Jak zhubnout břišní tuk při menopauze

Pokud jste prošli menopauzou, víte, že zhubnout břišní tuk může být obtížné. Bohužel během menopauzy máte tendenci přibírat na váze v této oblasti. Nezoufejte však - můžete podniknout kroky k boji proti přibývání na váze. Mějte na paměti, že je nemožné zaměřit se na ztrátu tuku v jedné oblasti; Chcete -li zhubnout v břiše, musíte celkově zhubnout. Ujistěte se, že máte dostatek pohybu, včetně silového tréninku, protože to může bojovat proti ztrátě svalů a zpomalení metabolismu. Zkontrolujte také svůj jídelníček, abyste se ujistili, že jíte správně, a proveďte pár změn v životním stylu, které vám usnadní hubnutí.

Metoda 1 ze 3: Práce na rutině cvičení

 1. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Krok 1

  1 Zvyšte, kolik cvičíte. Standardní rada, kolik byste měli týdně cvičit, je 30 minut po většinu dní v týdnu. Pokud vůbec necvičíte, dopracujte se k této částce. Pokud to už děláte a stále nehubnete, možná budete muset zvýšit to, co děláte. Protože je váš metabolismus pomalejší, možná budete muset udělat více, abyste dosáhli stejných výsledků.
  • Můžete provádět jakékoli cvičení, od plavání a běhání až po jízdu na kole nebo hraní basketbalu nebo tenisu. Chůze je také dobrá!
  • Pokud jsou vaše tréninky intenzivnější, zvládnete méně. Pokud například 20 minut tvrdě cvičíte a většinu z toho těžce dýcháte, mohou vám uniknout 3 sezení týdně.
  • Popadněte kamaráda, abyste se mohli snáze hýbat! Pomohou vám vzít odpovědnost.


 2. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 2

  2 Přidat vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) na vaše tréninky. Jak stárnete, může být obtížné zhubnout, protože váš metabolismus se zpomaluje. V boji s tím může pomoci přidání různých stylů tréninku, jako je HIIT, ke cvičení. HIIT znamená střídání krátkého cvičení a pomalého cvičení nebo krátkého odpočinku. To vám může pomoci rychleji spalovat více tuků a také to může nakopnout váš metabolismus po zbytek dne.
  • Zaměřte se na poměr 1: 2. To znamená, tvrdě pracovat, řekněme, 30 sekund, pak odpočívat nebo dělat pomalejší cvičení po dobu 60 sekund. Zkuste například 30 sekund běhat, jak můžete, pak zpomalit a 60 sekund chodit. Znovu běžte 30 sekund a znovu odpočívejte 60, pracujte 20-45 minut. Pokud jste více ve formě, můžete se pohybovat až do poměru 1: 1.
  • Můžete to udělat téměř jakýmkoli cvičením, včetně běhu, jízdy na kole a plavání.
 3. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 3

  3 Udělat trénink odporu část vašeho tréninku dvakrát týdně. Zaměřte se pokaždé na 1hodinové sezení. Jak stárnete, máte tendenci časem ztrácet svaly, což zpomaluje váš metabolismus. Aktivní práce na budování svalů vám pomůže udržet metabolismus vzhůru a zhubnout, a to i kolem břicha.
  • Chcete -li pomoci tónovat břicho, zkuste to základní cvičení které konkrétně pracují v této oblasti, jako např drtí , břišní lisy a prkna.
  • Cokoli, co buduje svaly, vám pomůže zhubnout, včetně dřepy , výpady, bench pressy , kliky a tlaky na ramena. Můžete dokonce začít používat konzervy nebo lahve s vodou na závaží.
 4. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 4

  4 Když můžete, přizpůsobte se většímu pohybu. Abyste mohli více cvičit, nemusíte chodit do posilovny. Přidejte sem a tam do svého dne trochu víc. Například jděte po schodech místo výtahu nebo eskalátoru a zaparkujte co nejdál na parkovišti, když zastavíte v obchodě.
  • Můžete také využít přestávky k procházce po budově v práci nebo si zajít do kanceláře, když jdete na záchod. Případně jděte do koupelny v jiném patře a vyjděte po schodech nahoru.
  • Místo toho, abyste celou cestu do práce jeli metrem, vystupte trochu brzy a zbytek cesty projděte pěšky.
 5. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 5

  5 Vyberte si zábavné aktivity, díky nimž se budete pohybovat mimo tělocvičnu. Čím více si cvik zvolíte, tím větší je pravděpodobnost, že ho provedete! Můžete dělat věci, jako je vstup do softbalové nebo bowlingové ligy nebo zapojení se do komunitní zahrady. Hrajte si každý den se svými domácími mazlíčky nebo dětmi; určitě vás rozhýbou.
  • Můžete si také pustit hudbu a zatancovat, zatímco děláte domácí práce, nebo dráždíte, když vaříte.
  • Postavte si se svými dětmi domácí skluzavku a skluzavku nebo si v létě dejte boj s vodní pistolí nebo vodním balónem.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Změna vaší stravy

