Jak postavit krabici

Krabice se dodávají ve všech tvarech, velikostech a materiálech. Stavba bedny je skvělý způsob, jak se dostat k základům zpracování dřeva nebo kovů. Tyto projekty se snadno dokončují a mohou vás seznámit se stroji a nástroji spojenými s řemeslem. Podle této příručky vytvořte jednoduchá pole, která mají obrovské množství použití.

Metoda 1 ze 2: Výroba kovové krabice

 1. Obrázek s názvem Postavte krabici Krok 1

  1 Získejte plech. Budete chtít kov, který je dostatečně tlustý, aby vytvořil robustní krabici, ale dostatečně tenký, aby se mohl ohýbat. Kovový kanál je dobrý materiál. Budete chtít začít s obdélníkovým kusem.
 2. Obrázek s názvem Build a Box Krok 2

  2 Změřte své řezy a ohyby. Rozváděcí čára na vašem plechu k určení, kde budete řezat a ohýbat. Budete ohýbat čtyři strany nahoru, abyste vytvořili stěny, takže změřte stejné čáry rovnoběžně s hranami. Tyto čáry označí, kde jsou stěny ohnuty.
  • Budete se také ohýbat přes horní část každé stěny, abyste skryli ostrou hranu. Nakreslete rovnoběžnou čáru v krátké vzdálenosti od každého z okrajů. Obrázek s názvem Build a Box Krok 3

  • V každém rohu obdélníku označte stejné čtverce. Tento čtverec již může být přítomen kvůli ohybovým čarám, které jste nakreslili dříve. Tento čtverec bude vyříznut a vytvoří klapky, které se stanou stranami krabice.


 3. Obrázek s názvem Postavte krabici Krok 4

  3 Vystřihněte čtverečky. Upněte plech k pracovnímu stolu, aby se při řezání netřásl a nevibroval. Použijte přímočarou pilu nebo jinou pilu na kov a pracujte pomalu, abyste zajistili řezání rovných čar.
 4. Obrázek s názvem Build a Box Krok 5

  4 Ohněte horní okraje. Jakmile jsou všechny čtverce vystřiženy, zůstanou vám čtyři klapky. Budete se ohýbat přes okraje těchto chlopní, abyste vytvořili hladké okraje pro horní část krabice. Vložte první hranu do ohýbací brzdy. Ujistěte se, že je zarovnáno s čárou, kterou jste změřili dříve. Ohněte okraj o 90 °. Tím se vytvoří ret.
  • Pokud nemáte ohýbací brzdu, položte prostěradlo na okraj stolu a na něj položte kus dřeva. Upněte dřevo ke stolu co nejtěsněji. Kus dřeva bude fungovat jako vzpěra ohýbací brzdy, což vám umožní ohýbat kov rukou nebo paličkou. Obrázek s názvem Build a Box Krok 6

 5. Obrázek s názvem Build a Box Krok 8

  5 Zatlučte rty dolů. Pokračujte ve skládání zatlučením rtu dolů tak, aby byl v jedné rovině s chlopní. Tento postup opakujte u všech čtyř klapek.
 6. Obrázek s názvem Postavte krabici Krok 9

  6 Ohněte stěny. Nyní, když jsou vrcholy stěn hotové, je čas začít je zvedat. Vložte jednu klapku do ohýbací brzdy a zarovnejte linii ohybu, kterou jste změřili dříve. Ohněte zeď v úhlu 90 °. Tento postup opakujte pro každou zeď.
 7. 7 Zajistěte rohy. V tomto okamžiku byste měli vypadat téměř úplně. Všechny čtyři stěny by měly být nahoře a horní okraje by měly být přehnuté. Nyní budete muset rohy zajistit menšími kousky kovu.
  • Změřte výšku krabice. Odřízněte čtyři kovové pásy, každý dostatečně dlouhý, aby dosáhl odspodu k horní části krabice, a dostatečně široký, aby byl ohnut na polovinu a zajištěn (obvykle asi palec nebo tak na každé straně, takže celková šířka 2-3 palce) . Obrázek s názvem Postavte krabici Krok 10

  • Vložte každý pás podélně do ohýbací brzdy, napůl dovnitř a napůl ven. Každý pás ohněte podélně o 90 ° Obrázek s názvem Postavte krabici Krok 11

