Jak spustit vlastní řadu bot

Pokud máte kreativní nápady ohledně obuvi, můžete zvážit zahájení vlastní řady obuvi. I když realizace tak velkého projektu může být skličující, jeho rozdělení na menší části vám pomůže zorganizovat se a realizovat své sny. Začátkem podnikání, najímáním správného týmu a vytvořením značky můžete dosáhnout svých podnikatelských cílů v obuvnickém průmyslu.Část 1 ze 4: Upřesnění vašich návrhových nápadů

 1. 1 Vytvořte zápisník inspirativních nápadů. Odlište svou řadu obuvi hledáním jedinečné inspirace ve světě kolem vás. Vystřihněte fráze nebo obrázky, které vám padnou do oka. Můžete se inspirovat uměním, přírodou, reklamou nebo dokonce vlastní fantazií.
  • Všímejte si poutavých tvarů a vzorů, které možná budete chtít začlenit do svých návrhů.
  • Například kůra stromu by mohla inspirovat látku pro váš návrh obuvi.
 2. 2 Přihlaste se do kurzů designu obuvi. Najděte si třídu designu obuvi na módní škole nebo místní univerzitě, abyste se dozvěděli více o obuvnickém průmyslu. Dělejte si poznámky o obchodní i umělecké stránce designu obuvi. Tyto třídy učí tolik o klasických designérech, jako o výrobě obuvi a podnikání.
  • Některé školy nabízejí intenzivní výuku, která může trvat až jeden rok.
  • Pokud je požadovaná třída otevřena pouze studentům školy, kontaktujte matrikáře a zeptejte se na audit třídy bez kreditu.
  • Pokud se stále rozhodujete o své profesní dráze, hlavní v oborech vztahujících se k designu obuvi, ale také v dalších oborech, jako je marketing nebo obchodní management.
 3. 3 Setkejte se s vrstevníky a brainstormingujte. Ukažte svůj zápisník důvěryhodným přátelům a kolegům a získejte zpětnou vazbu k vašim návrhovým nápadům. Mohou vám poskytnout cenné názory, které vám pomohou upřesnit vaše návrhy nebo vyvolat nové nápady.
  • Ne každý přítel bude schopen poskytnout solidní odbornou radu. Vyhledejte úspěšné přátele nebo spolupracovníky, kteří mají tendenci dávat upřímnou zpětnou vazbu.
  • Pokud jste v oboru noví a ještě nemáte kolegy, promluvte si s profesorem nebo přítelem ze třídy. Kolegy můžete získat také přihlášením na stáž v obuvnickém průmyslu.
  reklama

Část 2 ze 4: Rozvoj obchodní strategie

 1. 1 Ušetřete dostatek peněz na počáteční investici. Udělejte si přehled o svých financích, abyste pochopili, kolik toho můžete svému snu věnovat. Počáteční částku peněz budete potřebovat na pokrytí zahájení inventáře, výroby obuvi a placení malého personálu. Přestože neexistuje žádné technické minimum, odborníci doporučují počáteční částku kolem 200 000 USD.
  • Někteří úspěšní návrháři obuvi, jako například CeCe Chin, začali s méně. Chin zahájila své podnikání s 35 000 USD.
  • Tyto peníze pomohou pokrýt také výdaje, které přímo nesouvisejí s designem obuvi, jako jsou náklady na dopravu a cestování při setkání se spolupracovníky.
  • I když je nejlepší mít tyto peníze po ruce, můžete takévzít si půjčkuzajistit dostatek peněz na počáteční investici.
 2. 2 Zúžit cílový trh. Poté, co se dozvíte více o obuvnickém průmyslu, zúžit zaměření vaší budoucí řady obuvi. Rozhodněte, kdo jsou vaši zákazníci a kolik peněz utratí za vaše boty. Zamyslete se nad tím, jaké potřeby současný trh, který vaše řada obuvi uspokojí, nesplňuje.
  • Pokud se cítíte ohromeni, zeptejte se několika přátel, co hledají v botách a kolik peněz by byli ochotni utratit. Jejich zpětnou vazbu můžete použít k upřesnění, kdo si myslíte, že bude vaše cílová skupina.
  • Použijte cenový bod, který preferuje váš cílový trh, a začněte přemýšlet o materiálech obuvi, které dávají smysl.
 3. 3 Vytvořte obchodní plán . Nakreslete své podnikání umělecky i finančně na papíře. Vytvořte plán profesionálně, abyste jej mohli použít jako průvodce pro rozhovor s potenciálními partnery a zaměstnanci (jakmile budou najati) o podnikání. Aktualizujte plán podle potřeby, abyste mohli dokument použít jako referenci.
 4. 4 Seznamte se s úspěšným podnikatelem v obuvi. Oslovte tvůrce obuvi, se kterým jste se setkali během hodin. Pokud žádné neznáte, zeptejte se profesora a zjistěte, zda vám mohou pomoci spojit se s někým, kdo to ve vašem oboru „dokázal“. Naplánujte si krátkou schůzku (15 minut), která bude respektovat čas dané osoby. Požádejte je o radu při zahájení nového podnikání.
  • Chcete -li požádat o schůzku, řekněte: „Paní Johnson. Jsem studentem profesora Foxe na Smith School of Design. Obdivuji vaši práci s klíny a to, jak jste použili přímý prodej k rozvoji svého podnikání. Uvažuji o zahájení vlastní řady obuvi a doufal jsem, že se budeme moci setkat a probrat, jak jste začali podnikat. Možná bych vám mohl přinést kávu a popovídat si s vámi po dobu 15 minut? “
 5. 5 Ukažte se na připravenou schůzku. Přineste si konkrétní seznam otázek a oblečte se profesionálně. Udělejte si domácí úkoly na osobě, se kterou se setkáte, a projevte o jejich práci zájem. Přineste svůj obchodní plán a všechny náčrty, které máte pro případ, že se vás zeptají, ale nedělejte z nich středobodem schůzky.
  • Toto není relace spolupráce. Je to příležitost učit se od někoho, kdo dosáhl vašeho cíle.
  • Chcete -li se dozvědět více o tom, jak rozvíjeli své podnikání, můžete se zeptat: „Jak jste se rozhodli, že chcete, aby se vaše linie zaměřila na klínky?“
  • Jejich práci můžete obdivovat slovy: „Opravdu si vážím toho, jak lze většinu vašich bot nosit jak do kanceláře, tak na akce s černou kravatou. Jak jste dosáhli této rovnováhy?
  reklama