 1. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 6

  1 Udělejte polovinu talíře ovoce a zeleninu. Když si sednete k jídlu, pokud je polovina talíře naplněna ovocem a zeleninou, pravděpodobně sníte méně kalorií. Navíc díky vysokému obsahu vlákniny v těchto potravinách zůstanete déle sytí. Jezte širokou škálu barev, abyste získali všechny své živiny!
  • Například při snídani zkuste špenát, rajče a houby ve vaječném šlehání nebo avokádu a ředkvičce na toastu.
  • Jako svačinu zkuste hummus s čerstvou syrovou zeleninou.
  • K obědu si dejte zeleninovou polévku, naplňte zábal malým krájeným krůtím masem a spoustou zeleniny nebo vyzkoušejte hnědou rýžovou misku doplněnou opečenou brokolicí, květákem a houbami.
  • Na večeři se rozhodněte pro ryby spárované se špenátem a pečenou řepou, vyzkoušejte omáčku Alfredo z květáku a přelité brokolicí a žampiony, nebo si dejte velký salát plný zeleniny.
 2. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 7

  2 Rozhodněte se pro chudé bílkoviny po celý den. Mezi libové bílkoviny patří potraviny jako vykostěné kuře bez kůže, vejce, libové vepřové maso (například svíčková), ryby, fazole, čočka, tofu a 90% libové mleté ​​hovězí maso. Nízkotučné mléčné výrobky mohou být také dobrým zdrojem bílkovin.
  • Snažte se ke každému jídlu sníst alespoň trochu bílkovin, abyste zůstali spokojení.
  • Když jíte maso, zaměřte se na porci, která je velká přibližně jako balíček karet.
 3. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 8

  3 Vynechejte ze své stravy asi 200 kalorií denně. Protože se váš metabolismus po menopauze zpomaluje, musíte snížit svůj kalorický příjem, který vám pomůže zhubnout. Pokud si nejste jisti, kolik kalorií právě jíte, zkuste si jídlo sledovat v deníku nebo v aplikaci na jídlo. Tímto způsobem uvidíte, kde můžete omezit.
  • Vždy změřte své jídlo, abyste zjistili, kolik toho jíte! Obecně mají lidé tendenci podceňovat, kolik toho sní.
  • Vyjmutí 200 kalorií by mohlo být tak jednoduché, jako vyměnit ochucené latte s cukrem za černou kávu. Zkuste si vybrat popcorn se vzduchem přes ochucené chipsy nebo hrst jahod jako dezert nad zmrzlinou. Jednoduché výměny vám mohou pomoci snížit kalorie.
 4. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 9

  4 Snižte příjem sladkých nápojů a potravin. I když tato jídla nemusíte úplně vynechávat, mohou do vaší stravy přidat spoustu zbytečných kalorií. Zejména sladké nápoje poskytují spoustu prázdných kalorií. Pokuste se vyhnout limonádám, sportovním nápojům a dokonce i džusům, protože všechny se rychle sčítají.
  • Místo toho pijte neslazený čaj nebo kávu, perlivou vodu s ovocem nebo čistou vodu.
  • Pokud chcete po večeři něco sladkého, zkuste kousek ovoce nebo malý kousek hořké čokolády.
 5. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 10

  5 Na začátek si vezměte menší porci při jídle. Místo 2 velkých naběraček těstovin zkuste 1 1/2. Místo toho, abyste šli na 2 vepřové kotlety, se rozhodněte pro 1. Jen si vezměte trochu méně, než byste normálně měli. Poté, co jste si po několika minutách jídla a odpočinku odpočinuli, si můžete dopřát více ovoce a zeleniny, pokud máte stále pocit hladu.
  • Může pomoci použít menší talíře. Tímto způsobem, i když ho naplníte, nebudete brát tolik, jako kdybyste použili větší talíř.
  • Pokud jíte venku, požádejte o krabici, až vám přinesou jídlo. Polovinu zabalte, vezměte si ji domů a polovinu snězte k jídlu.
 6. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 11

  6 Porce jídla pokaždé, když jíte. Pokud budete jíst chipsy z pytle, můžete ztratit nadhled nad tím, kolik toho sníte. Místo toho tyto žetony rozdejte, ať už je počítáte nebo měříte, abyste získali 1 porci. Pak balíček odložte, abyste nevyužili více.
  • Nezapomeňte také zkontrolovat balíček, abyste věděli, jaká je velikost porce!
 7. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 12

  7 Vyhněte se občerstvení po 19. hodině k vytvoření okna nalačno. Tím, že v tuto chvíli zavřete kuchyň, v podstatě děláte formu přerušovaného půstu, což znamená půst po část dne nebo týdne. Pokud přestanete jíst v 19 hodin a nejíst znovu do 7 hodin ráno, to je 12 hodin, kdy nejíte, a sníží to vaše kalorie. Některé studie navíc ukázaly, že tento způsob diety vám může pomoci zhubnout zejména břišní tuk.
  • Nemusí být 19 hodin pokud budete dodržovat netradiční rozvrh. Zkuste si vytvořit okno na 12 hodin denně, když nebudete jíst.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Volby zdravého životního stylu

