Jak vyrobit záchranné krmivo pro miminka

Pokud jste právě zachránili ptáčka, je důležité rychle kontaktovat veterináře nebo ptačí rezervaci, aby mohli vyhodnotit, zda je zraněný, a dostat ho zpět do hnízda. Pokud to nemůžete udělat hned, nebo pokud ve vašem okolí není žádný veterinář nebo záchrana zvířat, bude nutné jej krmit. Mláďata mají jemný trávicí systém a mohou tolerovat pouze určité druhy potravin. Tato příručka vám může pomoci vědět, čím krmit mládě, jak ho přimět k jídlu a jak často ho krmit.

Část 1 ze 3: Výroba nouzového jídla

 1. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 1

  1 Nedávejte hnízdící vodu. Ptačí hrtan je špatně chráněn, takže pták se může utopit, pokud mu do tlamy vložíte vodu.
  • Ptáci získávají dostatek vody prostřednictvím vhodného zdroje potravy pro svůj druh, takže není nutné doplňovat jejich stravu vodou. To může být fatální.


 2. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 2

  2 Identifikujte druhy ptáků. Než budete moci krmit mláďata, musíte vědět, o jaký pták se jedná. Různé druhy ptáků jedí různé druhy potravin. Někteří ptáci například jedí pouze semena, zatímco jiní jedí pouze hmyz a červy. Ostatní ptáci, jako supi, jedí maso. Pokud nakrmíte pojídače semen dietou červů, zemře. Je velmi důležité identifikovat druh před pokusem o nouzové krmení.
  • Chcete -li pomoci s identifikací druhů ptáků, navštivte http://www.babybirdid.com/ , kde si můžete prohlédnout galerii obrázků běžných mláďat.
  • Pokud máte velkou sociální síť na Facebooku nebo Twitteru, můžete také zkusit zveřejnit obrázek ptáčka a požádat o pomoc s identifikací. Až dostanete odpověď, proveďte vyhledávání obrázků Google a ověřte, zda je identifikace správná.
  • Jakmile identifikujete ptáka, musíte vyhledat na internetu nebo ve spolehlivé příručce informace o stravě tohoto druhu. Pokud jste například našli mládě mláděte, vyhledá vám na internetu dotaz „co jedí ptáci“ nebo „dietu z kuřat“, že většinou jedí hmyz, ale mají rádi i některá semínka.
 3. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 3

  3 Krmte ptáky vhodně. Zpěvní ptáci jsou nejtypičtějším druhem ptáků, se kterými se setkáte. Většina mláďat zpěvných ptáků jí hmyz, ale někteří, jako domácí pěnkavy, ne.
  • Pro jedlíky hmyzu: sekané moučné červy (k dostání v obchodech s domácími zvířaty) nebo hmyz jako mouchy, cvrčci, kobylky a můry.
  • Hmyz můžete doplnit nasekanými, vařenými a ochlazenými vejci natvrdo uvařenými na pokojovou teplotu.
 4. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 4

  4 Krmte pojídače semen správným jídlem. Jedlíci semen bývají menší ptáci (vrabci, ptáci, holubice atd.).
  • Krmte osivo vysoce bílkovinnou sušenou kojeneckou obilovinou smíchanou s vodou (například dětskou ovesnou kaší značky Gerber), pšeničnými klíčky, kukuřicí nebo ovesnými vločkami, které byly v mixéru zaprášeny.
 5. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 5

  5 Krmte jedlíky masa správným jídlem. Masožraví ptáci bývají největší, draví ptáci jako sokoli a tak dále. Budou muset být krmeni ještě častěji než menší ptáci a manipulace s nimi je nebezpečnější, ale jsou také těmi, se kterými se nejméně setkáte.
  • Krmte je suchým kotětem nebo krmivem pro psy s vysokým obsahem bílkovin namočeným ve vodě, aby bylo měkké, nebo masem z konzervovaného pyré připraveným pro kojence, jako je kuře nebo hovězí maso.
  • Můžete je také krmit vařeným kuřetem nebo živým hmyzem, jako jsou mouchy a mouční červi.
 6. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 6

