Jak se vyhnout provozu

Čím více lidí se rozhoduje žít v městských oblastech, tím je stále větší problém dálniční a městský provoz. Když vám nezbude nic jiného, ​​než jet do cíle, můžete učinit předběžná opatření, abyste se vyhnuli trasám, které budou přetížené buď kvůli stavbám nebo událostem, a naplánovat si dopravní špičku. A existuje řada internetových nástrojů a metod řízení, které můžete použít na cestách, abyste omezili dojíždění. Pokud však máte přístup k alternativním způsobům dopravy, zvažte cestu vlakem, autobusem nebo na kole do cíle, abyste ušetřili čas i peníze.

Metoda 1 ze 3: Plánování disku

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 1

  1 Před odjezdem zkontrolujte provoz. Mnoho místních a národních vládních webových stránek nabízí aktuální dopravní data pro většinu hlavních silnic. Jejich kontrola vám může poskytnout představu o cestovních dobách a pomůže vám rozhodnout se, zda se vydat alternativní cestou.
  • Mezi užitečné stránky s národními dopravními informacemi patří informace o národním provozu a uzavírkách silnic USDOT Federal Highway Administration a Traffic England.


 2. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 2

  2 Vyhněte se stavebním plochám. Pokud budete v teplejších měsících cestovat po dálnicích nebo ve městě, je velká šance, že narazíte na provoz způsobený stavbou silnic. V takovém případě možná budete chtít naplánovat alternativní trasu. Můžete zjistit, kde právě probíhá výstavba, pomocí místních a národních vládních stránek, které poskytují aktualizované informace o rozestavěných silnicích.
  • Mezi některé národní stránky s informacemi o stavbě silnic patří Highways England a National Traffic and Road Closure Information of the USDOT Federal Highway Administration’s National Traffic and Road Closure.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 3

  3 Sledujte sportovní akce a festivaly. Dálnice v blízkosti sportovních stadionů se mohou přetížit dvě hodiny před a dvě hodiny po hrách. Zkontrolujte plány místních profesionálních týmů a zjistěte, zda se zápas uskuteční do dvou hodin po nebo před plánovaným jízdou po těchto dálnicích. Pokud tomu tak je, zvažte alternativní trasy. Udělejte podobná opatření u velkých městských festivalů.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 4

  4 Zaregistrujte se na spolujízdu. Řízení s přáteli nebo spolupracovníky v době vysokého provozu je skvělým způsobem, jak snížit provoz. Spolujízdou můžete ušetřit peníze za plyn a zároveň snížit znečištění. Spolujízdová vozidla mohou v některých městech také využívat výhod obvykle bezjízdných jízdních pruhů.
  • Zeptejte se svých spolupracovníků na nastavení spolujízdy nebo se připojte k online sítím spolujízdy, jako je Ridesharing.com nebo Erideshare.com.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 5

  5 Naplánujte si alternativní trasu. Zkontrolujte webové stránky s provozem a pomocí systémů a softwaru GPS vám pomůže naplánovat alternativní trasy kolem známých oblastí přetížení. Pokuste se naplánovat alespoň dvě trasy, v případě, že je nejlepší sekundární cesta přetížená sama nebo ve výstavbě. Naplánování několika volitelných tras vám umožní přizpůsobit se za běhu, aniž byste museli kontrolovat mapy nebo se ptát na cestu.
  • Někdy vás alternativní trasa po městských ulicích nebo státních dálnicích může dostat do cíle rychleji než ucpaná silnice. Někdy to ale může trvat déle, zvláště pokud narazíte na několik semaforů nebo dojde k velké objížďce.
  • Vyhněte se alternativní trase, kterou jste neplánovali. Jen spontánní sjezd z přetížené dálnice, zvláště v oblasti, kterou neznáte, je snadný způsob, jak se ztratit.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 6

  6 Využijte výhody elektronického mýtného. Mnoho metropolitních oblastí nyní nabízí elektronické mýtné na hlavních dálnicích. Tento systém snižuje provoz tím, že vám umožňuje automaticky platit mýtné, aniž byste museli zastavovat na mýtné budce. Chcete -li se zaregistrovat k této službě, vyhledejte webovou stránku ministerstva dopravy svého státu.
 7. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 7

