Jak být fit jako teenager bez nudy

Dospívající by měli mít alespoň hodinu fyzické aktivity většinu, nejlépe všechny dny v týdnu. Mezi výhody patří udržení zdravé hmotnosti, pocit větší energie a sebevědomí a vybudování skvělých návyků, které vás udrží zdravé až do dospělosti. Co když tedy nesnášíte posilovnu, nemáte rádi sport a nudíte se tím, že běháte dlouhé kilometry? Získat a zůstat fit, aniž byste se nudili, je o vytváření každodenních zdravých návyků, hledání aktivit, které vás baví, a kreativitě při cvičení!

Část 1 ze 3: Hledání kreativních způsobů, jak být fyzické

 1. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy Krok 1

  1 Proměňte domácí práce ve cvičení. Mytí a voskování auta, mytí oken, hrabání, odhazování sněhu ... řešte své domácí práce a současně spalujte kalorie! Zaměřte se na úklidové činnosti, při nichž dochází k nejvyššímu spalování kalorií, jako je drhnutí vany nebo vysávání. Poslouchejte hudbu nebo audioknihu, když pracujete, aby vám čas utekl.
  • Udělejte ze svých prací opravdové cvičení tím, že každých 20 minut zahrnete sadu cviků, jako jsou sedy-lehy nebo dřepy.


 2. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy Krok 2

  2 Nabídněte své služby. Dobrovolně se zapojte do projektu komunitních služeb, jako je stavba domu s Habitat for Humanity. Připojte se nebo vytvořte místní skupinu a vyčistěte nedaleký park nebo pláž. Nabízejte venčení psa svého staršího souseda. Přidejte do své komunity sociální hodnotu, dokud se rozhýbete.
 3. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy Krok 3

  3 Zahrajte si videohru. Obvykle to není skvělý návrh na fitness, ale Nintendo Wii Fit ve skutečnosti dělá dobrou práci, když vás zvedne a pohybuje se zábavnou a sociální interakcí. Požádejte přátele, aby se navzájem vyzvali v chladném nebo deštivém dni, kdy nemůžete jít ven.
  • Mezi další možnosti patří školení Nike pro Xbox360, Your Shape pro Wii, EA Sports Active pro Wii, Fit in 6 pro PS3, Everybody Dance pro PS3 a mnoho dalších, které najdete v obchodech nebo online.
 4. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy Krok 4

  4 Cvičte při nakupování. Cvičením může být cokoli, i když nakupujete. Jděte nakupovat v reálném životě místo online, zaparkujte daleko od obchodu a jděte pěšky, jděte po schodech místo výtahu, procházejte celý obchod a sjeďte každou uličkou, než začnete hledat to, co chcete, a pořiďte si jinou velikost když jste v šatně. Můžete dokonce provádět jemná cvičení, zatímco jdete kolem, nebo čekáte, až se otevře pokladní. Noste košík místo toho, abyste tlačili vozík, vezměte si kabát, nejprve nakupte nejtěžší předmět a noste jej s sebou. Zatímco se potloukáte, provádějte zvedání lýtek, sevření zadku, zvedání předních paží a zeď.
 5. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy Krok 5

  5 Vytvořte si vlastní bootcamp. Máte rádi organizaci a vedení? Vymyslete si vlastní cvičební rutinu, kterou budete dělat doma, a dejte dohromady skupinu, která se zúčastní. Vyzkoušejte strukturu jako: kliky, prkna, dřepy, plyometrie, kliky a tricepsy, které klesají z okraje židle. Před pokračováním vytvořte okruh přiřazením počtu „opakování“ každé aktivitě (např. 20 kliků). Projděte celý okruh možná dvakrát, když začnete, a můžete postupně zvyšovat, kolikrát projdete celou rutinu, jak se vaše kondice zlepšuje.
  • Můžete také zkusit být opravdu originální a vyrobit si vlastní překážkovou dráhu. Použijte staré pneumatiky, skákejte přes lana, židle - cokoli, co se může změnit v něco, na co můžete přelézt, přeskočit, uhýbat nebo cvičit. Vyzvěte se navzájem k závodům v kurzu.
  reklama

