakým je v moderním tenise jen málo dalších soupeření.

Populární Problémy

Jak hodit softball. Pokaždé, když je míč uveden do hry, musí někdo hodit, aby skončil. Ale většina týmů dělá chyby, když hodí softball - od hřišť po pole. Bez ohledu na to, jakou pozici hrajete, možnost ...

Bagety jsou typem francouzského chleba, který chutná báječně, ale může to být těžké, když se nemůžete dostat přes tvrdou kůru. Až si příště koupíte bagetu, nemyslete si, že si ji nikdy nebudete moci užít bez lámání ...

Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat film „Pearl in the Mist“, druhý film Ruby Landry o životě na základě knižní série VC Andrews.

V pondělí večer míří řada Xfinity do Charlotte na Alsco 300. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat závod online.

Nikdo nemá rád pomyšlení na namočení do špinavé vany. Při neustálém vystavení vlhkosti se mohou na stěnách vaší vany shromažďovat bakterie a plísně a vytvářet nepořádek, který je nevzhledný i nehygienický. Pečlivě dodržovat ...

Zjistěte, kde najdete nejlepší nabídky na nákup velkého množství nových i použitých tenisových míčků na trénink, vašeho psa a dalších.