  6 Vyvarujte se míchání dávek jídla více než den předem. V opačném případě se jídlo pokazí a poškodí nebo dokonce zabije dítě. Pamatujte, že péče o ptačí mládě vyžaduje hodně práce a energie a budete míchat spoustu dávek jídla.
  • Zamíchejte množství krmiva pro ptáky, které budete potřebovat na jedno krmení najednou- obecně jen několik čajových lžiček pro malého ptáka.
  • Pamatujte, že většina mláďat jedí jídlo, které jejich rodiče strávili a vyvrátili, takže konzistenci udržujte vlhkou, ale ne tekutou.
  reklama

Část 2 ze 3: Rozhodování, zda miminko potřebuje pomoc

 1. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 7

  1 Všimněte si, zda je dítě mláďátko nebo mládě. V závislosti na stádiu vývoje může ptáček potřebovat vaši pomoc nebo si procvičuje důležité životní dovednosti a vaše „pomoc“ by ve skutečnosti narušovala tento přirozený proces. Mláďátko je růžový, novorozený pták, kterému dosud nevyrostlo žádné letky, zatímco mládě je spíše jako batole: mláďatům vyrostla část jejich dospělého peří a začínají procvičovat dovednosti potřebné k přežití jako dospělí, včetně hledání potravy na jídlo a létání na krátké vzdálenosti.
  • Pokud vidíte mládě na zemi, pravděpodobně spadlo nebo ho rodiče vyhodili ze svého hnízda. Budete jej muset umístit zpět do hnízda.
  • Mládě, na druhé straně, mohlo letět na zem a pravděpodobně procvičuje důležité dovednosti, jako je hledání hmyzu. Neměli byste se pokoušet o okamžitou záchranu začínajícího ptáka, ale místo toho ho pozorujte z dálky (pokud možno ve vašem domě), abyste zjistili, zda jsou poblíž rodiče. V některých případech bude mládě cvičit život na zemi, poskakovat po celé dny nebo dokonce týdny! Zabraňte přístupu dětí a domácích zvířat.
 2. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 8

  2 Vraťte mládě do jeho hnízda. Když najdete ptáka na zemi, podívejte se nahoru na stromy nebo keře přímo kolem místa, kde byl nalezen. S největší pravděpodobností spadl nebo vyletěl ze svého hnízda. Pokud najdete hnízdo, podívejte se dovnitř na další mláďata stejného typu, abyste se ujistili, že jste našli správné hnízdo.
  • Možná se obáváte, že se pták matky nebude starat o své dítě, pokud s ním manipulují lidé, ale to je ve skutečnosti mýtus. Většina ptáků má špatný čich, takže vašemu pachu nevěnují velkou pozornost.
  • Nasaďte si rukavice nebo pomocí utěrky nebo dětské přikrývky velmi jemně zvedněte ptáčka. To chrání ptáka před vašimi zárodky a také vás chrání před škrábanci nebo škrábanci, stejně jako roztoči, kteří žijí na volně žijících ptácích.
 3. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 9

  3 Pokud hnízdo spadlo, udělejte si provizorní hnízdo. Pokud hnízdo vypadlo ze stromu a je poblíž na zemi, měli byste z něj nasbírat co nejvíce a umístit ho do plastové nádoby, která je přibližně stejně velká jako původní hnízdo. Pokud není žádný materiál na hnízdo nebo jen velmi málo, můžete přidat drcené papírové ručníky. Toto nové hnízdo budete muset zajistit do stromu.
  • Do spodní části nádoby vyvrtejte několik otvorů pro odvodnění a poté plastovou nádobu přibijte do nejbližšího stromu. Mláďátko velmi jemně umístěte do nového provizorního hnízda (pomocí rukavic nebo malé přikrývky nebo ručníku zvedněte ptáka).
 4. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 10

  4 Počkejte alespoň den. Ptáci přicházejí a odcházejí z hnízd a rodiče vás možná viděli, jak se rozčilujete kolem jejich dítěte, a možná se držíte stranou ze strachu, že se vrátíte. Pokud nevidíte rodičovského ptáka okamžitě, neznamená to, že se rodičovský pták nevrací.
  • Pokud jste po dni nepozorovali žádného rodiče, bylo možné, že byl opuštěn a budete ho muset dostat k příslušným úřadům, aby se o něj postaraly.
 5. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 11