Část 2 ze 3: Zpříjemnění tradičního cvičení

 1. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy Krok 6

  1 Připojte se k týmu. Sportovat je skvělý způsob, jak být aktivní, získávat přátele a bavit se. Ať už hrajete za tým své školy nebo hledáte týmy místní komunity online, existuje tolik sportů a aktivit, že pravděpodobně najdete ten, který vás vzrušuje. Oživte tým volejbalem, dotykovým fotbalem, basketbalem, baseballem nebo softbalem, pozemním hokejem nebo ledním hokejem, lakrosem, kriketem, roztleskáváním, zápasem, veslováním nebo fotbalem. Soutěžte nebo si jen užívejte tenis, lyžování, běh, gymnastiku, plavání, skateboarding nebo snowboarding. Najděte si vnitřní i venkovní sport, který vás baví, abyste si mohli zahrát v každém ročním období.
 2. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy Krok 7

  2 Vydejte se do přírody. Pokud jste rádi venku a máte prostor, vyzkoušejte si zahradničení. Prohlédněte si svou oblast pro místní skupiny, které organizují aktivity, jako je kempování, pěší turistika, plážové dny a dokonce i pozorování ptáků. Pokud žijete ve městě, vydejte se na procházku po městě nebo na kole po své oblasti a prozkoumejte svůj domov ve zcela novém světle.
 3. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy, krok 8

  3 Udělejte si dlouhou cestu. Kdykoli je to možné, místo jízdy můžete chodit, bruslit nebo jezdit na kole. Pokud pojedete autobusem, vystoupíte kilometr od domova a zbytek cesty dojdete pěšky. Pokud je to možné, jděte po schodech místo výtahu. Aktivní pohyb během dne vám pomůže být ve formě.
 4. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy, krok 9

  4 Připojte se ke třídě. Hledejte kurzy, které vás zajímají, ve vaší místní YMCA, škole, kostele nebo komunitním centru. Na spoustě míst se vyučují hodiny bojových umění, tanec, balet, pilates nebo jóga. Dokonce i činnosti, jako je hodiny herectví nebo připojení se ke sboru, vás dostanou z domu a přestěhují se.
  • Pokud je něco, co byste chtěli dělat, ale není tam žádná hodina, naučte se to! Existuje mnoho knih a webových stránek, které učí dovednosti a činnosti. Jóga je například alternativou k tělocvičně, která je vhodná pro domácí použití. Je naprosto možné cvičit jógu doma podle knih nebo internetových stránek, které vám ukážou techniku.
  • Můžete také vypustit ty praštěné fitness DVD pro cvičení v aerobním stylu doma. Při nošení spandexu je těžké se nebavit!
 5. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy, krok 10

  5 Buďte kreativní! Pro každého je opravdu něco. Vyzkoušejte něco zábavného a jiného, ​​jako je vodní aerobik, hula hoop, skákání přes švihadlo, horolezectví, hip hop, břišní tanec nebo kolečkové derby. Naučit se nové dovednosti je skvělý způsob, jak udržet tělo a mysl aktivní, a je zábavné vytlačit se ze své komfortní zóny.
  • Využijte online slevy jako Groupon a LivingSocial, které často nabízejí výhodné fitness aktivity a lekce. Je to zábavný způsob, jak vyzkoušet něco nového, aniž byste prolomili banku, a aby vaše cvičení bylo vzrušující.
  reklama

Část 3 ze 3: Budování zdravých návyků

 1. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy, krok 11

  1 Stanovte si cíle. Dělat jakoukoli aktivitu je náročné, pokud vám to připadá jako fuška, ale skvěle si užít kondici začíná motivací! Zamyslete se nad tím, co chcete ze své kondice získat. Vypadat dobře? Cítit se skvěle? Stát se silnějším? Poznávat nové lidi a přitom být aktivní? Poznejte svůj cíl a udělejte ho konkrétním a realistickým. Zapište si svůj cíl a váš mozek bude vědět, že to opravdu myslíte vážně.
  • Například chcete spustit 5k a na charitu. Stanovte si malé dosažitelné cíle jako: „Tento týden budu moci běžet 1 míli tři dny a příští týden 2 míle čtyři dny“ atd. Pokud se chcete připojit k fotbalovému týmu své školy, stanovte si cíle, jaké dovednosti budete procvičovat a jak si vybudovat vytrvalost až do vyzkoušení.
 2. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy, krok 12

  2 Zůstaňte hydratovaní. Před cvičením, během něj a po něm se ujistěte, že pijete dostatek tekutin. Vyvarujte se pití sody a místo toho zvolte nápoje s nízkým obsahem cukru, jako je zalévaná šťáva nebo čaj. Není to vzrušující cíl, jen opravdu důležitý pro udržení zdraví.
  • V běžný den byste měli vypít alespoň 8 sklenic tekutin bez cukru, abyste zůstali hydratovaní, ale budete toho potřebovat více, pokud ten den cvičíte, venku je opravdu horko a potíte se nebo jste nemocní.
 3. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy, krok 13