Část 3 ze 4: Najímání správného týmu

 1. 1 Najděte si návrháře obuvi. Vyhledejte zkušeného designéra obuvi, který může vaše nápady na design dostat na papír. Hledejte někoho, s kým si rozumíte a kdo má zkušenosti z módního průmyslu. Správná osoba může také znát další profesionály z oboru, kteří se mohou připojit k vašemu týmu.
  • Pokud si budete boty navrhovat sami, tuto osobu již máte! Pokud budete najímat návrháře obuvi, ujistěte se, že máte úplnou představu o vzhledu vaší linie, abyste ji mohli jasně sdělit.
  • Online nezávislá tržiště, jako PeoplePerHour.com nebo UpWork.com, mají profily dostupných designérů s digitálním portfoliem, které si můžete prohlédnout.
 2. 2 Najměte si grafického designéra. Vyhledejte návrháře se zkušenostmi s vývojem vzorů pro boty. Váš grafik vám pomůže vytvořit online prezentaci a vytvořit šablony pro vašeho výrobce.
  • Grafičtí designéři mohou být umístěni na nezávislých tržištích online.
 3. 3 Najděte výrobce, který pracuje s novými podniky. Procházejte online seznamy dodavatelů a přečtěte si profily různých výrobců, které vyhovují potřebám vašeho podnikání. Někteří výrobci pracují pouze s velkými nebo zavedenými klienty, zatímco jiní se specializují na ty, kteří začínají.
  • Mezi online dodavatelské adresáře se sídlem v USA patří: ThomasNet, Makers Row, MFG a Kompass.
  • Mezi online dodavatelské adresáře se sídlem jinde po celém světě patří: Oberlo, Alibaba, AliExpress, IndiaMART a Bambify.
 4. 4 Najděte si marketingového guru. Získejte marketingového profesionála, který vám pomůže spojit se s cílovým publikem a propagovat vaši firmu. Najměte někoho, kdo má zkušenosti s prací v módním a obuvnickém průmyslu, aby měl dobré pracovní znalosti profesionálů z oboru a příslušných médií.
  • Vyhledejte odborníka na marketing na deskách pro práci s médii, jako je MediaBistro.
 5. 5 Síťujte s lidmi, které v oboru již znáte. Během náboru udržujte kontakt s bývalými spolužáky a mentory. Mohou si být vědomi profesionálů ve vašem oboru, kteří hledají nové příležitosti. Mohou vám pomoci spojit vás s talentem, který by byl vhodný pro vaše podnikání.
 6. 6 Zúčastněte se místních módních a obuvnických akcí a setkejte se s hráči z oboru. Udržujte si přehled o vývoji trendů a nových jménech tím, že budete chodit na přehlídky kufrů a další obuvnické akce. O těchto akcích se můžete dozvědět ve svém místním obchodním domě nebo v módní škole. Můžete se setkat s podobně smýšlejícími lidmi s dobrými náborovými potenciálními partnery nebo kteří chtějí spolupracovat.
  • Tyto události vám také mohou pomoci vytvořit cenná spojení v maloobchodě, pokud hodláte prodávat své návrhy v kamenných obchodních domech.
  • Některé z těchto akcí mohou být pouze pro pozvané. Čím jste propojenější, tím je pravděpodobnější, že budete pozváni.
  reklama