  5 Okamžitě zavolejte licencovaného rehabilitátora divoké zvěře. Nestlings vyžadují velmi specifickou dietu v závislosti na jejich druhu a většinu mláďat ptáků, kteří umírají, přijali dobře mínění lidé, kteří se je snaží krmit, ale místo toho je účinně otrávit tím, že jim dávají špatnou stravu. Ve Spojených státech je také nezákonné pokoušet se odchovat divoké zvíře bez licence. Je velmi důležité kontaktovat někoho, kdo je vyškolen, aby se vypořádal s ptáčkem.
  • Pokud poblíž není žádný rehabilitátor (nebo pokud jsou zavřeni, například o víkendu) a rodiče ptáků dítě zcela opustili, je to jediný případ, kdy byste se měli pokusit krmit a starat se o mláďata. Zvažte toto: pokud špatně odhadnete druh nebo dietní požadavky ptáka, můžete ho zabít. Krmení riskujte jen tehdy, pokud bez vašeho zásahu definitivně zemře. Pamatujte, že ptáci mohou vydržet 24 hodin bez jídla, takže se vyvarujte krmení Absolutně nutné.
  reklama

Část 3 ze 3: Péče o ptáka

 1. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 12

  1 Umístěte ptáka do dočasného domova. Můžete použít botník vycpaný papírovými ručníky, nebo pokud jste se pokusili použít plastové hnízdo, můžete jej znovu použít pro dočasný domov vložením celého hnízda do krabice. Ujistěte se, že boky krabice jsou dostatečně vysoké, aby pták nemohl vyskočit (mohou vyskočit výš, než si myslíte, takže to pro jistotu přeceňte!).
  • Uchovávejte krabici uvnitř vašeho domova, kde je teplo, mimo přímé sluneční světlo a v klidné oblasti mimo hlučné děti nebo domácí zvířata.
 2. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 13

  2 Udržujte ptáka v teple. Nejdůležitější věcí, kterou můžete při péči o miminko udělat, je udržet ho v teple. Jak již bylo řečeno, ptáček může vydržet 24 hodin bez jídla, ale zoufale potřebuje teplo, zvláště pokud byl zraněn nebo traumatizován.
  • Jedním ze způsobů, jak udržet ptáka v teple, je umístit vyhřívací podložku nízko pod jeden konec krabice. Ptáka nikdy nepokládejte přímo na vyhřívací podložku, protože by se mohl přehřát. Místo toho zabalte vyhřívací podložku do košile nebo látky a držte ji pod ptákem.
  • Můžete také použít láhev s horkou vodou zabalenou v hadříku a umístěnou do ptačí schránky, ale buďte si jisti, že láhev neprosákne, protože tím ptáka zvlhne a způsobí jeho ochlazení.
 3. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 14

  3 Krmte ptáka důsledně. Mláďata je třeba krmit v intervalu asi 30 minut od úsvitu do soumraku- a někteří vyžadují ještě více krmení, až každých deset minut! Musíte dát jídlo do ptačí tlamy; nebude to jíst, pokud je to jen tam v dočasném hnízdě.
  • Neotvírejte ptačí tlamu. Pokud je hladový, otevře vám ústa.
  • Pokuste se o ptáka pečovat pouze jedna osoba a krmte ho, protože to omezí jeho kontakt s lidmi a pomůže cítit se bezpečně.
 4. Obrázek s názvem Make Baby Bird Rescue Food Krok 15