  7 Vyhněte se dopravní špičce. Pokud si můžete vybrat, jakou denní dobu budete během týdne řídit, určitě se vyhněte dopravní špičce nebo špičce. Dopravní špička většiny měst běží od 8 do 9 hodin (08:00 až 9:00) a od 17 do 18 hodin. (17: 00–18: 00), s méně závažným přetížením přibližně jednu hodinu před a po těchto špičkových obdobích. Oblasti s vysokou hustotou jsou také známé tím, že mají polední spěch trvající zhruba od 11:30 do 13:30 (11:30 až 13:30).
  • Pokud se během svého dojíždění do práce běžně dostanete do provozu, zeptejte se svého nadřízeného na možnost změny hodin při zahájení a ukončení práce, abyste se vyhnuli nejtěžším obdobím provozu.
 8. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 8

  8 Jezděte o víkendech. Pokud plánujete výlet nebo nákupní den, zkuste si to naplánovat na víkendy, kdy je provoz ve většině metropolitních oblastí podstatně omezen. Dávejte si však pozor, abyste zjistili, kdy se konají velké víkendové městské festivaly, protože silnice se mohou před a po těchto událostech rychle zaplnit.
 9. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 9

  9 Mějte přehled o počasí. Pokud si můžete vybrat, kdy budete řídit, počkejte, než přejde silný déšť nebo sněhové bouře. Nehody a pomalejší jízda způsobené nepříznivým počasím mohou výrazně zvýšit provoz. Městský provoz se také zvyšuje se slunečným a teplejším počasím, proto zvažte alternativní dopravu, když se v letních měsících vydáte do centra. reklama

Metoda 2 ze 3: Řízení bez přetížení při řízení

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 10

  1 Použijte dopravní prostředky GPS. Kromě toho, že vám systémy GPS a aplikace pro mobilní telefony pomohou při navigaci po silnicích, mohou vás upozornit na to, kde na všech silnicích ve vaší oblasti probíhá provoz. Pokud je ve vašem vozidle nainstalován systém GPS, přečtěte si pomocníka nebo uživatelskou příručku, kde se dozvíte, jak používat funkci dopravních informací.
  • Zkuste použít aplikaci pro mobilní telefon, která zobrazuje aktuální dopravní informace, jako jsou Google Maps nebo Waze.
  • Řízení mobilního telefonu je nebezpečné a v mnoha městech je nezákonné. Aplikace s dopravními informacemi používejte pouze tehdy, jste -li ve vozidle spolujezdcem, nebo jste -li zaparkováni, pokud jste řidičem.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 11

  2 Poslechněte si zprávy o provozu rádia. Většina měst, kde je problém s provozem, by měla mít k dispozici dopravní hlášení prostřednictvím místních rozhlasových stanic. Ve větších městech je lze vysílat tak často, jako každých deset minut během dopravní špičky nebo špičky. Tyto zprávy kontrolujte za jízdy, abyste se mohli rozhodnout, zda se vydat alternativní cestou.
  • Zprávy o rádiovém provozu se nejčastěji nacházejí na zpravodajských stanicích AM.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 12

  3 Zkontrolujte pravý jízdní pruh. Pokud si během jízdy na dálnici všimnete zpomalení provozu před sebou, zkuste přejít do pravého jízdního pruhu. Tento pruh je v pomalém provozu často otevřenější než ostatní pruhy.
  • V zemích s levostranným provozem by to měl být levý pruh, který je při zpomalení provozu otevřenější.
  • Jakmile se provoz zpomalí, vyhněte se změně jízdního pruhu. Méně prostoru k manévrování bude menší a může dojít k snadnějším nehodám, což samozřejmě přispívá pouze k přetížení.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 13

  4 Dávejte pozor na vstupní rampy. Pokud jedete po dálnici oblastí s vysokým počtem křižovatek, zkuste zůstat ve středových nebo levých pruzích (nebo pravých pruzích v zemích s levostranným provozem). Pravé pruhy (nebo levé pruhy v zemích s levostranným provozem) se mohou rychle zaplnit vozidly vjíždějícími na dálnici ze vjezdových ramp. Ponechání slučovacího pruhu otevřeného také umožňuje těmto vozidlům snadnější vjezd do provozu.
  • Některé mimoúrovňové křižovatky mají vjezdové rampy, které se napojují na levé pruhy (nebo na pravé pruhy v zemích s levostranným provozem), takže dávejte pozor na slučování pruhů otevírajících se i na opačné straně.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 14