  3 Sbal si oběd. Udělat jíst zdravě zábava tím, že se místo nákupu jídla ve škole postaráte o svůj oběd. Pomozte s nákupem potravin, vyberte si zdravé věci, které máte rádi, a připravte si obědový plán. Pamatujte si, že váš oběd by vám měl pomoci dosáhnout cíle 7–11 porcí ovoce a zeleniny každý den.
  • Vyzkoušejte zdravé varianty, jako je těstovinový salát s čerstvou zeleninou, hummus a zeleninu na máčení, zábavné ovoce jako krvavé pomeranče a kiwi, domácí polévky, rýžové mísy s vejcem a avokádem, restované maso nebo vegetariánská burrita s černými fazolemi a batáty. Krůtí panini a čerstvé saláty vyrobené doma jsou také skvělé možnosti. Možnosti jsou nekonečné!
  • Pomozte také uvařit večeři! Pořiďte si kuchařku, která se vám opravdu líbí a která podporuje zdravé stravování, nebo si vymyslete vlastní kreativní recepty. Vaše rodina to ocení a vy se budete rádi starat o svou dietu. Můžete si také udělat něco navíc a druhý den zabalit zbytky do školy.
 4. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy, krok 14

  4 Pospěšte si, kámo. Zapojte do svých fitness cílů přítele nebo skupinu přátel. Společné cvičení je zábavnější a můžete se navzájem motivovat, abyste dodržovali cvičební plán. Založte sportovní tým se skupinou nebo si dejte dohromady přátele a zahrajte si Capture the Flag. Budete aktivnější, když s vámi někdo počítá, a budete také povzbuzovat ostatní, aby se také stali fit!
 5. Obrázek s názvem Získejte fit jako teenager bez nudy, krok 15

  5 Dopřát. Pokuste se jíst zdravě a být aktivní alespoň hodinu každý den, ale nebijte se, pokud vynecháte den nebo si dáte místo salátu pizzu s přáteli. Kondice je důležitá, ale celkové zdraví je o fyzické, mentální a emocionální kondici. Určitě se odměňte za tvrdou práci.
  • Stačí spustit 5k, které jste chtěli? Dopřejte si něco, co máte rádi - večer s přáteli, nové oblečení nebo videohru, vaše oblíbené (i nezdravé) jídlo. Pracoval jsi tvrdě a zasloužíš si to.
  • Pamatujte si, že téměř každá potravina může být součástí zdravé výživy, pokud jsou vaše porce přiměřené a každý den si ji nedáte.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak udělám zakřivené tělo s plochým břichem? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Na to, abyste měli ploché břicho, musíte nejprve shodit přebytečný tuk, který máte. Za druhé, budete muset mít dobré držení těla a postavit se zpříma. Měli byste také zapracovat na budování hlavních svalů, aby byly těsné. Pokud chcete křivky, je dobré vybudovat si svaly, abyste získali zdravé křivky.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Bez ohledu na to, kde žijete, může silný déšť změnit váš dvůr na nepořádek bláta a vodních kaluží, které nevyschnou. Mokré yardy se vyskytují z mnoha důvodů, ale obvykle pocházejí ze špatných půdních a drenážních systémů. Chcete -li vysušit vodu, zkontrolujte ...

Jak přenášet repliky ze Super Smash Bros. Ultimate do PC. Nintendo Switch má funkci, která umožňuje hráčům pořídit 30sekundové klipy hry a nahrát je na sociální média. Tato funkce je bohužel při hraní ...

Jak udržet nohy suché v dešti. Pokud strach z mokrých ponožek stačí na to, abyste se během tuhého lijáku udrželi doma, možná je načase investovat do obuvi vhodné do vlhkého počasí. Materiály jako kůže a ...

Jak vyhrát karnevalové hry. Ačkoli se karnevalové hry mohou zdát snadné, často je klamně obtížné vyhrát. Abyste se vyhnuli podvodům, podívejte se na hry založené na dovednostech, u nichž máte velkou šanci vyhrát. Vyhněte se hodu prstenem, ...

Barack Obama si sedne s LeBronem Jamesem v nejnovější epizodě 'The Shop'. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma, pokud nemáte HBO.

Někdy jste tak zaneprázdněni věcmi, jako je mytí nádobí, úklid pokoje, sekání trávníku a domácí úkoly, že na zábavné věci v životě není dost času. Domácí úkoly a domácí práce jsou sice důležité, ale neznamená to ...