  4 Uklidit po ptákovi. Jakmile ptáka vezme rehabilitátor nebo ho znovu zavedete do volné přírody, musíte dezinfikovat oblast, kde zůstal (nebo ještě lépe, vyhodit celou krabici).
  • Volně žijící ptáci mají roztoče, kteří mohou zamořit váš domov, a ptačí trus může šířit nemoci.
  • Po manipulaci s ptákem si také velmi důkladně umyjte ruce.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co můžete dát ptáčkovi k jídlu? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Pokud je to možné, pokud je pták skutečně opuštěný, přiveďte jej k rehabilitátoru divoké zvěře. Pokud to není možné a pták má hlad, nabídněte malé kousky mokrého krmiva pro psy nebo trochu strouhaného vajíčka natvrdo.
 • Otázka Proč musíme krmit ptáky každých 30 minut? Ve volné přírodě mateřské ptáky neustále krmí mláďata a chodí do a z hnízda až tisíckrát denně. Ptáci, zejména kojenci, mají velmi vysoký metabolismus a potřebují spoustu jídla, aby přežili a udrželi tělesné teplo.
 • Otázka Moje dcera našla na tenisovém kurtu ptáčka, dalšího vedle něj mrtvého a jen kosti. Jeho oči nejsou otevřené. Má černé peří s vypouklými skvrnami. Čím to krmíme? Máme to v krabici s vyhřívací podložkou, s tričkem na horní části vyhřívací podložky. S největší pravděpodobností se jedná o špačka evropského. Ovesné vločky nebo zrno rozemelte na pastu a stříkačku krmte ptáka každou půl hodinu. Hodně štěstí!
 • Otázka Našel jsem vrabce, který vypadl z hnízda. Oči nemá otevřené a třese se. Pokud má pták peří, je to mládě a může být vytlačeno matkou z hnízda ve snaze naučit ho létat. Před manipulací s ptákem si nasaďte rukavice. Ptáka okamžitě zahřejte a hledejte jeho hnízdo. Pokud nemá peří nebo jen velmi málo a je růžový, je to mládě. Zkuste ji vrátit do hnízda a rychle ji zahřát. Pokud nemůžete najít jeho hnízdo, promluvte si s licencovaným rehabilitátorem.
 • Otázka Čím mám krmit dítě černého ptáka? Pro kosu červenonohého smíchejte dětskou výživu, krmivo pro kotě a trochu organické jablečné omáčky. Nejprve jídlo ohřejte, ale ujistěte se, že není příliš horké, protože může způsobit popálení ptačí plodiny, pokud je horké.
 • Otázka Čím mám krmit dítě Blue Jays? Blue Jays jedí hmyz, malé ořechy a semena ze stromů a keřů.
 • Otázka Jak se postarám o vrabce, kterého jsem zachránil? Smíchejte suchou dětskou výživu s trochou vody, ujistěte se, že není mokrá, a krmte ptáka špičatou stříkačkou. Pokud je pozdě a nemáte suchou dětskou výživu, můžete použít ovesné vločky. Stačí ho rozemlít, smíchat s vodou a ptáka krmit každou půl hodinu od úsvitu do soumraku. Během chvilky vyroste.
 • Otázka Čím mám krmit modrou červenku, která je stará jen 2 dny? Mleté ovesné vločky/semena spolu s míchanými vejci a příležitostně moučkovým červem, jak stárne.
 • Otázka Co mám dělat, když vím, kde je hnízdo ptáčat, ale sourozenci se snaží ublížit menšímu sourozenci? Vezměte ji na chvíli do své péče, a až vyroste, vložte ji znovu do hnízda.
 • Otázka Mohou ptáci jíst pšenici? Ano, mohou. Je však snazší namlít nějaké ovesné vločky a dát jim to.

Populární Problémy

Jak se zbavit vosku z kůže. Pokaždé, když použijete vosk k odstranění chloupků z pokožky, můžete zanechat malé zbytky vosku. Je bolestivé a neúčinné pokoušet se to sundat prsty. Naštěstí existuje mnohem jednodušší způsob, jak odstranit vosk ...

Jak si vyrobit vlastní nakládací koření. Zatímco nakládací koření najdete v konzervárenské nabídce nebo uličce s kořením mnoha obchodů, můžete si namíchat vlastní, pokud pěstujete některé z koření nebo se vám nelíbí chuť určitých koření nebo máte ...

Serena Williamsová a Tsvetana Pironková se ve středu setkají ve čtvrtfinále US Open 2020. Setkání je pátým mezi oběma hráči, přičemž Williams aktuálně vede hlavou proti sobě 4: 0.

Jak pustit muže, kterého milujete. Nikdy není snadné opustit muže, kterého miluješ, zvláště pokud jsi si opravdu myslel, že je tím pravým. Možná se cítíte zraněni, smutní a zmatení z rozchodu, i když jste tím, kdo věci ukončil. Li...

Grigor Dimitrov a Milos Raonic se nedokázali vyrovnat Novakovi Djokovicovi v Cincinnati, kde se Srb setkal s neobvyklou výzvou.

Australian Open odstartovalo a tenisový svět ještě nikdy nebyl tak zaneprázdněn! Podívejte se na všechny mimosoudní akce, které se v uplynulém týdnu odehrály. .