 1. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 13

  1 Získejte 7-8 hodin spánku každou noc. Spánek je pro vaše zdraví nezbytný, a pokud nedostáváte dostatek, může to být jeden z důvodů, proč nehubnete. Pokud máte problém jít včas spát, zkuste si nastavit budík, aby vám to připomínal hodinu před tím, než potřebujete usnout.
  • Pokud máte s usínáním větší potíže se spánkem, zeptejte se svého lékaře na studii spánku. Můžete mít stav, jako je spánková apnoe, která přispívá k vaší nespavosti.
  • Když se spustí alarm do postele, vypněte veškerou elektroniku a začněte se stahovat do postele.
  • Pokud vaše ložnice nepřispívá ke spánku, proveďte nějaké změny. Vypněte veškeré světlo, které můžete, záclonami a v případě potřeby dokonce strčte pod dveře ručník. Vypněte v domě hluk nebo zkuste přehlušit stroj s bílým šumem. Pokud máte domácí mazlíčky, vyřaďte je z ložnice, aby nerušily váš odpočinek.
  • Zkuste také vypnout AC, protože obvykle lépe spíte v chladnější místnosti.
 2. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 14

  2 Pijte dostatek vody, abyste zůstali hydratovaní a potlačili chuť k jídlu. Jak stárnete, nejste tak naladěni na potřebu svého těla po vodě, jako jste byli, když jste byli mladší. Proto je důležité dávat si pozor na dostatek vody.
  • Pokud hodně cvičíte, budete pravděpodobně potřebovat trochu víc.
  • Zkuste pít vodu před jídlem, abyste zpomalili chuť k jídlu.
  • Chcete -li do sebe dostat více vody, zkuste pít ochucenou, neslazenou perlivou vodu nebo si koupte velkou láhev s vodou, do které se vejde to, co potřebujete za den vypít.
 3. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 15

  3 Přestat kouřit které vám pomohou ztratit břišní tuk. Jak pravděpodobně víte, kouření způsobuje řadu zdravotních problémů. Možná ale nevíte, že díky tomu můžete přibrat na břiše. Pokud jste hledali důvod, proč s tím skončit, nyní je možná nejvyšší čas to udělat. Promluvte si se svým lékařem o ukončení léčby a on vám bude schopen poradit ohledně věcí, které vám s odvykáním pomohou, například nikotinové pilulky nebo náplasti.
  • Připojte se ke skupině lidí, kteří se snaží přestat, protože vám budou moci pomoci naučit se zvládat techniky spouštění.
  • Nahraďte kouření jinými aktivitami. Zkuste například místo kouření vypít ráno šálek černého čaje.
 4. Obrázek s názvem Lose Menopause Belly Fat Step 16

  4 Najděte si místo jídla pozitivní způsoby, jak se vypořádat se změnami nálad. Pokud jste emocionální jedlík, určitě nejste sami. Hormonální změny mohou způsobit, že vaše emoce budou při přechodu do menopauzy nestabilnější, což tento problém ještě zhorší. Někteří lidé ve skutečnosti v této životní fázi trpí depresí. Pokud zjistíte, že vás střídají nálady, zkuste se s nimi vypořádat jinými, pozitivnějšími aktivitami, jako jsou procházky, psaní deníků nebo zkoušení nových koníčků.
  • Pokud však trpíte depresí, nebojte se o tom promluvit se svým lékařem nebo terapeutem. Mohou vám pomoci promluvit o tom, nebo vám na léky, které mohou pomoci.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Před zahájením nové diety nebo cvičebního programu se vždy poraďte se svým lékařem!
 • Pokud máte potíže s hubnutím, navštivte lékaře. Můžete mít základní stav, o kterém nevíte, že přispívá k vašemu pomalému metabolismu.
reklama

Populární Problémy

Profesionální překladatelé a tlumočníci pracují s psaným i mluveným slovem u soudů, nemocnic, škol a univerzit a podniků. U některých zaměstnání není certifikace 100% nutná, ale prokázání vaší odborné způsobilosti může ...

Vše, co potřebujete vědět o zápase mezi Milošem Raonicem a Lucasem Pouillem ve čtvrtfinálové fázi Australian Open 2019.

Jak provést masáž nohou. Poskytnout někomu masáž nohou může být způsob, jak pomoci zmírnit bolest nohou způsobenou věcmi, jako je nadměrné namáhání. Pomozte osobě najít pohodlnou polohu a poté se propracujte od nohou nahoru. Pokud je bolest nohou ...

Jak měřit psy pro kabáty. Pravděpodobně jste už někdy viděli roztomilý psí kabát a přemýšleli jste nad tím, jak praktický je kabát pro psa. Kromě toho, že jsou kabáty módní, mohou psí kabáty nabídnout ochranu proti větru, chladu a vodě, zvláště ...

Tým basketbalu USA se v pondělí večer utká se Španělskem ve olympijském čtvrtfinále. Zde je návod, jak můžete hru sledovat online zdarma naživo.

Ať už jste na trhu nebo mimo trh, zde je několik různých způsobů, jak můžete dnes sledovat živý přenos hry Eagles vs Falcons.