 8. Obrázek s názvem Postavte krabici Krok 12

  8 Připevněte rohové zajišťovací desky. Jakmile jsou ohnuty, umístěte rohovou zajišťovací desku na roh krabice a vyvrtejte otvory přes desku a krabici. Umístěte tažné otvory na každou stranu přehybu, nahoře a dole. Do každého z otvorů vložte nýty. K nastavení nýtů použijte kladivo nebo nýtovací pistoli.
  • Jakmile jsou všechny nýty nastaveny, je krabice kompletní. Obrázek s názvem Postavte krabici Krok 13

  reklama

Metoda 2 ze 2: Stavba dřevěného boxu

 1. Obrázek s názvem Postavte krabici Krok 14

  1 Změřte si dřevo. Budete se muset ujistit, že všechny vaše stěny mají stejnou výšku. Protilehlé stěny musí mít stejnou délku. Budete také potřebovat spodní díl, který se vejde dovnitř hotové krabice.
 2. Obrázek s názvem Postavte krabici Krok 15

  2 Připravte rohy. Na koncích každého kusu stěny vyřízněte z vnitřní strany každého okraje úhel 45 °. Tyto úhly 45 ° se setkají a vytvoří zarovnané rohy bez zobrazení zrna.
  • Pomocí pokosového pole vytvořte přesné úhly. Díky tomu budou spoje bezešvé. Ujistěte se, že při řezání úhlu 45 ° neovlivníte celkovou délku stěnových dílců.
 3. Obrázek s názvem Postavte krabici Krok 16

  3 Rozložte dlouhý kus balicí pásky. Umístěte každý kus stěny na pásku tak, aby se okraje dotýkaly. Kusy jsou rozloženy, jako by byly stěny krabice „rozvinuty“.


 4. 4 Přilepte dno k jedné ze stěn. Nechte lepidlo zatuhnout a pomocí svorky udržujte tlak. Jakmile je lepidlo zatuhlé, naneste lepidlo na zbytek odkrytých okrajů spodního dílu.


 5. 5 Do rohů naneste lepidlo. Na rohy stěn 45 ° naneste silné lepidlo na dřevo. Před nanesením lepidla ořízněte hrany pilníkem, aby se zlepšila pevnost spoje.


 6. 6 Srolujte stěny. Když je páska stále připevněna, stočte stěny nahoru tak, aby úhly 45 ° do sebe zapadaly. Pokud bylo měřeno správně, spodní díl by měl těsně přiléhat ke stěnovým dílům. Upněte boky a nechte lepidlo zatuhnout.


 7. 7 Přidejte víko. Jednoduché víko můžete vytvořit měřením kusu dřeva, který přesahuje okraj krabice. Lepte malé kousky dřeva kolem okraje nového kusu, aby víko nespadlo.


 8. 8 Ozdobte krabici. Okraje můžete obrousit, pokud chcete, aby byly více zakřivené. Namalujte krabici podle svých představ. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vše je snazší, pokud jste si krabici načrtli na papír a uvedli rozměry.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vyvarujte se řezání rukou na plechu při ohýbání a manipulaci nošením těžkých pracovních rukavic.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Plech
 • Nýty a nýtovací pistole
 • Ohýbací brzda
 • Vrtat
 • Bastardský soubor
 • Vykružovačka
 • Cínové nůžky
 • Dřevo
 • Lepidlo na drevo
 • Šrouby nebo bradové hřebíky
 • Šroubovák
 • Rohové svorky
 • C svorky
 • Rámování nebo rychlostní čtverec
 • Svinovací metr
 • Mastek nebo tužka


Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak předcházet bolestem kolen během cvičení. Bolest kolen může být zdrojem bolesti nebo nepohodlí, zvláště pokud se snažíte udržovat aktivnější životní styl. Když na ně přiberete, můžete přijít na to, že vás bolí nebo ztuhnou kolena, ...

Houston Dynamo a Club America se ve středu večer setkají v Ligovém poháru. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Mats Point: Wawrinka bekhend snese Nadala, říká Wilander

Pokud nemáte kabel, podívejte se, jak sledovat nové epizody filmu The Real Housewives of Orange County online.

Na Zemi mravenci převyšují počet lidí 140 000: 1. To však neznamená, že se musí stát hosty ve vašem domě. Můžete je udržet venku zničením jejich hnízda, odstraněním jejich potravinových zdrojů, stavěním bariér a návnadou na jejich zvědy. Číst...

Změna účesu je vzrušující. Bangs vám mohou poskytnout drasticky nový vzhled za krátkou dobu. Mnoho lidí se vyhýbá ofině, protože někdy vyžaduje čas a energii vynaloženou na každodenní styling. Někteří se také obávají možnosti ...