  5 Upřednostňujte obrubník ve městech. V městských ulicích se dvěma jízdními pruhy v každém směru zkuste zůstat v pravém jízdním pruhu (nebo levém pruhu v zemích s levostranným provozem), abyste nemuseli zastavovat pro auta čekající na odbočení doleva z levého pruhu ( nebo odbočení vpravo z pravého pruhu v zemích s levostranným provozem).
  • Dávejte pozor na autobusy v pruhu u obrubníku, protože mohou často zastavovat a nabírat a vysazovat cestující. V tomto případě může být pruh bez obrubníku rychlejší.
  • Ať uděláte cokoli, zkuste si vybrat jízdní pruh a zůstat v něm, protože časté střídání jízdních pruhů zvýší vaše šance na nehodu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Použití alternativní dopravy

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 15

  1 Využijte výhod železničních systémů. Podívejte se na jízdní řády a mapy veřejných vlaků pro vaše město, abyste zjistili, zda pokrývají trasy obsluhující váš původ a cíl. Ušetříte čas, utratíte méně peněz za palivo a parkování a omezíte znečištění. Navíc můžete během dojíždění číst, odpočívat nebo pracovat.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 16

  2 Zkuste jet autobusem. Přestože metropolitní autobusové sítě nejsou vždy tak efektivní jako železniční, běžně slouží v širších oblastech a mohou vám ušetřit peníze za palivo a parkování. Na dálnici a v městských ulicích mohou autobusy někdy využívat pouze jízdní pruhy pro autobusy, které obcházejí provoz.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 17

  3 Zvažte jízdu na kole. Pokud bydlíte docela blízko práce, zkuste tam místo řízení jet na kole. Možná zjistíte, že se vaše doba jízdy příliš neliší od doby, kdy jste jeli do práce a z práce v provozu. Navíc se nadýcháte čerstvého vzduchu, ušetříte peníze za palivo a pořádně si zacvičíte.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se provozu Krok 18

  4 Najděte si bydliště blízko práce. Alternativní způsoby dopravy, jako je jízda na kole, chůze a autobusová doprava, budou mnohem praktičtější, pokud dokážete žít co nejblíže svému pracovišti. Pokud ale umístění v blízkosti vašeho zaměstnání nepřipadá v úvahu, zkuste alespoň žít v blízkosti trasy veřejné dopravy, která spojuje vaše bydliště a místo výkonu práce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Informace o provozu najdete na oficiálních webových stránkách vašeho města, kraje a ministerstva dopravy vašeho státu. Vyhledejte na těchto stránkách dopravní mapy a počty návštěvnosti, které poskytují obecnou představu o tom, kdy lze očekávat přetížení silnic v určitých oblastech. Mezi hlavní města patří ministerstvo dopravy v Los Angeles, ministerstvo dopravy v New Yorku, metropolitní agentura pro plánování v Chicagu a londýnský provoz.

reklama

Populární Problémy

Jak vyrábět křížovky. Křížovky a jiné hry s myšlenkami generují hodiny zdravé zábavy a je jim připisováno, že udržují mysl agilní. Jsou to také vynikající vzdělávací nástroje, které vám umožní zapojit studenty a povzbudit ...

Celtics a Hawks se setkají v akci Summer League 2021 v neděli. Zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Bílé plátěné boty jsou pohodlné, jednoduché a vypadají skvěle. Dají se však také pozoruhodně snadno zašpinit. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny z bavlny, jsou vysoce savé a mohou snadno držet skvrny. Nicméně jen proto, že vaše ...

Může Federer zastavit nadvládu Djokoviče v Melbourne nebo Srb bez problémů překoná velké Švýcary, aby si rezervoval místo ve finále?

Pokud ve vašem domě chybí místo na stěně nebo pokud chcete, aby televize visela uprostřed místnosti daleko od stěn, budete muset použít stropní držák. Ty lze zakoupit u většiny hlavních prodejců, i když byste měli zkontrolovat specifikace štítků, abyste ...

Jak na skateboard. Skateboarding je jedním z nejpopulárnějších a nejznámějších pouličních sportů. Ať už se chcete naučit základy plavby kolem, nebo se chcete naučit kickflip jako profesionál, můžete se naučit, co potřebujete, abyste mohli začít. Z...