Část 4 ze 4: Vytvoření vaší značky

 1. 1 Pojmenujte svoji firmu . Vymyslete název své firmy. Může pomoci vytvořit slovní mračna nebo seznam možných jmen s odrážkami. Možná už to máte zúžené na 1 nebo 2. Požádejte přátele o jejich názory na jméno, které vám pomůže upřesnit.
  • Prozkoumejte svůj seznam jmen, abyste se ujistili, že vámi zvolené jméno odpovídá zákazníkům, které chcete přilákat.
  • Pokud se zeptáte ostatních na jejich názor na vaše jména, snažte se neprozradit svou vlastní zaujatost, pokud ji máte. S větší pravděpodobností vám sdělí svůj upřímný názor.
  • Pokud se cítíte zaseknutí, ukažte příteli svůj podnikatelský plán a popište svou vizi. Někdy, když tam někdo jiný navrhne nápady, pomůže dostat jména.
 2. 2 Vytvořit web . Požádejte svého grafického designéra, aby vám vytvořil web. Otestujte demo verzi webu kliknutím na všechny odkazy a vyplněním všech formulářů, abyste se ujistili, že fungují. Zkontrolujte, zda je web intuitivní. Zapište si jakékoli vylepšení nebo zpětnou vazbu pro svého kolegu.
  • Pokračujte v vylepšování webu společně, dokud neucítíte, že je vaše značka dobře zastoupena.
  • Určitě vyzkoušejte všechny funkce merchandisingu, jako je nákup, abyste se ujistili, že fungují správně.
 3. 3 Vytvořte značkové materiály pro své boty . Spolupracujte se svým grafikem na vývoji loga společnosti, obalů, vizitek a jakýchkoli speciálních značek pro vaše podnikání. Čím elegantnější a profesionálnější se vaše podnikání bude jevit, tím vážněji budou lidé vaši řadu obuvi brát.
 4. 4 Vytvořte marketingovou strategii. Spolupracujte se svým marketingovým profesionálem a informujte se o své nové řadě obuvi. Můžete pořádat hlavní show, spouštět tištěné reklamy nebo nabízet nabídky, které přimějí lidi mluvit o vaší firmě.
  • Vypracujte tiskovou zprávu a odešlete ji redaktorům místních publikací, aby vám pomohli propagovat vaše spuštění.
 5. 5 Rozvíjejte přítomnost na sociálních sítích . Spusťte stránky sociálních médií pro své podnikání na Facebooku, Instagramu a Twitteru, aby se s vámi vaši zákazníci mohli spojit online. Můžete dát zákazníkům vědět o nadcházejících výprodejích nebo stylech, rozšířit zákaznickou základnu a zlepšit image vaší firmy.
  • Pokládání otázek je skvělý způsob, jak se spojit se svými zákazníky online. Můžete se jich barevně zeptat na jejich preference pro nový styl nebo se jen zábavně zapojit do novinek.
 6. 6 Zaregistrujte všechny ochranné známky spojené s vaší firmou. Zaregistrujte svá loga, produkty a vlastní obchodní snímky u amerického patentového a známkového úřadu na adrese www.uspto.gov. Před dokončením online registrace proveďte dotaz v systému elektronického vyhledávání ochranných známek, abyste se ujistili, že vaše jméno a loga již nejsou zadány.
  • Tuto registraci můžete dokončit online bez pomoci právníka za poplatek. Registrace ochranné známky stojí mezi 275 USD a 325 USD.
  • Pokud se nacházíte mimo USA, obraťte se na federální úřad pro ochranné známky svého národa, aby vaši firmu řádně zaregistroval.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak hrát Strip War. Pokud máte balíček karet, máte vše, co potřebujete k hraní války. Je to neuvěřitelně jednoduchá karetní hra, jejímž jediným cílem je shromáždit všechny karty v balíčku. Válka je obvykle považována za dětskou hru ...Zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat film „Love & Hip Hop: It's a Love Thing“ online, pokud nemáte kabel.

Seahawks a Eagles se setkají v neděli v play-off o divokou kartu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.

Běh Rogera Federera ve Wimbledonu 2021 dospěl k nepředvídatelnému konci, když ve středu ve čtvrtfinále porazil Hubera Hurkacze 6: 3, 7: 6 (4) a 6: 0.